Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletiniz çalınırsa başınıza bunlar gelir.

Motovento
    REKLAM ALANI

gözüme çarpanlar,

motorumu çalan kişileri polis yakalayip durdurarak motoruma el koyduğu halde, devlet onların çalmadığını söylemekde beraat ettirmekde, kamera görüntülerini teslim etmeme rahmen alenen görüntüde olmalarına rahmen,
    motor üzerinde yakalanan şahısların aynı kişiler olmasına rahmen.

hırsızlık dosyaları kabarık olmasına ve aynı gün başka hırsızlık yapmış olmalarına rahmen 3yıllık cezalarını
    1 yıla indirip, hükmün açıklanmasına geri bırakılmakda.

bu kişiler eğliyetsiz olarak trafikde araç kullandılar, trafik polisi kovalamaca ile yakaladı,
    hani eğliyetsiz araç kullanma, vs cezaları?

bana araç bulunduğu haliyle teslim edildi, şeklinde tutanak tutmuşlar, şimdi ben azımla kuş tutsam zararımı tahsil edemem, hani benim zararımı gösterir polis tutanakları?

devlet onlara 2 adet avukat verdi, hırsızın haklarını mahkemede bana karşı çok güzel korudular.

mahkeme karar kağıtları buyrun;
    https://drive.google.com/folder/d/0B...9lMWVhQWM/edit

ek olarak moderatörden ricam bu konuyu sabitlemesi.
    ketchup ve hakikiteker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    sen mahkeme kararını nasıl algıladın nasıl yorumladın bilmiyorum ama paylaşımda yanlış aksettirmişsin..Hırsızlıktan hapis cezası almışlar, mala zarar verme suçundan beraat etmişler sadece..Polis tutanağı konusuna gelince, sen motorunu teslim alırken sağına soluna bakmadın mı hasarım var mı diye, madem hasarın var polise söyleseydin tutanağa geçerdi, tutanağı kabul ettiysen mahkeme napsın?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    olay gerçekleştiğinde 18 yaşından küçükler ondan dolayı az ceza almışlar
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

neresinde yazıyor hapis cezası aldıkları? aldıkları tek şey para cezası.
    sağına soluna baktım tutanaklarada yazılmasını istedim, yazamayız dediler, ozaman teslim almam dedim,
    alacaksınız dediler, ordan bir diğer polis memuru öyleyse almiosa bulunduğu şekliyle teslim edilmişdir diye tutanak
    tuttu. şimdi ben kendi kendimi zarar ettirmek içinmi uğraştım nasıl bir soru şeklidir bu? gerekli şeyleri yazmadılar, umursamadılar, ihmalkarlık ettiler,

mahkeme nemi yapsın? mesela o 3 yılı bu elemanlar için indirmesin. adamların ilk vukuatı değil, mahkemede olanı söyledi diye 3 yılı nasıl iyi halden indirirsin..

umarım bunlar bir cevap olmuştur

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

bu insanlar çete, zaten bilerek 18 yaş altına çaldırıyorlar, bide demezmi azıcık gezip bırakacakdık... mahkeme hakimide bu samimi söylemine inanmış olsa gerek. baya önceden kestirmişler gözlerine anaktar ayarlayip gelip aldılar...
    Mengu16 ve ketchup bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    kardeşim sen paylaştığın belgeleri tekrar okusana, 4 no'lu belgede yazıyor hapis cezası aldıkları, paylaştığın belgeleri sonra da benim ilk yorumumu bir daha oku, yok mahkeme kararını anlamıyorsan evrakta ne yazıyor diye mahkemeye sor yada bir avukata danış..hırsızlıktan biri 1 yıl 9 ay 20 gün, diğeri 1 yıl 4 ay 7 gün hapis cezası almış, yaş küçüklüğünden dolayı mahkeme yasal olarak mecburi!!!! indirim yapmış, kanunen yani..
    Madem motorunda zarar vardı tutanağı niye imzaladın, kafana silah mı dayadı polis? teslim alırken yapacaktın itirazını diyoruz arkadaş bize atarlanıyor..bu cevap nasıl?

kafama silah dayamadı, ya bunu imzalarsın yada alamazsın dedi, olan biteni olduğu gibi aksettiriyorum,
    böyle senin söylediğin gibi bir davranma şekli yok, hadi gel neresinde ne var yazalım çizelim, vs.
    atarlanma diye bir şey söy konusu değil, tartışıyoruz yorumluyoruz burada.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Normalde 18 yaşın altındaki hükümlüler 3 senenin altında hapis cezası alırsa ceza ertelenir. Ancak izin davanızda çocukların önceki suçları göz önünde bulundurularak TCK 51 ve CMK 231 uygulanmamış. Yani çocuklar 1 yıl 9 ay ve 1 yıl 4 ay hapis yatacaklar.

Ayrıca mahkeme verebileceği en üst cezayı vermiş. Çocuk mahkemelerinde çok nadir görülür bu tür cezalar.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    mahkeme sanıklara hırsızlık suçundan alt sınırdan ayrılarak ceza vermiş..o suçun cezazı 2-5 yıl arası..3 yıldan başlatmış,ha belki 4 yıldan başlatsa daha iyi olurdu ama yapmamış..neticede hapis cezası vermiş, ertelememiş, hagb yapmamış, paraya çevirmemiş..yaşları küçük olunca kanuni indirim yapılmış, napalım ülkemizin kanunu böyle, hırsızın küçüğüne indirim yap diyor kanun..Motorundaki zarar(motor çalınırken yapılan zararlar-örn kablo kesilmesi, kontağın bozulması, motorun sürüklenerek götürülmesi gibi)olsaydı mala zarar vermeden de hüküm giyeceklerdi..motorla polisten kaçarken kasıt olmaksızın motoruna zarar verildiyse yine mala zarar verme suçu oluşmaz..Ama gezerlerken hor kullanıp zevkine motorla sağa sola vurdularsa yine mala zarar verme suçu oluşur...Mala zarar verme suçu oluşmasa dahi motorunda zarar varsa sanıklara hukuk davası(maddi tazminat) açabilirsin..Son olarak; SANIKLARA ehliyetsizlik vs gibi herhangi bir idari ceza tutanağı tutulup tutulmadığını BİMER'e bilgi edinme yoluyla sorabilrsin..benden bu kadar..

değerlendirmen açıklayıcı olmuş teşekkür ederim.
    asde06 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şimdi merak ettim, ehliyetsizlikten ceza yazılırsa motor sahibine de ceza yazarlar mı ehliyetsiz şahısa motor kullandırmaktan. Burası Türkiye, olur mu olur yani. Devletin işlerine karışmadığın sürece istediğin suçu işle kralsın.

demekki sicili temiz olan ben, gidip birinin motorunu çalsam %90 ihtimalle salınacağım, oh ne ala memleket..

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Geçmiş olsun öncelikle...

Bu mecralarda içini dökerken, haklıyken haksız duruma düşme riskini göze almalısın. Milletçe haklı olanın değil güçlü olanın yanında durmayı biliriz. Başa çıkamayacağımız sorunları görmezden gelip, zayıf olanın açığını ararız.
    Motosiklet hırsızlığı yapanlar bir örgüt. Bunlar neden çocuk çalıştırıyor? Ceza almayacağını bildiği için. Bugün o çocuklara 30 sene hapis verirsin, yarın yerine 10 tane koyarlar, sokağa. Gelecek yok, eğitim yok, aile yok, umut yok... korkarmı o çocuk 30 seneden? Korkmaz...
    Bunları bitirmek istese devlet, kanunda bir gecede yapar değişiklikleri, çete liderlerini çaldıklarıyla birlikte bulup paketler içeri atar. Ama o zaman, sosyal patlama ihtimali artar... sokakta cebine 3-5 kuruş giren çocukları bundan mahrum bırakırsan neler ola bilir? Düşünmek lazım.
    Hergün geçtiğim kavşakta, hergün kaza oluyor. Günün en kalabalık saatlerinde oraya bir trafik polisi konmaz mı? Bir kişi sormaz mı bu kazalar niye oluyor, engellenemez mi diye? Hala polis yok, yarın da olmayacak. Bunlar angaryadır... ölmeyeceksin, çaldırmayacaksın...
    Önce halk medeni olacak, doğru soruları soracak, sonra devlet kendisini düzeltecek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)