Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Allah'ını Seven Üzerime Süpermoto Atsın !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klx250 alacaksanız bu sınıfta bir motosiklet sm yapılmaz açıkçası benim görüşüm budur. arazide güç yeterli geliyor. şimdi bir de ön dişliyi küçültücem. tadından yenmicek. fakat sm için şöyle minimum 40bg 120-130 hadi en fazla140 kilo bir makina olması lazım ki asfaltta keyfini çıkartabilesin. 1-2 teker yapmak gazı çevirdiğinde arka tekerin boşa sarması, hız olarak da sabit 110 120 kasmadan gidebilmek için falan biraz daha güçlü büyük cc gerekir kanaatindeyim. büyük smler de kullandıktan sonra bu güçteki motorlar asfaltta sm olarak keyifli olmuyor. dediğim gibi arazi için çok iyi ama asfaltta yetersiz.
    Tam da bugün Duke390 bakıyordum. Biraz daha uygun fiyatta olsa yapışırım. Evet tamamen ayrı bir sınıfta ama tork,beygir ve kilo tam da istediğim gibi. Ne apaçilik yapılır o motorla

Supermoto işini Japonlar sallamıyor bayağıdır, umarım naked sınıfına gelen hareket enduro sınıfında da olur.

Temiz Drz beklemekten başka çare yok gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Şu ilk sayfadaki video da adam frene basmıyor resmen.. Çok hakim.. Oldukça iyi bir sürücü.. Böyle olabileceksen ferhat al bi supermoto derim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Supermoto oluyo mu bilmiyorum ama şu modele hayranım yav.
    Türkiye'de sıfır satışı yok sanırım.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    parasını verdikten sonra getirirler :D

bu arada sokollu hocam duke ile öyle apaçilikten kastınız teker drift ise tamam :D ama bir enduro bir sm kadar olamaz :D acımadan kaldırımlara vuramazsın acırsın amortisör yüksekliği darbe emişi vs. asfalt için bam güm vurmak için değil malesef. malüm videodaki gibi kullanmak sıkıntıdır ufak makinayı. safkan olması lazım namı diğer speyşıl

ki sm nin en keyifli noktalarından birisi viraja yatırdın çıkarken gaz açmaya başlıyorsun ya hani.. tekere geliyor falan :D keyfi orda zaten

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Arkadaşlar supermoto benimde hep hayallerimde ama malum ekonomim el vermiyo. Ama çinli bi cross motoru biraz değiştirerek supermoto yapsak nasıl olur ? Yapan arkadaşlar var mı aramızda ?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Wr125x'in üzerinde gelen lastikler nedir? Benim de ilgi alanımda bu motor

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Ya şu sahibinden de siyah 2007 bi DRZ400 var nasıldır bakanınız göreniniz var mı hiç? Taktım kafaya 4. motor yapıcam onu

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Drz 400 ler şehir içi motorudur. Açık ve net. Bana takas öneren bir drz sahibi 50-100 km lik bi yolda bile titreşimden yol çekilmiyor demişti. Şehir içi ve arazide hafif ol asının Avantajı var fakat gerek iki kişi güçsüz ve rahatsız kalışı, gerekse 90-100 km be üstündeki titreşimi nedeniyle bana mantıklı gelmiyor. Kısa mesafe düşük hızlarda takılacaksanız olabilir elbette.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07

CRF alıp şöyle birşey yapmak istiyorum bende

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

bu arada sokollu hocam duke ile öyle apaçilikten kastınız teker drift ise tamam :D ama bir enduro bir sm kadar olamaz :D acımadan kaldırımlara vuramazsın acırsın amortisör yüksekliği darbe emişi vs. asfalt için bam güm vurmak için değil malesef. malüm videodaki gibi kullanmak sıkıntıdır ufak makinayı. safkan olması lazım namı diğer speyşıl

ki sm nin en keyifli noktalarından birisi viraja yatırdın çıkarken gaz açmaya başlıyorsun ya hani.. tekere geliyor falan :D keyfi orda zaten
    kaç kuruşa gelir acep

Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www3.picturepush.com/photo/a/...40/9306266.jpg

CRF alıp şöyle birşey yapmak istiyorum bende
    Arka 18 ön 17 inç heralde

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ilk sayfadaki video da adam frene basmıyor resmen.. Çok hakim.. Oldukça iyi bir sürücü.. Böyle olabileceksen ferhat al bi supermoto derim
    Viraj dönmeyi becereyim bir virajda peg sürtme, driftle virajdan çıkma, stopie yapıp arkayı döndürerek park etme bunlar benim için başka gezegen abi

Anlat anlat zevkli oluyor

Alıntı Ahmtmngrsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar supermoto benimde hep hayallerimde ama malum ekonomim el vermiyo. Ama çinli bi cross motoru biraz değiştirerek supermoto yapsak nasıl olur ? Yapan arkadaşlar var mı aramızda ?
    Hocam tam tadı alamıyoruz malesef telike isimli arkadaşın açıkladığı gibi. Dişli lastiği asfalt lastikle değiştirmek yetmiyor. Tabi bana göre çoğu ss ve naked'dan daha zevkli olur yine de

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wr125x'in üzerinde gelen lastikler nedir? Benim de ilgi alanımda bu motor
    Michelin ile geliyor X de R de. R dişli lastik, X asfalt. Tam isimlerini bilmiyorum ama.

Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Yukarda da dendiği gibi zaten hiçbirimiz profesyonel süremeyeceğiz o yüzden profesyonel makinaya gerek yok diye düşünüyorum ,orta halli bi çinli motora güzel jantlar ve lastikler ve arka dişli büyütülüp zevki çıkarılabilir :D

Motosikleti
    İnşallah birgün
    Beyler bende güvenli sürüş eğitimi alıp sm ile baslamak istiyorum klx 250 yada honda crf 250 alıp çevirmeyi düşünüyorum wrler çok pahalı

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    sen bi 690 smc falan alsana sonra zevkten patla ,düz duvara falan tırman yada ne biliyim napcağını artık sen bulursun

yada uygun fiyata duke 690 bulabiliyorsan oda olur tam bi spormoto olmasada emin ol ondada çıldırırsın

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Alın size Goldwimg Her Cuma Namaz çıkışında kapıda görüyorum

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Benelli bx250
    Fuarda görmüştüm fenaydı. Gelirse güzel olur türkiyeye.
    Bi kaç konuyada koymuştum.

cebra bunu beğendi.

Motosikleti
    İnşallah birgün
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli bx250
    https://www.motorbeam.com/wp-content...i-BX-250-2.jpg
    http://gaadiwaadi.com/wp-content/upl...50-motorad.jpg
    Gelirse ilk motor kriterilerine ☺

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim sanayide usta yamahadan vazgeçme diyor al wr250 bir daha bakma arkana ama alırken 19.200tl lik kol görünüyor
    ŞU motoru dün konuşuyorduk bizde. Niye bu kadar pahalı yahu ? 250 CC lik cross değil mi bu alet. 19.200 lik ne gibi eder var. 3.000 koy MT 07 al (YBR devri kapandı artık).

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli bx250
    https://www.motorbeam.com/wp-content...i-BX-250-2.jpg
    http://gaadiwaadi.com/wp-content/upl...50-motorad.jpg
    Hangi ülkede gördün ? çok hoş bi duruşu var Benelli'nin çok güzel modelleri var umarım bir çoğu gelir ülkemize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)