Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet ve Aile sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    Hiçbirimiz arkamızda gözü yaşlı bir anne baba bırakmak istemez.Çok klişe olacak ama bazen onlar üzülmesin diye yaşarız.
    Ben uzun yol yapmak istiyorum önüme daima engel koyuyorlar o kadar da uzun değil Sadece Adıyaman-Şanlıurfa yapacağım 110 km ama verdikleri cevap şu araba orda bin git.
    22-23 yaşına geldik tamam hala bazı şeyleri idrak etmede zorlanabiliriz ama o duyguyu yaşamak istiyorum eksik yaşamak istemiyorum.
    Siz hocalarım bunu nasıl aşıyorsunuz ?
    Birgün sabah uyanıp çaktırmadan gidip gelip fotoğraf çekip bunu yapabileceğimi inandırmak istiyorum. Sizce doğru olur mu kafam karışık benim siz ne önerirsiniz ?
    Tabi çoğu şeyi yaparken aile ye danışmadan yaparım ama bu biraz farklı.Ailede hatta sülalede motorsiklet kullanan yok öcü olarak görünüyor bu ekipmansız binenler yüzünden ailelerde önyargı oluşuyor yeminle artık bağış toplayıp ekipman dağıtacağım. Biri bana çözüm önersin artık.
    Yol için ekipmanım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Forumda heralde konu açma rekoru kırmak gibi bir niyetin var kardeş maşallah. Konuya dönersek Anne Baba düşüncesi kolay değişmez. Burda kazancın elinde ise onları kırmadan üzmeden ne derlerse tamam evet diyip kibarca sen kafana eseni yapacaksın. Sert tepki görürsende yumuşatıp kaçma yoluna giderek bildiğini okuyacaksın. İşini düzgün yapıyorsan bir süre sonra desteklemeye başlarlar ve onlarda ilgi duyarlar senin hobine.

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda heralde konu açma rekoru kırmak gibi bir niyetin var kardeş maşallah. Konuya dönersek Anne Baba düşüncesi kolay değişmez. Burda kazancın elinde ise onları kırmadan üzmeden ne derlerse tamam evet diyip kibarca sen kafana eseni yapacaksın. Sert tepki görürsende yumuşatıp kaçma yoluna giderek bildiğini okuyacaksın. İşini düzgün yapıyorsan bir süre sonra desteklemeye başlarlar ve onlarda ilgi duyarlar senin hobine.
    sayfaya biraz renk gelsin diye şeettim açtım konuyu birde paylaşmaz güzeldir bence yanlış yaptığım birşey yok gibi admin tarafından uyarı felan almadım
    Hepiniz çok iyi çok hızlı insanlarsınız ama yokuş aşağı

Mrb

Annenin babanın lafından çıkma ciğerim allah korusun tırnağın ağrısa vicdan azabı çekersin
    yaptırdın mi motorunu

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Ben ilk uzun yolumu Kütahya-İstanbul arası yaptım motorla otogara gidicem otogarda motoru otoparka bırakıp otobüsle gidicem dedim. Öyle işte :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pahalı ekipmanlarda alsan uzaylı muamelesi yaparlar aldım motoru kaskı koydum baş köşeye foka bakar gibi baktılar sonradan alışıyorlar motoru kaç liraya aldın dediler kaçamak cevapla 1.000 liraya aldım dedim

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı MiRiM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annenin babanın lafından çıkma ciğerim allah korusun tırnağın ağrısa vicdan azabı çekersin
    yaptırdın mi motorunu
    çok şükür hallettim sen kızı buldun mu hocam :D
    Hepiniz çok iyi çok hızlı insanlarsınız ama yokuş aşağı

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum haber vermene gerek yok. Şehiriçindeyin dersin gider gelirsin

Mrb

Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şükür hallettim sen kızı buldun mu hocam :D
    buldum koçum buldum
    bir daha ne olursa olsun bozuk yeri düzeltemeyen ustaya para verme
    omer2to bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk uzun yolumu Kütahya-İstanbul arası yaptım motorla otogara gidicem otogarda motoru otoparka bırakıp otobüsle gidicem dedim. Öyle işte :D
    Yontem guzel, denenebilir :D

Motosikleti
    Mondial Extreme-Max 150
    Annemler köye gitmese babamı zor ikna ederdim. İnşallah yarın mondial xtreme max 150 benim olacak. İlk motorum olacak ;D

general_skyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT-170
    vallahi bundan bir sene önce ilk motorum olan Falcon SK100-5 almıştım. annem almak istemedi ama bir gün annemin altınlarını aldım ve bozdurup motor aldım
    Twitter: @Umut_Oyun
    Facebook: /erkan.mezarci

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı general_skyx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi bundan bir sene önce ilk motorum olan Falcon SK100-5 almıştım. annem almak istemedi ama bir gün annemin altınlarını aldım ve bozdurup motor aldım
    Topa tutucaklar simdi seni

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Motosun 50-100 cc bile olsa öküz çok ekipmanın sağlam olsun.
    Kaskın dandik olmasın ve çok fazla yıllanmış olmasın , full tulum veya koruyucu ceket - pantolonun olsun. En azından parmak koruyuculu eldivenin olsun.

Ben pek aileye söylemezdim. "Baba yahu benim dolanasım var" der "Baba ben Niğde'deyim haberin olsun" derdim
    Sağolsunlar alıştılar. Ama anne - babanın dediğinden çıkma yani gönülleri olsun yoksa kesin başına birşey geliyor, annnenin babanın gönlü razı olmadımı işlerde gitmiyor. Hayırlısı.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeyden evvel ailem bana çok güvenir. Ve motor almadan önce buradaki bir çok bilgi sahibi tecrübeli abilerimden destek aldım ve resmen bu forumu hatim ettim. Sürüş tekniklerinden teknik servise kadar okudum. Resmen motor kullanmadan motora ait tamirine ait bilgiler elde ettim. Viraja nasıl girilir nasıl çıkılır a dan z ye bir çok konuya vakıf oldum. Bunda hepinizin payı var Allah razı olsun. İlk scooter ile başladım kendimi vitesliye hazır hissedene kadar baya bir yol yaptım. Hiç düşmedim gerçi buralarda bir söz vardır "Düşmeyen motorcu yoktur , henüz düşmemiş motorcu vardır" çoğu kez motorla gezerken bu söz aklıma gelirdi . Bu süreçte babamla da turluyorduk şehirde. Kardeşimlede geziyorduk. Böyle böyle motosiklet konusunda güvenleri bir hayli arttı. Çünkü burada gerçekten teorik bilgiyi aldım. Apaçilik yapmanın kaçınılmaz sona varacağını burada öğrendim. Hiç akrobat yapmadım. Amacım gideceğim yere varmak ve iki tekerden keyif almaktı. Vitesliye geçtikten sonra da hiç problem yaşamadım hatta daha bir güvenli olduğunu hissettim. Burada hep okurdum "motosikleti bacaklarınızın arasında tuttuğunuzda kendinizi güvende hissedersiniz" diye. Burada okuduklarım , o anları yaşadıkça dejavu oldu .. Şuan 250 cc de bile hazır hissetmiyorum kendimi. Belki çok yol yapmadığım için belki 40.000 50.000 kmleri devirmediğim için. En fazla 150 cc ideal diyorum benim için uçmaya gerek yok. Buradaki abilerimden bunu öğrendim. He bütçem ona elveriyor orası ayrı ama param çok olsaydı yine cc büyütmezdim . Çünkü daha tam piştiğimi zannetmiyorum aniden rüzgara girdiğimde yine bocalıyorum refleks olarak frenliyorum ya da gazı kapatıyorum. Bu yanlış burada öğrendiğim bilgi ; rüzgarlı yolda yüksek devirli gidin ve rüzgara karşı gaz kapatmayın fren yapmayın... Bunları hep ailemle de paylaşıyorum. Bilinçli bir şekilde ilerlediğimi gördükleri için güvenirler. Yanlış yapmayacağımı bilirler. Hata hepimiz için var hatasız kul olmaz demiş orhan baba ama bile bile lades etmek çok ayrı... Hepinizin tekeri düz bassın değerli dostlarım

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben de babama motosiklet alıyorum dediğimiz zaman araba alayım sana ya da bin aşağıda araba diyor. Almayayım mı şimdi motosikleti? Akşam akşam güldüm. :D

Aslında araba alsınlar satıp motosiklet alayım diye düşündüm ama ayıp olur diye kendim biriktirdim parasını.

Motosikleti
    apache rtr 150
    İlk uzun yolumu yaptım dostlar eve de gezdiğim yerlerden bir şeyler aldım gönülleri hoş olsun diye on numara geçti sadece gözlerim ağrıyor kaska rağmen birde üzerimde ölen sivrisinekler var herkes denesin ^^

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyden evvel ailem bana çok güvenir. Ve motor almadan önce buradaki bir çok bilgi sahibi tecrübeli abilerimden destek aldım ve resmen bu forumu hatim ettim. Sürüş tekniklerinden teknik servise kadar okudum. Resmen motor kullanmadan motora ait tamirine ait bilgiler elde ettim. Viraja nasıl girilir nasıl çıkılır a dan z ye bir çok konuya vakıf oldum. Bunda hepinizin payı var Allah razı olsun. İlk scooter ile başladım kendimi vitesliye hazır hissedene kadar baya bir yol yaptım. Hiç düşmedim gerçi buralarda bir söz vardır "Düşmeyen motorcu yoktur , henüz düşmemiş motorcu vardır" çoğu kez motorla gezerken bu söz aklıma gelirdi . Bu süreçte babamla da turluyorduk şehirde. Kardeşimlede geziyorduk. Böyle böyle motosiklet konusunda güvenleri bir hayli arttı. Çünkü burada gerçekten teorik bilgiyi aldım. Apaçilik yapmanın kaçınılmaz sona varacağını burada öğrendim. Hiç akrobat yapmadım. Amacım gideceğim yere varmak ve iki tekerden keyif almaktı. Vitesliye geçtikten sonra da hiç problem yaşamadım hatta daha bir güvenli olduğunu hissettim. Burada hep okurdum "motosikleti bacaklarınızın arasında tuttuğunuzda kendinizi güvende hissedersiniz" diye. Burada okuduklarım , o anları yaşadıkça dejavu oldu .. Şuan 250 cc de bile hazır hissetmiyorum kendimi. Belki çok yol yapmadığım için belki 40.000 50.000 kmleri devirmediğim için. En fazla 150 cc ideal diyorum benim için uçmaya gerek yok. Buradaki abilerimden bunu öğrendim. He bütçem ona elveriyor orası ayrı ama param çok olsaydı yine cc büyütmezdim . Çünkü daha tam piştiğimi zannetmiyorum aniden rüzgara girdiğimde yine bocalıyorum refleks olarak frenliyorum ya da gazı kapatıyorum. Bu yanlış burada öğrendiğim bilgi ; rüzgarlı yolda yüksek devirli gidin ve rüzgara karşı gaz kapatmayın fren yapmayın... Bunları hep ailemle de paylaşıyorum. Bilinçli bir şekilde ilerlediğimi gördükleri için güvenirler. Yanlış yapmayacağımı bilirler. Hata hepimiz için var hatasız kul olmaz demiş orhan baba ama bile bile lades etmek çok ayrı... Hepinizin tekeri düz bassın değerli dostlarım
    valla hocam aynı yolda ilerliyoruzda bizimkiler he deyip geçiyorlar çoğu zaman kalkıp gidiyorlar ve bana güvenmiyorlar bu açıkça belli hatta aldık bi ybr bin buna hevesin geçsin falan yapıyorlar bu sana yapılan davranışların bir formülü var mı bende istiyorumda çünkü

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam aynı yolda ilerliyoruzda bizimkiler he deyip geçiyorlar çoğu zaman kalkıp gidiyorlar ve bana güvenmiyorlar bu açıkça belli hatta aldık bi ybr bin buna hevesin geçsin falan yapıyorlar bu sana yapılan davranışların bir formülü var mı bende istiyorumda çünkü
    ortak bi yanımız varmış bilmem ki şimdi ne desem ?? Yaşla ilgili bir mevzu olabilir. Ve sadece motosiklet konusunda kararlı ve güven verici olman değil mevzu , her konuda prensiplerinle , duygularından çok mantığınla ilerlemen onların gözünde senin grafiğini yükseltiyor sanırım. Hep empati yapıyorum ben baba olsaydım nasıl davranırdım ve çocuğum benim yaptıklarımı yapsa ne düşünürdüm diye.. Ama sadece motor konusunda güven veriyor olmak sanırım göz boyamak gibi bir şey yani en azından öyle algılıyor olabilirler. Belirli bir olgunluğa eriştiğine sanırım biraz daha güeniyorlar. Ben 17 yaşında biri olsam bu konuda olan güvenlerinin iyice süzgeçten geçireceklerine adım gibi eminim Ben bu forum sayesinde deneyimlerimi kazandım. Kimi bedelini pahalı bir şekilde ödeyerek öğrenir ben o yoldan öğrenmedim şükürler olsun. Sınırlarını bildikten sonra ailenin sana olan güveninde problem olacağını sanmıyorum. Umarım en kısa sürede bu sorunu atlatırsınız. Aile candır onları bu tarz konularda kırmayalım , onun yerine empati yapalım. Aileniz hayattayken öpün koklayın onlar herşeydir hatta gidip şimdi öpecem annemi babamı

55AHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskisi hyosung gt250r yenisi mondial zat 150
    Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbirimiz arkamızda gözü yaşlı bir anne baba bırakmak istemez.Çok klişe olacak ama bazen onlar üzülmesin diye yaşarız.
    Ben uzun yol yapmak istiyorum önüme daima engel koyuyorlar o kadar da uzun değil Sadece Adıyaman-Şanlıurfa yapacağım 110 km ama verdikleri cevap şu araba orda bin git.
    22-23 yaşına geldik tamam hala bazı şeyleri idrak etmede zorlanabiliriz ama o duyguyu yaşamak istiyorum eksik yaşamak istemiyorum.
    Siz hocalarım bunu nasıl aşıyorsunuz ?
    Birgün sabah uyanıp çaktırmadan gidip gelip fotoğraf çekip bunu yapabileceğimi inandırmak istiyorum. Sizce doğru olur mu kafam karışık benim siz ne önerirsiniz ?
    Tabi çoğu şeyi yaparken aile ye danışmadan yaparım ama bu biraz farklı.Ailede hatta sülalede motorsiklet kullanan yok öcü olarak görünüyor bu ekipmansız binenler yüzünden ailelerde önyargı oluşuyor yeminle artık bağış toplayıp ekipman dağıtacağım. Biri bana çözüm önersin artık.
    Yol için ekipmanım var.
    Ömer bilinçli bir aile yapısı var ise senin de motor kullandığını artık kabul ettilerse tek kısım kalıyor geriye güvenlik şahsım için diyeyim ilk motorunu aldım getirdim kapıya babam ilk almasa etmeseydin dedi sonra baktım iki saat sonra tozunu alıyor sıkıyor falan sonra yola çıkarken dikkatli ol oğlum her dinlenme yerinde kesinlikle ara sıkı yönetim yanı sonra sonra seninde bilinçli bindigini apaci olmadığını anladığı zaman sıkıntılar kalkacaktır ortadan karşılıklı güven diyorum ben bu şekilde aşkım ilk gebze iciydii gezmelerim sonra izmit gebze oldu sonra il geneli oldu sonra bölge bölge oldu alıştıra alıştıra hallettim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)