Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

8500 Lira Limitim Var Başlangıç Motoru Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Biliyorum 10 tane açılıyor günde bundan onları da okuyorum videolar da izliyorum ama gel gör ki bi türlü aradığıma uygun bir model bulamıyorum. Scooter bakıyorum, teker çapı küçük olmaz güvenlimez diyorlar. Commuter bakıyorum, alet artçılı sürüşte biter hafif olanları rüzgarla baş edemez olmaz diyorlar. Naked bakıyorum, pulsarın bi sürü kronik sorunu varmış soğuyorum. Çinli chopper bakıyorum güvenemiyorum. 3 tekerli tricity almaya bile niyetlendim ön teker boyutlarında lastik Türkiye'de yokmuş motorun gücü tek kişiye zor yetiyormuş vs. Supersport bakıyorum şekilci işi diyorlar trafikte daracık gidon çapıyla acemi sürücüye gitmez diyorlar, diyorlar da diyorlar. Aman ne zor şeymiş 2 tane tekerleğin üstüne oturmak sakınan göze çöp batmasa bari, başlangıç 8500 tl limitim var(ekipman dahil değil), istanbul içi süreceğim okul-ev arada gezmek. Öncelik güvenlik,konfor,artçılı sürüşte zorluk çıkarmama, 2. el alabilirim. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Başlangıç Motoru Olarak Mondial MCT Aldım Hiç Bir Sorunu Yok Yaklaşık 6 Aydır Kullanıyorum HiçBi Sıkıntı Çıkarmadı Tanıdığın Birinde Mct Varsa Al Kullan Biraz Dene İlk 1 Aydan Sonra Artçılı Sürdüm Hiçbi Sorun Olmadı

bajaj pulsar

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    bence ybr

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz daha ekleyip ybr alabilirsin

Şaka bir yana, artçıda sorun çıkmasın diyorsanız, 2. el temiz GT 250 Naked öneririm.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Bence pulsar o kadar kötü olsa bu kadar tutulmazdı...
    Bu arada scooter ların tekerlekleri küçük diye tehlikeli olarak damgalamak doğru değildir... Scooter belli bir amaca yöneliktir.. Bu kadar güvensiz olsa heralde vespa diye bir marka veya efsanevi suzuki burgamnşar 12-14inch tekerleri ile var olamazladı...

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    yedek parça uygunluğu yakıtının düşük olması rahat kullanımı dolayısıyla pulsar derim

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Kapa gözünü al bir tanesini. Ha böyle tereddütlerin varsa piyasası en hızlı motorları tercih et hiç olmazsa beğenmezsen elinden çıkarman kolay olur. Ama araştırmakla heba etme kendini bence al artık.
    saskin18 bunu beğendi.

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nmax Abs on karakter
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    sorduğun soru şuna benziyor:
    yemek yemek istiyorum. ne yemeliyim, tadı güzel olsun, karnım doysun...

demek istediğim şu ki detaylarını arttırman lazım. önce skuter mi vitesli mi ona karar ver. eğer ilk motorunsa sürüş tecrüben yoksa en basit seni düşürmeyecek motordan soğutmayacak bişey bak.

sana tavsiyem ikinci el skuter bak. 125 veya 150 cc bi skuter başlangıç için işini görür. 1 sene takılırsın sonra büyütürsün.
    örneğin yamaha delight, vespa primevera 150 cc, vespa lx 125 veya 150, güzel başlangıç motorları olabilir.

boyun kısa ise vitesli istersen honda msx var çok keyifli motor.
    4-5 yaş üstüne pek bakma ikinci elde satarken sıkıntı olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sakın pulsar alma sonra sende diğer kullanıncılar gibi buraya sorunlarını yazarsın 2. el japon bul.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Kesinlikle Pulsar tavsiye ederim.
    Ki büyük ihtimal tercihin pulsar olacaktır. 8,500 Civarında alınacak en iyi motor o çünkü..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın pulsar alma sonra sende diğer kullanıncılar gibi buraya sorunlarını yazarsın 2. el japon bul.
    Ne gibi sorunlar varki? Sanki Honda,Yamaha,Kawa gibi markaların motosikletlerinde hiç mi sorunlar çıkmıyor?
    Gönül ister ki arkadaş R25 alsın.. ama sizde biliyorsunuz ki neredeyse pulsarın 2 katı fiyatı..

hyosung gv250 - ikinci ellerine bak.kaliteli cruiser dır.

Pulsar güzel fakat stop etme aletin beyin problemleri çok kritik şeyler olmasa tereddüt bile etmezdim, sanırım ABS si için nmax alacağım deneyip hoşuma gitmezse az eksilt ybr al olacak

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Bence ilk motor olucağı için çinli bir motor alınabilir. 3-4 Bin TL verip, hem kullanmayı öğrenir hem istediklerinizi yaparsınız. Tek dikkat edilmesi gereken yer Rodaj dönemi. Kalan parayla güzel ekipmanlar alıp, ileride motor değiştirecekseniz tekrar ekipman parası vermesiniz.

Hem düşe kalka olacak bu işler, 4'bin Tllik motor ile düşmek var, Cbr 125 ile düşüp sağ grenajı komple bırakmak var.

Motosikleti
    mt 07
    3 tekerli tricity almaya bile niyetlendim ön teker boyutlarında lastik Türkiye'de yokmuş
    Arkadaşımda var trictiy 80*90-14 lastik ölücüsü orjinal biz 90*90 ctiygrip aldık gayet güzel kullanıyor ve firen mesafesi muthiş kısa kalıteli motor tafsiye ederim bende kullandım Ama 125 cc biraz düşük kalmış bana göre 250cc olsa tadından yenmezmiş en yüksek hızı 105km arkada biri varken 90-95 geçmiyor

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Pulsar alma kronik sorunu var diyen ergen pulsar forumunda surekli pulsari trolleyen , hayatinda pulsar gormemis malin teki.
    o paraya alınacak motor pulsardir. Digerlerine para verip parani cope atma.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte çok motosiklet var, başlamazsanız sevinirim

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    scooter al trafiği ve motorla seyretmeyi öğren. sonra vitesliye gecersin. ikinci el scaraveo ya da x-city alabilirsin.

Dogruya dogru.Adam haklı kronik sorunu olan bir cihaz. Hic kullanmadim fakat Google da stop etme sorunu yaz 10 tane video çıkıyor. Motor sorunsuz olsa zaten sahibindende 2000km binip satan bisuru adam olmaz. Hint yapimi motora o para verilmez oturup millete hakaret etmeye gerek yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)