Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

MT125 vs Hyosung GD250N

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İlk motoruna karar aşamasında
    başlangıç motorumu araştırırken mt125 de yoğunlaşmıştım kı forumdakı bır uyenın Hyosung GD250N motorunu gordum acıp baktım baya güzel duruyor

açtım 0 fıyatlarına baktım mt125 ıle aynı nerdeyse ama bu motor 250 olmasına rağmen mt125 fiyatları neden aynı ?

aradakı fıyat farkı nedendir ?

birde alacak olsanız sız hangısını alırdınız nedenı ıle beraber yazarsanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Green Arrow sana gd250n hakkında detaylı bilgi verir. kendisi kullanıyor ve oldukca memnun bildigim kadarıyla. ikisi arasındaki fiyat eşitligi tamamen firma politikası aslında birisi yamaha digeri hyosung. sahsi fikrim mt125 e o parayı vermemekten yana tabiki.
    Green Arrow, efendy06 ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    bana kitledikleri işi bitirip tekrar konuya dönücem...burdayım

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha Japon,Hyosung Güney Kore.Arada biraz kalite farkı var.Bir de yurdum Japon seviciliği yüzünden distribütörler Japonları fiyatlandırırken hiç acımıyorlar.Bu seçeneklerin yanında Kawasaki Z 250 SL ve KTM Duke 200 e de bakmanızı tavsiye ederim.Onların fiyatları da o seviyelerde.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Yamaha ybr 125 cc 5.000tl yamaha mt125 cc 11.000tl nasıl bir fiyat politikası anlamak zor tabi. 11.000 tl yi yerde bulsam bile 125cc makinaya vermem. Bence hyosungu yada benelli tnt 250 almalısınız. R25'ten sonra 250cc'de en iddialı makine

Mt125 Tek silindir su soğutmalı 15 beygir 11.000tl
    Benelli tnt250 çift silindir sıvı soğutmalı 31.5 beygir 12.000tl (yanlış yazdıysam affola

Biri japon belki ama diğeride italyan karar senin

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar kaliteli olursa olsun, 10 bin liranın üzerine çıkıp da hala 125cc ile sürünmek, ne kadar mantıklıdır düşünürüm. Tabi spesyal yarış motoru değilse.

Gösterişin yanında ben biraz da fiyatının hakkını verebilmesi taraftarıyım. O yüzden Hyosung derim. Güç/Ağırlık oranı çok iyi. Yedek parçada yurt içinde sorun yaşar mısın bilmiyorum ama, hyosungsource.com'dan birkaç haftada istediğin parça yurtiçinden uygun fiyata eline ulaşır.

Yamaha'da saçmaladı.Mt-07 getirdi 17 bin liraya 700 lük mis gibi motor çok satıldı.Cbr zamlandığı zaman cbr ile aynı fiyata r25 verdi çok satıldı.Sonraları ne olduysa artık mt-07 20 bin liraya dayandı geçti bile.R25 14.500 denildi.Mt-125 o kadar çok satmamasına rağmen bu günkü fiyatına geldi Ama hakkı var motor çok güzel lakin 125 cc Bence listene dedikleri gibi duke 200 tnt 250 felan onlarıda ekle bak.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Merhaba. Gördüğünüz benim motorum sanırım. Esasen bende MT-125 almaktan yanaydım malzeme kalitesi çok iyi ancak 125cc bir motorda o kalite gerekli mi ve tecrübesi çok olmayan bir insan o kaliteyi algılar mı bunlar önemli konular benim için. Motorda biraz pahalı geldi bana ve tercihimi bu motordan yana kullandım. Oldukça memnunum. Hyosung sayfasında her detayı not düşüyorum. Buradan da her türlü soruna açığım.

Motosikleti
    aslında mantıklı dusununce 125cc naked bır motorun 250cc ss ıle fıyatlarının aynı olması zaten mantıklı gelmıyor

bu arada abı ybr ıle mt yı sadece cc acısından kıyaslamayı pek ıstemıyorum cunku arada sadece cc olarak benzerlık var her ne kadar motordan anlamasamda

başka bir konu tek sılındırlı motorlarda tıtresım olur demıslerdı oda sıkıntı tabı bırde yanılmıyorsam bu benellıler çok tıtrıyomus yada ben baska bır marka ılede karıstırıyo olabılırım tam hatırlamıyorum

r25 ı fılan pek dusunmedım acıkcası ss en azından tecrube kazandıkdan sonra tercıh etme taraftarıyım cunku altımda bı r25 olursa gazlamak ıstıcem tecrubede 0 oldugu ıcın muhtemelen bı yerlere gırıcem

fıyat konusunu dusununce her ne kadar tasarım vs dıger ozellıklerı ıle mt125 onde olsada fıyatı sız soyleyınce tuzlu oldugu aklıma yattı ondan artık vazgectım dıyebılırım aynı paraya 250cc bır naked almaya karar verdım

hyosungu kullanan arkadaslar ve forumlardan tavsıye almaya calısıcam

ktm yı sanırım tasarımı acısından pek tercıh etmıyorum ozellıkle cırtlak bı turunç renk kullanması ktm ye nedense ön yargı ıle bakmamı saglıyo (donanıma değil tasarım için söyledım)

bu benellı 250cc ama 31.5 beygır olup nasıl oluyoda mt125 ıle aynı oluyo fıyatı arada o kadar beygır farkı var

toparlayacak olursam mt125den vazgectım parasını hak etmedıgı kanaatına karar verdım malum para kly kazanılmıyo hele tek basıma calısıp alacagımı dusunursem sanırım hyosunga odaklanıcam sımdılık ktm dusunmuyorum malum rengını ve tasarımını sevmıyorum ama benellıyede bakmayı unutmucam

Motosikleti
    Alıntı Kuralsiz111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında mantıklı dusununce 125cc naked bır motorun 250cc ss ıle fıyatlarının aynı olması zaten mantıklı gelmıyor

bu arada abı ybr ıle mt yı sadece cc acısından kıyaslamayı pek ıstemıyorum cunku arada sadece cc olarak benzerlık var her ne kadar motordan anlamasamda

başka bir konu tek sılındırlı motorlarda tıtresım olur demıslerdı oda sıkıntı tabı bırde yanılmıyorsam bu benellıler çok tıtrıyomus yada ben baska bır marka ılede karıstırıyo olabılırım tam hatırlamıyorum

r25 ı fılan pek dusunmedım acıkcası ss en azından tecrube kazandıkdan sonra tercıh etme taraftarıyım cunku altımda bı r25 olursa gazlamak ıstıcem tecrubede 0 oldugu ıcın muhtemelen bı yerlere gırıcem

fıyat konusunu dusununce her ne kadar tasarım vs dıger ozellıklerı ıle mt125 onde olsada fıyatı sız soyleyınce tuzlu oldugu aklıma yattı ondan artık vazgectım dıyebılırım aynı paraya 250cc bır naked almaya karar verdım

hyosungu kullanan arkadaslar ve forumlardan tavsıye almaya calısıcam

ktm yı sanırım tasarımı acısından pek tercıh etmıyorum ozellıkle cırtlak bı turunç renk kullanması ktm ye nedense ön yargı ıle bakmamı saglıyo (donanıma değil tasarım için söyledım)

bu benellı 250cc ama 31.5 beygır olup nasıl oluyoda mt125 ıle aynı oluyo fıyatı arada o kadar beygır farkı var

toparlayacak olursam mt125den vazgectım parasını hak etmedıgı kanaatına karar verdım malum para kly kazanılmıyo hele tek basıma calısıp alacagımı dusunursem sanırım hyosunga odaklanıcam sımdılık ktm dusunmuyorum malum rengını ve tasarımını sevmıyorum ama benellıyede bakmayı unutmucam
    KTM bu sınıftaki en kaliteli motor bana göre. Ancak fiyat olarakda her anlamda en yüksek konumda. Zevk konusunda tercihinize saygı duyuyorum beğenmeyebilirsiniz. R25'i önermem bende tecrübe konusunda. Benelli 31.5 beygir olabilir ancak 180 kilo motor. Benimde motorum olan GD250N 138kg kuru ağırlığa sahip ve 29 beygir. Başlangıç için Benelli'de bana göre R25'den farksız olarak uygun değil. Ben bu motoru kimsenin tavsiyesi ve yardımı olmadan aldım. Sayfasına girin bakın baştan okuyun Hyosung bölümünde ki bütün yorumları. Başka dil biliyorsanız yurtdışı kaynakları araştırın.

Motosikleti
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM bu sınıftaki en kaliteli motor bana göre. Ancak fiyat olarakda her anlamda en yüksek konumda. Zevk konusunda tercihinize saygı duyuyorum beğenmeyebilirsiniz. R25'i önermem bende tecrübe konusunda. Benelli 31.5 beygir olabilir ancak 180 kilo motor. Benimde motorum olan GD250N 138kg kuru ağırlığa sahip ve 29 beygir. Başlangıç için Benelli'de bana göre R25'den farksız olarak uygun değil. Ben bu motoru kimsenin tavsiyesi ve yardımı olmadan aldım. Sayfasına girin bakın baştan okuyun Hyosung bölümünde ki bütün yorumları. Başka dil biliyorsanız yurtdışı kaynakları araştırın.
    peki şu şu yüzden iyiki hyosungu almışım dediğin noktaları söylermısın ?

Motosikleti
    Kuba CR1
    gider mt125 e o kadar para verirsin sonra yanından 2000 tl lik bi cg geçer gider öyle plakasına bakarsın adamın kısacası o parayı o motor hak etmiyor 125 cc 1 ayda sana yetmemeye başlar zaten bence 250 lilik alman daha iyi en azından cgleri geçersin

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Eğer bu kıyas MT-25 ve GD250N arasında olsaydı, tartışmasız MT-25 derdim. Ama piyasaya çıkacak mı, ülkemize gelecek mi, gelirse kaç para olacak gibi sorular ve Hyosung'un 2015 modellerinin net bir şekilde ezber bozması takdir edilesi. Benelli TNT250 İtalyan menşeili bir motosiklet. Hakkında Çinli söylentileri var, ben ilgilenmediğimden araştırmadım ancak Anadolu Yakası'nda park halinde beyaz renginden gördüm biraz inceledim ve Çinli olamayacak kadar kalite kokuyor motosiklet. Ama ürettiği güç ve ağırlığı açısından başlangıç için uygun olmayabilir.

Duke 200'ün sadece turuncu rengi yok, siyahı ve beyazı da var. Onlara da bakabilirsin ama tercih meselesi. Motosiklete yeni başlayacaksan commuter/naked kırması Bajaj Pulsar 200NS'e de bakabilirsin. Fiyat bandı olarak avantajlı. Kullanıcıları memnun. Hindistan'ın en büyük 3 üreticisinden biri. Türkiye satış kampanyaları ve event'leri çok başarılı. İlgi çekici olabilir.

Sözün özü 250 cc naked klasmanında GD250N benim fikrime göre rakipsiz denebilir. Fiyat, kalite, tasarım ve yeni kullanıcıya uygunluk kriterleri açısından en makulu.

En büyük sıkıntı, markanın distrosunun değişmiş olması, servislerinin hiçbir şey bilmeyip üstüne kazıklama çabası ve yedek parça sıkıntısı. Ben de bir hyosung kullanıcısı olarak aynı dertlerden muzdaribim. Ancak hyosungsource.com gibi bir nimet varken çok büyük eksikliğini hissetmezsin. Green Arrow nickli arkadaşımızın bütün yazılarını ve forumdaki GD250N başlığını baştan sona takip et. Adam tek başına götürüyor başlığı ve bir kullanıcı olarak bütün bilgileri ilk ağızdan sunuyor.
    Kuralsiz111 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    inazuma veya duke 200 e yurürdüm o parayı verecek olsam

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma veya duke 200 e yurürdüm o parayı verecek olsam
    bır motora 11 12 vermekten zıyade ıyı ve hakkını veren bır motora o kadar bır tutar vermeyı dusunmustum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bu kıyas MT-25 ve GD250N arasında olsaydı, tartışmasız MT-25 derdim. Ama piyasaya çıkacak mı, ülkemize gelecek mi, gelirse kaç para olacak gibi sorular ve Hyosung'un 2015 modellerinin net bir şekilde ezber bozması takdir edilesi. Benelli TNT250 İtalyan menşeili bir motosiklet. Hakkında Çinli söylentileri var, ben ilgilenmediğimden araştırmadım ancak Anadolu Yakası'nda park halinde beyaz renginden gördüm biraz inceledim ve Çinli olamayacak kadar kalite kokuyor motosiklet. Ama ürettiği güç ve ağırlığı açısından başlangıç için uygun olmayabilir.

Duke 200'ün sadece turuncu rengi yok, siyahı ve beyazı da var. Onlara da bakabilirsin ama tercih meselesi. Motosiklete yeni başlayacaksan commuter/naked kırması Bajaj Pulsar 200NS'e de bakabilirsin. Fiyat bandı olarak avantajlı. Kullanıcıları memnun. Hindistan'ın en büyük 3 üreticisinden biri. Türkiye satış kampanyaları ve event'leri çok başarılı. İlgi çekici olabilir.

Sözün özü 250 cc naked klasmanında GD250N benim fikrime göre rakipsiz denebilir. Fiyat, kalite, tasarım ve yeni kullanıcıya uygunluk kriterleri açısından en makulu.

En büyük sıkıntı, markanın distrosunun değişmiş olması, servislerinin hiçbir şey bilmeyip üstüne kazıklama çabası ve yedek parça sıkıntısı. Ben de bir hyosung kullanıcısı olarak aynı dertlerden muzdaribim. Ancak hyosungsource.com gibi bir nimet varken çok büyük eksikliğini hissetmezsin. Green Arrow nickli arkadaşımızın bütün yazılarını ve forumdaki GD250N başlığını baştan sona takip et. Adam tek başına götürüyor başlığı ve bir kullanıcı olarak bütün bilgileri ilk ağızdan sunuyor.
    daha çok arastırıcam ve takıpde kalıcam bajajın tasarımını hiç beğenmedım performansı ne sekıldır bılemem ama dış görünüşede biraz önem verıyorum tmm ustune oturunca motoru gormoyusun ama dıger bakan ınsan goruyo ve motordan ınıp uzakdan baktıgımda vay be ne gzl motor demek ıstıyorum ıcımden

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçen hafta motora başlayacak bir tanıdığım hiç sormadan gitmiş aksesuarlarıyla birlikte MT125'e 13900 TL vermiş. Yeminlen içim acıdı. Yine de FZ07 mi nedir, onu alacağım diyordu da zor vazgeçirdim, o da kardır. İşte marka olsun, şekil olsun diye yola çıkınca böyle oluyor. Alacaktı 5000 TL'ye mis gibi YBR'yi bitecekti. Türkiye'de parasına göre alınmayacak iki motordan biridir. Diğeri de YZF R125...

bilindik japon kalitesinden şaşmamanı tavsiye ederim. Z 250 sl çok tatlı çok kaliteli bir motor.

Motosikleti
    Alıntı Kuralsiz111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki şu şu yüzden iyiki hyosungu almışım dediğin noktaları söylermısın ?
    Ben motorun şeklini beğeniyorum. Marka benim pek umrumda olmaz. Ben bütün parçalara 1 haftada ulaşabilecek kaynağı ve listeyi kendime oluşturdum. Ben piyasanın içinde olan bir elektronik firmasında yöneticiyim ve büyük markalarında nasıl garanti sunduklarını biliyorum makina sektöründe. Çok fazla garantiye bel bağlayan ve güvenen biri değilim dolayısıyla bunu bilerek ve kabullenerek aldım. İyiki almışım dediğim noktalar: çok hafif, çok kolay sürülüyor, ekonomik sayılır, ilgi çekiyor, hata kaldırıyor, arka fren dahil kitlemeden ve dozajlı biçimde tutuyor. Üzerinde gelen stok lastik Japon rakiplerinden daha kaliteli. Eski Hyosung modellerine göre çok daha kaliteli ve hafif parçalar kullanılmış. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. 1500 km'yi geçtim şuana kadar motorla alakalı olumsuz diyebileceğim hiçbir konu ile karşılaşmadım. Vites yapısı biraz farklı gelebilir sadece diğer markalara nazaran...
    Ufuk ARSLAN bunu beğendi.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    eskilere camur atma kardeşim bizde eskisine biniyoruz ve bir okadarda memnunuz. sen tek silindirden memnunsun
    eskisi ile yenisi arasındaki farklı benim makineyi sana verince anlayacaksın
    Green Arrow bunu beğendi.
    Hyosung GT250R

Motosikleti
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskilere camur atma kardeşim bizde eskisine biniyoruz ve bir okadarda memnunuz. sen tek silindirden memnunsun
    eskisi ile yenisi arasındaki farklı benim makineyi sana verince anlayacaksın
    Eskiden kastım karburatör dönemindeki sorunlu ve canı alınmış motorlar. 2010 ve üzeri motorların kalitesi bence bulunduğu cc sınıfının üzerinde. Konfor olarak eski motorlar her anlamda daha iyi. Atla üstüne saatlerce yol git onu kaldırır cinsten. GD250N alan adam bir kere titreşimi kabullenicek ve onu her daim hissedicek. Bu titreşim sadece ayaklarda ve depoya kendinizi yaslarsanız hissedilecek durumda. Elde ve selede çok minimal oranlarda. Bu motorla uzun yol gitmek biraz hayalperestlik olur gibi geliyor. Gidilir ama eziyetli olur. GT250 serisinde arkada insan düşünülebiliyor mesela bunda hayal bana göre arkada oturulacak gibi değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)