Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Amacım trolluk değil. Gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var mt 07

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptığımız km. toplamı aynı sayılır. Ben de top speed kasacağım, alabildiğine devir çeviren makinelerden ziyade ivmelenmesi iyi olan ve her deviri canlı bir makine düşündüğümde hemen karşıma Mt-7 çıktı. Ama arkadaşların da yazdığı gibi çok can aldı malesef. Master of Torque tamam ama kimileri için avantaj olan hafifliği bana güven vermiyor.

Malesef ülkemizde az sayıdaki ara motosikletler pahalı olduğu için pazarda yerini bulamıyor.

Ben size Duke390 hakkında bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Standart abs , ortalama yakıt tüketimi, 0-100 arası hızlanmaları ve fabrika çıkışı lastikleri vs.vs
    yusufbaris bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Madem amacın son hız değil.
    Ve yüksek cc tecrüben yok. Neden cb500 ve er5 e kafadan karşı çıkıyorsun?
    Tam dediğin gibi torklu hızlanması iyi ve senin ihtiyacın olmayan son hızı mt07den düşük motorlar ?

Biyerde bir yanlış var farkında mısın?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Amacın son hız değil ise neden cc yükseltmek istiyorsun? 250 cc güzel bir makine ile gayet mutlu olabilirsin. Kişisel bilgilerinde yer Bursa Mudanya olarak gözüküyor. O yol da zaten basılmıyor. Cc yükseltip gaza basmayacağım diyen adam kendini kandırır sadece.

Önce aslında neye ihtiyacın olduğuna karar ver sonra model araştır. Şahsen ben yüksek cc ye karşıyım. 250 Den 600 e Geçmek yerine 390 a geç. Kullanan dostlarımdan bildiğim kadarı ile mt07 gaz tepkisi olarak gayet agresif ve egzozu sessiz bir arkadaş ama kesinlikle deneyim gerektiren bir canavar.

Benim bir arkadaşım bir gün tvs apache'den direk mt7'ye geçti. Namuslu namuslu yolunda giden adam oldu sana tek tekerci. Bir gün akşam ışıklardan bir kalkmış tek tekerle gidiyor arkadan bir hyundai getz'in bagajına girdi şoförü de daha bayan. Neyse indik kadınla konuşcaz kadına diyoruz ki ablacım niye direk sağa atladın bir arkana baksaydın keşke. Kadının bize tek cevabı "Ben arkama baktım zaten bir şey yoktu, galiba siz tek teker yapınca farın yukarı baktığından haberdar değilsiniz".
    Aklında bulunsun yani

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    NC 700 - 750 serisi daha uysaldır. Onlara da bak derim.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    al. akıllı davrandıkça sorun yaşamazsın.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Yıl olmus 2015 hala hız istemiyorsan neden yuksek cc istiyorsun diyen adamlar var. Boyle bir milletiz iste. CCye gore hız yaparız. CC buyuyunce hızlı gitmek zorundasınızdır. Hızı sevmiyorsan yuksek CC alamazsın.Yadırgarlar.Laf ederler. Zaten bu tipler degil mi daha cok yuksek CC yi bulunca bilincsizce abanan, cesitli yerlere patlayıp can veren bu sebeple hem motosikleti seytan icadı yapan hem de baslangic motoru diye bir sacmaligin ortaya cikmasına sebep olan..
    yns0707 bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    neden mt07 başlığında sormadınız bunu sadece meraktan soruyorum.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Ben bir 150lik off-road kullanıcısı olarak, konuyu açan arkadaşı nasılda yerden yere vurdunuz anlam veremiyorum. 60 bin km'yi devirmiş, adama fazla gelir o sana diyorsunuz. Konu altına yorum yapan kaç kişi 60 bini bulmuş acep? Gaz tepkisi sertmiş, agresifmiş, eee nolacak? O zaman binmeyelim biz bu motora, kasar bizi. Al sen dostum neyi istiyorsan, tecrüben yeterde artar. Burada insanların tecrübeden anladıkları kilometreden başka bir şey değil. Asıl olay 4 uzulun beraber koordinasyonu. El ve ayak koordinasyonun yeterince iyiyse yani tecrübeli ise o sert gaz koluna da alışırsın aşırı torka da. Sadece kendine zaman tanı motosiklete alışmak adına, temkinli ol, trafiğin içinde teker falan ara gaz işi bunlar boş ver, Trafik sakinleşir yaparsın artizliğini. Teker yapacam diye gidip başkalarını mağdur etme bir şey olmaz. Aman bir şey olur hesabı biniyorsanız bu "iki tekerli şeytan işine" ne anlamı kalır ki geriye. Sadece, trafikte yolların babanın malı olmadığını onu diğer vatandaşlarla paylaştığını ve ortak kuralların olduğunu unutma yeter.
    Samet Özkan bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    evet görüntü olarak çok güzel mt serisi 07 olsun 09 olsun ama dünya çapında istenilen rakama ulaşamamış bir motosiklet . bu sebepten 09 u tracera çevirdiler seneye 07 yide tracer yapıp nakedını durdururlar diye düşünüyorum beninm tavsiyem bu segmentte kesinlikle er 6 olurdu .yeni mt kulllanıcıları ile değil büyük makinadan mtye geçenlere danışırsanız size çok sağlıklı bilgiler vericektir bir heves alınıyor ama yürümediğini görünce can sıkıcı bir hale gelebilir sizin için .

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar motosiklet seven abilerim kardeşlerim.
    Yaşım 21 öncelikle belirtmek istedim.
    2008 den beri motosiklet kullanıcısıyım
    Farklı zamanlar aralığında toplamda 13 bin km cbf 150 ve cbr 125r kullandım
    Bunun harici aşağı yukarı 45 bin km kadarda 125cc skuter kullandım
    Kurye olarak değil gezi olarak.
    3bin kmdir de gts 250i evo kullanıyorum ve bu benim 250cc deki ilk motorum.
    Anlatmak istediğim şu.
    Uzun zamandır düşük cc motosiklet kullanarak motosiklet hayatım geçti
    Ama aradığım duyguyu 250cc de bulamadım
    Sadece biraz daha hızlı oldu okadar.
    Benim için önemli olan son hız değil ivmelenmesi
    Ve sesimin çıkması.
    Mt 7 yi bir sürerir araştırıuorum cok hoşuma gidiyor
    Gerek tip gerek izlediğim videodaki ivmelenme gerek fiyatı olarak.
    Mt 7 kullanan veyahut bu seviyelerde olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum
    Fikirleriniz benim için altın değerinde.
    Birbakımada hayatım belkide sizin elinizde
    Tercihim mt 07 abs olacak buna göre yorum yapmanızı istiyorum
    Yani cbf 500 er 5 tavsiyesi istrmiyorum
    Olmazsa neden geçemeyeceğimi beden erken olduğunu belirtmeniz
    Hepinize iyi forumlar tekeriniz düz bassın şimdiden teşekkür ediyorum.
    Arkadaşlar. Mt 07 ye binip kullandığımda şimdiye kadarki tecrübemin yeterli olmadığını farkettim.
    Konu kilit olursa sevinirim.
    Umarım sizede ders olur tercihimi 250cc den yana kullandım.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Cc yukseltirsen basarsin mantigi nedir :D bir abim var cbf600 motoruda bombos otobanda 100'ü gecmiyor, elinize kalmis bisey

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)