Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi Commuter'i almalıyım.Honda ve Yamaha

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.Önceden scooter kullanıcısıydım artık uzun yol ve daha sportiflik istedigim için commuter almaya karar verdim.Honda CBF 150,CB 125 ACE ve CB 125 E.YAMAHA Ybr 125 veya Ybr 125 ESD arasında kaldım.Pek fazla commuter bilgim yok.6000 TL kadar çıkabilirim.Nedense 0 almak istiyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ybr kesinlikle.

Motosikleti
    İlk motoruna karar aşamasında
    sadece tasarımı açısından Ybr 125 ESD daha güzel geldi bana ben alsam onu alırdım

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Her ne kadar hayalini kurduğum motor CB 125 E olsa da YBR diyorum CB 125 E yi hiç kullanmadım ama YBR yi ehliyet kursunda sürmüştüm çok rahat ve kullanışı çok zevkli bi motor

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr on karakter
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    YeBeRe! YeBeRe!

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Belki gözünüzden kaçmıştır.

Madem sportif bir commuter istiyorsunuz , 0 km yeni kasa Tvs apache rtr 150 alabilirsiniz.

Tvs apache ile uzun yol yapan hatta ülke dışında tur yapan tanıdıklarım var.

Aralarında en hızlısıda odur. Ayrıca en az yakanıda tvs diye biliyorum.

Ybr en yakışıklı en dayanıklı en konforlu en rahatıdır ybr den şaşma

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki gözünüzden kaçmıştır.

Madem sportif bir commuter istiyorsunuz , 0 km yeni kasa Tvs apache rtr 150 alabilirsiniz.

Tvs apache ile uzun yol yapan hatta ülke dışında tur yapan tanıdıklarım var.

Aralarında en hızlısıda odur. Ayrıca en az yakanıda tvs diye biliyorum.
    yasadıgım yerde yedek servis hizmeti yok çogu markanın.TVS apache baktım görünüş ve teknik olarak güzel motor sanırım titreşim sorunu varmış sadece.Ama alırsam içim rahat etmez gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YeBeRe! YeBeRe!
    hocam sizde esd var galiba.Ben 125 ile ESD 125 arasındaki farkı bulamadım.Bide yamahanın sitesinde ESD 125 yok neden acaba

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    YBR al rahat et. CBF'ye zaten paran yetmez sıfırına...

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Yeni kasa tvs apache 150 tavsiye ederim.gercekten kalipli guzel gidisli bir motor
    Tutkudur Motosiklet

2015 modeli sitesinde TVs apache nin 6200 tl olmuş .İyi özgüvenleri var @%1;

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı eatpraylove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasadıgım yerde yedek servis hizmeti yok çogu markanın.TVS apache baktım görünüş ve teknik olarak güzel motor sanırım titreşim sorunu varmış sadece.Ama alırsam içim rahat etmez gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

hocam sizde esd var galiba.Ben 125 ile ESD 125 arasındaki farkı bulamadım.Bide yamahanın sitesinde ESD 125 yok neden acaba
    ESD yeni kasanın adı, egzozunda emisyonu ve yakıt tüketimini düşüren ama yanında 2bg de götüren bir feedback sistemi var. Sanırım 2011'den bu yana üretilen bütün modellerin adı ESD olması lazım. YBR 125 City modeli kare farlı olan, Bildiğimiz YBR 125 ise yuvarlak farlı 2006'da sanıyorum son modeli ülkemizde satılan model. Yamaha'nın sitesinde gördüğünüz ESD.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    yamaha sitede ki zaten esd. 2010-2011 gibi değişen kasalar ybr esd diye geçer günümüze kadar. honda'nın cbf 150 dışında ki motorları kendini pek ispatlayamadı. bu sınıfta sahiplerini en çok memnun eden motorlar yıllardır cbf 150 ve ybr 125'dir. ikisinin de pişman edeceğini zannetmem. ybr 125 daha sağlam ve sorunsuz, cbf 150 ise daha konforlu bence. ikisini de sürdüm. hatta tvs apache' de sürdüm; evet en hızlıları apache; ama cbf ve ybr kadar evladiyelik değil gibi. ayrıca fiyatı da hiç onlardan aşağı değil, hatta liste fiyatı ikisinden de pahalı görüldüğü üzre. 3 ay önce bu sınıfta "hangi motor?" tereddütünü yaşamış(cbf 150 ve ybr 125 dışındakileri daha erken eleyerek) ybr 125'i tercih etmiştim. motorumdan memnunum.
    eatpraylove bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Ybr 125 ESD derim.

Motor çok hafif ve 125 cc motor için yeterli tork'a ve hız'a sahip. Kalitesinden zaten şüphe duyanımız yoktur...

Cbf 150 kendini her geçen gün soğutan bir motor bana göre. Yağ yakması, 150 için hızının az olması vb. Bir şeyler duymuştum. Motor kaliteli evet, fakat benim hoşuma gitmiyor fazla... Hele çin yapımı motor gibi maksimumu 120 olan bir motora 160 kardan koymak... Ybr 125 ondan çok daha iyi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    CEBE125EE vites göstergesi var CEBE de en önemlisi. YEBERE125 de yok ama devir göstergesi var onda da

ybr esd. Motosiklet araştırıyorken motorcuma sordum hondanın yağtığı en kötü motorlar demişti ace ile 125e'ye. Sanırım piyasanın altında tutmak için fiyatı kötü çin malı parçalar kullanıyorlarmış. Motorcum şunu da eklemişti "Ekmek kazanıyoruz biz ace ile 125e'den" Seçim senin

HunteRHunteD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 FA
    cb 125 de sürdüm cbf 150 de sürdüm yebere de sürdüm. hatta ilk 2 sini satın aldım benim oldu 2 kişi artıçılı uzun yol bile gittim. (ist-edirne ve ist bursa) en iyisi cbf 150 sonra yebere sonrası ise yok yani cb 25 e alma hacı aceip titreşim var uzun yolda 100 km sonrada şişiyor 110 basıyosa düşüyo 90 a ızdırap oluyor ona göre.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Apache sürdüm titreşim var yüksek devirlerde doğrudur, cbf kullanıcılarının efsane konusu yağ yakma olayı var yüzlerce kişi söylüyorsa bence bu da doğrudur, ama şimdiye kadar ybr hakkında ne yağ yakma ne de titreşim hiç bir şikayet duymadım. Ben olsam Apache alırdım ama sizin almanız gereken motor ybr' dir.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    ybr daha sorunsuz, sağlam ve az yakanı... Ama biraz kalıplı bir motor isterseniz de cbf bu sınıfta ideal. her ikiside zarar ettirmeyecek kaliteli motosikletlerdir. Yıllardır değişmese de ben cbf150 nin şeklini şemalini daha çok seviyorum.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)