Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyosung Cok mu Kalitesiz Acaba?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Herkese meraba onumuzdeki seneye Allah Izin verirse motoru buyutucem. 250 cc gecis diyince akla zaten belli basli motorlar geliyo internette ve forumda arastirdim honda cbr 250 yle genelde karsilastirma yapilmis ozelliklerinede baktim hyosung gt250 iyi gibi ama onune gelen herkes hyosungu gommus neden acaba kanuninin oldugu icin yoksa honda hondadir sasmicaksin diyemi ?¿ Herkese tesekkurler😊😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hyosung her marka gibi insan üretimi yani sorunlar yaşanmış motorlar mevcut. Eski motorları kullanmadım bilmiyorum ne gibi sorunlar yaşamış insanlar gözümle de görmedim. Bildiğim şeyler kesicisiz motorların anasının ağlatılıp kullanıcıların motorlarını patlatmaları, uğraşılan, açılan veya aşırı bir sıvı temasına denk gelen cihazlardaki elektrik problemleri, 2013 veya 2014 modellerdeki bir kaç seride pipo çatlaması ve tek silindire düşme problemi. ( Bu sorun 20 liraya halledilebiliyor.) Bunun dışında elbetteki belirli motorlarda her markada yaşanabilecek beyin, enjeksiyon, debriyaj veya aktif çalışan parçalar ile ilgili sorunlar yaşanmıştır illa ki. GT250 kullanıp sorun yaşayan kimlerle konuştunuz kaç kişi gördünüz, kaç motordan kaçında arıza veya belirli sorunlar ortaya çıktı ? Bir şeyi konuşmadan ve genellemeden önce bunlara dikkat etmek lazım. Yüzlerce motor satılıp sadece buraya sorunları yazarlarsa motor sorunlu gözükür ki sayfasını 3 senedir takip ediyorum insanların çoğu keyifle kullanıyor motorunu. Yakın zamanlarda bir arkadaşımızın açtığı başlığı gördüyseniz Kuralkanın garanti olmasına rağmen arkadaşın motorunu 60 gündür yapmaması ile alakalı bir sorun vardı. Ben arkadaşa destek oldum ve Hyosung Kore'ye ulaştık. Arkadaşın motoru tamir edilip para alınmadan sorunu çözüldü. Ben motorumu 0 aldım. Herşeyine dikkat ederek kullanıyorum rodajıda öyle yaptım. Elimde 2 sene garantili motosiklet var birşey olursa bütün yasal haklarımı kullanır mağduriyetimi fazlasıyla alırım. Motoru 2. el alacaksanız Honda'da alsanız kimse size sağlamlık garantisi veremez kusura bakmayın.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    asyadan sonra uçurur seni rahat

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung her marka gibi insan üretimi yani sorunlar yaşanmış motorlar mevcut. Eski motorları kullanmadım bilmiyorum ne gibi sorunlar yaşamış insanlar gözümle de görmedim. Bildiğim şeyler kesicisiz motorların anasının ağlatılıp kullanıcıların motorlarını patlatmaları, uğraşılan, açılan veya aşırı bir sıvı temasına denk gelen cihazlardaki elektrik problemleri, 2013 veya 2014 modellerdeki bir kaç seride pipo çatlaması ve tek silindire düşme problemi. ( Bu sorun 20 liraya halledilebiliyor.) Bunun dışında elbetteki belirli motorlarda her markada yaşanabilecek beyin, enjeksiyon, debriyaj veya aktif çalışan parçalar ile ilgili sorunlar yaşanmıştır illa ki. GT250 kullanıp sorun yaşayan kimlerle konuştunuz kaç kişi gördünüz, kaç motordan kaçında arıza veya belirli sorunlar ortaya çıktı ? Bir şeyi konuşmadan ve genellemeden önce bunlara dikkat etmek lazım. Yüzlerce motor satılıp sadece buraya sorunları yazarlarsa motor sorunlu gözükür ki sayfasını 3 senedir takip ediyorum insanların çoğu keyifle kullanıyor motorunu. Yakın zamanlarda bir arkadaşımızın açtığı başlığı gördüyseniz Kuralkanın garanti olmasına rağmen arkadaşın motorunu 60 gündür yapmaması ile alakalı bir sorun vardı. Ben arkadaşa destek oldum ve Hyosung Kore'ye ulaştık. Arkadaşın motoru tamir edilip para alınmadan sorunu çözüldü. Ben motorumu 0 aldım. Herşeyine dikkat ederek kullanıyorum rodajıda öyle yaptım. Elimde 2 sene garantili motosiklet var birşey olursa bütün yasal haklarımı kullanır mağduriyetimi fazlasıyla alırım. Motoru 2. el alacaksanız Honda'da alsanız kimse size sağlamlık garantisi veremez kusura bakmayın.
    Öncelikle cok tesekkur ediyorum ilgin icin usenmeyip yazmissin cok saol yani kisaca ozetler isek su sonuca variyoruz duzenli devirli bakimlari guzel bi sekilde yapildigi surece yari yolda birakmaz sonucta gidip bi kawasaki de alsan yagina suyuna baktirmadan hor kullanirsan oda sikinti olur basina yani mantikli gercekten tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asyadan sonra uçurur seni rahat
    Orasi zaten kesin 😀 ona lafim yok iste piyasada felaket bi honda aski var insanin aklini karistiriyo o ondan dolayi
    Green Arrow bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Malzeme kalitesi vasat kullanicilarin yasadigi sorunlar var ama gorunus 10 numara arada ozlemiyor degilim. Ayrica motor cok agir gidon acisi dar oturus pozisyonu cok yorucu gt250r icin gecerli bu dediklerim.
    wing41 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ su dediğiniz hyosumgta sadece yağ değişir. Arıza sadece mekanik olmaz, elektronik arızalar diye bir gerçek var ki asıl yolda bırakacak ve kendini önceden belli etmeyecek bunlardır. Hyosung grubunun sayfasına girin, yazılan başlıklara bakın, onu ne pahasına olursa olsun savunan, taraflı, eksik ve yanlış bilgili adamlara bakın. Bir tek hyosung iyisir kardeşim diyen o hala 6 bine gt250r alıp yere göğe sığdıramayan tayfa.
    O parayı haketmiyor.
    Parçaları kol gibi pahalı
    2013 lerde tekleme sorunu var evet, ama bir çoğu pipo ile giderilemeyip muallakta kaldı
    Servis- yok
    Garanti - yok (umarım yeni dağıtıcıda işler değişir.)
    Sen her ne kadar motoruna baksan da bir gün marşına bastığında motor dün bıraktığın gibi olmayacak...
    Evet hyo düşmanı ilan edin beni. Ben sizin paranızı çöpe atmamanız için yazıyorum bunları. Ben attım, zaman kaybı, para kaybı ve Stress sahibi oldum. Motor altımda kırılmadı fakat bir japonda yaşayamayacağınız şeyleri sıklıkla yaşıyorsunuz bu motosiklette.
    Yazık günah, bi alırlen bi sattığımda sevindim. Bir motosikletin alıcısı kitlesi bile mi acayip insanlar olur. Kim aradıysa ya motordan anlamıyor, ya da 10 kuruşluk malı 5 kuruşa almayı kendine hayal edinmiş
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ su dediğiniz hyosumgta sadece yağ değişir. Arıza sadece mekanik olmaz, elektronik arızalar diye bir gerçek var ki asıl yolda bırakacak ve kendini önceden belli etmeyecek bunlardır. Hyosung grubunun sayfasına girin, yazılan başlıklara bakın, onu ne pahasına olursa olsun savunan, taraflı, eksik ve yanlış bilgili adamlara bakın. Bir tek hyosung iyisir kardeşim diyen o hala 6 bine gt250r alıp yere göğe sığdıramayan tayfa.
    O parayı haketmiyor.
    Parçaları kol gibi pahalı
    2013 lerde tekleme sorunu var evet, ama bir çoğu pipo ile giderilemeyip muallakta kaldı
    Servis- yok
    Garanti - yok (umarım yeni dağıtıcıda işler değişir.)
    Sen her ne kadar motoruna baksan da bir gün marşına bastığında motor dün bıraktığın gibi olmayacak...
    Evet hyo düşmanı ilan edin beni. Ben sizin paranızı çöpe atmamanız için yazıyorum bunları. Ben attım, zaman kaybı, para kaybı ve Stress sahibi oldum. Motor altımda kırılmadı fakat bir japonda yaşayamayacağınız şeyleri sıklıkla yaşıyorsunuz bu motosiklette.
    Yazık günah, bi alırlen bi sattığımda sevindim. Bir motosikletin alıcısı kitlesi bile mi acayip insanlar olur. Kim aradıysa ya motordan anlamıyor, ya da 10 kuruşluk malı 5 kuruşa almayı kendine hayal edinmiş
    Yukarıda yazdığım yoruma benzer bir örneksiniz sanırım. Öncelikle yaşadıklarınız üzücü olmuş. Belli sorunlar yaşamışsınız ancak siz motorunuzu sıfır mı aldınız, kaç Hyosung kullanıcısı benzer sorunları yaşadı bunlar önemli, sorunlu demekle maalesef kanıtsız konuşmuş ve karalama yapmış oluyorsunuz. Sorunu çözülemeyen başvurabilir sorun 3 kere tekrarlarsa ya parasını ya da yeni bir motoru kanunen alabilirdi sorunu yaşadığında. Bende altımdaki motor üzerinden sizin bahsettiğiniz hususları gerçekci olarak değerlendirmek istiyorum. 12 bin liraya aldım motorumu şuanda 1500 km civarındayım. 250cc sınıfında fiyatı yakın olan bir tek 250sl var 700 lira gibi bir fark var onunla arada. Sidik yarışı yapmayacağım ancak boya kalitesi dışında hiçbir üstün kalır yanı yok Kawasaki'nin motordan hatta ağırlık, tork, gösterge özellikleri, fren sistemi olarak Hyosung daha iyi değerlere sahip. Diğer 250 cc motorlarda 14 bin civarında ve aynı üstünlük orda da devam ediyor benzer verilerde. Servis parça fiyatlarını bilmiyorum güncel olarak ama şuan ki distribütörün yetkili servis fiyatları bütün japonlardan ucuz. 3 adet geniş çaplı Hyosung parçası satan site üzerinden parçaları kıyasladığımda fiyatlar Japonlara göre ucuz. Garanti yok diye bir durum şuan yok hiç bir zamanda olmadı bana göre. Firma işgüzar olabilir ama biraz sabır ile bütün sorunlar halledilir. Siz sorun yaşadığınızda kimle muhattab oldunuz da çözemediniz sıkıntılarınızı. Burda çözemediğinizde distribütör veya direk firma ile irtibat kurdunuz mu ? 10 günde arkadaşın 60 günde tamir edilemeyen motoru baskıyla tamir edildi ben haklıysam ve garantim var ise canını alırım o firmanın kanun ile er yada geç. Alıcı-satıcı kitlesi konusunda da bir fikrim yok maalesef.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    ben hyosungla 10 bin km yapmış biri olarak söylüyorum hiç bir sorun yaşamadım daha dün Erzurum dan marşa basıp Ankara'ya kadar tapa gaz geldim. Ama bir japon değil. Kesinlikle ustan düzgün olmalı bir enteresan motor abuk subuk arızalar veriyor. Basit ama ustaların genelinin çözemediği sorunlar. 2 el alacaksan herşeyden önce satıcısının kim olduğuna bak. Sıfır alacaksan garantiyi unut. Servis yok.vs ... Ama hala cbr dan sa hayosungu tercih ederim.

Hocam sizin aldığınız motosiklet yeni modeli, belki elektronik sistem farklıdır. Brlki de aynıdır.
    Motoru sıfır aldım. İnan burada yazsam ne saçma şeylerle karşılaştığımı okumaktan yorulursun. Malesef Bahsettiğiniz çözümler kanuni ike mümkün değildi. Motosikletin grenajı yetkili serviste değişmedi diye (3 tane vida)ellerinde hiç bir belge bilgi olmadan sadece telefon konuşmalarından anladıkları kadarıyla motosikleti garantiden çıkardılar. Çıkarmasalar ne olurdu? Sorun bulunana kafar motorum serviste yatardı.
    Bir de merak ettiğim konu motorun dyno sonuçları ile SL in dyno sonuçlarını mı kıyaslayarak torkta üstün olduğunu söylediniz. Olabilir tabi mümkündür ama fren sistemi konusuna katılmıyorum.

Gt250r ın Son fiyatı cbr ile aynıydı. Belki de pahalı. Parça fiyatlarını incelemenizi tavsiye ederim

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Hocam sizin aldığınız motosiklet yeni modeli, belki elektronik sistem farklıdır. Brlki de aynıdır.
    Motoru sıfır aldım. İnan burada yazsam ne saçma şeylerle karşılaştığımı okumaktan yorulursun. Malesef Bahsettiğiniz çözümler kanuni ike mümkün değildi. Motosikletin grenajı yetkili serviste değişmedi diye (3 tane vida)ellerinde hiç bir belge bilgi olmadan sadece telefon konuşmalarından anladıkları kadarıyla motosikleti garantiden çıkardılar. Çıkarmasalar ne olurdu? Sorun bulunana kafar motorum serviste yatardı.
    Bir de merak ettiğim konu motorun dyno sonuçları ile SL in dyno sonuçlarını mı kıyaslayarak torkta üstün olduğunu söylediniz. Olabilir tabi mümkündür ama fren sistemi konusuna katılmıyorum.

Gt250r ın Son fiyatı cbr ile aynıydı. Belki de pahalı. Parça fiyatlarını incelemenizi tavsiye ederim
    3 farklı hyosung kullandım. İlki karbiratörlü modeldi. Frenaj berbattı lastikler de fazla iyi değildi snırım ondan diğeri 2012 shinko lastikli ve frenaj nerdeyse abs li leri bir kenara bırakırsan en iyisiydi. Sonuncusu 2012 rosso 2 var fakat frenaj problemli. Henüz bakacak vakit olmadı ama hiç bir sorun yokken frenin cbr dan kötü olduğunu düşünmüyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Yedek parcasi pahali , servisi olmayan bir motoru almak hic mantikli degil.Herkezde bi honda aski var nedense yazmissin.Onunla birlikte olmadan aski yasayamazsin.Sadece honda degil elbet kaliteyle bizim askimiz.Hyosung gt250 tip olarak gayet guzel ancak butun uyduruk motorlar tipleri guzel oluyor adamlarin olayi bu zaten.Yagla balla koy oraya..Sen yine honda yamaha suzuki biseyler bak bilader..Ben sukadar km kullandim bisey olmadi diyen binlerce insan var.Her motorla bisey olabilir ama kalite dustukce ihtimal artiyor

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bi ara honda cbr 250 lerdede sarj dinamosu arizasi vardi o ne olucak

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    İlk motorum Hyosung Rx 125 SM idi, bilmem kaç sene kullandım bir tek vida dahi gevşetmemişti, kemik gibi makinayı, yamaha 125 SM yi çıkarmadan önce hyo üstten çift egzantriği o motora koymuştu, en önemlisi delinin teki o motorla Kore'den Avrupa'ya gidip gelmişti, o paraya o kadar güven veren motor ybr 125'dir heralde, onun da tipini beğenirsiniz 8 günde gümrüğe takılmadan Hyosungsource.Com dan parça gelirdi, her modeli kötülememek lazım, elektronik sorununun da genellenemeyeceğini düşünmekteyim, motoru hiçbir zaman basınçlı suyla yıkamam...

hyosung en büyük problemi * servisi yok. evet vallahi servisi yok. önceden kanuni'deymiş şimdi sym'deymiş vs vs. arıyorsun parça yok - yedek parçaların çoğunu bulamama riski var - eski stoklardan satanlarda kore fiyatına satıyor. yaygın servis ağı olan motosikletin diğerinden iyi olduğunu bende öğrendim

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı geeklanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung en büyük problemi * servisi yok. evet vallahi servisi yok. önceden kanuni'deymiş şimdi sym'deymiş vs vs. arıyorsun parça yok - yedek parçaların çoğunu bulamama riski var - eski stoklardan satanlarda kore fiyatına satıyor. yaygın servis ağı olan motosikletin diğerinden iyi olduğunu bende öğrendim
    Eğer ustan arızanı doğru tespit ediyorsa istediğin parçayı Türkiyedeki servise ihtiyaç duymadan getirtebilirsin. Hyosung a biniyosan servisi unut. Kendine hyosungdan anlayan bir usta bul.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    2006 model gv 250 kullandım 26.000 km kadar, çok severdim motorumu memnundum. hyosung biraz düzgün kullanılmayı isteyen bir motor bakımını yapıp insan gibi kullanırsan mekanik sorun yaşamazsın ama elektronik biraz zayıf
    Arenli ve babaçi bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    İnsanlar enteresan, hem japon kalitesi olsun, icabında ülkeyi gezeyim diyorlar, sonra hem de Çinli motorlar gibi parçası ucuz olsun diyorlar, illa orjinal parça, illa yetkili servis diyenler almasın, iyi bir usta ile sorun olmuyor, icabında Muadil parça bulunuyor
    Green Arrow ve Arenli bunu beğendiler.

Hocam bakın basit bir grenaj yoktu ellerinde ve getirtemedim
    Parçayı yanlış gönderdiler, siparişi verdiğim yer iade almıyorlar idare et boyat dedi.0 bir motoru, garantisi olan bir motoru servis dışında bakım dahi yapılsa garanti gidiyor. 2006 karbüratörlü kullandım hiç bir Problem yoktu motorda. Ama Yok, üstündeki elektrikle ilgili her parça ince hesap yapılmamış ve kalitesiz.
    Bende Rosso 2 lastik ve iyi Balata vardı. Durma mesafesi iyiydi fakat manete uygulanan güç fazlaydı. Başka bir japonda aynı frenlemeyi daha az güç uygulayarak yaparsınız. Tabiki bu ýbr 125, veya cbf150 gibi motosikletlerde geçerli değil. 250cc ve üstü motosikletlerde deneyebilirsiniz

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Motorda garanti kalbur üstü motor sürmüyorsan yalan, garanti peşinde koşarsanız siz üzülürsünüz, burası ne yazık ki Türkiye, altımızda BMW yok, Borusan binasında bakıma girmiyoruz, izbe mütevazi yerlerde bakım yapılıyor, çok fazla beklenti olmamalı...

Size geçmiş olsun, ne diyeyim

Motosikleti

Evet aldığım motosiklet yeni model eski model ile pek alakası yok. Kullanılan parçaların %90'ından fazlası değişmiş internetten okuduğum ve araştırdığım kadarıyla. Yaşadığınız sorunlar doğrudur elbette sıkıntılarıda çeken sizsiniz sizden iyi kimse bilemez ona lafım yok. Keşke legal olarak mücadele etseymişsiniz. Motorun kanuni olarak yatacağı gün 15 iş günü olurdu. Mağdur olurdunuz ama paranızı almaya kadar giderdi süreç, geçmiş gitmiş çok fazla takılmamak lazım artık. Hyosung Malezya'da Naza markası altında satılıyor. Kullandığım motor baya tutmuş durumda orda. Kulüp falan kurmuşlar adamlar geziyorlar. Dyno testi yapmış onlar bulabilir isem atarım malum google çeviri ile okuyup araştırabiliyorum onların dilini. Hyosung 250sl'den 10 kilo hafif birde. Fren konusunda ise durum şu Kawasaki önde 290 mm çift piston arkada 220mm tek pistonlu fren kullanıyor, Hyosung'da önde 300mm 4 pistonlu, arkada 230mm 2 pistonlu fren mevcut. Önceki Hyosunglarda kullanılan fren diskleri değil. Ben çok profesyonel değilim elbette ama 1000rr kullanan iki kişi frenlerin bana çok iyi tuttuğunu söyledi test sürüşü için verdiğimde. Üstelik üzerinde gelen stok lastiklerde İstanbul şartlarında riske girmeden yapılan sürüşlerde fazlasıyla yeterli ve güven veriyor. Parça konusunda dediğim gibi ben Hyosungsource gibi sitelere baktım. Kendi motorumunu bütün parçalarını çıkardım ve ordan liste yaptım. Üstelik maille pazarlıkla daha düşük fiyatlar aldım. Garanti kitabındaki bir servis ile de kendimce anlaştım. Ben ona parçaları getireceğim o servisi yapacak ve kaşe imza atacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar enteresan, hem japon kalitesi olsun, icabında ülkeyi gezeyim diyorlar, sonra hem de Çinli motorlar gibi parçası ucuz olsun diyorlar, illa orjinal parça, illa yetkili servis diyenler almasın, iyi bir usta ile sorun olmuyor, icabında Muadil parça bulunuyor
    Hocam eski Japon motorlarındaki kalite şuanki Japon motorlarında yok bana göre. Yaygın servis ağı ve hizmet diyoruz. O markalarda da dünya kadar servis çatışması var, eleştiri var. Garantili motorunda sorun yaşayan insan var. Son mesajınızda dediğiniz gibi lüks motora binmiyorsan garanti diye bir şey sunmuyorlar sana senin söke söke alman gerekiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler