Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tr Nin Hep gençlere vuran yasaları !

Motovento
    REKLAM ALANI
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Arkadaşlar şimdi bu yeni ehlıyet yasasını tam olarak açıklayacak varmı Ben B+a2 ehliyet sahibiyim yaşım 22 Seneye 600 cc bir motor almayı planlıyordumki Kafama şu takıldı Yenı yasaya göre 600 cc ve üzeri Motor sürmek için A ehlıyete gecılecekmış geçeriz sıkıntı değil Ama 24 yaş olma kaydı varmış Bune saçma birşeydır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Yasa ciktiktan sonraki sureci kapsar sana vurmaz yani sen kazanilmis hak olarak devam edersin senden sonrakiler prosedure tabi tutulur icin rahat kafan rahat olsun takilna bole seylere

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Sakin ol genç

Başka hangi yasa gençleri vuruyor merak ettim şimdi. Koca ülkenin gençlerle özel bir problemi olamayacağına göre bu işin bir sebebi olmalı değil mi.

AB uyumluluk yasası olarak çıktı bu kanun da, hızlı gençler 18inde 600'lüğü alıp 20 sinde 4 kolluya binmesinler, biraz daha olgunlaşsınlar diye. Bizim gençlere özel bir takıntıları yoksa vardır elbet bu avrupalıların bir bildiği.
    turkish39, Bune, Blackeagletr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda pcx
    Sana vurmuyo merak etme. İstersen hayabusa al, kafanı yorma, rahat ol , relax...

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    gencleri vuran bircok degisiklik ve yasa oluyor maalesef. örn. bilmem kac yilindan sonra sigortan basladiyda enekli olmak icin 65 yas engeline takiliyorsun dogal olarak gencleri vuruyor. egitim sistemindeki gereksiz degisiklikler dogrudan gencleri vuruyor. universite okuyup issiz kalanlar yine gencler. yeni atanan aday ogretmen surecinin degisikligi sikintisini ceken yine gencler daha bircok ornek gosterilebilir bu gibi konulara fakat motosiklet ehliyeti icin 3 kademe gayet isabetli olmus bilincsiz kisiler ne yazik ki cok fazla tabiki kazanilan hak geri alinmamasi gerekir magdur olan insanlar olmamasi acisindan.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı phns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gencleri vuran bircok degisiklik ve yasa oluyor maalesef. örn. bilmem kac yilindan sonra sigortan basladiyda enekli olmak icin 65 yas engeline takiliyorsun dogal olarak gencleri vuruyor. egitim sistemindeki gereksiz degisiklikler dogrudan gencleri vuruyor. universite okuyup issiz kalanlar yine gencler. yeni atanan aday ogretmen surecinin degisikligi sikintisini ceken yine gencler daha bircok ornek gosterilebilir bu gibi konulara fakat motosiklet ehliyeti icin 3 kademe gayet isabetli olmus bilincsiz kisiler ne yazik ki cok fazla tabiki kazanilan hak geri alinmamasi gerekir magdur olan insanlar olmamasi acisindan.

Şu üniversite okudum işsizim muhabbetine bayılıyorum ya, ülkenin yarısı işletme mezunu bunu üniversiteden sayıp iş bulamıyorum diyor. Ben meslek lisesi mezunuyum hobi olsun diye açıktan üni okuyorum sırf keyfe keder, çok şükür beyaz yaka işim var, günüm çoğu bilgisayar karşısında geçiyor. Maharet üniversite bitirmekte değil meslek sahibi olabilmekte.

Herkes öğretmen maaşlarından dert yanar memurlar göt büyütüyor der ama herkes atanamayacağını bile bile öğretmenlik okur sebep? 3 ay yan gelip yatma, bütün resmi tatillerden yararlanma tabii ki kaç kişi öğretmenliği meslek aşkıyla seçiyor? Bizim zamanımızda öğretmenimizi yolda gördüğünde korkup eve kaçardık bizi sokakta görmesin diye, şimdi ki nesil öğretmenler öğrencilerini facebooktan ekleyip youtube' a videolarını atıp makara kukara peşinde ama gel gelelim dünya da eğitimde 65 ülkeden 56. olabiliyoruz ancak, sebebi de bu bu ülke de herkes kolaya kaçma peşinde. O yüzden bunu geçin bunlar bahane değil.

Emeklilik olayına gelirsek bu ülkede 35-40 yaşında emekli oluyordu insanlar eskiden bu anormaldi ama bu defa 65 yaptılar bu daha da anormal. emeklilik yaşı 50 olmalı, özellikle bu kadar genç nüfusun isdihtam beklediği bi ülke de insanları emekli edip (düzgün bir emekli maaşıyla) yerlerine gençler alınmalı.

Sizi etkileyen bir duru mevcut değil.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu üniversite okudum işsizim muhabbetine bayılıyorum ya, ülkenin yarısı işletme mezunu bunu üniversiteden sayıp iş bulamıyorum diyor. Ben meslek lisesi mezunuyum hobi olsun diye açıktan üni okuyorum sırf keyfe keder, çok şükür beyaz yaka işim var, günüm çoğu bilgisayar karşısında geçiyor. Maharet üniversite bitirmekte değil meslek sahibi olabilmekte.

Herkes öğretmen maaşlarından dert yanar memurlar göt büyütüyor der ama herkes atanamayacağını bile bile öğretmenlik okur sebep? 3 ay yan gelip yatma, bütün resmi tatillerden yararlanma tabii ki kaç kişi öğretmenliği meslek aşkıyla seçiyor? Bizim zamanımızda öğretmenimizi yolda gördüğünde korkup eve kaçardık bizi sokakta görmesin diye, şimdi ki nesil öğretmenler öğrencilerini facebooktan ekleyip youtube' a videolarını atıp makara kukara peşinde ama gel gelelim dünya da eğitimde 65 ülkeden 56. olabiliyoruz ancak, sebebi de bu bu ülke de herkes kolaya kaçma peşinde. O yüzden bunu geçin bunlar bahane değil.

Emeklilik olayına gelirsek bu ülkede 35-40 yaşında emekli oluyordu insanlar eskiden bu anormaldi ama bu defa 65 yaptılar bu daha da anormal. emeklilik yaşı 50 olmalı, özellikle bu kadar genç nüfusun isdihtam beklediği bi ülke de insanları emekli edip (düzgün bir emekli maaşıyla) yerlerine gençler alınmalı.
    Ayıp be! Sana okuma yazma öğreten öğretmenine; telefonunun, internetinin altyapısını döşeyen tasarlayan çalıştıran insanlara, bir dünya insana hakaret ediyorsun hakkına giriyorsun.

Ben şahsen hakkımı sana helal etmiyorum.

İnşallah sen 3 gençten ikisinin yaşadığı işsizliğe, hakarete, aşağılamalara maruz kalmazsın. Bir sabah işyerine gittiğinde kartın çalışmamazlık etmez veya ayın son günlerinde cuma akşamı saat 5'te müdüriyete çağrılmazsın.

Çalıştığın bütün fazla mesailerin ödenir, maaşın zamanında yatar, sigortan da...

Yan gelip yatan ogretmenler degil senmissin ki dogru durust bir okul okuyup mezun olamamissin.daha soyleyecek cok soz var da gerek yok.bi de utanmadan beyaz yakaliyim diyorsun sokakta calisan pazarda calisan senden cokkk daha beyaz yakalidir sen bu kafada oldugun surece.ezikligin tam disa vurum hali olmussun.hayatta basarilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Ne kadar cok cahil yetistirmisiz hayret ya.onune dayatilan bir sistem var konu secme sansin yok laboratuar yok yetistirmen gereken yillik planin ve kitabin var ek kitap yasak aldirirsan sorusturma ,fen dersi disari cikartmak tabiata karistirmak istersin bin tane formalite ,aksamdan sabaha butun sistem degisir ogretmenlerin haberi olmaz.bir gece bir mustesar ruyasini gorur sabaha uygulamaya koyar.5 yasindaki cocugu okula baslatirlar ne kaslari ne zihni gelismistir okuma yazma ogrenemez butun egitim hayati mahfolur sonra kusura bakmayin yanlis yaptik derler onbinlerce cocuk heba olur.gecen sene okuttugum kitap degisir okul acilinca haberimiz olur al sana surpriz.allah askina hepiniz supersiniz muthissiniz bir ogretmenler kotu dimi.vallahi de pes billahi de pes yaziklar olsun boyle topluma.bu kafayla sonuncu olmamak bile muthis basari turkiye icin.adam al sana mondial bununla hayabusayi gec diyer babayi gecersin anca iste.ne bekliyordunuz ki bu sistemle onu anlamadim ben

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp be! Sana okuma yazma öğreten öğretmenine; telefonunun, internetinin altyapısını döşeyen tasarlayan çalıştıran insanlara, bir dünya insana hakaret ediyorsun hakkına giriyorsun.

Ben şahsen hakkımı sana helal etmiyorum.

İnşallah sen 3 gençten ikisinin yaşadığı işsizliğe, hakarete, aşağılamalara maruz kalmazsın. Bir sabah işyerine gittiğinde kartın çalışmamazlık etmez veya ayın son günlerinde cuma akşamı saat 5'te müdüriyete çağrılmazsın.

Çalıştığın bütün fazla mesailerin ödenir, maaşın zamanında yatar, sigortan da...
    Boş verin böylelerini... Büyüyüp baba olunca anlar çocuklarla ilgilenmenin ne olduğunu hele hele gençliğine geldiğinde çok daha iyi anlar... Ki o zaman durup düşünür belki ulan şu babalığada 3 ay (ki 3 ay tatili hiç görmedim) tatil verseler diyip öğretmenlerin değerine saygı gösterir o vakit belki... Her şeyin bilgisayarın başında iki tık kadar kolay olmadığını anlar belki...

Yine gencin biri çıkmış endişeyle 600 luk alıcam 22 yaşındayım boyle saçmalık olurmu? Bu yasa çok geç kaldı hatta çok daha ileri seviyede yasalar getirlmeli sadece motosiklet için değil otomobil içinde..

Sen 600 cc alma kardeşim.. SS alacaksan hiç alma..Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.. NE diye 600 cc alıyosun desem bana soyleyebileceğin ve inandırıcı olacak tek neden karizması olacak gerisi hikaye..

Alma kardeşim..Daha çok gençsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)