Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yenimahalle PTT gümrük de tanıdığı olan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    İyi günler MT ailesi.

Ben yurtdışından değeri 80 dolar olan motosiklet dış plastiğinden getirdim.Ürün ankara yenimahalle PİM'e geldi.Orada arkadaş kutuyu açtı ve kafasına göre ben bunu böyle size vermem dedi.

Orada sivil gümrük müşavirleri varmış onları aramam gerekiyormuş onlar beni firmaya yönlendirecekmiş firma da bi rakam belirleyecekmiş rakam 100 dolar ın üstü ise vergi ödeyecek mişim.ORada 1 tane adamın ağzına bakıyor yani bu işler.O kadar lakayıt bir eleman ki uzlaşma felan yok direk kestirip atıyor.

Bana bu konuda yardımcı olacak ankara içerisinde tanıdığı olan varsa çok sevinirim.

Ürünün gerçekten fiyatı 80 dolar ve plastik parçalar.i phone 6 vs getirsem anlarım takılmasınıda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Urunun fiyati 80 dolar ise vergi odemessin. 100 dolar ustu vergiye tabi. Ayrica urunun ustune fiyatini ve icinde ne oldugunu gosteren bi etiket yapistirmalari gerekirdi yapmamislardir. O yuzden takilmistir

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yönlendirdiği gümrükçülerden komisyon alıyordur. Ancak memurun taktiri önceliklidir. Yani sakıncalı görürse vermeme yetkisi var. Bence malı gümrükte bırak.
    Mengu16 bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Aldığın sitenin çıktısını al götür. Ödeme yaptığın banka çıktısını veya ne ile ödediysen onu al götür.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Hocam normalde İstanbul'da gümrüğe girer daha sonra Ankara'ya gelir ve kargo işlemeye gelir. İş güzarlık yapmışlar gibi... Gerekirse Müdür'e Çık durumunu anlat. Oradakinin tavrınıda söyle yardımcı olurlar...

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Yurtdışından sipariş verdiğim Sjcam kameram, ücreti 85 dolar olarak belirtilmiş olmasına rağmn istanbul'da PTT Zeytinburnu vb posta işlemede gümrüğe takıldı.

Teslimat şubesindeki; Denizli Ptt.deki gümrük memuru adresime gümrük ödemesi yapılması gerektiğine dair ihbar kağıdı gönderdi.
    PTT'deki gümrük memuruna ödeme yapmak için gittiimde , beni Denizli Gümrük Müdürlüğü'ne yönlendirdi.

Gümrük müdürlğünde görevli memur, daha önce belirlenmiş olan 300 lira ürün fiyatına binaen benim adıma beyanname düzenledi.
    Ürünün belirlenen fiyatının % 20 sı kadar, 60 lira oluyor, Gümrük vergisini tahsil etti.
    Tahsilat makbuzunu Ptt.deki gümrükçü memura götürdüm. 3-5 lira da o aldı. Sjcam kameramı teslim etti.

Ürüü teslim aldığımda paketin kesilerek açıldığını ve içindeki kutuya vb bakılmış olduğunu, sonra PTT yazan koli bandı ile tekrar bantlanmış olduğunu gördüm.

Yani sizin ürünün fiyatını internette araştırıp bulamamışlarsa; sizin yardımcı olmanız gerekiyor. Durumdan anladığım kadarıyla..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Race_Blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışından sipariş verdiğim Sjcam kameram, ücreti 85 dolar olarak belirtilmiş olmasına rağmn istanbul'da PTT Zeytinburnu vb posta işlemede gümrüğe takıldı.

Teslimat şubesindeki; Denizli Ptt.deki gümrük memuru adresime gümrük ödemesi yapılması gerektiğine dair ihbar kağıdı gönderdi.
    PTT'deki gümrük memuruna ödeme yapmak için gittiimde , beni Denizli Gümrük Müdürlüğü'ne yönlendirdi.

Gümrük müdürlğünde görevli memur, daha önce belirlenmiş olan 300 lira ürün fiyatına binaen benim adıma beyanname düzenledi.
    Ürünün belirlenen fiyatının % 20 sı kadar, 60 lira oluyor, Gümrük vergisini tahsil etti.
    Tahsilat makbuzunu Ptt.deki gümrükçü memura götürdüm. 3-5 lira da o aldı. Sjcam kameramı teslim etti.

Ürüü teslim aldığımda paketin kesilerek açıldığını ve içindeki kutuya vb bakılmış olduğunu, sonra PTT yazan koli bandı ile tekrar bantlanmış olduğunu gördüm.

Yani sizin ürünün fiyatını internette araştırıp bulamamışlarsa; sizin yardımcı olmanız gerekiyor. Durumdan anladığım kadarıyla..
    Hocam Paypal ile ödeyip size yapılan vurgunu yemeyebilirdiniz. 85 dolar bir mala birakın 60 lirayı 1 kuruş alma hakları yok ürün üzerinden. Oraya gittiğiniz için gümrük ücretini öderdiniz ödediğiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)