Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekipmana servet yatırmak hk?

Motovento
    REKLAM ALANI
    osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam,

Aklımda böyle bi plan var ama ne kadar'doğru bilmiyorum. Tecrübeli abilere sorayım dedim.

Alpinestars markaları full GP Tech yani deri çeket, bot, eldiven hepsi en üst seviye olanı alsam. Kask zaten her türlü arai rx7 ya da agv pista gp olacak; dizlik ve iç korumalarda en iyisi olacak(200-300$ civarı)

Fırsatım olursa hepsini yurt dışından alacagım.( maximum 4000$ full ekipman)

Piste çıkmayacagım, muhtemelen uzun yol yapacagım. Başlagıcta Ktm duke 250, tecrube sonrası naked dan devam ya da classic motor alabilirim.

Görüsleriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Valla arkadaşım,durumun varsa eğer,ekipmana verilen paraya acıma.İstersen 125'lik ucuz motorla başla ama ekipmanın tamam olsun.Onlar tamam olunca,motorunu tecrübene göre büyütürsün. Zaten yazdığın ürünler bayağı bir kalbur üstü.Hiç düşünme al.

Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşım,durumun varsa eğer,ekipmana verilen paraya acıma.İstersen 125'lik ucuz motorla başla ama ekipmanın tamam olsun.Onlar tamam olunca,motorunu tecrübene göre büyütürsün. Zaten yazdığın ürünler bayağı bir kalbur üstü.Hiç düşünme al.
    Bende böyle düşünmüştüm, ama bazı arkadaslar piste cikmicaksan gerek yok üst seviye dedi. Bende boşa mı gidiyor diye dusundum. Para sıkıntım vardi fakat motor isini biraz erteledim, yurt disi iside olunca ekipmana yer acıldı.

Tesekkur ederim, keyifli günler.
    essegesse bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı osurgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende böyle düşünmüştüm, ama bazı arkadaslar piste cikmicaksan gerek yok üst seviye dedi. Bende boşa mı gidiyor diye dusundum. Para sıkıntım vardi fakat motor isini biraz erteledim, yurt disi iside olunca ekipmana yer acıldı.

Tesekkur ederim, keyifli günler.
    Deri mont yazın çok terletir dipnot geçeyim dedim ;) Almışken yazlık bir mont ta almanı öneririm. Para varsa tabiki en iyisi olsun. Ekipman candır

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri mont yazın çok terletir dipnot geçeyim dedim ;) Almışken yazlık bir mont ta almanı öneririm. Para varsa tabiki en iyisi olsun. Ekipman candır
    Aklımda var, sagolun:-)

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Ekipmana verilen paranın fazlası olmaz bence sonuçta motor kullanmak araba kullanmaya falan benzemiyor canını emanet ediyosun o kaska monta. Valla durumunuz varsa acımayın ekipman parasina küçük kazada bile ekipmanin önemini daha iyi anlarsınız ki umarım yaşamazsınız herhangi bir kaza.Tekeriniz düz bassın

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Merhaba bende sizin gibi dusunup cok kaliteli ekipmanlar alip oyle basliyorum. Baya ekipman konusunda arastirma yaptim bu yuzden bikac bisey ekliyim dedim benimde 6 bin tl gibi bi para gitti

Burda onemli olan odedigin para deilde karsisinda aldigin urunun onemi.. bi yerden sonra bazi urunlerin korumasi ayni fakat ekstra ozellik tasiyor..

Ornek: rx7gp nin korumasi chaserv den farkli deil fakat rx7 cok daha iyi havalandirmali

Bu yuzden iyi arastirma yapmani oneririm mesela gp tech cok agrrsif bir surus pozisyonu icin dizayn edilmis bunun yerine atem yada celer montlara bakabilirsin (uzun yol yapicam demissin)

Bunun disinda sana tavsiyem bot ve eldivende harcancak paraya acima.. cidden cok fark ediyor.
    easydude bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    İlk başta ucuz olsun diye gittim ls2 kask aldım..Sonra nette araştırınca güvensiz vs kampanyalı diye caberg aldım.. Tek beden kaldığından alışır vs dediler olmadı onu artçı kaskı yapıp scorpion aldım.. Bu seferde hem plastik hem ses yapıyor rahat edemedim.. En son parayı verip shoei gt air aldım rahat ettim.. Bu işin sonunda paranız varsa en üst ekipmanı almaya çalışacaksınız.. Ya benim gibi zarar ederek alacak yada en baştan tek seferde alacaksınız..

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    eğer paranız varsa asla acımayın ama tabiki lastiğe felanda bütçe ayırın mesala onları es geçmeden isterse 10bin dolar gitsin

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ekipmana verilen paraya acımamak lazım.

Rx7 gp zaten favorimdir.Maddi açıdan sorununuz yoksa hiç düşünmeden alın bence ekipmanları.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bir adet insan beyni kaç para? Bence pist için fazla bu ekipmanlar esas şehir için gerekli
    kask için schuberth sr1de seçenekler arasında olsun

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Ömürlerine göre fiyat biçebilirsin.
    Kabaca 5 yılda bir 4.000$ harcıyacaksın... deri pantolonu, ceketi yıpratman zaten baya zor... sıkılırsın yenisini alırsın anca.
    En hızlı tükenecek olan eldiven olabilir, terden ve sürekli hareket etmekten dolayı hızlı yıpranıyorlar. Aynı şekilde bot koruyucu yapısı bozulmasa da bi süre sonra iç kısmı aşınacaktır.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Boyun koruyucu almayi unutma

Tek tek cevaplayamacagım, hepinize cok tesekkur ederim. Okursunuz umarim bu mesajimi.

Sonuç; para varsa en iyisi olsun..

Her mesaji dikkate aliyorum. İyi aksamlar herkese.:-)

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Günlük kullanım için ekipmana 4000dolar harcamak bence israf. Her markanın en iyi ürününü almak sizi daha iyi koruyacakmı bunu düşünmek lazım sonuçta ufak konfor farkları için büyük miktarda fiyat farkı koyulan şeyler bu ekipmanlar. Bence koruma seviyesi yüksek ama daha ekonomik şeyler ile başlayın 1-2 yıl sonra hem ekipmandan beklentileriniz daha iyi oluşmaya başlar hemde motor konusunda bir tarzınız oluşur ona göre üst düzey ekipmanları secip alırsınız.

Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende sizin gibi dusunup cok kaliteli ekipmanlar alip oyle basliyorum. Baya ekipman konusunda arastirma yaptim bu yuzden bikac bisey ekliyim dedim benimde 6 bin tl gibi bi para gitti

Burda onemli olan odedigin para deilde karsisinda aldigin urunun onemi.. bi yerden sonra bazi urunlerin korumasi ayni fakat ekstra ozellik tasiyor..

Ornek: rx7gp nin korumasi chaserv den farkli deil fakat rx7 cok daha iyi havalandirmali

Bu yuzden iyi arastirma yapmani oneririm mesela gp tech cok agrrsif bir surus pozisyonu icin dizayn edilmis bunun yerine atem yada celer montlara bakabilirsin (uzun yol yapicam demissin)

Bunun disinda sana tavsiyem bot ve eldivende harcancak paraya acima.. cidden cok fark ediyor.
    Tesekkurler oncelikle,

Deri ceket konusunda, bende merak etmistim atem ile Gp lerin farkını.

Agresif ve hız amacım asla olmayacak. İleriki motorlarim dedigim gibi keyif surusleri icin olacak. Bu durumda Atem mi almalıyım? Koruma açısından eksigim olur mu yani? (İkisinede guvenim tam tabii)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlük kullanım için ekipmana 4000dolar harcamak bence israf. Her markanın en iyi ürününü almak sizi daha iyi koruyacakmı bunu düşünmek lazım sonuçta ufak konfor farkları için büyük miktarda fiyat farkı koyulan şeyler bu ekipmanlar. Bence koruma seviyesi yüksek ama daha ekonomik şeyler ile başlayın 1-2 yıl sonra hem ekipmandan beklentileriniz daha iyi oluşmaya başlar hemde motor konusunda bir tarzınız oluşur ona göre üst düzey ekipmanları secip alırsınız.
    1-2 yıl sonra bi daha para vermek israf degil mi? Yani aldigim urunler sanirim kask disinda omurleri bayagı uzun seyler. Almışken en iyisini almak bence daha mantikli.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Her zaman söylediğim gibi durumunuz varsa ekipman konusunda en iyisine yönelin,madem ölmekten korkmuyorsunuz o zaman ekipmansız binin ya da tam koruma giyin bakıyorum 20-30 liralık kaskların tasarımı harika,çok profesyonelce. Diyor kullanıcı "Amaan koy döte gitsin yerden değil polisten korunsak yeter" yanlış bir düşünce. Kaskın tasarımının iyi olması kendisininde iyi olduğuna gelmez. Mesela tulumlar 300ede var 30000 ede var. Bir alpinstar ile merdiven altı markaların ürettiği tulum bir midir sizce?

Şöyle bir konu var bir de her pahalı kask sağlam diye bir şeyde yoktur onu bilesiniz. Ekipman konusunda bir uyarıda daha bulunmak istiyorum imkanınız oldukça sıfırına yürüyün mesela bir kask, kaç kere kazaya karıştığını sms atarak bilemiyorsunuz bakıyorsunuz Arai mesela adam ucuz bırakıyor diye ikinci el alıyorsun ilk kazanda kafandan kanlar akıyor. 20 Liralık motorum olacağına 6,7 liralık ekipmanım olsun ben 13-14 liralık motorada binerim. Şeklim hayatımdan önde değil.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    1-2 yıl sonra bi daha para vermek israf degil mi? Yani aldigim urunler sanirim kask disinda omurleri bayagı uzun seyler. Almışken en iyisini almak bence daha mantikli.
    Hocam alacağın ürünler tabiki 20 tllik kask yada en adi mont vsvs değil herzaman kullanabileceğim şeyler olucak al sonra çöpe at tarzı değil sonuçta ilk etapta deri almazsın montunu tekstil alırsın yine alpinestars alırsın 600tl'ye kapatırsın ileride deri alınca sonuçta bu yazlık tekstil mont çöp olmayacak hatta çok sıcak havalarda bunu giymek isteyeceksin vsvs. 750-1000tl arası güzelde bir kask alırsın ilerde bunu artçı kaskı fln yaparsın ne biliyim değerlendirilebilir bütün malzemeler. Zaten parayla ilgili hiçbir sorunun yoksa ben bugun 4000dolar harcarım ilerde tarzım değiştir bir 4000 daha veririm baya koymaz dersen zaten sıkıntı yok.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Yok o kadar pahalı harcama yapmana gerek yok. Daha sakin ve uygun bak.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    AEA'yı bildim bileli abim aynı tulumla, aynı modelden belki evinde çok çok vardır bilemem lakin gayet kaliteli bir şey üzerindeki Alpinstar tulum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)