Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Abartılaacak Bir Motormu? Pars İle kıyaslanma

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamuun aleyküm..

Arkadaşlar YBR 125 ESD Bakalım dedik Plakası ile 6 Binlirayı buluyor servis plaka..
    Motor desen 110 U Geçmiyor zorla..Ama gittik bugün Kuba motordan PARS Adlı Motoru gördük içimiz geçti..Fuarlarda tanıtışmış çıkmış

Resim olarakda şöyle bir bakın

Pars ın sıfırı Plaka vs 4250-4500 Ü Buluyor Motor 150CC Ve Çin üretimi diğil Şu çitalar gibi Ama pars modeli jianshe firmasına ait ve jianshe diğerlerine göre daha iyi kaliteli motorlar piyasaya sunuyo
    Motor'da titreşim desen Yok pars'da Evet pars düşünüyoruz Ama genede Sizlerin yorumlarınızı alalım YAMAHA Güzel Motor kötü digil Fakat ybr 125 esd Bu parayı hak ediyormu sizce satış yükseldi diye parasını yükseltiler 4 bine satılıyordu Çok yükseldi..YORUMLARINIZI + - LERİNİZİ ALMAK istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gözümde ikisi de o kadar para etmiyor
    snappy x bunu beğendi.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gözümde ikisi de o kadar para etmiyor
    Banada ama fiyatlara bakarsak Pars iyi duruyor görüntü olarak binmediğin için belki binen veya bilenler vardır

GÜNCEL

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Ybr alacaksan hiz bekleme.zamaninda kac ybr ile kapistim acayip fark atarak arkamda kaldilar.sen parsi arastirmaya bak
    Tutkudur Motosiklet

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Evet Yamaha abartilacak motordur Kubayi karsisina koyarsaniz, Yamaha bu borumu derler adama
    SweentLy, Ahmetcan45, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha cryptone
    çinliler gelişiyor ama daha o kadar olmadılar...

yamaha ve honda bu konuda cidden eleştiriyi hak ediyorlar. hala kampana frenle ve hiçbir şey ilave etmeden sattıkları yığınla motor var. yamahanın 135 lik cub motoru var ki ülkemize getirmeye tenezzül etmeyen herifler bunlar. ucuz taşeron çinlilere yaptırıp satıyorlar millette harbiden yamahaya bindiğini sanıyor...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Motosikletin kalitesi 110nu geçmemesine bakılmaz malesef. Son hızın kaliteyle alakası yok. Küçük cc'de yüksek hızlara çıkıp yüksek devir çeviren motorun ömrüde az olur.

Pars ile ybr'nin kalite farkı oldugunu düşünüyorum. Maksat son süratsa 10-20 km hızın önemi yok.

Ben buradan rusyaya yada avrupaya korkmadan tek marş ybr ile giderim güvenirim.

Ama pars ile gitmem yoldamı kalır titreşimden grenajlarımı uçar tekerimi yerinden çıkar allah kerim sürekli tetikte gidip bütün civatalarla ugraş.

Frenler konusunda bende japonları eleştiriyorum ama bu bizim ülkemizin suçu. Koy üstüne vergiyi şişsin motosiklet fiyatları.

Haliyle firmalarda bazı kısıtlamalar yapıyor.

Ama japon malı bir motosikletin ben kampana frenine razı olurum. Güzel bir fren sistemi için güzelde amortisör lazım.
    Sadece kampanamı diskmi diye bakılmamalı diye düşünüyorum.

Çin malına düşman degilim benimde ilk motorum çinliydi ama arada bi Sorunsuzluk farkı var kabul etmek gerek.

Tek marş tek günde Karadenizden yola çıktım direk İzmire.

Bırakın Arıza vermeyi ? Titreşimden bir tek civatasımı gevşemez ?

İşte japonu bu yüzden seviyorum şahsen tek günde tek kontak çin malı bir motosiklet ile gelmeye korkardım.

[IMG][/IMG]
    sp83, Ahmetcan45 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı bantun111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pars ın sıfırı Plaka vs 4250-4500 Ü Buluyor Motor 150CC Ve Çin üretimi diğil
    Peki ne üretimi dostum? Bu segmentte çin ve hint üretimi hariç motor yok artık.
    Jianshe üretimi benim motorumda..%90 ybr ile parçaları birebir aynı. Ama kalite düşük. Aynı olması aynı kalitede demek değil.
    Ybr orjinal krank 400tl yansanayi 150tl. Jianshe üretimi fason motorlar yansanayi motorlardır kendi motorum dahil. Hiçbir zaman ybr kalitesi beklememek lazım.
    Ertugyigit ve anaconda84 bunu beğendiler.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Belki 125cc için fiyatı çinli rakiplerinden yüksek olabilir fakat gerçekten sağlamlık ve kalite olarak birçok çinliden 1 gömlek üstün. Daha önce çin malı motosiklet de kullandım. Kinder süpriz yumurta gibi süprizlerle dolu oluyorlar. Nerde ne sorun çıkaracak acaba? diye hep bir merak içerisinde oluyorsunuz.

Ha bana faydası çok oldu, elim anahtar tutar oldu, daima sağını solunu inceler, civatalarını sıkar, düzenli yağ kontrolü yapardım. Japon malı motosikletim olsa bu alışkanlıkları kazanamayacaktım, marşa basıp sadece sürecektim mesela

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    ybr 125 ve cbf 150 ile dünyayı gezebilirsin(ama yavaş yavaş)sana sorun çıkarmazlar yolda çok çok nadir bırakabilir.parsla istanbul-tekirdağ yapar dönersin sevinirsin anladın sen oni...
    Ertugyigit bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Küba nedir abi geçiniz lütfen.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

''Yamaha da iyi motor kötü değil'' kısmından sonra konunun ciddiyeti kayboldu gözümde.

Bne Çin malı motorları asla kullanmayın diyenlerden değilim ama şahsen kullanmam. Motosikletin bakımı, yedek parçası, yol ömrü, performansı vb. hayati konulardaki performansı bir otomobile göre çok daha önemli. Bir abimin ilk motosikleti olan Honda Dylan neredeyse 10 seneyi devirdi, sadece aküsü değişti. Bugün artçılı yolculuklarına bile gık demeden devam ediyor. Zaten kendisinin her tür motoru olmuş, en sonunda Japon mühendislerine güvenmeye karar verip Integra'ya geçti 1 yıl kadar önce.

Teknik anlamda forumda benden çok daha bilgili insanlar var ama benim en net bildiğim şey motosikletin kalitesini kaç yaptığı değil, nasıl durduğunun belirlediği. Ayrıca 1000-2000 TL gibi çok fazla gelen farkla ileride açığı kapatarak kullanıcıyı zarara da sokabilir. Bence seçimi de buna göre yapmakta fayda var.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    yakıt durumunu da incele bakalım. 3 kr fazla yaksa km.de 50000km de 1500 lira yapar. 50000 km de kuba yı 2000 e satarsan ybr yi 3000 e satarsın. 50000 km binerim diyorsan kafa kafaya gelir. Lakin birinde yamaha ya diğerinde kuba ya binmiş olursun.

Herkez' eyw Güzel söylemiş..Yok dünya turu yok çin mal'ı Arkadaşlar yorumlarınıza alıntı yaparak cevap veremedim çünkü 1 saatlik yol 100 KM Ybr 2014 İle test'deydim bugün buyrun gözlemlerimi söyliyeyim sizlere..

Sanit hızım 100 110 u hafif yokus asagi gelsin geliyor yolda titreşim yok motor rahat
    Ama gel gelelim Yıl olmuş 2015 Hala vites gösterileri yok!! Bu'da Eski Java planet 3-5 Leri anımsatıyor
    110 Sabit Hız'da gidiyorum Malasef hafif yukarı rampa 5 Km Lik bir rampa geldiğibde hızlarım 70-60 a Kadar düşüyor ( 2 KİŞİ) bu da beni çok üzüyor
    YAKIT'DA Cimri bir motor..!
    Ses hiç olmadıgı için bu kimileri için iyi kimileri için kötüdür Yolda gidiyorsun hiç ses yok..Motor havası vermiyor Hı rahat ve konfor olarak düşünürlüse güzel..
    Dayanıklı mı dayanıklı
    Fren denemesi gayet güzel..

CBF 150CC YBR'DE 150CC Olmuş Olsa bence satış rekorları kırardı tek eksiği bu..! Hem dünya turuna nasıl çıkıcaksınız küçük cc motor ile 100 Km ile giderken kuvvetli bir rüzgar yandan aniden esse Düşürecek..Hafif motorlar.. Bunlar mahalle içinde köy kasabada yaşayanlar için İkiside sorun çıkarmaz Pars'ın rampada birazdahaa hızlı gitmesi hızlı çıkması ve onda da titreşim yokdenilcek kadar az olması yakıt için ybr den çok yakar ama..Bilinmiyor Hı satarken YBR Güzel gider
    Süspansiyonlar da Güzel YBR'NİN En kısa sürede PARS I Bulabilirsem onuda Test edicem İnş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinliler gelişiyor ama daha o kadar olmadılar...

yamaha ve honda bu konuda cidden eleştiriyi hak ediyorlar. hala kampana frenle ve hiçbir şey ilave etmeden sattıkları yığınla motor var. yamahanın 135 lik cub motoru var ki ülkemize getirmeye tenezzül etmeyen herifler bunlar. ucuz taşeron çinlilere yaptırıp satıyorlar millette harbiden yamahaya bindiğini sanıyor...
    YBR 2005 Mİ 2006 Mı Modellerinden Sonra japon üretimimi? 2013-2015 Arası Japon üretimi? Sizce Hala bir araştırın

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben olsam o fiyatlara mondial drift alırdım

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam o fiyatlara mondial drift alırdım
    .......

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    evet çinliler bilindik markalar kadar kaliteli değil ama

fiyatlarına göre bazı modelleri gercekten iyi.

biraz fazla ilgi alaka istediklerini unutmazsanız

onlarda sizi üzmez.

100.000 km gecen kanuni caracal 200 var bir arkadasda

.....

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Yamaha sonuçta Yamaha'dır ne olursa olsun...

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çinliler bilindik markalar kadar kaliteli değil ama

fiyatlarına göre bazı modelleri gercekten iyi.

biraz fazla ilgi alaka istediklerini unutmazsanız

onlarda sizi üzmez.

100.000 km gecen kanuni caracal 200 var bir arkadasda

.....
    91 Bin Km'de Kanuni Breton Var hala taş gibi 2011 Model..Parsları araştırmaya devam edicem bakalım

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    çinli cg den ybr esd ye geçmiş biri olarak ybr derim hemde abartılacak kadar ybr... o kadar paran yoksa bilindik modelleri almanı tavsiye ederim drift-mr-mcx tarzı yedek parçası olan modeller. ama ybr sağlamlığı ve sorunsuzluğuyla tek geçerim. çekiş için şunu söyleyeyim 180 cc ye çıkartılmış 9 bin km de ki cbf ile rampaları aynı çıkıyor. cbf nin orjinali ybr den 2 hp daha güçlü 2.5 nm de daha torklu varın gerisini siz düşünün. düz yolda da aynı gidiyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)