Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu kask alınır mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Kask almak için arastirma yapiyodum baktım bedeni var almaya karar verdim sizce bu kadar uygun olması normal mi
    https://www.motoavm.com/ProductDetai...-kask/114/1368
    Bune bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    700küsürden 175e düşmüş. %75 indirim. Hayatımda gördüğüm en saçma indirim.
    Kuşkulandım.
    oguzhan6161, SweentLy ve CamelBiker bunu beğendiler.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hıyar çıkması olası bir durum.
    oguzhan6161 ve SweentLy bunu beğendiler.

Site güvenilir bi siteye benziyo ama yinede bu kadar indirim kuşkulandirmiyo değil

Şüphelenmeye Gerek Yok.Motoavm Bilinmiş Bir Firma,Fiyata Takılmayın.Ürünün Fiyatı Zaten 175 Tl Satmak İçin İndirim Yaptık Diyorlar:d
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla alışverişi tamamla seçeneğine kadar geldim ama daha sonra odanın diğer yanında yatan 3 kaskım ve aslında bu sıralar ne kadar çulsuz olduğum gözümün önüne geldi siparişi iptal ettim.

SSL güvenlik sertifikası olan bi site kaçırmasın bence ihtiyacı olan. 175 liraya fiber kask mı olur?

Edit: Aldım valla bi tane kırmızı XL inşallah olur, olmazsa da satarım yarın 300 liraya

Kask testlerden de geçmiş alınır bencede ama acaba üretim tarihi falan mi eski acaba ?

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    Tek çekimde fiyat 140 tl + kdv ye geliyor.
    140 tl ye bunu satan adam % 20-30 kâr marjı koysa üzerine bunun adama geliş maliyeti 100 tl civarındadır.

bu fiyata kask ancak plastiktir. sizi korumaz.

hatta teknik terimle mühendislik plastiklerine giriyor. ABS diye geçiyor, plastiğin hammaddesi.
    bilgisayar monitörü, LCD tv kenarlarında, cep telefonu kasalarında, laptop kasalarında vb. parlak plastik kullanılan yerlerde kullanılan plastik malzemeyle aynı malzemedir.

çok ucuz olmayan ikinci sınıf çin malı

https://www.youtube.com/watch?v=8nAHSfcJbrI

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek çekimde fiyat 140 tl + kdv ye geliyor.
    140 tl ye bunu satan adam % 20-30 kâr marjı koysa üzerine bunun adama geliş maliyeti 100 tl civarındadır.

bu fiyata kask ancak plastiktir. sizi korumaz.

hatta teknik terimle mühendislik plastiklerine giriyor. ABS diye geçiyor, plastiğin hammaddesi.
    bilgisayar monitörü, LCD tv kenarlarında, cep telefonu kasalarında, laptop kasalarında vb. parlak plastik kullanılan yerlerde kullanılan plastik malzemeyle aynı malzemedir.

çok ucuz olmayan ikinci sınıf çin malı

https://www.youtube.com/watch?v=8nAHSfcJbrI

Ürünün detay kısmında kompozit fiber diye bilgi verilmiş ama sharp' ta ve diğer sitelerde sadece fiber olarak geçiyor.

HunteRHunteD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 FA
    ls2 alacagım yoksa bunumu alsam diyorsan al. üstünü bekleme...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

haaa ben adam gibi kask istiyom hacı diyosan biraz daha koy shark marka orta seviye kask kovala bi ara %40 indirim yaptı shark. indirim yakalarsan güzel bi model 300 400 e kapatırsın. 3-5 sene gider...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu tarz bi ürün almıştık arkadaşıma.. Pul pul soyuldu ve ilk haftadan plastik bölgeler buz gibi dağıldı.. üretim tarihindenmidir nedir bilmiyorum ama bunlar defolu , ilginç kasklar.. buda umarım böyle değildir ama site aynı sanırm..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

motoavmye mesaj attım dediğiniz gibi kaskın üretim tarihi 2007 imiş o yüzden bu kadar uygun dedi kaskın üretim tarihi önemli birşey alırken aldığınız sitelere sorun öyle alın

HunteRHunteD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 FA
    2007 mi okulada yazdırmışlarmı bari?

İlkmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    bence ls2 de çok güvenilir değil, nolan dan aşağıya düşme derim. illaki bütçe meselesi ama koruyacak olduğu yer de önemli bence

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı blue eye boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoavmye mesaj attım dediğiniz gibi kaskın üretim tarihi 2007 imiş o yüzden bu kadar uygun dedi kaskın üretim tarihi önemli birşey alırken aldığınız sitelere sorun öyle alın

Az daha büyüyünce ehliyetinide alıp aramıza katılır bu kask.

2007 yılında üretilen kaskı satmak ne demek ya ? Art niyet ararım ben.
    Arayıp sormadan alan bir insan 8 yıllık kask takacak ve hayatını bir nevi bu kaska emanet edecek.

İlana kocaman harflerle 2007 üretimidir yazmaları şart. Aksi halde çok büyük bir adilik olduğunu düşünüyorum.

Forumlarda takılmayan ve motosiklet sürmeye yeni başlayan adam nerden bilsin kaskın son kullanma tarihi olduğunu.
    Bu kaskı alıp senelerce takacak belkide.
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az daha büyüyünce ehliyetinide alıp aramıza katılır bu kask.

2007 yılında üretilen kaskı satmak ne demek ya ? Art niyet ararım ben.
    Arayıp sormadan alan bir insan 8 yıllık kask takacak ve hayatını bir nevi bu kaska emanet edecek.

İlana kocaman harflerle 2007 üretimidir yazmaları şart. Aksi halde çok büyük bir adilik olduğunu düşünüyorum.

Forumlarda takılmayan ve motosiklet sürmeye yeni başlayan adam nerden bilsin kaskın son kullanma tarihi olduğunu.
    Bu kaskı alıp senelerce takacak belkide.

Kaskların son kullanma tarihi diye birşey yok, az çok bu kask konusunu bilirim foruma üye oldum olalı kask incelemeleri ve kasklar hakkında bilgiler yazıp durdum, üreticilerin kullanılan kasklar için değişim önerdikleri tarih 5 yıl, ama hiçbir üretici sitesinde çıkıp bizim kaskımızın ömrü 5 yıl demiyor ya da kaskların içine hiçbir firma son kullanma tarihi yazmıyor çünkü böyle birşey yok.

Aynısı lastik mevzularında da geçerli, firmalar, kullanıcılar ve satıcılar farklı şeyler söylüyor, güneş, nem vs. kapmayan uygun muhafaza ortamlarında bir lastiğin ömrü 10 denilirken üreticiler 5 yılda bir değişin diyorlar. Ama yine üreticiler son kullanma tarihi diye bişey eklemiyorlar kimse alın ömürlük kullanın demez çünkü bu adamlara da para lazım.

Kısaca hiç güneş yüzü görmemiş ve haliyle genleşip, soğuyup, su yüzü görmediyse bir kask raf ömrü günümüz standartlarınca çok daha uzun olabiliyor. Hele hele fiber malzemeler eski abs plastik ve polikarbonlara göre daha da uzun ömürlü. Yine de ben kaskımı 2 sene sonra hurdaya çıkarmayı düşünüyorum.

Kasktan resimler, üzerinde pinlockla geliyor.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2007 mi yok artık...

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    al kullan derim... 2015 ls2 den daha güvenilirdir... raf ömrü konusunda herkes başka bişey söylüyor...paran varsa 2015 al...
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Raf ömrü konusunu ben de sorgulamaya başladım. Adam 2000 TL'ye kask satıyor bunu iki üç sene sonra atıp yenisini mi alacağız ? Bana saçma gelmeye başladı.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar ben bilmeden sallayan bi adam değilim kaynağım yoksa yazmam içime atarım, daha önce araştırmış olmama rağmen eve geldim geleli hala araştırıyorum buyrun size çok güzel bir site buldum ingilizcesi olanlar keyifle okuyacaklardır arşivlik bilgiler içeriyor. benim ingilizcem yok özet geç diyenler var ise de olay şu, kask değişimi sadece satıcıların uydurduğu mitlerden ibaret meşhur amerikan snell testlerinde raflarından 20 senelik bir kask alıp teste sokuyorlar ve ilk günkü standartlarını koruduğunu bildiriyorlar, 2000' lere doğru kask materyallarının evrim geçirdiğini daha sağlam olduğunu ama 80' lerden kalan kask varsa onun artık patates olduğunu da anlatmışlar.

http://www.bhsi.org/replace.htm

Bu arada bir bölüm dikkatimi çekti arabada bırakılan aksklar hakkında çok aşırı sıcaklar kaskları deforme edebiliyormuş, siz siz olun kaskları güneş altında muhafaza etmeyin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)