Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Halla bir karar veremedim gerçekten yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bencede cbr125 olmalı diye düşüyorum kullanımının yzf125 e göre bi tık daha kolay olduğunu duymuştum.Alakasız ama Ybr sakın alma bayanlara hiç yakışmıyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    Merhaba Kübra, ben sana Ktm Duke 125 abs modelini öneririm selesinin alçak olması, motorun hafif olması ve abs özelliğinin bulunması senin için uygun olur.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Motosiklete gonul veren bayan arkadaslar gormek mutluluk veriyor..
    Benim ailemde senelerce yok cekti haberleri olmadan ehliyetide aldim motoruda..Bir aksam garaja cagirdim bu benim motorum dedim.Hayirli olsun dediler.4 sene oldu hic kazam yok bu saatten sonra 1000lik ss alsam laf yapmazlar..
    Sana tavsiyem hafif bir motor alman.Hafif ve agresif tepkileri olmayan.Hafif motor daha kivrak ve kolay hukmedilir.
    Duke 125 dogru tercih olacaktir kazasiz ve keyifli surusler dilerim ...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Öncelikle forumumuza hoş geldin Kübra. Ekipmanlarını motosikletten önce alman çok iyi olmuş. Gelelim motosiklet tercihine;

R125 tasarım olarak harika olmasına karşın 1,70 boyundaki bir kişi için başlangıç motoru olarak pek önermem. Üzerine oturup deneyince ayak tabanlarının yere tam basmadığını göreceksin. Ayrıca gidon seviyesi de biraz aşağıda ve oturuşu gerçekten süpersportlara yakın.
    Motosiklet öğrenme aşamasındaki biri için sorun olabilir.

R125 ile ilgili şu videoyu izlemeni tavsiye ederim:

Honda CBR125 ise biraz daha kullanıcı dostu sayılabilir R125'e göre. En azından oturuş pozisyonu daha rahat.

Başka motosiklet önerilerine de açığım dersen KTM duke 125 de bakabilirsin. Çok güzel ve kullanması diğer ikisine nazaran daha kolaydır. Özellikle oturuş pozisyonu dik olduğundan motosiklete çok daha rahat hakim olursun.

Birde son söz olarak ilk başlangıç motorunu çok fazla kafana takma. Bir kere alır uzun yıllar binerim diye düşünüyorsan bile 1 yıl içerisinde sana yetmemeye başlayacak ve 250cc lere bakmaya başlayacaksın zaten.

Motosiklet sürüşünün temellerini öğrenmeye çalışırken en rahat kullanılan motoru seçmeni öneririm

Boy ergonomi konusunda linki verdiğim site bir kaynaktır, en azından fikir verir, tabii canlı test etmek başkadır, bacak boyu gövde boyu vs vs..farklılık gösterir malum.

Hasılı aşağıdaki siteden, beğendiğiniz marka/modelleri seçip options'tan metric ve boy değerlerinizi girip, ayak yere tam basmaktamı ucu ucunamı , diz dirsek gidon pozisyonları hakkında bilgi verir..

http://cycle-ergo.com/

Zell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    kursu nerden duydun ? egtimi nerden aldin ?

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    sorunuza direk cevap veriyim..
    r125 daha agresif oturus pozisyonu ve gorunusu daha guzel.. cbr125 ise daha dik oturus pzusyonu gorunusu daha spor makineye uygun..

agresif oturus pozisyonunun kendine has riskleri dogucaktir fakat benim tavsiyem eger icinizde sondurulemez bir r125 alevi varsa baska bisey dusunmeyin bile..

motorunuzu ne kadar cok severseniz ona o kadar saygi duyarsiniz ve buda basli basina surusunuzu etkiler tehlikenizi azaltir.. buds benim 2 sentim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)