Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Forumdan soğutan çiğ motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Rencide olacak bişey yok. Oradaki ince çizgiyi yakalamak lazım.
    40yapar ve dundanbiri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı sp83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu özel tartışmayı en iyi bu noktalamış. Konuya gelince:

Bilgiyi az değer verilen ve hatta değer verilmeyen bir toplumdayız. Soruyu Google'a yazarak cevabını saniyeler içinde bulacağı konular için bile burada başlık açarak medet umar haldeyiz. Rölatif konular farklıdır; hangi bot, hangi eldiven vs. gibi fakat bazı şeyler de tamamen tembellik ve saygısızlık. mesela bugün ''Araba ehliyetim var motorsiklet için ne yapmalıyım'' diye bir başlık gördüm. Yani şunu bile Google'a yazmak yerine insanlardan yeni cevaplar beklemek normal bir davranış değil.
    Şu karşılık konusuna da katılmıyorum. Evet her yaptığımız şeyden (profesyonel destek bile olsa) para almak zorunda değiliz ama parayla alınabilecek bir hizmeti/bilgiyi ücretsiz almak isteyen ve alan bir insanın teşekkür bile etmemesi insanın hevesini kırar. Ben de bir reklamcı olarak çok fazla arkadaşıma konuyla ilgili elimden gelen yardımı yaptım ve asla bir karşılık beklemedim. Lakin buna teşekkür bile etmediği halde ''Ya bu iyi olmamış'' zihniyeti de var, o zaman da tamam diyerek saygısızlığa da kayıtsız mı kalmamız gerekiyor? Sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Köpeğe benzetilmek rencide edici midir, ben de bu noktaya takıldım.
    Ben benzetmedim kimseyi, arkadaş öyle yansıtmaya çalıştı ama ben yapmadım. Yaptığımı ima etmediğinizi biliyorum, konusu açılmışken ekleyeyim dedim sadece. Teşekkür etmeyen adamalara kırıldım, medeni davranış göstermediklerini söyledim. Ama adamlara köpek diye hakaret etmedim. Sadece o medeniyetin, o nezaketin doğada olduğunu söyledim. Siz hiç su verdiğiniz bir ortancanın yapraklarını doğrultmadığını gördünüz mü, herhangi bir ayçiçeğinin güneşe sırtını döndüğünü, lokmanızı paylaştığınızın köpücüğün hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğini. Göremezsiniz, hepsi o nezaketi gösterir, bu medeniyet onlarda var, ama insanoğlunun hepsinde olmuyor, bunu demeye çalışmıştım sadece

Sorunuza gelince, başlıkla alakasız ama, benim özelimde değil. İstisnasız gördüğüm her köpeğe gülümserim, yakın mesafedeysem yumuşak bir sesle "çocuğuuum" diye seslenirim. bunu görüp duyup da kuyruğunu pıt pıt yapmayana daha denk gelmedim. Bana sorarsanız son derece sevgi dolu ve duygusallar. Keşke onlar kadar olabilsem!

Sağlıcakla kalın,
    MANKU, sp83 ve dundanbiri bunu beğendiler.

Size istinaden yazmadım ama köpeğe ya da herhangi bir hayvana benzetilmek kötü gelmiyor bana. Neticede güdülerle yaşayan varlıklar, en azından imkanlarınca eyleme geçiyorlar ama insanlar olarak biz böyle değiliz.
    40yapar bunu beğendi.

Sicmisim inceden. Kusuruma bakmayin bu seferlik. :(
    Sokollu, 40yapar ve xawa bunu beğendiler.

Tramplen ve trambolin olmalı-ki zıplayıp level alalım manevi rütbede, diğerlerinden fark olsun hesabı(sorgulamıyorum ancak, akide var ise)

İşte bu guççük nüanslar bazı şeyleri belirliyor ben böyle inanıyorum.

Son olarak ,maalesef durum aslında kabul edilemez seviyede , insani vasıfların kaybı dem vurulmuş konu sahibi haklıdır tarafımca, unutanlar müstesna, yeryüzü dabbeler ile dolmuş gibi(debelenen yaratıklar, artık ne için debeleniyorlarsa....).
    40yapar ve cenkito bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bana niye özelden kimse bişey sormuyo arkadaş?
    o kadar boş adam mıyık?
    ayıbolmuyo mu?
    40yapar ve tozluklu bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Boşver hocam kendini bu kadar önemseme yahu salla gitsin dertmi yok şu dünyada
    40yapar bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Internet ilk ciktigi zamanlarda, yani ilk forumlar zamanında, bir soru soruldugunda "Cevap için önceden teşekkürler" yazilirdi sorunun altina.
    Aslinda bunu ilk defa yabanci forumlarda gormustum. "Thanks in advance" yazarlardi. Bu Turk forumlarina da aynen gelmisti.
    Sonra yok oldu bu. Artik kimse önceden tesekkur etmiyor. Sonradan da etmeyenler varmis demek ki. Herkes alelacele bir seyler yaptigi icindir belki de.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun forumla, yada internette bulunan herhangi bir mecra ile alakası yok.
    İnsani değerlerimizi yitiriyoruz sadece.
    MotoGlock, hakikiteker, 40yapar ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Bu tiplerden dolayi iyilik yapan insanlar iyice azalmaya basliyo insanin icinden gelmiyo diyosun ulan sevaptir yardim edim yaptigina bin pisman oluyosun yani milletteki felsefe su olmus Kopruyu Gecene Kadar Dayi diyeceksin muhabbetine donmus cok acinasi bi durum @40yapar gercekten cok hakli konusmussun..👏👏👏
    polo34 ve 40yapar bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözler bir akademisyenden ziyade; zengin olmak hevesiyle hukuk fakültesi okumuş da amacına ulaşamamış, akademiye yolunu kaybedip girmiş, motosiklet forumunda egosunu tatmin etmeye uğraşan, akademisyenliğin ne olduğunu kavrayamamış, iyilik yapmanın karşılıksız bir şeyler vermek olduğunun ayırdına varamamış birinin sözleri gibi geldi. Ama eminim öyle birisi değilsinizdir. Ben yanlış anlıyorumdur.

Söylediğiniz şeyin kıymetinin olmasını isterseniz asla karşılıksız vermeyin. Bunu psikolojik danışmanlardan, eğitim bilimcilerden, istatistiksel veri analizi danışmanlarından, hekimlerden duyarsınız. Aynı şey -bir teşekkür de olsa- karşılık bekleyerek yapıyorsanız, bir eldiven hakkında görüşünüz de sorulsa mesleğiniz içindeki bir konuda öneriniz de sorulsa ilke bellidir: bedavaysa değerli değildir. Psikolojik veya maddi kıymet istiyorsanız açıkça soruyu sorana bildiriniz. İyilik namına yapıyorsanız teşekkür beklemeyiniz.

Dahası motosiklet sürüşü üzerine sizin para verip satın aldığınız eğitim bilgilerinizi paylaştığınızda "hadi len ordan mal değneği" diye cevap alırsınız. Çok canınızı sıkmayın böyle şeylerle. Gerçi bunlara can sıkacak kadar bol vakti olan bir akademisyen procrastination hastalığına tutulmuştur gibi geliyor bana da o teşhisimi banka hesabıma para yatırmadan duyamazsınız.
    adam bir TEŞEKKÜR istiyor, yazdıklarınızı tekrar okuyun, ayıp ya, bu kadar da ters yazılmaz, İNSAF ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana niye özelden kimse bişey sormuyo arkadaş?
    o kadar boş adam mıyık?
    ayıbolmuyo mu?
    ben sana tavuk ve yumurtayı sorucam, bunlar nerden geldi, nasıl bir evrim oldu, mandanın pisliğinden ne türedi, manda nerden geldi, topraktan manda tavuk nasıl oldu, milyarlarca yıl beklesek başka neler türer al bak sana sataştım, beğendin mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

aynı durum için zamanında forumun banstar'ı METEHAN'da konu açmıştı, biri motor alacak, arar beni diyordu, uzun uzun konuşuruz, sözleşiriz, gider motoru sürer arkadaşın evine getiririm, sonra kuru kuru bye bye diyordu ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Tavuk ve yumurtanın cevabını biliyorum ama yazamam buraya..
    Diğerleri ile ilgili fikrim yok...:D
    40yapar bunu beğendi.

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Hmmm Çok sıkıntı çokkk
    40yapar bunu beğendi.
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Öncelikle bu forum hakkında izlenimimi yazmak istiyorum. Net bir rakam veremiyorum ama forumun büyük bir çoğunluğu çok değerli ve çok terbiyeli insanlardan oluşuyor. Özellikle motor sayfalarında birbirine yardımcı olmaya çalışan bunun dışında çok etliye sütlüye karışmayan çok nitelikle bir kalabalık var.

Tabi bir grup densizin olması da kaçınılmaz. Naçizane fikrim, densizliği çok kafaya takmamak ve insanlara katkıda bulunmaya devam etmek lazım.
    40yapar, aquarist4, tozluklu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Ortada bıktım şu insanların lanet olası karaktersizliğinden bak ben o cevap için dirsek çürüttüm denecek bir şey yok. Herkes kendi birikimleri için emek veriyor. Bir usta ayrıntılı bir teknik bilgi için kırk yıl kaporta altında yatıyor, memur kırk yıl veznede sayım yapıyor, sizin gibi bir hoca da kırk yıl dirsek çürütüyor. Teşekkür istenmez, edilir. Dedelerimizin dediği gibi iyilik yap denize at.
    40yapar bunu beğendi.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Sonuna kadar haklisin hatta az bile soylemisin. Ben herseydahil ingiliz, turk, alman, vs karisik musteri grubu olan bir otelde calisiyorum, binlerce insanla konusuyorsun, sana yurtdisi ve yerli insanlarin orantisini soliyim. yabancilar %99 , yerli 2% si nezaket kurallarrini yapar. Orana gercekten inanin tum samimiyetimle soyluyorum, ben turklerle calismadan onceye kadar boyle oldugunu aklimin ucundan gecmezdi, cunku herkezi etrafimizdaki insanlar gibi saniyormusuz demek. kimse bana kizmasin ama ben turkler kadar kaba, cahil, bencil, kiskanc, yalaka insan gormedim, biliyorum cok tepki alicam ama dogruyu kimse degistiremez.
    40yapar, dundanbiri, krd ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Actigim konulara vaktini ayirip yazan kimseyi takmamazlık yapmadım ,olmasi gerektigi kadar cevap yazdım yada tesekkur ettim bunu garip bulup bana "harun abi" seklinde yakistirmalar yapan arkadas olmustu fake hesap mışım yoksa bi kadin herkese cevap yazmazmiş )
    Bence garip olan actigin konuya gelen insanlari sallamamaktı oysa kimse kimseyi yemiyor burada
    Bazilarına bazı şeylerı ogretemeyiz malesef
    Kafalar bambaşka
    Bende bununla ilgili bir konu açmıştım fazla takmışım anladım sonra
    40yapar bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle böyle bir başlık açtığım için üzüntümü belirtmek isterim. Ancak derdimi paylaşmadan edemeyeceğim. Elbette ki geneli kapsayan bir durum değil bu.

Önceleri forumu oldukça yoğun kullanırdım. Lakin bir süredir forumdan ciddi olarak soğumuş bulunmaktayım. Sebebine gelince;

Diyelim ki bir konuda bir şeyler yazdın. Misal "x marka bot nasıl" diye açılan bir başlığa "ben kullanıyorum, tavsiye ederim" diye yazdın. Bir süre sonra aynı botu araştıran biri forumda arıyor konuyu. Senin kullandığını görüyor, ve özelden soruyor "abi nasıldır, aydınlatır mısın biraz" diye. Sen de birinin derdine derman olayım diye oturup yazıyorsun, şöyle iyidir, ama şurasından memnun değilim, filenca ayakkabıyı kullanıyorsan numarası onunla aynı, şurada daha ucuza bulabilirsin vs vs diye. Ama bir cevap yok ya! Ne bir teşekkür, ne bir eyvallah. Hiçbir şey... Ayıp ya, hakkaten çok ayıp bu. Medeni insan olmak çok zor değil. Dünyanın her kültüründe medeniyetin selam almak, özür dileyebilmek, teşekkür edebilmek gibi evrensel değerleri olduğu kabul edilir. Sen ne çeşit bir çiğliğe sahipsin de iki kelime teşekkür etmeye tenezzül etmiyorsun.

Ve başka bir örnek. Mesleğinle ilgili açılmış bir konuya, sorulmuş bir soruya aydınlatıcı bir şey yazıyorsun, cevaplandırıyorsun. Bir başkası oradan buluyor seni. Veya -benim özelimde- avukat var mı grupta diyor, "yardım olabileceğim bir şey mi" diyorsun ya (öğretim üyesiyim). Adam yazıyor özelden. Destan döküyor. Sen veriyorsun cevabını, tavsiyem şöyle şöyle et diyorsun. Ama kuru bir teşekkür yok.

Son yaşadığım iki örnek: Adam banka hukukuyla ilgili bir şey sormuş özelden. Abartmamak ama derdine de derman olacak kadar cevapladım. Bir kuru teşekkür yok ya! Ulan gerçek hayatta senin sorduğun sorunun aynısını iki ay önce başkası sordu, yazılı görüş verip altındaki motorun ederi kadar para aldım. Yanlış anlama, senden elbette para, pul istemiyorum. Ama yaptığımın ve görmezden geldiğin şeyin değerini bil diye söylüyorum. Sana verilen o cevap yılların emeğinin sonucu be, yıllarımı verdim ben o satırlara sığacak birikimi edinmek için. Sen motor tepesinde keyif çatarken ben diline dinine yabancı olduğum memleketlerde dirsek çürütüyordum. Sana yazılan cümleler tüm o emeğin sonucu biliyor musun?! Bir kuru teşekkür et ya, eyvallah de, sağol de... Bir şekilde emeğime saygı duy ya, bir şey de!

Bir başkası gecenin bir yarısı ceza hukuyla ilgili bir şey sormuş. Belli çok canı sıkılmış. Yazıktır garibe, cevaplandırayım da rahat uyusun adam diyorsun. Ve senin uzmanlık alanın olmadığı için o saatte bir arkadaşına soruyorsun, o da hemen cevaplandırıyor seni sağolsun. Sen de cevabı ona gönderiyorsun. Yine aynı... bir kuru teşekkür et ulan, sağol de. Derdini anlatırken satır satır yazmayı biliyorsun da bir "sağol" demeyi mi bilmiyorsun çiğ herif!

Ne yazık ki forumda bu tipte insanlar var. Ve gerçekten insanı iyilik yaptığına pişman ediyorlar. Kırıyorlar insanı hiç here...

Sağlıcakla kalın,
    Almadan vermek Allah'a mahsustur derler. Yazdıklarınızda tamamen haklısınız, ama incinmenize sebep olan sizin beklentileriniz. Yardım ettiğiniz insanların teşekkür etmemeleri sizi kayba uğratmaz. Sizin yardımcı olmadaki çabanız sizi yüceltir benim gözümde, karşıdakinin bir teşekkür etmemesi ise onun zayıflığını ve iletişimdeki eksikliğini ifade eder. Çoğu kimsenin düşündüğünün aksine, teşekkür etmek, özür dilemek gibi sözcükler insanları zayıf göstermez aksine bir büyüklük göstergesidir ve kullananları yüceltir. Daha fazla incinmemek için insanlardan beklentilerinizi azaltmanızı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı Italian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar haklisin hatta az bile soylemisin. Ben herseydahil ingiliz, turk, alman, vs karisik musteri grubu olan bir otelde calisiyorum, binlerce insanla konusuyorsun, sana yurtdisi ve yerli insanlarin orantisini soliyim. yabancilar %99 , yerli 2% si nezaket kurallarrini yapar. Orana gercekten inanin tum samimiyetimle soyluyorum, ben turklerle calismadan onceye kadar boyle oldugunu aklimin ucundan gecmezdi, cunku herkezi etrafimizdaki insanlar gibi saniyormusuz demek. kimse bana kizmasin ama ben turkler kadar kaba, cahil, bencil, kiskanc, yalaka insan gormedim, biliyorum cok tepki alicam ama dogruyu kimse degistiremez.
    Kusura bakma ama bu genelleme çok ağır. Her ne kadar kişisel almamaya çalışsam da biraz hakaret içerir bir içeriği olmuş katılımının..
    40yapar bunu beğendi.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almadan vermek Allah'a mahsustur derler. Yazdıklarınızda tamamen haklısınız, ama incinmenize sebep olan sizin beklentileriniz. Yardım ettiğiniz insanların teşekkür etmemeleri sizi kayba uğratmaz. Sizin yardımcı olmadaki çabanız sizi yüceltir benim gözümde, karşıdakinin bir teşekkür etmemesi ise onun zayıflığını ve iletişimdeki eksikliğini ifade eder. Çoğu kimsenin düşündüğünün aksine, teşekkür etmek, özür dilemek gibi sözcükler insanları zayıf göstermez aksine bir büyüklük göstergesidir ve kullananları yüceltir. Daha fazla incinmemek için insanlardan beklentilerinizi azaltmanızı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Kusura bakma ama bu genelleme çok ağır. Her ne kadar kişisel almamaya çalışsam da biraz hakaret içerir bir içeriği olmuş katılımının..
    Haklisiniz, ole dusundugunuz icin ozur dilerim, bir aciklama; kullandigim ifadeleri kesinlikle hakaret olarak yazmadim, sadece kelime anlamlari tam uydugu icin yazdim, asla hakaret olarak dusunmeyin lutfen.
    40yapar bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    40yapar, servis için değil de muhabbet için ustamı ziyaret ederim çoğu zaman. Genelde elinde uğraştığı bir iş olur ve kimi zaman bir ucundan tutar hiç olmazsa fikir alış verişinde bulunup yapılan işe bir katkıda bulunurum. Bu beni mutlu eder ve hiç bir zaman motorları tamir edilen insanların benden haberi bile olmaz. Yaptığımı kendim için yaparım, motor sahibi için değil. Ben katılımdan mutlu olurum, sahipleri de motorlarının tamir olmasından. Beni tanıyan ve tanımayan, mutlu olmama vesile olan herkese gıyaplarında teşekkür ederim bu yazı başlığının sayesinde. 40yapar sana da çok teşekkür ederim yazı başlığın sayesinde bana teşekkür fırsatı verdiğin, insanlara yaptığın ve bundan sonra da yapacağın yardımlar için..
    40yapar ve xawa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)