Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    malumunuz şu anda eşim ile beraber 2 aet motorumuz var biri SL250 biri R25 iki motoruda aynı renklerde yaptırmayı düşünüyorum. boyatmak satış sırasında problem çıkarır diye tutturdu herkes. boya takıntısı bana saçma geliyor ama neyse. neymiş efendim boyanırsa insanlar bir sıkıntı oluğunu düşünebilirmiş. yahu bu motorlar zaten durduğu yerde bile çiziliyor. otoparka bırakıyorsun adamlar içeride yer değiştirmeye kalkarken kuyruğunu sütuna çarpıyor, adam dibine park ediyor kapı açarken çarpıyor, ailesi ile adam otoparka geliyor çocuğu veya kendisi merak edip motora yanaşıyor hele birde parmağında alyans varsa depo çiziliyor.... daha örnek çok....

neyse ben ilk resimdeki modeli uzun zamandır gözüme kestirmiş idim. daha sonra r25 konusunda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine girdiğim sitede beğendiğim dizaynın onlar tarafından yapıldığını öğrendim. siz hangisini beğendiniz?

en önemli soru bunu istanbul içinde yapabilecek bir yer biliyor musunuz? farklı dizayn tavsiyeleriniz var mı? hangisini daha çok beğendiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    plasti dip öneririm boya konusunda. ama siz yazılı çizili bir şey istiyorsunuz sanırım.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bence gerek yok böyle şeylere ama zevk meselesi bizim cennette sticker yapan yer var motosikletler için ama bu işlerle ugrasirlar'mı bilmem diyelimki oldu bu seferde sökerken boya'ya zarar verebilir

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plasti dip öneririm boya konusunda. ama siz yazılı çizili bir şey istiyorsunuz sanırım.
    Hiç kullandınız mı plastidip?

Motosikleti
    -
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kullandınız mı plastidip?
    evet abi. tavsiye ederim. yalnız performix marka olmasına dikkat edin. artanı egzoza borusuna sıkmıştım. arkadaşım egzoz boyası bile sıcaktan çıkıyo demişti. plasti dip çıkmadı

fotoğraf yüklerim bulursam. eski ybr ye yapmıştım amatörce

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    1. Model son derece güzel bence ama monster yazısı kalkmalı monster pençesi daha büyük bir şekilde oradan geçmeli olsaydı keşke

Motosikleti
    -
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi. tavsiye ederim. yalnız performix marka olmasına dikkat edin. artanı egzoza borusuna sıkmıştım. arkadaşım egzoz boyası bile sıcaktan çıkıyo demişti. plasti dip çıkmadı

fotoğraf yüklerim bulursam. eski ybr ye yapmıştım amatörce

Resimler ve bilgi için teşekkürler, merak ettiğim şu, bu boya basınçlı suya ne kadar mukavemet gösteriyor ? Yani arabaya uygulayacak olsam durum ne olur ?
    hfz61 bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Resimler ve bilgi için teşekkürler, merak ettiğim şu, bu boya basınçlı suya ne kadar mukavemet gösteriyor ? Yani arabaya uygulayacak olsam durum ne olur ?
    Suya dayanıklı. Kaygana yakın bir zemin oluşuyor zaten suyu çamuru atıyor rüzgarla çok yapışkan olmadığı sürece.Mesele katları iyi atmak ve sabırlı olarak yapmak bu işi 3 kat ve 1 saat gibi bir zamanda yapılırsa 15'er dakikalık beklemeler ile çok sağlıklı sonuçlar alınabiliyor. Benimde plastidip ile ilgili çılgın planlarım var aslında ancak uğraşıcak vakit yok :D
    hfz61 bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    arabada daha güzel sonuçlar elde ediliyor. ve arkadaşın dediği gibi bir kaç sefer kat atmak gerekiyor. dayanıklılık konusunda siz sökmedikçe kolay kolay çıkan bir yapısı yok.

videoyu izleyin anlarsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=CDifWczQbUs

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Teşekkürler.
    hfz61 bunu beğendi.

İncelediğim kadarıyla kaplamalar küçük değişikliklerle beraber fiyatı 1.000.000 RP (endonezya rupiahı, 70$a eşdeğer, paypal ile ödeme kabulu var, kargo gönderiyor (ücretsiz yazmış))

get.graphici@gmail.com adresi ile iletişime geçip, istediğin ürünü getirtip, burada yapıştırabilirsin. Bazı çıkartmalar çok güzel, TR'de bunu istesen aha yolacak kaz bulduk gözü ile bakarlar. Oradan getirmende fayda var.

Ben aşağıdakini sevdim ( kaplan/panter (çözemedim hangisi) simgesininde altın rengi olması koşuluyla, beyaz yakışmış ancak siyah üzerine altın rengi başka)

Not: bazı resimler kaliteli işçilik gibi dururken bazıları paintle yapılmış gibi.
    Not2: Senin seçimlerin farklı modelleri içeriyor ( yzf-r 125 gibi dikkat yanlış ürünü getirme)
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Denemek için bir veya 2 set alayım. Çok pahalı olmadığı için bir şey kaybetmem

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Abi valla böyle bi set satılıyormu set halınde sadece çizimimi veriyor yoksa bildiğimiz komple setimi yolluyor ?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ben kendi scooterimi kendim tasarım yapıp kaplamıştım..

burda bir kaç kişiyede cüzi miktarlarda tasarım yapmıştım. kaplamayıda ücretsiz halletmiştim. ama istanbulda o işle uğraşabilecek yer zor bulursun dostum. yinede yardıma ihtiyacın olursa yardımcı olurum.

şurda bir kaç örnek daha var dostum http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16180659/detay
    Green Arrow ve Pisman bunu beğendiler.

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denemek için bir veya 2 set alayım. Çok pahalı olmadığı için bir şey kaybetmem
    Çok bişey kaybetmem demişsin, işin başlangıcı ile verdiğin tepki, çünkü decal uygulamalarını aldığın zaman iş bitmeyecek, yeni renk/desenle uyumlu olması için manet, vites, fren pedalı gibi değişikliklerde işin içine girince 70$ olacak 500$, bide egsoz ( olmazsa olmazımız) ihtiyacı oluşacak,
    Eğer motorun renkleri senin için acil değilse ( anladığım kadarı ile benim gibi sende r25 herkeste olucak, benimki farklı olsun derdindesin) şahsi tavsiyem bir kaç ay bekle çinli/endonezyalı arkadaşlar komple farklı grenaj seti üretebilirler. Acele yok siyah motora her şey uydurulabilir.

Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi valla böyle bi set satılıyormu set halınde sadece çizimimi veriyor yoksa bildiğimiz komple setimi yolluyor ?
    Etiket (sticker, decal) grubu bu, alıp yapıştırıyorsun. yada isteğine göre sen çizersin yada adamlara çizdirirsin basar gönderirler.
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi scooterimi kendim tasarım yapıp kaplamıştım..

burda bir kaç kişiyede cüzi miktarlarda tasarım yapmıştım. kaplamayıda ücretsiz halletmiştim. ama istanbulda o işle uğraşabilecek yer zor bulursun dostum. yinede yardıma ihtiyacın olursa yardımcı olurum.

şurda bir kaç örnek daha var dostum http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16180659/detay
    Arka plan ve fotoğraf sebebi ile yapılan işin kalitesini anlamak zorlaşıyor. Biraz kaliteli görsel koyman mümkün müdür?
    Not: Açılın cevher bulmuş olabiliriz.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    ninja 300'le altında ki r25 süper olmuş, sanırım bunlar sticker olarak satılıyor, sana göneriyorlar sen kendin yapıştırıyorsun, eğer öyleyse birçok reklamcı yapıştırabilir bunu

Motosikleti
    Alıntı snnykt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bişey kaybetmem demişsin, işin başlangıcı ile verdiğin tepki, çünkü decal uygulamalarını aldığın zaman iş bitmeyecek, yeni renk/desenle uyumlu olması için manet, vites, fren pedalı gibi değişikliklerde işin içine girince 70$ olacak 500$, bide egsoz ( olmazsa olmazımız) ihtiyacı oluşacak,
    Eğer motorun renkleri senin için acil değilse ( anladığım kadarı ile benim gibi sende r25 herkeste olucak, benimki farklı olsun derdindesin) şahsi tavsiyem bir kaç ay bekle çinli/endonezyalı arkadaşlar komple farklı grenaj seti üretebilirler. Acele yok siyah motora her şey uydurulabilir.

tam olarak anlayamamışsınız. derdimiz 1 adet motosiklet diğerlerinden farklı dursun değil. 2 motorumuzda farklı marka olmasına rağmen 1 örnek olsun. motorların çift olduğu belli olsun. 70$ iken 700$ olur sıkıntı değil. zaten motorların üzerinde oynamaya başlamıştık. r25 te akrapovic var 250sl için tiger geliyor... bazen diyorum ki hiç uğraşmayayım seneye yaz başında satayım 2 tane aynı tip motor alayım... fazla maymun iştahlı davranıyoruz

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak anlayamamışsınız. derdimiz 1 adet motosiklet diğerlerinden farklı dursun değil. 2 motorumuzda farklı marka olmasına rağmen 1 örnek olsun. motorların çift olduğu belli olsun. 70$ iken 700$ olur sıkıntı değil. zaten motorların üzerinde oynamaya başlamıştık. r25 te akrapovic var 250sl için tiger geliyor... bazen diyorum ki hiç uğraşmayayım seneye yaz başında satayım 2 tane aynı tip motor alayım... fazla maymun iştahlı davranıyoruz
    Hmm, şimdi anladım. Eğer bütçede sıkıntı yoksa arzu ettiğin şekle sokmak en güzeli. Bana göre aynı marka/model iki motor hoş olmaz. Çeşitlilik her zaman güzeldir.

Ben daha çok, motor bana ait olsun kafasındayım. bakalım @Mamba09 cevher çıkarsa, kafamda planladığım bir kaç görsel/şekil var, onları decal haline getirtebilirim.
    Murat.K. bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    üstteki ikisi çok güzel olur bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)