Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yunanistan Maliye Bakanı Makam Aracı olarak Motorsiklet kullanıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Olmayan para tüketildiği için malesef görüntü itibarı ile iyiyiz gibi gözüküyoruz, ama kötüyüz Kredi kartı kullanımını bu gün durdursalar yarın kaos çıkar herkes bir şekilde bankalara borçlandırıldı, ve herkes bankalara, faizlere, ve devletin vergilerine çalışır duruma geldi, bu gün kredi kartı gibi bir opsiyon olmasa Apple iPhone 6 PLus için 3.500 Tl'yi yanyana getirip alacak asgari ücretli bir adam henüz tanımıyorum, fakat kredi kartı ile zırt diye alıp, bankayı arayıp tutarı 9-10 taksite böldürüp geniş geniş ödüyor ya da bi şekilde ödeyemiyor. Durum bundan ibaret.. Olmayan şeyleri tüketiyoruz.
    K4NuNi, Usercom, Berkay* ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben kişi başı milli gelir filan bakmam döner kendime bakarım, maaşımın kaç katına motosiklet alıp yine borç harç içinde benzin, ekipman alabiliyorsam bu ekonomiye olan güvenim yüzündendir. Adamlar bankaları kapattı geçen hafta millet para çekmesin diye gsmh kişi başı bir milyon dolar olsa ne olur o para cepte olmadıktan sonra? Bizim halkımız çok şükür fakir değil, asgari ücretli de bile iphone var o yüzden kimse bana fakiriz edebiyatı yapmasın. Gidin avm' leri dolaşın ne kadar fakiriz orada daha iyi anlarsınız, hepsini geçtim sadece kaç tane avm işsizlikten batmış bu ülke de ona bakın hergün yeni bi avm açılıyor ve çatır çatır iş yapıyor hortum gibi çekiyoruz, tüketiyoruz, tüketiyoruz, tüketiyoruz, halk tüketici toplumu oldu yine de bitmiyor yoğurdun bolluğu. Bu zihniyetle yunanistan dan daha fena patlayacağız ama şuan ki anlık görünüm paranın bok gibi olduğu yönünde.
    bence avmlerin o kadar iş yaptığı yok

o kalabalığı oluşturan kişiler

"hanım kalk gezelim cumartesi boş geçmesin bebeler de sıkıldı evde hem oğlana okul kıyafeti bakılacak"

"ayy kızlarrr Mango da indirim varmış yhaaa hemen gidelim hem size söylediğim çocukla buluşacağım bugünn"

"hacı kalk gidek de iki kız görek" (soyu türk esnafına dayanan barzo kız kesmek için gidenlerden)

"baba mekdanısa gitçez dimi?" "gitçez oğlum gitçez çocuk menüsü alcam sana"

görülüyor ki avm'ye gidenlerin pek çoğu alışveriş için değil kendilerini sergilemeye veya zaman geçirmeye gidiyor

eskiden kalan çarşıların görevini şimdi avmler görmekte insanların kendilerini sergiledikleri yerler olarak

öyle olmasaydı kahvecilerde dışarıya atılmış iki sandalye bir masada saatlerce oturup selfie çekenleri görmezdik (pardon özçekim)

avm ye gidenlerin profili bu (benim gördüklerim) hele ki avmistan da yaşıyorum melih başgan sayesinde

avm işi devletin insanlarn harcama yapmasını sağlamak için getirdiği bir sistemdir insanlara para harcamaları için seçenekler sunmaktır amaç

(Amerika da 1950'li yıllarda İngiltere de iste taa 1900 yılında uygulanmaya başlamış belki de daha eski)

ülkenin ekonomisi inşaata bağlı diye boşuna demiyorlar

ama beton işleri katma değersizdir getirisi azdır

ama tarlasını satıp savmış şehirlere gelmiş tiplerin yapabileceği yegane iştir

avm lere bakarak ülkenin refahı anlaşılmaz

bankalara bakıp kredi kartlarının borçlarını görmek gerekir

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Adamların borcu var doğrudur, ama hiç eğilip bükülmüyor ve halkının yanında oluyor,
    Kısaca milli servetlerini satıp, bakın ekonomiyi kurtardık biz ustayız demiyor,
    Kemer sıkmamız lazım demiyor, halkımın refahını düşürmem diyor ama başka çaresi yok
    şu anda bu yüzden referanduma gidiyor ben ağayım tek adamım beni seçtiniz kararı ben veririm demiyor, diyor ki ya bize sunulan ağır şartları kabul edeceğiz(kemer sıkma, fiyatlara zam, maaşların düşmesi) yada sonrası bilinmiyor işte
    aquarist4 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben kişi başı milli gelir filan bakmam döner kendime bakarım, maaşımın kaç katına motosiklet alıp yine borç harç içinde benzin, ekipman alabiliyorsam bu ekonomiye olan güvenim yüzündendir. Adamlar bankaları kapattı geçen hafta millet para çekmesin diye gsmh kişi başı bir milyon dolar olsa ne olur o para cepte olmadıktan sonra? Bizim halkımız çok şükür fakir değil, asgari ücretli de bile iphone var o yüzden kimse bana fakiriz edebiyatı yapmasın. Gidin avm' leri dolaşın ne kadar fakiriz orada daha iyi anlarsınız, hepsini geçtim sadece kaç tane avm işsizlikten batmış bu ülke de ona bakın hergün yeni bi avm açılıyor ve çatır çatır iş yapıyor hortum gibi çekiyoruz, tüketiyoruz, tüketiyoruz, tüketiyoruz, halk tüketici toplumu oldu yine de bitmiyor yoğurdun bolluğu. Bu zihniyetle yunanistan dan daha fena patlayacağız ama şuan ki anlık görünüm paranın bok gibi olduğu yönünde.
    İşte ben kendime bakarım diyorsan verdiğim veriler direk vatandaşları ilgilendiren veriler.Artık bitmiş,batmış,yok olmuş bir ekonomiye sahip bir ülkenin vatadaşı,senin ultra süper ekonomiye sahip ülkenin vatadanşının ortalama gelirini üçe katlıyorsa,asgari ücretini iki katlıyorsa bence çok ciddi sorunlarımız var demektir.Bu ülkede yaklaşık 18.000.000 icralık insan var.Şubat 2015 itibariyle vatandaşın 357 milyar Türk Lirasıdan fazla borcu olduğu söyleniyor.Ki bu rakamın yanında Yunanista'nın IMF e olan 1.5 milyar Euro(4.5 Milyar TL) luk borcu cidden komik bir rakam kalıyor.Milletimiz elinde olmayan hayali parayı harcıyor haliyele herşey güllük gülistanlıkmış gibi gözüküyor.Bakın sanırım anlamakta sıkıntı çekiyorsanuz özet geçeyim : Bu ülkenin vatandaşlarının borçları toplamı,Yunanistan'ın IMF e olan borcunun nerdeyse 100 katı (Yazı ile : Yüz katı).

Bu arada sakıncası yoksa sorabilir miyim?Yeni motosikletinizi peşin para ile mi yoksa kredi ile mi aldınız?Sadece kişisel merakım.
    smiles bunu beğendi.

Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Arkadaşlar önemli olan borç değil borcun odenebilmesidir. Bankacılık sistemi kapitalist sistemin temel taşıdır ve gelişmiş devletlerin bile çok büyük borçları vardır ama bu onlar için sorun oluşturmaz çünkü piyasa ülke ekonomisine güvendiği için sorun oluşturmaz.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmayan para tüketildiği için malesef görüntü itibarı ile iyiyiz gibi gözüküyoruz, ama kötüyüz Kredi kartı kullanımını bu gün durdursalar yarın kaos çıkar herkes bir şekilde bankalara borçlandırıldı, ve herkes bankalara, faizlere, ve devletin vergilerine çalışır duruma geldi, bu gün kredi kartı gibi bir opsiyon olmasa Apple iPhone 6 PLus için 3.500 Tl'yi yanyana getirip alacak asgari ücretli bir adam henüz tanımıyorum, fakat kredi kartı ile zırt diye alıp, bankayı arayıp tutarı 9-10 taksite böldürüp geniş geniş ödüyor ya da bi şekilde ödeyemiyor. Durum bundan ibaret.. Olmayan şeyleri tüketiyoruz.
    Abi, valla okuduğum bir konuda senin yorumunu görünce yüzüm gülüyor. İnsanın her yorumu mu güzel olur. Zaten senin yorumu okuduktan sonra zirvede bırakıp sekmeyi kapatıyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi, valla okuduğum bir konuda senin yorumunu görünce yüzüm gülüyor. İnsanın her yorumu mu güzel olur. Zaten senin yorumu okuduktan sonra zirvede bırakıp sekmeyi kapatıyorum.
    Teşekkürler, doğru bildiğimi paylaşmaktan öte değil benimkiler. Yüzünü güldürüyorsa ne mutlu.
    Berkay* bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Adamların ülkesine bakıyorum yiyecek ekmekleri yok, bizim ülkeye bakıyorum benzin 5 lira ama hala her geçen sene daha fazla araba piyasaya çıkıyor, toplu taşımaya rağbet azalıyor. Belki de sağlam ekonomi için ayakta zor duran tecrübeli ihtiyarlar gereklidir.
    Ya şimdi Sana ne desek ülke ekonomisi iyi demişsin ya pes
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Piyasada para dolaşmazsa patates olursun patates. Bu nedenledir ki üretmezsen tüketici toplumu olursun. Hala orta direk vatandaş karşıdan karşıya geçer gibi bir kendine bir de avm ye bakarak ekonomi profesörü oluyor. Kendi cebinde olandan fazla harcamıyor gibi asgari ücretlinin elindeki telefona bakıyor.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Nekadar fakir insanlar acımamak elde değil s600 zengin işi dimi....

Adamlar temerrute düşdüğü (ve hatta iflas verse bile) halde bizim durumumuza düşmeleri için 5-10. İflas daha vermeleri gerekiyor, ama gelde bizim feysbook dan ve uyduruk haber başlıklarından okuyup okuyup gezenlere bunu anlat.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    moto sohbet bölümünde siyasetin serbest olduğunu bilmiyordum

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yunanlıların haline çok üzülüyorum.1150 odalı sarayları yok , 1000 liralık bardaklarıda yok. Allah bilir pet bardak kullanıyorlardır. Hatta çerez parası olan zırhlı araç alacak bile paraları yok. Vah vah ..

Tüm bunlar Tanrısal vasıfları olmayan bir liderleri olduğu için oluyor. Sen misin sade normal adamı başbakan seçen. Reza acilen yunanistana el atmalı.

İcra hukukunun yazılı olmayan kuralıdır. Borç küçükse borçlu düşünür. Borç büyükse ve tahsil kalbileyiti yoksa alacaklı nasıl alacağını düşünür. Eğe adalarınındaki potansiyel doğal gaz rezervlerinin hatırına avrupa birliğine alınmış ve orman arazilerini bile kağıt üzerinde tarım arazisi gösterip ( ki siyasileri hiçte masum değil. Sahte belge düzenlemeyide kimden öğrendilerse artık? ) Avrupa bilriliğinden alınan tarım fonları bile ekonomiyi düzeltememiş yunanistan avrupa birliğini tek başına dağıtacak.. Gidişat bu yönde gözüküyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Yunanistan başbakanı ateist olduğu bilinen çipras iktidara gelince ilk iş olarak lüks makam araçlarını sattı. Allah'tan bizim müslüman başbakanımız var.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte ben kendime bakarım diyorsan verdiğim veriler direk vatandaşları ilgilendiren veriler.Artık bitmiş,batmış,yok olmuş bir ekonomiye sahip bir ülkenin vatadaşı,senin ultra süper ekonomiye sahip ülkenin vatadanşının ortalama gelirini üçe katlıyorsa,asgari ücretini iki katlıyorsa bence çok ciddi sorunlarımız var demektir.Bu ülkede yaklaşık 18.000.000 icralık insan var.Şubat 2015 itibariyle vatandaşın 357 milyar Türk Lirasıdan fazla borcu olduğu söyleniyor.Ki bu rakamın yanında Yunanista'nın IMF e olan 1.5 milyar Euro(4.5 Milyar TL) luk borcu cidden komik bir rakam kalıyor.Milletimiz elinde olmayan hayali parayı harcıyor haliyele herşey güllük gülistanlıkmış gibi gözüküyor.Bakın sanırım anlamakta sıkıntı çekiyorsanuz özet geçeyim : Bu ülkenin vatandaşlarının borçları toplamı,Yunanistan'ın IMF e olan borcunun nerdeyse 100 katı (Yazı ile : Yüz katı).

Bu arada sakıncası yoksa sorabilir miyim?Yeni motosikletinizi peşin para ile mi yoksa kredi ile mi aldınız?Sadece kişisel merakım.

Ne kadar borcunun değil ne kadar gelirinin olduğu önemli, örnek bizim Fenerbahçe, spor kulüpleri içinde borcu en yükske takım belki bizim kulüptür ama hiçbir zaman fifadan yada tff den finansal fairplay nedeniyle ihtar almadı çünkü gelirimiz borçlarımızdan fazla. Yunanistanın şuan ki tek geliri turizmi ama her na kadar göze gelmese de bizim ülkemiz rusyaya domates, hollandaya kayısı vs. vs. satabiliyor. İnsanlar gerçekten yunanistanın durumunu iyi sanıyor hayret ediyorum, adamların başbakanı geçen gün kadrolarındaki hiç bir makam uçağının bakımını yaptıramadıkları için ordunun kargo uçağıyla sehayet etti, bizimkiler yağı o kadar bol bulmuşki bin küsur odalı saray yaptırabiliyorlar.

Sadece mevcut parti değil bu ülkeyi kimlerin yeğenleri, kimlerin kocaları, kimlerin evlatları soydu o başa geçenlerin unuttunuz mu? Ama eskiden olsa her parti malını çalıp gittikten sonra bi ekonomik krize girerdi devlet, millet patır patır intihar eder, ekmeğe kıtlık gelir, sular kesilir, elektrik gelmezdi ama bugün çevreme bakıyorum ben de dahil millet bir borcu bitmeden başka bir borca girmekten çekinmiyor neden? Çünkü geirim giderimden fazla. Ben hesabımı kitabımı yaptım bugün işimden olsam yine de rahat rahat ödeyebiliyorum banka borçlarımı alacağım tazminatla.

Yunanistanda asgari ücretin Türkiye' nin 3 katı olması onları zengin yapmaz zira bi ekmek 1 euro ise bun onları bizden de fakir hale getirir. O parayı harcadıkları gider ne alemde ona bakmak lazım. Geçenlerde bi iş arkadaşım ispanyaya gitti aldıkları maaşı duyunca oo bayaa iyi alıyorlarmış dedik sonra adamların ödediği kira fiyatından bahsetti benim maaşımın tam iki katı. Haliyle yaptıkları masrafları hesaplayınca bi baktık ki ben onlardan daha rahat yaşıyorum bu ülkede. (her ne kadar o orada insan gibi yaşasa da, biz burda kendi yam yam halkımız tarafından köpek muamelesi görsek de)

Son örneğim yunanistandaki işsizlik oranları. Adamlarda işsizlik 2014 sonu itibariyle %26.1
    Türkiye' deki işsizlik oranı %9.9
    Kaynak

Ve hepimiz biliyoruz bu işsizlerin çoğu işletme mezunu olup bunu bir üniversite bitirmiş olarak gören ve iş beğenmeyen istanbullu genç yetişkin tayfası. (ülkenin yarısı işletme mezunu anasını satayım) İstanbulun dışındaki tüm fabrikalar işçi lazım diye diye ağlarken büyük şehirlerdeki işsizler bi türlü buralara gitmiyorlar nedense. Buda aynı kapıya çıkıyor asgari ücretli keyfinden kaçınmayıp iphone alabiliyor, aynı şekilde işsizde istanbuldan geçmem kardeşim deyip gitmiyor, Allah göstermesin bugün istanbul' da bana ekmek kalmasa ilk işim diğer illere taşınmanın yollarına bakmak olur. Ama işte bu keyif düşkünü tayfa yüzünden sanki millet işsiz, hayat pahalı gibi gözüküyor. İnanın çalışan elinde bilezik gibi mesleği olan adama hayat pahalı değil çatır çatır kazanıyor o tip admalar. Ama diğer yandan ne mesleği ne işi gücü olmayan adam asgari ücreti beğenmiyor, işsiz gezerim daha iyi diyor.

Be motorumu bi miktar peşin param olmasına rağmen banka kredisiyle aldım, hatta motora ekipman lasik vs. alacakken bile peşini kullanmadım gittim akrtımla yaptım masrafımı. Bi ödeme planı çıkardım kendime borcumu 1 yıldan daha kısa sürede bitirip bi an önce borçsuz harçsız bi adam olabilmek için ama araya ekstra masraflar giriyor haliyle zorluyor, yine de borçlu olmayı sevmeyen birisi olduğum için sıkıntı yok, millete borçlu olacağıma bu yazı biraz sıkıntılı geçiririm daha iyi.
    Source53 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Başlık Yunan bakanın motosikleti, konuşulanlar Türkiye hakkında gıybet.

Yazık.
    Source53 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ne kadar borcunun değil ne kadar gelirinin olduğu önemli, örnek bizim Fenerbahçe, spor kulüpleri içinde borcu en yükske takım belki bizim kulüptür ama hiçbir zaman fifadan yada tff den finansal fairplay nedeniyle ihtar almadı çünkü gelirimiz borçlarımızdan fazla. Yunanistanın şuan ki tek geliri turizmi ama her na kadar göze gelmese de bizim ülkemiz rusyaya domates, hollandaya kayısı vs. vs. satabiliyor. İnsanlar gerçekten yunanistanın durumunu iyi sanıyor hayret ediyorum, adamların başbakanı geçen gün kadrolarındaki hiç bir makam uçağının bakımını yaptıramadıkları için ordunun kargo uçağıyla sehayet etti, bizimkiler yağı o kadar bol bulmuşki bin küsur odalı saray yaptırabiliyorlar.

Sadece mevcut parti değil bu ülkeyi kimlerin yeğenleri, kimlerin kocaları, kimlerin evlatları soydu o başa geçenlerin unuttunuz mu? Ama eskiden olsa her parti malını çalıp gittikten sonra bi ekonomik krize girerdi devlet, millet patır patır intihar eder, ekmeğe kıtlık gelir, sular kesilir, elektrik gelmezdi ama bugün çevreme bakıyorum ben de dahil millet bir borcu bitmeden başka bir borca girmekten çekinmiyor neden? Çünkü geirim giderimden fazla. Ben hesabımı kitabımı yaptım bugün işimden olsam yine de rahat rahat ödeyebiliyorum banka borçlarımı alacağım tazminatla.

Yunanistanda asgari ücretin Türkiye' nin 3 katı olması onları zengin yapmaz zira bi ekmek 1 euro ise bun onları bizden de fakir hale getirir. O parayı harcadıkları gider ne alemde ona bakmak lazım. Geçenlerde bi iş arkadaşım ispanyaya gitti aldıkları maaşı duyunca oo bayaa iyi alıyorlarmış dedik sonra adamların ödediği kira fiyatından bahsetti benim maaşımın tam iki katı. Haliyle yaptıkları masrafları hesaplayınca bi baktık ki ben onlardan daha rahat yaşıyorum bu ülkede. (her ne kadar o orada insan gibi yaşasa da, biz burda kendi yam yam halkımız tarafından köpek muamelesi görsek de)

Son örneğim yunanistandaki işsizlik oranları. Adamlarda işsizlik 2014 sonu itibariyle %26.1
    Türkiye' deki işsizlik oranı %9.9
    Kaynak

Ve hepimiz biliyoruz bu işsizlerin çoğu işletme mezunu olup bunu bir üniversite bitirmiş olarak gören ve iş beğenmeyen istanbullu genç yetişkin tayfası. (ülkenin yarısı işletme mezunu anasını satayım) İstanbulun dışındaki tüm fabrikalar işçi lazım diye diye ağlarken büyük şehirlerdeki işsizler bi türlü buralara gitmiyorlar nedense. Buda aynı kapıya çıkıyor asgari ücretli keyfinden kaçınmayıp iphone alabiliyor, aynı şekilde işsizde istanbuldan geçmem kardeşim deyip gitmiyor, Allah göstermesin bugün istanbul' da bana ekmek kalmasa ilk işim diğer illere taşınmanın yollarına bakmak olur. Ama işte bu keyif düşkünü tayfa yüzünden sanki millet işsiz, hayat pahalı gibi gözüküyor. İnanın çalışan elinde bilezik gibi mesleği olan adama hayat pahalı değil çatır çatır kazanıyor o tip admalar. Ama diğer yandan ne mesleği ne işi gücü olmayan adam asgari ücreti beğenmiyor, işsiz gezerim daha iyi diyor.

Be motorumu bi miktar peşin param olmasına rağmen banka kredisiyle aldım, hatta motora ekipman lasik vs. alacakken bile peşini kullanmadım gittim akrtımla yaptım masrafımı. Bi ödeme planı çıkardım kendime borcumu 1 yıldan daha kısa sürede bitirip bi an önce borçsuz harçsız bi adam olabilmek için ama araya ekstra masraflar giriyor haliyle zorluyor, yine de borçlu olmayı sevmeyen birisi olduğum için sıkıntı yok, millete borçlu olacağıma bu yazı biraz sıkıntılı geçiririm daha iyi.
    Akp limisin sen?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sevgili Bune;
    Halkın ahvâli başka şey devletin başka.
    Yani sen nasıl yaşıyorsan, Yunanistan'da ki ya da diğer Avrupa ülkelerindeki vatandaş da öyle yaşıyor.
    O da taksitle telefonunu alıyor, siestasını yapıyor günlük yaşantısına devam ediyor.
    Bunun devlete faydası yok.
    Türkiye gibi halka tek kuruş faydası olmayan devletlerde ne krizi olursa olsun halk günlük yaşantısına devam ediyor.
    Eğer devlet söğüşleniyor, oy yatırımı olarak aslında çok da ihtiyaç olmayan ama göz boyamak için olmayan para har vurup harman savruluyorsa fatura işte o zaman halkın önüne konuluyor.
    Türkiye gibi ülkelerde devlet vatandaşına bir şey koklatmadığından herhangi bir krizden halkın çok küçük bir bölümü etkileniyor. Ta ki devlet emekli, işçi ve memur maaşlarını ödeyemez duruma gelene kadar.
    İşte o zaman kıyamet kopuyor.
    Yunanistan bugün maaşları ödüyor.
    AB ile kavga zaten bu sebepten.
    Ödeyemez duruma geldiğinde asıl şamata o zaman başlayacak.

Bizim ilerideki halimizdir.
    Şimdi saraylar, hanlar hamamlar otoyollar vs. yapıyor devlet. Fatura önümüze konduğunda daha iyi anlayacağız.
    Biz bu lüks ve şatafatı 80 li yıllarda Özal döneminde yaşadık. Faturası 2001 krizinde önümüze kondu.
    Bugün aynı o dönemi yaşıyoruz. Faturanın önümüze konması yakındır. Artık 2023 mü olur, 2024 mü bilemem.'
    2001 de faturayı kemer sıkarak ödedik.
    Yunanistan buna yanaşmıyor. Onları kurtaracak AB var.
    Bakalım bizi kurtacak kimse olacak mı?
    smiles ve Bune bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Olmaz hacı bu nasıl bakan yahu ?Çerez parası bile değil kendine hiç değer vermiyor

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Bune;
    Halkın ahvâli başka şey devletin başka.
    Yani sen nasıl yaşıyorsan, Yunanistan'da ki ya da diğer Avrupa ülkelerindeki vatandaş da öyle yaşıyor.
    O da taksitle telefonunu alıyor, siestasını yapıyor günlük yaşantısına devam ediyor.
    Bunun devlete faydası yok.
    Türkiye gibi halka tek kuruş faydası olmayan devletlerde ne krizi olursa olsun halk günlük yaşantısına devam ediyor.
    Eğer devlet söğüşleniyor, oy yatırımı olarak aslında çok da ihtiyaç olmayan ama göz boyamak için olmayan para har vurup harman savruluyorsa fatura işte o zaman halkın önüne konuluyor.
    Türkiye gibi ülkelerde devlet vatandaşına bir şey koklatmadığından herhangi bir krizden halkın çok küçük bir bölümü etkileniyor. Ta ki devlet emekli, işçi ve memur maaşlarını ödeyemez duruma gelene kadar.
    İşte o zaman kıyamet kopuyor.
    Yunanistan bugün maaşları ödüyor.
    AB ile kavga zaten bu sebepten.
    Ödeyemez duruma geldiğinde asıl şamata o zaman başlayacak.

Bizim ilerideki halimizdir.
    Şimdi saraylar, hanlar hamamlar otoyollar vs. yapıyor devlet. Fatura önümüze konduğunda daha iyi anlayacağız.
    Biz bu lüks ve şatafatı 80 li yıllarda Özal döneminde yaşadık. Faturası 2001 krizinde önümüze kondu.
    Bugün aynı o dönemi yaşıyoruz. Faturanın önümüze konması yakındır. Artık 2023 mü olur, 2024 mü bilemem.'
    2001 de faturayı kemer sıkarak ödedik.
    Yunanistan buna yanaşmıyor. Onları kurtaracak AB var.
    Bakalım bizi kurtacak kimse olacak mı?

Aynısını yazdım bi kaç mesaj önce çok tüketiyoruz bu yoğurdun bolluğu nereden? Hani dedim ya ben hesabımı yaptım en kötü senaryoda bile açığımı kapatabiliyorum diye, işte çoğu kişi bu hesabı yapmıyor maalesef, özellikle şu ev alan tayfa, tamam herkes ev sahibi olsun da bakalım 10 senelik krediyle aldığın evin kredisini 10 sene boyunca mütemadiyen ödeyebilecek misin? Burası Türkiye dediğin gibi bugün yapılanların acısı 5 sene sonra çıkabilir. Benim karşı çıktığım şu millet yukarda yunanistanın durumu bizden iyi demiş bu apaçık körlüktür, en basitinden bizim imf gibi bi tefeciye borcumuz yok artık önceki gün yine yunanistanda imf karşıtı yürüyüşler vardı. Bizi bu beladan kurtaran da benim gözümde bu hükümet değil kemal derviştir. Bu yaşıma geldim yapmak için kolarını sıvayıp o işi gerçekten yapan çok az siyasetçi gördüm bu adam başardı. (Her ne kadar siyasetçi olmasa da artık öyle )

@tanertc sana cevap verirdim de anlattığın karşındakinin analtabildiği kadar demişler, yıl olmuş 2015, şurda onlarca adam toplanmış herkes kendine göre savunduğunu yazmış ki en ufak bi kavga gürültü yok (belki de mod.lar hala bu yüzden kapatmadılar bu başlığı) ordan sazan gibi atlayıp akpli misin diyorsun. Yazdıklarımdan görüşümü anlayamıyorsun, burda yazan diğer kişilerin çabasını anlamıyorsun, hani kavak ağacının bile gölgesi vardır en azından sen ne işe yarıyorsun? akpli olsam sen ne kaybedeceksin tkpli olsam ne kazanacaksın eline yaftalamadan başka bişey geçecek mi? Bu yaftalama senin olmayan görüşünü haklı çıkaracak mı? Bak yuakrıda yazan adamlar gibi bi görüşün olduğunda gel konuşalım bana göre nesi yanlış sana göre neyi haklı ayzarız ama kavak ağacı kadar bile faydan yoksa parazit yapma bari boş yere olur mu?
    Source53 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)