Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KASK

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Herkese merhabalar araniza yeni katildim yenide motor aldim sayilir Avrupa Yakasinda Caberg ,Nolan marka karta taksitli satan magazalar varmi acaba sirkeciye gittim daha cok LS2 kasklari var tavsiye edebileceginiz yer varmi acaba.Simdiden Cok Tesekkurler.Saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    Ben ls2 kullanıyorum memnunum motorsikletim düşük 150 cc olunca yetiyor bana hocam. Düştüm kafam 3-4 kez yerde karpuz gibi sekti bir şey olmadı buda benim tecrübem artık size kalmış daha bilgili arkadaşlar yazarsa daha iyi olur

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    ya aslinda suan nolan kullaniyorum ama kask kazali yani bi korumasi yok ceza yemim diye takiyorum. Ama soylede bisey var kaliteli markalar nolan olsun iste caber shark vs simdi ls2 bakinca bilmiyorum en yuksek 650 liralik kaski var carbon olani ama soru isareti hep iste isin icinde cin olunca kafamda deli sorular 😧☺

Nolan, Caberg ve Shark bu bütçe için doğru tercihler bence. Fakat kaskı ceza yememek için değil, güvenliğin için takman gerekiyor. Darbe almış bir kask koruma işlevini de yitirir (ne durumda olduğu önemli değil) bilhassa kafana darbe alacağın durumlarda sadece dış yüzeyin sağlam olması yeterli değil tabiki. Bir de kaskı full face alman en doğrusu olur.

Kask bedenini biliyorsan internetten de alabilirsin, güvenilir siteler mevcut. Kampanyaları da oluyor.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    reklam gıbı olmasın ama motosuperstore var hasanpaşada. çokda selam söyle eğer gidersen =) nolan orada mevcut. gerçi gitmişken diğer mağazalarada bak bir ton marka ve çeşit var.

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    [QUOTE=sp83;3668620]Nolan, Caberg ve Shark bu bütçe için doğru tercihler bence. Fakat kaskı ceza yememek için değil, güvenliğin için takman gerekiyor. Darbe almış bir kask koruma işlevini de yitirir (ne durumda olduğu önemli değil) bilhassa kafana darbe alacağın durumlarda sadece dış yüzeyin sağlam olması yeterli değil tabiki. Bir de kaskı full face alman en doğrusu olur.

Iste bende onun farkindayim kaskin yerine karpuz gecirsem suanki durumundan daha iyi koruyocagini bildigim icin aceleyle kask ariyorum 😊 Ama simdi sehir ici isten eve birazda turlamalik olarak full face pek sicak bakmiyorum malum trafikti falndi filandi zorluyo biraz. Internettende dusundumde oda biraz kafami bulandirdi olay cok vahim 😂

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklam gıbı olmasın ama motosuperstore var hasanpaşada. çokda selam söyle eğer gidersen =) nolan orada mevcut. gerçi gitmişken diğer mağazalarada bak bir ton marka ve çeşit var.
    Hasanpasa eyvallah gidersem birebir selamini ileticem kesinlikle cok tesekkur ederim 😊

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    şöyle bir tavsiyede bulunayım tüm markaları kullanmış biri olarak şu an shoei kullanıyorum, ls 2 nolan yada shark çok bir farkı yok nolanın 1000 liraya aldığınız kaskta cinde üretiliyor sharkinkide , evet bazı modeller var farklı üretime sahip çok pahalı ama bu seviye kasklar aynı, müşteriyi kandırıp yalan söylüyorlar ben bütün kasklarımı zamanında söktüm baktım hepsi aynı . bunların avrupa standartları var sharp testi denen birşey var , ls 2 nin sharp4 yıldız almış 300 liralık kaskı ile nolanın 1200 liralık shark 4 yıldız kaskı arasındaki tek fark iç sünger işçiliği dayanıklılık ve darbe testi olarak aynı alıyorlar hal böyle iken gidip dünyaları vermeye gerek yok . LS2 6 yıllık bir firma olmasına rağmen MOTOGP ve DAKAR da en çok yarışçısı bulunan ve dünyanın en büyük üretim fabrikasına sahip olan kask firmasıdır. birşeyler söylerken araştırılıp söylenmesini tavsiye ederim . insanlar bilip bilmeden kulaktan dolma orda burda okuyarak yorum yapıyorlar siz söylenenlere kulak asmayın ls 2 bence çok şık ve ideal çok paranız olursada kafa yapınıza göre arai yada shoei tercih edin geri kalan tüm kasklar benim gözümde aynıdır ..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 6 yıllık bir firma olmasına rağmen MOTOGP ve DAKAR da en çok yarışçısı bulunan ve dünyanın en büyük üretim fabrikasına sahip olan kask firmasıdır.

öyle bir yazmışın ki okuyanda LS2 nin 200-300 liralık kaskı ile motogp ye çıkıldığını sanacak. bir firmanın motogp vs de boy göstermesi ile raflarda boy göstermesi arasında dağlar kadar fark var. motogp de kullanılan bazı ekipmanların maliyeti bir motor parasına denk geliyor...

onun dışında kasklarını söküp iç parçalarının kalitesini göz ile tespit edebilmiş olman başka bir başarı. ne göz varmış arkadaş sende? sharp testinden 3 yıldız alan 600€ luk kask yerine 4-5 yıldız alan 300-400 liralık kaskı takmayı tavsiye eder gibi yazmışsın ama shoei kullanıyorum demiişsin.

belki ben yanlış yorumluyorum ama mesajını tutarsız buldum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler