Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbulda motora hangi aylarda binilmez?

Motovento
    REKLAM ALANI

Sorum başlıkta, hangi aylarda hangi aralıkta binmek Motorcu için tehlike arz eder? Yağmur sel olduğunda kullananlar görüyorum ama ne kadar güvenlidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    öyle bir ay yok ..
    xawa bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yağmur sel olduğunda binebilirsin ama kar yağdığında binmek gerçekten yürek istiyo Kar'ın da yağacağı yılda 2-3 gün, onun dışında rahat sürebilirsin en az orta kalite bir lastik takımı kullanarak.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    ramazan ayında binmek çok riskli tabi birde kışın karda binilmez deselerde;
    ben yılın 365 günü biniyorum.
    xawa bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tek bir aracınız var ve o da motosiklet ise, 7-24 x 365 diye düşünebilirsiniz. Istanbulda her zaman motosiklet kullanmak büyük bir risk.. Sadece yaz tatillerinde şehir biraz boşalır, ve genelde maganda yavrularının %80'i şehri terk etmiş olur, bu dönemlerde ben biraz daha stabil görüyorum. Okullar açıldığı zaman zaten direk comolokko.
    Green Arrow, hakikiteker ve Berkay* bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    2014 -2015 aralığında 1-2 gun aralıklarla hava sartlarına göre sürmediğim olmuştur mecbur kalıp buzun ustunde gittiğimde olmuştur mecbur kalınmadıgı durumlarda surmezsın olur bıter

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Kar yapdığında ve yağmur dışında her zaman.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    benzin parasının , cebinde olmadığı ay
    berkekolik1 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ben haziran temmuz ağustosta biniyorum sadece

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    temmuz ve ağustos ayında motora binmek istemem
    oluroyle bunu beğendi.

Sorum kış ayları için geçerli, okula gidip geleceğim istanbul bu sene oldukça yağışlı vve soğuktu, motor kaç ay boş yatar onu merak ediyorum. Bana lazım olduğu aralık eylül-haziran arası.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı 4frisby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorum kış ayları için geçerli, okula gidip geleceğim istanbul bu sene oldukça yağışlı vve soğuktu, motor kaç ay boş yatar onu merak ediyorum. Bana lazım olduğu aralık eylül-haziran arası.
    Kardeş ben 5 yıl aralıksız bindim, kar hariç her türlü havada kullandım, çok soğuklarda sıkı giyinmek zorundasin, tek derdi bu olur. Daha da ne diyelim?

Daha ne diyelim söyle şimdi yağmur çamur varken binmek tehlikeli mi aslında bütün soru bu zaten kar çok fazla durmuyor ama sarıl sarıl yağmur yağarken binenler nerdeyse yazın binenlerin 1/10 u yollarda bu kafamı karıştırıyor.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ocak sonu, Şubat ve Mart'ın ilk haftaları kullanmak için ciddi ekipman gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Şarıl şarıl yağmur yağarken motosiklete binmek imkansız değil ama ekipmanı full + full olmayana rezillik !

Ben de okula gidip geliyorum, pantolon ve botunun komple ıslandığını düşün.

Ha dersen ki ben korumalı kışlık pantolonum kışlık botum üzerine yağmurluğumu giyerim giderim olur.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Daha ne diyelim söyle şimdi yağmur çamur varken binmek tehlikeli mi aslında bütün soru bu zaten kar çok fazla durmuyor ama sarıl sarıl yağmur yağarken binenler nerdeyse yazın binenlerin 1/10 u yollarda bu kafamı karıştırıyor.
    Toton donar, altında da sıcak bir alet yoksa soğuktan yanarsın. Tecrüben yoksa sürekli ıslak zeminde kullanmak zordur, öğrenirsin zamanla eğer meğilliysen.. Ayrıca kış için optimum bir lastik tercih etmelisin, basıncını doğru ayarlamalısın vs. Hammallıktan başka bişi değil.

Peki scooter almak yağmurdan ıslak zeminden etkilenme durumunu azaltır mı ? scooterım var hiç ıslanmıyorum vs gibi yorumlar okumuştum, birde motorun etrafına böyle branda gibi bacak ve çevresini saran siyah örtüler alıyorlar onlardan görüyorum(cbf kullananlara bunları yanında bedava mı veriyorlar bilmiyorum hepsinde var ) bunların çevre koşullarının etkisini azaltır mı?

Motosikleti
    Peki scooter almak yağmurdan ıslak zeminden etkilenme durumunu azaltır mı ? scooterım var hiç ıslanmıyorum vs gibi yorumlar okumuştum, birde motorun etrafına böyle branda gibi bacak ve çevresini saran siyah örtüler alıyorlar onlardan görüyorum(cbf kullananlara bunları yanında bedava mı veriyorlar bilmiyorum hepsinde var ) bunların çevre koşullarının etkisini azaltır mı?
    Scooterda yağmurda ayakların ıslanmaz ama, ıslak yolda kaydı kayacak gidersin. 17" 18" büyük jantların ıslak yolda veya kardaki avantajı gayet açık. Arabalar ne kadar iyi yol tutuyorsa senin de lastiklerin o kadar iyi yol tutuyo büyük jantlı motorun varsa.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterda yağmurda ayakların ıslanmaz ama, ıslak yolda kaydı kayacak gidersin. 17" 18" büyük jantların ıslak yolda veya kardaki avantajı gayet açık. Arabalar ne kadar iyi yol tutuyorsa senin de lastiklerin o kadar iyi yol tutuyo büyük jantlı motorun varsa.
    ben tricity almayı düşünüyorum bunun faydası olur mu sizce 3 tekerlek ?

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    13. ayda.

Motosikleti
    ben tricity almayı düşünüyorum bunun faydası olur mu sizce 3 tekerlek ?
    Maxi scooter'lar genelde 15, 16 jant oluyo küçüklerden daha iyi yol tutar kesinlikle. Tricity maxi değil ama büyük jantlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)