Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hem n max hem pcx kullananlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    arkadaslar herkese selamlar.Bir garip nc750 im vardi,ekonomik sebeplerden satmak zorunda kaldim. Şu an n max im var. Motoru günlük kullanmiyorum arada carsiya pazara gitmek icin kullaniyorum fakat n max a bir saat binmemde bile sirtim belim her yerim agriyor.Bobrek taşım olsa zerresi kalmaz.Nc ile gunde 1000 km yaptim sadece toto agrisi cektim ama bu skuterle 1 saatte dayak yemis gibi oluyorum.Pcxde de durum boyle midir?Yoksa artik kafayi kirip bir cbf filan alacagim ama vitesle de pek ugrasmak istemiyorum. Yorumlarinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Son zamanlarda aynı şeyleri ben de yaşıyorum. Her zaman olmuyor gerçi. Sırt ve bel kasları için egzersiz tavsiyeleri aldım onları yapmaya başlayacağım.

Motosikleti
    Dominar 400
    pcx de böyle bir durum yok. bizzat bir kaç kez şehir içi deneme fırsatım oldu iki motoruda. nmax çok sert motor pcx tavsiye ederim

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Ben su an hem NC hem Nmax kullaniyorum. Bahsettiginiz gibi bir sorun gormedim. Ama uzun sureler ve km'ler kullanmiyorum ne fazla 30-40 km
    Bel ağrısının sebebi scooterlara has tum yukun bele binmesi olabilir. Bu durum tum scooterlar icin gecerlidir. PCX Xmax fark etmez.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Daha önce birkaç başlık altında yazdım burada da belirteyim. Scooter da piaggio nun herhangi bir modelini öneririm, özellikle xevo yu. Nmax, pcx gibi scootırımsı şeyleri reklamlarla değerinin çok üzerinde sattırmayı başardıkları için yamaha yı kutluyorum. Piaggio gibi kaliteli, konforlu, atak, az yakan bir italyanı bırakıp insanların bu şeylere 30 binlere varan hatta sanırım şimdi geçiyo paraları vermelerini şaşkınlıkla izliyorum. Sonuç, tavsiyem xevo 250

Motosikleti
    Piaggio iyidir hoştur havalıdır ama parçası servisi az , masrafı çoktur...
    osiosborn bunu beğendi.
    I need your boots your clothes and your motocycle

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio iyidir hoştur havalıdır ama parçası servisi az , masrafı çoktur...
    malesef bu bir şehir efsanesi olarak yıllardır dilden dile dolanmış, hatta piaggio cular kendi aralarında geyik muhebbeti yapar, parçası pahalı alınmaz diye yamahnın servis/ parça ücreti ile bunu karşılaştırmanızı öneririm.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Merhaba pcx im vardı sizinle aynı ağrıyı çekiyordum 2.ay sattım.sccoter direk bele bele vuruyor

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef bu bir şehir efsanesi olarak yıllardır dilden dile dolanmış, hatta piaggio cular kendi aralarında geyik muhebbeti yapar, parçası pahalı alınmaz diye yamahnın servis/ parça ücreti ile bunu karşılaştırmanızı öneririm.
    Aynen öyle.
    Xmax 20 bin bakıma 1000 tl diyorlar. Şaşırmışlar.
    Xmax ile kaza yapan arkadaşım altından kalkamadı masrafın.

1 sene pcx kullandım uzun yola çok gittim Honda Yamaha’ya göre biraz daha yumuşak diyebilirim o konuda.
    Tam bir para biriktirme aracı elinizde anahtar tutuyorsa kebap..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    nmax yapar çünkü hem sele sert hem süspansiyon sert. Bütün scooterlar bel ağrıtır diye bir genelleme olamaz. 125cc lerin çoğunda konfor az haliyle amortisör ayarı da yok, ancak vitesliye göre daha konforsuz olduğu söylenemez. Oturuş pozisyonundan dolayı beliniz ağrımaz ama uzun süre kullanımda hepsi toto ağrısı yapar. Vitesliler özellikle super sport modellerde ekstra sırt ağrısı da çekersiniz çünkü eğilere kullanıyorsunuz.
    250cc scooter konforu gibisi yok vitesliden geçenler bile rahat eder yamaha xmax hariç tabi. Ufak klasmanda pcx'in daha nmaxe göre daha konforlu olduğu da bir gerçek. Ne olursa olsun scooter candır laf ettirmem.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce birkaç başlık altında yazdım burada da belirteyim. Scooter da piaggio nun herhangi bir modelini öneririm, özellikle xevo yu. Nmax, pcx gibi scootırımsı şeyleri reklamlarla değerinin çok üzerinde sattırmayı başardıkları için yamaha yı kutluyorum. Piaggio gibi kaliteli, konforlu, atak, az yakan bir italyanı bırakıp insanların bu şeylere 30 binlere varan hatta sanırım şimdi geçiyo paraları vermelerini şaşkınlıkla izliyorum. Sonuç, tavsiyem xevo 250
    Nmax ve Pcx scooter Xevo maxi scooter muhakkak konfor farkı vardır ama siz Xmax ile karıştırdınız sanırım. 30 bin liraya Nmax Pcx mi var? Karşılaştırma saçma olmuş.
    07

Açılın yettim.

7 bin km PCX, 11 bin km Nmax kullanan biri olarak yanıtlıyorum. Nmax veya PCX fark etmez, scooter ilk başlarda geçici olarak sırt ağrısı yapabilir. Değişirseniz iki motor arasında bir şey fark etmez.

PCX
    Daha konforlu.
    Süspansiyonları daha yumuşak.
    Daha sessiz, yağ gibi akar.
    40 km hızlarda cırlama sesi var.

NMAX
    Daha stabil. Frenler daha iyi. ABS var.
    Oturuş pozisyonu haricinde çakma racing gibi.
    Sele sert, süspansiyon yok.
    Sürmesi daha zevkli.
    Tekerlek ufak.
    PCX 'e göre daha sesli çalışıyor.

Bakım fiyatlarında PCX daha uygun. Parça fiyatlarında Yamaha çok itici.

Nmax plastik yağ seviye çubuğu 75 TL. Maliyeti 1 lira yoktur eminim. Piaggio da daha uygun bile olabilir.

Motosikleti
    arkadaslar hepinize tesekkur ederim. anlasilan ya bir cbf ya da inazuma yolu gozuktu bana.yazin cunku cat pat tur da yapiyorum.inazuma isimi gorur gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ya nmax nereye inazuma nereye cbf nedir pikatel abi ? arkaası kampana motor mu kaldı ? KAMPANA 60 yıllık teknoloji

nmax gibi yakışıklı abs li bıçkın serseri motoru dururken cbf nedir,

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    SH300 ile Fethiye-Muğla arası git gel yaptım, yapmaz olaydım.
    Scooterların berbat bir oturma pozisyonu var, her tarafım tutuldu, ağrıdı.Adı üstünde scooter anca bakkala gitmeye kullanılır, 2006 ybrmin gözünü seveyim o gariban haliyle 100 kere daha konforludur uzun yolda scooterlardan, ki ybryi bırak cbr250 r25 gibi motorlar da scooterlardan çok daha konforludur.
    Bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben gts evo ile tek gün sabah çıkıp akşamına izmrie vardım efsane yolculuktu

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya nmax nereye inazuma nereye cbf nedir pikatel abi ? arkaası kampana motor mu kaldı ? KAMPANA 60 yıllık teknoloji

onemli olan islevi demis atalarimiz tamam eyvallah n max yakisikli guzel motor ama konfor sifir .simdilik butce sınırlı o paralara da en ideal yine inazuma duruyor en azindan her ihtiyaca cevap veriyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    ben gts evo ile tek gün sabah çıkıp akşamına izmrie vardım efsane yolculuktu
    gts evo dediğiniz scooterdan daha rahatı yok bu alemde. gts evo sahibi biriyle tanıştım İstanbul-Ordu yapıyor artçılı ve artçısı arkasında uyuyormuş o derece yani.

Motosikleti
    Scooter cok konforlu degildir ama ybr nere nmax nere? (YBR kötü motordur demiyorum cok guzel motordur ama konfor???)

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6

Çatal da 4000+ yıllık teknoloji, ama hala salatayı çatalla yiyoruz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)