Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol Sorunsalı (Hayatta kalmak vs Radar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Bilindiği üzere bir bayramı daha geride bıraktık, pek çoğumuz bir yerlere,eş-dost, akraba ziyareti yahut tatile gitmiştir.
    Tatil iyi hoş ancak yollardaki radarlar, polis çevirmeleri bazen en boş anımızda, bazen araç sollarken hız sınırının 5-10km üstünde yakalayabiliyor. Trafikten sıyrılma çabası içerisinde yahut 110km ile giden öküz kamyoncunun ( ot saman uçuşa uçuşa veya taşıdığı yük) sollarken hız sınırını isteyerek yahut istemeyerek zorunluluktan aşıyoruz.
    Amacım kesinlikle insanları suça teşvik etmek yahut özendirmek değil. Ancak yaklaşık 1000kmlik gezim sırasında 6 çevirmeye denk geldim.
    Ceza yememek için epey bir uğraşmak gerekiyor. Merak ettiğim konu ise;

Uzun yol seyahatlerinde Plakanızı kapatıyor musunuz? Radara yakalandığınızda çevirmede duruyor musunuz? Yoksa plakanız kapalı olduğundan radara yakalansanız da dur emrine uymadan basıp gidiyor musunuz?

Sorum sadece bilgi amaçlıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Hayatta isim olmaz bilmedigim yolda da tabelalar radar var der varsa dururum. Bildigim yolda radar nerede bilirim zaten ona gore giderim.

Ouf sorma kardeşim. 1 ay ehliyetsiz kullandım ceza almadım. Aldığım gün muğla çıkışında 110Km gitmekten aşırı hız cezası yedim 198 TL.
    Şehir içinde yasal hızımız 50Km, Otobanlarda 90Km ( En fazla 99km'ye çıkabiliyormuşuz ).

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Plakamın bi kaç harfi hep kapalı polis çevirsin cezası neyse öderim ama ben bi tarafımı yırttım aylarca işten izin alıp alıp kgs peşinde koştum hep salladılar yok dediler artık ben de yok çekiyorum basıyorum gaza ben mi düşünücem zorla paramı alın diye devlet baba düşünsün.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Plakayı siyah bant ile bir rakamı ve bir harfi kapatmak en mantıklısı.Harici tabelalı radar varsa uyulur.Ava çıkmış polis radarından kaçılır.Dikkat edin cc niz yüksek olsun sonra enselerler.Bildiğim bir arkadaş gezici radardan kaçıp ileride yakalandı 3600 tl yapıştırmışlardı.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    90km hiz ile fren mesafen ile 100km hiz fren mesafesi farki %10 degildir, logaritmik olarak artar. 90 ile kurtulabilecegin bir kazada 110 ile olme olasiligin cok farklidir.

Plaka kapatmak suctur.
    sezgingulmez bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    93 km hız limiti olan 4x4 kamyonetle uzun yolda radara yakalanmadan 130-140 yardırabiliyorum. Sen de dikkatli ol yakalanma

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    üç kere radara girdim, polis çevirmeye çalıştı, durmadım.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Plakanızın 1 harf yada rakamını değiştirdiğinizde söz konusu ceza kuvvetli ihtinal bir başkasına gidiyor. Tabiiki devletin vatandaşa bildiğin pusu kurarak ceza giydirmesini savunmuyorum. Ama sen kendini kurtarmak için başkasına bu cezayi kitletiyorsan orada bi sikinti var sanki

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Çevirmede kapalı plaka ile yakalanmak önemli bir yasal suç, maslesef kanunların değişmessi gerekli bir zorunluluk motosiklet hız sınırı konusunda. Özellikle Jandarma Trafik çevirmelerinde kaçmaya çalışmayın, il sınırı dışında ateş etme yetkileri var ve 20 yaşında heyecanlı bir askerin başınıza iş açması muhtemeldir !

Kaçmak ne demek ? Hırsızmıyım arsızmıyım neden kaçıcam ?
    Geçtiysen radardan dur parasını ver devam et.Bir hata yapıyorsan bunu bilinçli yapıyorsun keyfin o an hızlı gitmek istediyse bunun cezası olduğunu biliyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)