Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti boyatmak için nereye götürmeliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletin jantını boyatmak istiyorum nereye götürmeliyim bir tamirciye filanmı yoksa boyacıya filanmı götürmeliyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    önce jantları sökmen lazım kendin yapamıyorsan tamirciye gitmen lazım sonra jantları alıp boyacıya gitmen lazım

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce jantları sökmen lazım kendin yapamıyorsan tamirciye gitmen lazım sonra jantları alıp boyacıya gitmen lazım
    Sökmek zormu yani diskten filan ayirirken yanlislikla bizarar veririmiyim motora

Kendin boya.

Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendin boya.
    Daha önce hiçbirşey boyamadım hicbir fikrim yok boyacinin boyaması bana daha mantikli geliyor

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    kardeşim boyacıya götürürsen eminim haddinden fazla para alırlar youtubeden tekerleri nasıl sökecegine dair bilgi al

jantıda hangi renge boyuyacaksan git güzel ''TAZE'' bi boya al bide sprey vernik al önce bi astar at sonra bi kere daha boya baktın güzel durmassa bi kat daha at tam rengini alır o zaman hafif kurumaya başlayınca verniginide at vernik hem canlı hem parlak gösterir hemde korur boyayı

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Boyamak istemediğin yerleri kağıt bant kullanarak güzelce kapat. Gerisi ince zımpara, astar, boya ve vernik işi. Uğraşmak istemeyecekleri için yüksek fiyat vermeleri muhtemel.

Bayaci bi parcaya 150 den assagi fiyat vermez. İsin puf noktalarini ogrenirsen onlardan daha iyi yaparsin.sprey boya ile boyama. Hemen dokulur.

Alıntı KURT-BOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim boyacıya götürürsen eminim haddinden fazla para alırlar youtubeden tekerleri nasıl sökecegine dair bilgi al

jantıda hangi renge boyuyacaksan git güzel ''TAZE'' bi boya al bide sprey vernik al önce bi astar at sonra bi kere daha boya baktın güzel durmassa bi kat daha at tam rengini alır o zaman hafif kurumaya başlayınca verniginide at vernik hem canlı hem parlak gösterir hemde korur boyayı
    Vernik astar filan hiç anlamıyorumki hiç böyle şeylerle uğraşmadım boyayı neyle püskürteceğim gerçekten şu an anlattiklariniz bana zor gibi geliyor belkide hiç yapmadığımdandır ayrıntılı bi şekilde youtubede anlatan bir yer varmı acaba

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boya yerine plasti dip uygula bence.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Boyacılar çok para ister o paraya tüm araba boyuyorlar diyenler var.
    İşin aslı şudur ki eğimli yüzeyleri zımparalamak, boyamak çok daha zordur dolayısıyla işçiliği fazla çıkar gayet normal olarak.

Kendin yaparsan bi miktar kötü olur ve canın sıkılabilir. Yapacağın en basit şey bi tane hurda(jant gibi eğimli yüzeyleri olan) bulup boyamak. Beğenirsen sök jantı boya beğenmezsen boyacıya gidersin

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyacılar çok para ister o paraya tüm araba boyuyorlar diyenler var.
    İşin aslı şudur ki eğimli yüzeyleri zımparalamak, boyamak çok daha zordur dolayısıyla işçiliği fazla çıkar gayet normal olarak.

Kendin yaparsan bi miktar kötü olur ve canın sıkılabilir. Yapacağın en basit şey bi tane hurda(jant gibi eğimli yüzeyleri olan) bulup boyamak. Beğenirsen sök jantı boya beğenmezsen boyacıya gidersin
    Abi beni vazgeçirdiniz boya yapmak bu kadar zormu tanıdık boyacida yok o boyatmak için verilen masrafıda duyunca vazgeçtim intarnetteki o jantı boyalı motorlar çok hoştu bu kadar zorsa napalım siyah janta kaldık artık yeşil yapmayı pilanliyodum beyaza güzel gidiyodu

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    hocam git bir fiyat al niye hemen vazgeçiyorsun. zaten sen belirtmişsin kendim boyamamam diye hala diretiyorlar şurasını şöyle burasını böyle yap diye.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Motosikleti mi boyatacaksın jantı mı önce buna karar ver. Sana kıyak bir tavsiye, plasti dip diye birşey var araştır aradığın sorunun en pratik çözümünü bulacaksın.

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti mi boyatacaksın jantı mı önce buna karar ver. Sana kıyak bir tavsiye, plasti dip diye birşey var araştır aradığın sorunun en pratik çözümünü bulacaksın.
    Pu plasti dip ile direk jantı temizleyip üstüne direk yapsam oluyomu

Uzaktan şu duruma bir bakın bakın da ne yaptığınızı görün
    yav kardeşim bu arkadaş tam tabiriyle >> süt çocuğu << yer içer gezer anlamaz boyadan badanadan söylüyor çocuk ama anlatamıyor kız gibi erkekler vardır ya bu onlardan boşuna anlatmayın
    güzel kardeşim o soruyu gidip direk bir boyacıya soracaksın kompresörü ve tabancasi olan herkes bozar mobilya boyacısi da otomobil boyacısida bisiklet motosiklet tamircisi de kaynakçı da boyar

Alıntı MiRiM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaktan şu duruma bir bakın bakın da ne yaptığınızı görün
    yav kardeşim bu arkadaş tam tabiriyle >> süt çocuğu << yer içer gezer anlamaz boyadan badanadan söylüyor çocuk ama anlatamıyor kız gibi erkekler vardır ya bu onlardan boşuna anlatmayın
    güzel kardeşim o soruyu gidip direk bir boyacıya soracaksın kompresörü ve tabancasi olan herkes bozar mobilya boyacısi da otomobil boyacısida bisiklet motosiklet tamircisi de kaynakçı da boyar
    Süt çocuğu ? Boya badana bilmiyor olabilirim bunu bilmemekten süt çocugu cikartman mantiksiz bilmemek değil öğrenmeme ayip ben burda nasil yapabileceğimi soruyorum ve bi parca boya icinde o parayı verecek kadar enayi değilim süt çocuğu demek yer içer gezer ha okadar paramiz yok kardeşim ben sabahtan akşama kadar calışıyorum para kazanayimde motoru güzelleştireyim daha iyi ekipmanlar alayim diye baba parasıyla gezip tozanlarla karıştırma beni kimseninde hayatini bilmeden yorum yapma bize boya badanayı öğretecek babamız olmadı bende bu forumdakiler bi babalık yaparda nasil yapilacağını açıklar diye düşündüm yada nasıl yaptıracağımı

Alıntı beornotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce hiçbirşey boyamadım hicbir fikrim yok boyacinin boyaması bana daha mantikli geliyor
    boyacıya götür

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Süt çocuğu ? Boya badana bilmiyor olabilirim bunu bilmemekten süt çocugu cikartman mantiksiz bilmemek değil öğrenmeme ayip ben burda nasil yapabileceğimi soruyorum ve bi parca boya icinde o parayı verecek kadar enayi değilim süt çocuğu demek yer içer gezer ha okadar paramiz yok kardeşim ben sabahtan akşama kadar calışıyorum para kazanayimde motoru güzelleştireyim daha iyi ekipmanlar alayim diye baba parasıyla gezip tozanlarla karıştırma beni kimseninde hayatini bilmeden yorum yapma bize boya badanayı öğretecek babamız olmadı bende bu forumdakiler bi babalık yaparda nasil yapilacağını açıklar diye düşündüm yada nasıl yaptıracağımı
    kardeş k bakma babasız olduğunu bilmiyordum ben de babasız büyüdüm zordur bilirim

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Motosikletin jantını boyatmak istiyorum nereye götürmeliyim bir tamirciye filanmı yoksa boyacıya filanmı götürmeliyim
    Yahu birisi de sorunu yanıtlayamamış. Bomboş subjektif fikir kaynıyor ortalık. Sırf birisi önermiş mi diye okuyayım dedim. Yok, forum kendi bildiğini okuyan adamlara kalmış. Yapmayın böyle, yardımcı olmak için yazın konulara. Yazmış olmak için değil.

Bak kardeşim şu adam İstanbul'un belki de en iyi boyacısıdır. Kendin yapamıyorsan ona götür, montaj ve demontajı da yapar. Siteden telefonunu arayıp sorabilirsin:

http://motosikletboyacisi.com/
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu birisi de sorunu yanıtlayamamış. Bomboş subjektif fikir kaynıyor ortalık. Sırf birisi önermiş mi diye okuyayım dedim. Yok, forum kendi bildiğini okuyan adamlara kalmış. Yapmayın böyle, yardımcı olmak için yazın konulara. Yazmış olmak için değil.

Bak kardeşim şu adam İstanbul'un belki de en iyi boyacısıdır. Kendin yapamıyorsan ona götür, montaj ve demontajı da yapar. Siteden telefonunu arayıp sorabilirsin:

http://motosikletboyacisi.com/
    Önerin için çok saol ben adanada oturuyorum adanada böyle bir yer bulabilirim diye dusunuyorum bulamaz isem plasti dip boya ile kendim boyayacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)