Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motosiklet seçimi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bir girip okuyup yorumunuzu belirtseniz çok mutlu olurum... http://motorcunuz.blogspot.com.tr/20...et-secimi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Motosiklete başlamak isteyen birisi ile sohbet eder gibi yazmışsın içerik güzel ama

1.kendi düşüncelerin çok ön planda

"Hayaliniz... Gözünüz ondan başkasını görmüyor ama bu hayalinizdeki motosikletin şu an için çok fazla olduğunu ve alamayacağınızı, almayacağınızı biliyorsunuz. Bu sefer aklınızda ki planlar değişmeye başlıyor. Evet belki onu alamayacaksınız ama belki de ona benzer birşey bulabilirsiniz."

2.bana biraz abartılı geldi

" Akıldaki bu kararsızlık sizin beyninizi belki günlerce, belki haftalarca, belkide aylarca yoracaktır"

3.hata ettiysem bağışla ama küçük cc her zaman güvenlik getirmez

"Öncelikle alacağınız motosikletin hacmine dikkat etmelisiniz. Çünkü bu sizin ilk motosikletiniz olacak ve yüksek cc olmaması gerekli."

4.kusura bakma ama bunu okuyunca aklıma lise kompozisyon yarışmaları geldi

bu kötü yazdığın anlamına gelmiyor ama cümleler yeterli vurguyu verememiş anlatmak istediğin şeyi tam olarak anlatamamışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Blog yazmaya devam edin motosiklet camiasının geleceği bilgi verecek kişilerin fazlalığına bakıyor

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete başlamak isteyen birisi ile sohbet eder gibi yazmışsın içerik güzel ama

1.kendi düşüncelerin çok ön planda

"Hayaliniz... Gözünüz ondan başkasını görmüyor ama bu hayalinizdeki motosikletin şu an için çok fazla olduğunu ve alamayacağınızı, almayacağınızı biliyorsunuz. Bu sefer aklınızda ki planlar değişmeye başlıyor. Evet belki onu alamayacaksınız ama belki de ona benzer birşey bulabilirsiniz."

2.bana biraz abartılı geldi

" Akıldaki bu kararsızlık sizin beyninizi belki günlerce, belki haftalarca, belkide aylarca yoracaktır"

3.hata ettiysem bağışla ama küçük cc her zaman güvenlik getirmez

"Öncelikle alacağınız motosikletin hacmine dikkat etmelisiniz. Çünkü bu sizin ilk motosikletiniz olacak ve yüksek cc olmaması gerekli."

4.kusura bakma ama bunu okuyunca aklıma lise kompozisyon yarışmaları geldi

bu kötü yazdığın anlamına gelmiyor ama cümleler yeterli vurguyu verememiş anlatmak istediğin şeyi tam olarak anlatamamışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Blog yazmaya devam edin motosiklet camiasının geleceği bilgi verecek kişilerin fazlalığına bakıyor
    Teşekkür ederim yorumunuz için. Dikkate alacağım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Okuyanlar yorumlarını belirtirlerse çok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Yorumları bekliyorum mümkünse!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Beyler bayanlar çok yazdım alt alta ama biraz yorum yazarsanız sayenizde daha fazla insanda görmüş olur. Nacizane ricamdır...

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben bazı yazılarınızı okudum. Bir kaç yerde üslup hatanız olsa da genel olarak güzel. Kesinlikle devam etmelisiniz.

Önceden de rastlamıştım sitenize. :D

Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bazı yazılarınızı okudum. Bir kaç yerde üslup hatanız olsa da genel olarak güzel. Kesinlikle devam etmelisiniz.

Önceden de rastlamıştım sitenize. :D
    Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Dikkate almaya çalışacağım...

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    İlk büyük cc motor kullanma tecrübelerimi anlatayım,1992 Senesinde Yamaha DT 200 motor satınaldım ama yaklaşık 13-14 yaşında sokaklarda mobilet kiralardım şuan yaşım 41 ve ilk kendi motorum DT idi ve çok keyifliydi sonra KLE 500 aldım ve ben bu işi artık öğrendim modundaydım nasılsa artık 500 cc motora biniyordum cesaret gelmişti ve ilk defa bir arkadaşımın ZZR 600 motorunu kullanırım artık dedim ve bindim 1. Vites aynı KLE gibi gazı açtım bu yazıcağım çok samimi itiraftır RUHUMUN POPOMDAN (kı... Dan ) ÇIKTIĞINI SANDIM aklım gitti bu neydi böyle nasıl bir gitmek dedim içimden aklım gitti ama hiç bişey belli etmeden tırıs tırıs dönüp geldim millet oooo nasıl kalktın teker vs yapsaydın bari diye konuştu ben ise altıma sıçtım daha sonra tepkilerine yavaş yavaş alıştım çok Super Bike tecrübem olmadı birde seneler sonra yaklaşık 32 yaşında falanken ilk büyük hacim Kawasaki ZX9r kullandım çok keyifliydi Maltepe sahil yolunda efendice baya bir gezdikten sonra ışıklarda bi gaz açıym 1. viteste dedim alet delirdi o kalkıştada hayatımdaki o 3-5 saniye yoktur hafızamda elim ayağım titredi her an bir araca veya başka bir yere çarpabilirdim kontrolüm dışındaydı herşey,kısaca güç tecrübe soğuk kanlılık ister şuan gayet güzel bir motorum olduğu halde CBR 1000rr veya Hayabusa aklımı çeliyor ama gözüm yemiyor çünkü daha dün AEA da 1000 cc kullanım konulu bir video seyrettim konuk yurt dışında bile eğitime gitmiş farklı ülkelerde ve ülkemizde Pistlere girmiş 250 cc ile piste 600 cc lere tur bindirmiş neredeyse motor üzerinde 60.000 km yapmış bunun 12.000 kmsi CBR 1000 rr üzerinde düşmüş kalkmış ama hala tedirgin ve Barkın daha 1000 rr tam kullanmam için 15.000 km falan yapmalısın dedi ve bu yaklaşık 27.000 kmyi CBR 1000 rr üzerinde geçirmekten bahsetti geçmişdeki kmler falandan değil kısaca motora yeni başlıyacaklara bir abi tavsiyesi Heves+Bilgisizlik+Söylenenlere kulak asmayıp kendi bildiğini okuma = SONU FELAKETLE BİTEN BİR HAYAT

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Yazınız çok güzel fakat bence bir eksiğiniz var. İlk motor seçimi yapılırken bence üretim kalitesi düşük motorlardan uzak durulmalı, Sürekli sorun çıkararak sizi motor sevgisinden uzaklaştırabiliyorlar
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim. Dikkate alacağım tüm yorumları...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Eksiklerimi belirten herkese teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Dünden beri up'lıyorum daha fazla insan yorum yapsın düzene sokayım diye yorum yapan sadece 4 kişi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)