Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask ile taksiciye kafa atmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    Merhaba arkadaşlar sorum açık ve net bu taksiciler hemen sağa çekiyor biz motorcuları dövmek istiyor falan ya hani bu biz 1.5Kiloluk kaskımızla bi kafa atsak bu taksiciye mesela nolur sizce makset eğlence hayal olsun diye sordum dalga geçmek serbest konu hakkında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok büyük suçu var kaskla kavgaya gırmenın yani cok buyuk ceza alır ve haklıyken haksız duruma düşersın

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tck86'dan yargılanırsın.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    Alıntı important22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tck86'dan yargılanırsın.
    Nasıl kanıtlıcakki derim duruyordum geldi vurdu bende kendimi savundum ?

Kasten yaralama
    (1) Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) (Ek fıkra: 31/3/2005 – 5328/4 md.) Kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbî müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.

(3) Kasten yaralama suçunun;

a) Üstsoya, altsoya, eşe veya kardeşe karşı,

b) Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,

c) Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle,

d) Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,

e) Silahla,

İşlenmesi halinde, şikâyet aranmaksızın, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

kanunda kendinizi koruyamazsınız demiyor ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:23 ----------

Alıntı alihankvrckk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok büyük suçu var kaskla kavgaya gırmenın yani cok buyuk ceza alır ve haklıyken haksız duruma düşersın
    1 ila 3 yıl hapis cezası varmış baktım şimdi ya osizi döverse siz zorunda kalırsanız?

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Aletle kavgaya girmek büyük pişmanlıktır bilesin

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş bizler motorcuyuz alttan almayı denesek ? 2 - 3 hafta evvel başıma gelen bir olaydan bahsedeyim. Saat 17.30 ve fabrika çıkış saatleri trafik çok yoğun...
    "Önümde bir taksici bilader yol verde geçelim!" dedi. Bu adamın lafına istinaden bir karşılık versem kavga çıkması kuvvetle muhtemel. Oruç vurmuş çünkü bir yandan da sıcak...
    Verdiğim cevap ise ;
    "tabi abim ne demek buyur" . Adam sanırım utandı çok teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun dedi. Bu kadar. Alttan almak ve biraz tebessümle hem beladan uzak durursunuz hem de karşıdaki adamı da mutlu etmiş olursunuz.

Çünkü artık insanlar gerçekten çok sinirli! Doğal olarak ekonomik sorunlar , gelecek kaygısı , iş sorunları , geçim sıkıntısı vs vs... İnsanların kafası dolu kıvılcım bekliyor herkes birileriyle dalaşmak için. Siz siz olun alttan alın.
    En büyük kabadayılık "efendiliktir". Biz babadan böyle gördük.
    SuleymanE, Ahalteke, mitmuallim ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Özür dilemek ve alttan almak sizden bir şey götürmez aksine size edep getir karşınızdakine utanç.
    mitmuallim ve wing41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bizler motorcuyuz alttan almayı denesek ? 2 - 3 hafta evvel başıma gelen bir olaydan bahsedeyim. Saat 17.30 ve fabrika çıkış saatleri trafik çok yoğun...
    "Önümde bir taksici bilader yol verde geçelim!" dedi. Bu adamın lafına istinaden bir karşılık versem kavga çıkması kuvvetle muhtemel. Oruç vurmuş çünkü bir yandan da sıcak...
    Verdiğim cevap ise ;
    "tabi abim ne demek buyur" . Adam sanırım utandı çok teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun dedi. Bu kadar. Alttan almak ve biraz tebessümle hem beladan uzak durursunuz hem de karşıdaki adamı da mutlu etmiş olursunuz.

Çünkü artık insanlar gerçekten çok sinirli! Doğal olarak ekonomik sorunlar , gelecek kaygısı , iş sorunları , geçim sıkıntısı vs vs... İnsanların kafası dolu kıvılcım bekliyor herkes birileriyle dalaşmak için. Siz siz olun alttan alın.
    Gerçekten beklediğim yorumu aldım , çok mantıklı dediğiniz şey hiç böyle düşünmemiştim ben teşekkürler değerli yorumunuz için
    oguzhan6161 bunu beğendi.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertcnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten beklediğim yorumu aldım , çok mantıklı dediğiniz şey hiç böyle düşünmemiştim ben teşekkürler değerli yorumunuz için
    Rica ederim olması gereken bu gerçekten. Zaten motosiklet kullanıcıları olarak hepimize gıcıklar. Bizim toplumumuz biraz dengesiz otobüsteyken yayalara kızar , yaya iken otobüse . Biz bize düşeni yapalım yalandan yere kabadayılığın lüzumu yok. Kendinizi düşünün biri size kaskla vursa evinize nasıl döneceksiniz? Eşinizin çocuklarınızın önüne nasıl çıkacaksınız. En güzeli alttan alıp sinirli insanları tebessümle karşılamak.
    mephamd, Ahalteke, MotoNoob ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Muşta ile kavgaya girdiğini düşün.
    korumalı motosiklet ekipmanları ile aynı cezadır.

Ahalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1100 GS
    Neyse ki bu forumda akli basinda insanlar da var! Tesekkurler oguzhan6161!
    This is my simple religion. There is no need for temples; no need for complicated philosophy. Our own brain, our own heart is our temple; the philosophy is kindness.- Tenzin Gyatso, 14th Dalai Lama

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Kafayı gömdünmü kaçacan. Polise de yakalanma, etrafta kamera olmadığından emin ol, yapıştır.

NOT:evde uygulamayınız.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdiye kadar beni kimse dövmeye kalkmadı. O yüzden kaskla kafa atmayı hiç aklımdan geçirmedim. Sürekli kavgaya giriyorsanız sizde sorun var demektir.
    oguzhan6161, SweentLy ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar beni kimse dövmeye kalkmadı. O yüzden kaskla kafa atmayı hiç aklımdan geçirmedim. Sürekli kavgaya giriyorsanız sizde sorun var demektir.
    Hocam izmirde bisiklet dahi sürseniz gelip size çarpmaya çalışan oluyo

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Taksicilerle kavga etsen sağda solda taksicilerde arkasından hemen başına üşüşüyo dirisi para etmez ölüsü para eder mahkeme ile şunla bunla uğraş deymez kısacası

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksicilerle kavga etsen sağda solda taksicilerde arkasından hemen başına üşüşüyo dirisi para etmez ölüsü para eder mahkeme ile şunla bunla uğraş deymez kısacası
    ben normalde kavgayı sevmem ama geçen gün izmir alsancakta bisikletle gidiyordum normal bisikletle ışıklarda geçerken taksici gaza bastı bilerek sonra fren yaptı bağırıyo çekilsene falan filan ama kırmızı yanıyordu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de şunu merak ediyorum, kavgaya girmeden önce adama zarar vermemek için dövüş eldiveni taksam nasıl olur ? Ceza hafifler mi yoksa bizim adaletten ve en ufak zeka kırıntısından yoksun kanunlarımıza göre bu karşı tarafı tahrik edici sebep veya kavga etmeye önceden niyetli olmak anlamına mı geliyor ? Eldivensiz dövüşürsen karşı tarafın dişlerini, elmacık kemiklerini kırabilirsin ama eldiven takarsan sadece biraz sersemler, canı acır, kesinlikle kavgayı bırakır, iz bile olmaz. Antremanda çok yediğimden biliyorum.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6 - 2006
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de şunu merak ediyorum, kavgaya girmeden önce adama zarar vermemek için dövüş eldiveni taksam nasıl olur ? Ceza hafifler mi yoksa bizim adaletten ve en ufak zeka kırıntısından yoksun kanunlarımıza göre bu karşı tarafı tahrik edici sebep veya kavga etmeye önceden niyetli olmak anlamına mı geliyor ? Eldivensiz dövüşürsen karşı tarafın dişlerini, elmacık kemiklerini kırabilirsin ama eldiven takarsan sadece biraz sersemler, canı acır, kesinlikle kavgayı bırakır, iz bile olmaz. Antremanda çok yediğimden biliyorum.
    Benim bildiğim taksici üstünüze gelip size ilk o vurursa veyatta vurmaya teşvik ederse Gopro falan varsa kaskınızda kameraya alırsanız "nefsi mudafaa" olarak adlandırılıyo diye biliyorum

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Adam yaralamak suçtur arkadaşlar, kask,sopa,vazo, muşta, taş vs gibi şeyler ( herhangi bir alet olabilir, yeter ki yaralamaya elerişli olsun) cezayı artırıcı nedenlerdir..TCK 86/3-E.. Kemik kırığı veya nitelikli haller birleşirse ceza daha da artar..Mesela, kask ile adama kafa attın, nolacak ki? yüzde sabit iz var diye rapor geldi..86/1-3e-87/1-cson gereğince ceza 5 yıl olur..haksız tahrik varsa cezadan indirim yapılır..Kavga pişmanlıktır her zaman..bir taraf alttan alırsa sorun olmaz..Ayrıca son bir bilgi..Meşru müdafaa yaralama suçlarında kolay kolay uygulanmıyor(Yargıtay uygulaması genelde bu şekilde)nadiren uygulanıyor..Onun için ilk o vurdu ben de ona vururum bir şey olmaz demeyin..Mutlaka süründürür..Son olarak..internet üzerinden yapılan yorumlarda hakaretler havada uçuyor..Hakaret suçtur, basın-yayın-internet üzerinden yapılırsa cezada artırım yapılır..Bilgilendirmem bu şekilde, isteyen uygular, istemeyen kulak arkası yapabilir..

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğim cevap ise ;

Arkadaşa katılıyorum bazen ağzımızdan çıkcak iki laf olayların seyrini büyük oranda değiştiriyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)