Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Action Cam?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar. GoPro olsun Sony Action Cam olsun aldık diyelim. Kaska monte edeceğiz. Delmeden etmeden sadece yanında gelen bantıyla yapıştırsak yeterli olur mu? Yüksek hızlarda vs düşermi? Montaj hakkında bilgi verir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kamera düşmez ama 100km üzeri hızlarda kaska çok fazla baskı yapıyor kafanı geri itiyor rahatsız olursun. Depo üstüne falan sabitlemek daha iyi olur.

Motovlog türü bişeyler düşünüyorum o yüzden kaska monte edeceğim

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Kutunun içinden kask montajı için altı kavisli kendinden 3m yapışkanlı aparat çıkıyor. Düşermi düşmezmi test etmedim fakat gopro yapıyorsa amacına hizmet edeceğine emin olabilirsiniz.

Ayrıca düşme ihtimaline karşı ek bir aparat daha aldım ben. Gopro Buckle Tethers Straps diye aratırsanız görebilirsiniz. Bu aparatla ekstra bir bağlantı daha yapıyorsunuz. Biri koparsa diğeri tutuyor.

Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kutunun içinden kask montajı için altı kavisli kendinden 3m yapışkanlı aparat çıkıyor. Düşermi düşmezmi test etmedim fakat gopro yapıyorsa amacına hizmet edeceğine emin olabilirsiniz.

Ayrıca düşme ihtimaline karşı ek bir aparat daha aldım ben. Gopro Buckle Tethers Straps diye aratırsanız görebilirsiniz. Bu aparatla ekstra bir bağlantı daha yapıyorsunuz. Biri koparsa diğeri tutuyor.
    Teşekkür ederim araştıracağım

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Sony var bende kask aparatı ve depo üstü aparatı'da var ben şimdiye kadar sorun yaşamadım
    sony gopro'ya göre daha çok rüzgar sesi alıyor gopro'nun ses kalitesi daha iyi haberin olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    arkadaşlar benim dijital fotoğraf makinem var bunu nasıl sabitleyebilirim motora ve güxel olurmu

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sony var bende kask aparatı ve depo üstü aparatı'da var ben şimdiye kadar sorun yaşamadım
    sony gopro'ya göre daha çok rüzgar sesi alıyor gopro'nun ses kalitesi daha iyi haberin olsun
    60km hızdan sonra GoPro'da da rüzgar sesinden başka bişey duyulmuyor merak etmeyin

sony alırsan 3m dual lock cırtlı bant ile kaska takabilirsin yandan. Ama kasın yanı çok bombeli ise biraz yamuk çeker. benimki açılı çekiyor biraz ama aparat parasından kurtarıyor.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Sony action cam için söylüyorum,basit bir yapışkan değil sağlam tutuyor ama zamanla yenilenmezse direncini kaybeder.Go pro mu sony mi diye çok takılmayın.ikiside sony kamera sistemine sahip.Şekil olarak yan durduğu için ben sonyi tercih ettim.

Harici mikrofon kullanacağım için rüzgar o kadar sorun olmaz diye düşünüyorum açıkcası,teşekkürler herkese

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim dijital fotoğraf makinem var bunu nasıl sabitleyebilirim motora ve güxel olurmu
    kardeş sen kalkışma bu işe şimdilik.Hayvanseverleri ayaklandırmayalım
    noob, beko12345 ve Ahmetcan45 bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    bu depo üstü aparatı misal orj sony ürünü
    https://youtu.be/glz4K2aPK24" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana laf sokulmuş gibi hissettim. Hayvanseverler ne alaka? Anlayamadım da ben

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şekilde bağlantı sağlanır ama iyi bir sonuç alacağınızı zannetmiyorum. Aksiyon kameraların önde gelen özelliği titreşim önleme sistemleridir, fotoğraf makinesiyle net bir görüntü elde edemeyebilirsiniz. Ayrıca makinenizin modelini bilmiyorum ama cep tipi makinelerin vidalı kısmı çoğunlukla plastiktir ve aşırı titreşimde kırılır, makinenizden olabilirsiniz. Bu riskleri göze almak yerine 90$ civarında SJ4000 gibi bir kameraya yönelmeniz daha mantıklı olur.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ben nalburdan silikon bazlı çift taraflı yapıştırıcı ile kullanıyorum. Gevşeme yok, sudan etkilenmiyor ve çıkarmak istersen de sorunsuzca demonte edilebiliyor. Rüzgar sesi konusunu da mikfron deliklerinin olduğu yere 2 kat elektrik bantı yapıştırdım, şehir içi hızlarda ses çok iyi fakat yüksek hızlarda yine rüzgar sesi geliyor.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı pofidik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana laf sokulmuş gibi hissettim. Hayvanseverler ne alaka? Anlayamadım da ben
    Snappynin geçmişini araştır çözersin olayı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hayvanseverim ne var bunda

Yok ben burdan baya arkadaşa sövdüm hayvanlara laf yapılıyor diye de şimdi dedim bana bi göndermemi acaba yine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)