Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Başım Belada Yardım ;(

Motovento
    REKLAM ALANI
    victors43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha Yok
    Merhaba forum uyeleri 1 ay once motor almstm biliosunuz ben bu motoru ev arkadasmn kredi kartyla almstm ve parayı kendisine maasımı aldigimda teslim ettim bu arkadsm evden ayrildi ve bana mesaj atti bugun parami ode die kisa sureli bir sokun ardindan aradm ve ben sana parayi elden teslim etmedimmi dedim yooo sen bana parayi vermedin dedi parami ver yoksa seni dava ederim benim kredi kartimla alindi motor dedi ben simdi ne yapacam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    parayı ödediğine dair bir şahidin var mı? varsa dert etme... dava filan edeceğine de ihtimal vermiyorum. neye dayanarak dava edecek ki???

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa bak arkadaşa
    Sonuçta onun kredi kartını çalıp almadın, kendi şifresini girerek rızasıyla aldı. Sen efendice ödemişsin parasını. Onun kredi kartıyla sana motor almasının ticari bir hükmü yok, ortada kontrat, sözleşme vs yoksa ödemek zorunda bile değildin, hiç kimse birşey kanıtlayamazdı.

Yani şöyle bir örnek verirsek, sen birine bir hediye alıyorsun, sonra seni dava ederim diyip parasını istiyorsun, sence sonuç ne olur

Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa bak arkadaşa
    Sonuçta onun kredi kartını çalıp almadın, kendi şifresini girerek rızasıyla aldı. Sen efendice ödemişsin parasını. Onun kredi kartıyla sana motor almasının ticari bir hükmü yok, ortada kontrat, sözleşme vs yoksa ödemek zorunda bile değildin, hiç kimse birşey kanıtlayamazdı.

Yani şöyle bir örnek verirsek, sen birine bir hediye alıyorsun, sonra seni dava ederim diyip parasını istiyorsun, sence sonuç ne olur
    Parayı odemeyecek kadar serefsiz biri deilim olayi anlatayim abi simdi bende 2 aydir biriktirdigim para vardi 15inde de maasi alip 3250 tlye motor alcaktm arkasda dedi bana para lazm kerdi kartina 9 taksit yapalim bende tamam dedim sonucta arkadasm neyse aradan 1 ay gecti karsilastigim manzara bu abi simdi fatura benim adima ama onun kredi kartiyla alindi beni dava ederse kazanirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parayı ödediğine dair bir şahidin var mı? varsa dert etme... dava filan edeceğine de ihtimal vermiyorum. neye dayanarak dava edecek ki???
    Hayir sahidim yok malesef

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Bana kalırsa hi, bi problem olmaz. Fatura senin adına ise istediği kadar dava açsın..
    Bu arada aklıma geldi, hani bişey ifade eder mi bilmiyorum ama motoru almaya birlikte mi gittiniz? Eğer öyleyse kamera kaydı vardır dicem lehine olur (ki yine diyorum bence hiçbi sıkıntı olmaz)

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hocam esas soru motorun faturası senin adına mı kesildi ? Ödediğiniz yere beraber mi gittiniz ?
    Bunları bir yaz bakalım sen düşünelim gerisini.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı victors43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parayı odemeyecek kadar serefsiz biri deilim olayi anlatayim abi simdi bende 2 aydir biriktirdigim para vardi 15inde de maasi alip 3250 tlye motor alcaktm arkasda dedi bana para lazm kerdi kartina 9 taksit yapalim bende tamam dedim sonucta arkadasm neyse aradan 1 ay gecti karsilastigim manzara bu abi simdi fatura benim adima ama onun kredi kartiyla alindi beni dava ederse kazanirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Hayir sahidim yok malesef
    hiç bir şey olmaz.... fatura senin adına, oradan da bir şey ispatlayamaz. bu şekilde mal mal dava da açamaz... telefonlaşırsanız ses kaydı al ve sakın küfür etme. ısrarla parasını ödediğini ona bir borcun olmadığını söyle telefonda. eminim akıllı bir telefonun vardır. ses kayıt programı indir olsun bitsin

Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı efeeryurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa hi, bi problem olmaz. Fatura senin adına ise istediği kadar dava açsın..
    Bu arada aklıma geldi, hani bişey ifade eder mi bilmiyorum ama motoru almaya birlikte mi gittiniz? Eğer öyleyse kamera kaydı vardır dicem lehine olur (ki yine diyorum bence hiçbi sıkıntı olmaz)
    Almaya ben gittim bana kart sifresini verdi kamera kayitlari 15 gunde bir silinio die biliyorum ama fatura benim adima abi

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Boşuna dememişler dost biriktirin diye. Ne güzel arkadaşmış o öyle. Bence tanıdık bir avukat varsa danışıp ona göre hareket edin.

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Alıntı victors43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almaya ben gittim bana kart sifresini verdi kamera kayitlari 15 gunde bir silinio die biliyorum ama fatura benim adima abi
    Haklısın kamera kayıtları 15-30 gün arasında siliniyor, valla kendi yorumum hiç bi problem olmaz. Fatura senin adına çünkü. Hıı ama istersen satın aldığın yere gidip adamla konuş, böyle böyle anlat, şahit olarak adam gönüllü olur belki.

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir şey olmaz.... fatura senin adına, oradan da bir şey ispatlayamaz. bu şekilde mal mal dava da açamaz... telefonlaşırsanız ses kaydı al ve sakın küfür etme. ısrarla parasını ödediğini ona bir borcun olmadığını söyle telefonda. eminim akıllı bir telefonun vardır. ses kayıt programı indir olsun bitsin
    Telefonla ses kaydı yapamaz, yaparsa suçlu kendi olur.. Ses kaydı yapması için karşı tarafın rızası gerekir mahkemede delil olması için.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    oo baskasinin kredi karti ile kendi adina fatura.. bu is karisir ..

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Evden ayrılmış ve açmış senden para istiyor !!!!

Bence bu arkadaşının sana karşı arkadaşlığı da bitmiş ve arkadaşlık bittiği için parası bitmiş (yani seni satışa getiriyor)

Ne desem ki ? yazık.... ne garip kişilikler var
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo baskasinin kredi karti ile kendi adina fatura.. bu is karisir ..
    Simdi ben ne yapacam suclu benmi oldum simdi kazanacakmi dava acsa keske yardm edipde almasaydm kendi paramla alsaydm

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ben uyurken kartımı almış,gidip kartımla alışveriş yapmış.Bilgim dahilinde değil.Olayı extram geldiğinde öğrendim.Şikayetçiyim hakim bey dese.Hakim de öpücük vermez sanırım .

Motosikleti
    Daha Yok
    [QUOTE=efeeryurt;3689607]Haklısın kamera kayıtları 15-30 gün arasında siliniyor, valla kendi yorumum hiç bi problem olmaz. Fatura senin adına çünkü. Hıı ama istersen satın aldığın yere gidip adamla konuş, böyle böyle anlat, şahit olarak adam gönüllü olur belki.

Anlamadm tam yorumunu abi

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    DAVA ETSE BİLE ELİNDE Bİ KANITI YOK GELDE PARANI VEREYİM DE ŞAHİDİN KAMERANIN OLMADIGI BİR YERE ÇEK AGZINI SURATINI ELİNE VER ÜSTÜ KALSIN DE GÖNDER KARDEŞİM
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben uyurken kartımı almış,gidip kartımla alışveriş yapmış.Bilgim dahilinde değil.Olayı extram geldiğinde öğrendim.Şikayetçiyim hakim bey dese.Hakim de öpücük vermez sanırım .
    Bu adam sifreni nerden bilio demicekmi hakim
    Ben bittim o zaman abi
    + ozaman sikayetci olmadinda simdi ne oldu da diyebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı KURT-BOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DAVA ETSE BİLE ELİNDE Bİ KANITI YOK GELDE PARANI VEREYİM DE ŞAHİDİN KAMERANIN OLMADIGI BİR YERE ÇEK AGZINI SURATINI ELİNE VER ÜSTÜ KALSIN DE GÖNDER KARDEŞİM
    Abi o is sakat ya guvenlik kimlik kartim iptal olur

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Sanırım arkadaşına dolandırıcılık hatta nitelikli dolandırıcılık davası açabilirsin ama emin değilim durumun biraz karışık bir avukatla görüşmende fayda var. kartı senin kullanmış olman ve olayın ve parayı ödediğine dair şahidin olmaması sıkıntı. arkadaşın kartını çaldığınızı, yaptığınız harcamadan haberi olmadığını harcamayı kart ekstresi geldiğinde fark ettiğini söyleyebilir. hatta şüpheli işlem takibi başlatabilir. telefonda ne konuştunuz bilmiyorum ama ses kayıtlarından bir şeyler çıkabilir. arkadaşınız profesyonel dolandırıcıymış.
    üstteki arkadaşla aynı şeyleri yazmışız

Motosikleti
    Daha Yok
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım arkadaşına dolandırıcılık hatta nitelikli dolandırıcılık davası açabilirsin ama emin değilim durumun biraz karışık bir avukatla görüşmende fayda var. kartı senin kullanmış olman ve olayın ve parayı ödediğine dair şahidin olmaması sıkıntı. arkadaşın kartını çaldığınızı, yaptığınız harcamadan haberi olmadığını harcamayı kart ekstresi geldiğinde fark ettiğini söyleyebilir. hatta şüpheli işlem takibi başlatabilir. telefonda ne konuştunuz bilmiyorum ama ses kayıtlarından bir şeyler çıkabilir. arkadaşınız profesyonel dolandırıcıymış.
    üstteki arkadaşla aynı şeyleri yazmışız
    Evet ne yapacam bilmiorum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    hocam faturanin onun adina olmasi isleri karistiriyor, birde arkadasi ile yaninda gitmemis karti almis.. simdi bu adam bu kadar ileri gidiyorsa sinir da tanimaz, aldi kartimi gitti alisveris yapti da diyebilir... Bu sana ders olsun.. bekle bakalim ne olacak bisi yapma..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)