Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

kırmızı ışık ve motosiklet sorunsalı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Itirafları alalım beyler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izmir, istanbul ve ankarada aktif olarak trafikteyim hep. gerek arabayla gerek motosikletle ama izmirde motosiklet sürmeye başladığımdan beri dikkat ediyorum motosikletlerin çoğu kırmızı ışıkta beklemiyor geçiyor. arabalar da geçiyor bazen ama motosikletler kadar değil. memleketimin trafiğine ne oldu anlamış değilim.
    yeşil ışıkta geçerken bile elli bin defa bakıyorum sağıma soluma. korkuyorum çünkü başkasının hatası ve vurdumduymazlığı yüzünden ölmeye ve boşa gidecek yaşanmamış yıllarıma. böyle değildi eskiden benim memleketim...

motosiklet sürerken ankarada hep 'izmire gideyim de rahatım ya' diye düşünürdüm. halbuki ortada motosikletçinin zararına pek birşey de yoktu(bir elin parmağını geçmeyecek olaylar dışında) aksine şöförler dikkat ediyordu ama ankaraya ve ankaranın insanına hep soğuk bakmıştım bu yüzden korkuyordum trafikte üstüme çıkacaklar diye. izmire geldim ve ankarada iki ayda motosiklet sürerken atlattığım toplam tehlike sayısını izmirde bir haftada 2'ye katladım. ve bir adet kazaya karıştım.(tali yoldan birden çıkan arabanın ön tamponuna motorun koruma demiriyle geçirdim ne bende ne motorda birşey yok ama arabanın ön tamponu aldım aşağı) izmirde bütün yaşadığım olaylardan sonra ankara insanına ve trafiğine saygım arttı yemin ederim. izmirde de sağolsun yol verenler var ama o trafikte giderken yaşadığım korkuyu bir ben bilirim...

hele izmirin sıcaktan eriyip daha sonra soğuyup dümdüz kaymak gibi pürüzsüz olmuş asfaltı... bir de üstüne biraz su ekleyin özellikle çim yerine yolları sulayan belediyeyi... biraz da viraja yerşetirin dediğim tipteki yolları... oohh al sana mis gibi ölüm. son durak filmi gibi
    ceydamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde dikkatimi çekiyor. Kırmızı ışık yanmasına rağmen, eğer yol musait ise, motosikletli beklemeden geçiyor. Kanunen motosikletlilere kırmızı ışık dokunulmazlığı mı var? Bende geçeyim mi kalayım mı şaşırdım doğrusu

Sence?????????

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ...............

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence?????????
    Hahahaha ben geçme kararı aldım bu kadar insan boşa yapmıyordur demi , kesin kanunlarda dokunmuyordur zaten ceza meza yoktur onlara... kavşaklarda da Allah meleklerini gönderiyor. Geçicem işte bende

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahaha ben geçme kararı aldım bu kadar insan boşa yapmıyordur demi , kesin kanunlarda dokunmuyordur zaten ceza meza yoktur onlara... kavşaklarda da Allah meleklerini gönderiyor. Geçicem işte bende
    Bence sadece geçmekle kalma, kaskınıda koluna tak ve gazı sonuna kadar aç. Maksat melekleri görmek ise kesinlikle göreceğine garanti veriyorum 👻

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Bugün vatan caddesinde bir eleman commuter motorda plakayı ayağıyla kapatarak geçti. Balerin gibi oldu namussuz.
    wolrath ve ceydamer bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kamera-plaka-ışıktaki yoğunluk-o anki psikolojik durum-hava sıcaklığı...
    ceydamer bunu beğendi.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ekleme de ben yapayım. Diyelimki kırmızı ışıkta en önde ve iki aracın arasında durduk. Sarı yandı, geçiyormuyuz ? Hayır, peki yeşil yandı geçiyor muyuz ? Yine hayır . Yeşil yandıktan 1-2 saniye sonra geçiyoruz. Neden mi ? Çünkü diğer yönde kırmızı da gazlamış geçmek isteyen hödükler bizi çiğneyebilir. Biz araçlarımız hafif olduğu için daha çabuk ivmelenip daha çok yol katedebiliyoruz çünkü.
    Motorcu muhabbetinin dediğini diyosun yani. Kırmızıda durma yeşilde geçme😉👍
    ceydamer bunu beğendi.

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sadece geçmekle kalma, kaskınıda koluna tak ve gazı sonuna kadar aç. Maksat melekleri görmek ise kesinlikle göreceğine garanti veriyorum ��
    Şaka bi yana aslında sinir oluyorum / biz orada beklerken geçip gidiyorlar, ego zedelenmesi yaşıyor insan, enayimiyim lan ben diyor bir an gaza geliyor, gçeeyim ben ya bende geçeyim diye içten bir çocuk sızlanmaya başlıyor biz napıyoruz o çocuğu susturuyoruz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)