Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motor mu yoksa ikinci el mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İnşallah msx olucak :)
    herkese iyi günler dilerim msx 125 almayı düşünüyorum 3 4 senedir scooter kullanıyorum vitesliye geçmeyi düşünüyorum başlangıç olarak sıfır almayı düşünüyorum msx lerin ikinci elleri 7bine koyuyorlar bu akıl karı değil yani sıfır almak daha mantıklı değilmi veya başka modelin ikinci eli dahamı mantıklı ( ilk şahsi motosikletim olacak )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    1000 2000 hadi 3000 km deki 2. el en mantıklısıdır.
    yoksa sıfır al kafan rahat etsin

Motosikleti
    haklısınız baktığım motorda km si yeni olan çok motor var ama fiyatlar sıfıra çok yakın

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam arabayı ikinci el motoru sıfır alacaksın şakası olmaz...motorundaki arızayı, hatayı bi kaç binlira için saklayan senin canına kastediyor demktir şeref, namus ve onur fakiridir çünkü...tabiki bildiğin 2.motoru alacaksın...ama maalesef aramızda şeref namus ve onur fakiri insanlar bulunmakta....

Motosikleti
    çok doğru katılıyorum yazdıklarınıza motorda kaporta sen olduğun için sakladıkları küçük birşey canınızı tehtit ediyor bunu göz önünde bulunduracağım sıfıra daha yakınım

11.000 küsür km dir MSX sahibiyim 0km aldım bende satsam o fiyatı yazarım darılmaca gücenmece yok

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Arz talep işleri.

ha birde km ye takıp çakallara pazar oluşturmayalım lütfen. Km si elektronik olarak düşürülmüş MSX biliyorum gözümle gördüm..
    daha neler gördüm neler hemde piaggio vespa gibi pahalı serilerden TÜV e muayneye girmemiş olsun 30.000km geri saranıda gördü bu gözler

Motosikleti
    hahaha :D bende sıfır almayı düşünüyorum denk gelmeniz iyi oldu memnunmusunuz makineden yaşını boyunuz kilonuz kaçdır aldıktan sonra değiştirdiğiniz parça oldumu acaba cevaplarsanız sevinirim

Ben ikinci el alıyorum devamlı ama tabi çok dikkatli olmak gerekiyor seçim yaparken.
    Motosiklet sürücüsünün mesleğine kadar kullanım alanlarına kadar bakmak gerekiyor.

Motosikleti
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha birde km ye takıp çakallara pazar oluşturmayalım lütfen. Km si elektronik olarak düşürülmüş MSX biliyorum gözümle gördüm..
    daha neler gördüm neler hemde piaggio vespa gibi pahalı serilerden TÜV e muayneye girmemiş olsun 30.000km geri saranıda gördü bu gözler
    haklısınız sıfır almak en mantıklısı motosiklette peki dediğim gibi memnunmusnuz aldıktan sonra değiştirdğiniz parça oldumu yaş kilo ve boyunuzu öğrenebilirmiyim yakıt tüketimi söylendiği kadar düşükmü gerçekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ikinci el alıyorum devamlı ama tabi çok dikkatli olmak gerekiyor seçim yaparken.
    Motosiklet sürücüsünün mesleğine kadar kullanım alanlarına kadar bakmak gerekiyor.
    haklısınız biraz fazla şüpheci davranmak gerekiyor sanırım ikinci almak istiyorsak

Alıntı huseyin1650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha :D bende sıfır almayı düşünüyorum denk gelmeniz iyi oldu memnunmusunuz makineden yaşını boyunuz kilonuz kaçdır aldıktan sonra değiştirdiğiniz parça oldumu acaba cevaplarsanız sevinirim
    memnunum tabi tam okulların açıladığı herkesin sinirden köpürüp saatlerini trafikte geçirdiği istanbulun makinası

yaşım 30 boy 1.75 kilo 75 aldığımdan beri yetkili servisin kapısına uğramadım zorla beni çağırıp garantiden yakıt pompamı değiştirdiler.

10.000km gelirken zincirimi ve 3 tane arka rulmanı değiştirdim genelde artçılı bindiğimden ve 154kg denen sınırı çok aştığımdan canı çıktı aletin (2. el amaman için bir neden daha satarken tertemiz diye koyacağım ilana mesela :D ) başkada hiç bişeyini değiştirmedim yağ harici.

2.5 depoya izmire gittim tek depoyla şehir içi 260km yapabiliyor uzunda fazla yakıyor depo 27 ye doluyor
    huseyin1650 bunu beğendi.

Motosikleti
    memnunum tabi tam okulların açıladığı herkesin sinirden köpürüp saatlerini trafikte geçirdiği istanbulun makinası

yaşım 30 boy 1.75 kilo 75 aldığımdan beri yetkili servisin kapısına uğramadım zorla beni çağırıp garantiden yakıt pompamı değiştirdiler.

10.000km gelirken zincirimi ve 3 tane arka rulmanı değiştirdim genelde artçılı bindiğimden ve 154kg denen sınırı çok aştığımdan canı çıktı aletin (2. el amaman için bir neden daha satarken tertemiz diye koyacağım ilana mesela :D ) başkada hiç bişeyini değiştirmedim yağ harici.
    çok iyi ya üniversite öğrencisiyim gidip gelmek için alamayı düşünüyorum 10binden önce değişen birşey oldumu peki ve değişen 3 rulman ve zincir ne kadar tuttu

Motosikleti
    Msx 125
    Bende msx kullanıcısıyım, şimdi msx almaya kalksam kesinlikle ikinci el alırım, msx zaten çok yeni bir motosiklet ve şehir içi kullanılan bir motosiklet yani çok fazla km yapma şansı yok ve Honda kalitesi.
    İkinci el alırken aklın kalacaksa 50 TL verip servise götürürsün sana herhangi bir şeyi varsa söylerler, sıfırına 7.800 verip + plaka vs masrafı yapmak akıl karı değil, pazarlıkla 6500 6800 arası 1.000 km'yi görmemiş msx alabilirsin araştır bence.
    obarey bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende msx kullanıcısıyım, şimdi msx almaya kalksam kesinlikle ikinci el alırım, msx zaten çok yeni bir motosiklet ve şehir içi kullanılan bir motosiklet yani çok fazla km yapma şansı yok ve Honda kalitesi.
    İkinci el alırken aklın kalacaksa 50 TL verip servise götürürsün sana herhangi bir şeyi varsa söylerler, sıfırına 7.800 verip + plaka vs masrafı yapmak akıl karı değil, pazarlıkla 6500 6800 arası 1.000 km'yi görmemiş msx alabilirsin araştır bence.
    haklısınız motor çok yeni bayadır arştırıyorum ama çoğu sürttüğü düşürdüğü için satıyor biri 500 kmde vitrin için koymuş çokta güzel bi parça takmıştı altına gören 600rr ın küçüğü sanar o derece mantıklı bi parça takmıştı 7 8 e satıyorlar 300 400 lira fazla verip aklının kalmaması daha mantıklı değilmi

çok iyi ya üniversite öğrencisiyim gidip gelmek için alamayı düşünüyorum 10binden önce değişen birşey oldumu peki ve değişen 3 rulman ve zincir ne kadar tuttu
    SKF rulmanlar bilmiyorum ne kadar tuttu ama heralde 50 TL değildir ustamla abi kardeş gibiyiz arada kaynadı masrafı.

zincir ölçüsüsü 420ye106 bakla tam olarak böyle bulamıyorsun 420 sorunca uzaylı gibi bakıyor parçacılar. innovia zinciri

2 paket alıyorsun 2 bakla ekletiyorsun birine devam.. paket 15 tl

yani zincir yağlama derdin yok motul C5 gres aldım 30 tl zincir 15 tl

velhasıl alet taş gibi masraf çıkartmaz sana bakma böyle yazdığıma
    huseyin1650 bunu beğendi.

Motosikleti
    Msx 125
    haklısınız motor çok yeni bayadır arştırıyorum ama çoğu sürttüğü düşürdüğü için satıyor biri 500 kmde vitrin için koymuş çokta güzel bi parça takmıştı altına gören 600rr ın küçüğü sanar o derece mantıklı bi parça takmıştı 7 8 e satıyorlar 300 400 lira fazla verip aklının kalmaması daha mantıklı değilmi
    Sağına soluna bakarsın çiziği vuruğu yoksa alırsın, bende almadan önce çok araştırdım, tavsiyem orjinal haliyle al parça takacaksan sen zevkine göre tak. Sıfırı 7.800 TL + 350 TL ruhsat masrafın olacak + trafik sigortan çıkacak bana 460 TL gibi bir rakam çıkmıştı bunları göz önünde bulundur, dediğin gibi msx'i 600'lük falan sanıyorlar geçen gün trafikte bir apache 600'lük mü abi dedi evet dedim çok iyiymiş dedi başka aklına takılan olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım, ben msx'i almadan önce böyle soracağım birileri olmamıştı

Motosikleti
    SKF rulmanlar bilmiyorum ne kadar tuttu ama heralde 50 TL değildir ustamla abi kardeş gibiyiz arada kaynadı masrafı.

zincir ölçüsüsü 420ye106 bakla tam olarak böyle bulamıyorsun 420 sorunca uzaylı gibi bakıyor parçacılar. innovia zinciri

2 paket alıyorsun 2 bakla ekletiyorsun birine devam.. paket 15 tl

yani zincir yağlama derdin yok motul C5 gres aldım 30 tl zincir 15 tl

velhasıl alet taş gibi masraf çıkartmaz sana bakma böyle yazdığıma
    kararım netleşti ya msx candır alıcam inşallah bir sorun olmazsa msx görüşleriniz için çok teşekkür ederim aklımdaki şeyler tam oturdu yerine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)