Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marushin siparisi verdim bakalim

Motovento
    REKLAM ALANI

Şikayeti olan arkadaşlar elde kalmış ürünleri almış olabilirler. Bu markayı bi ithalatçı bir kere getirip sonra ithalatı bırakmıştı galiba. O yüzden piyasada tarihi geçmiş kasklar olabiliyor. Ama yeni ithalat oldu ise bir sorun olacağını sanmıyorum.
    EGELİ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kaski firma ile telefonda goruserek 2014 oldugunu teyit alarak aldim. simdi cene aparati bakacagim, aynali vizor 140 tl olmadi onuda alayim, aynali isi guzel oluyor gorsel olarak..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaski firma ile telefonda goruserek 2014 oldugunu teyit alarak aldim. simdi cene aparati bakacagim, aynali vizor 140 tl olmadi onuda alayim, aynali isi guzel oluyor gorsel olarak..
    Abi negatif yorum yapmış adam yanına da sharp testini boşver demiş cidden bu yorumu ciddiye alacak mısın? Üzme kendini benim evde iki tane marushin var ikisinden de çok memnunum. Kaskımda problem oldu mu (tırnak atmıştı mesela vizör üstüne düşünce) adamlar hemen yardımcı olup yenisini yolladılar, şimdi başka bi küçük problemim var kilit mekanizmasının tırnağı kırıldı sanırım yayını gerip hızlıca bıraktığımdan dolayı oldu aslında tamamen benim suçum ama onun için bile yardımcı olmaya çalışıyorlar dönüş bekliyorum ya kayışı mekanizmasıyla komple değişeceğiz yada farklı bi yol bulacağız ama bu ilgi bile insanı mutlu ediyor sonuçta 450 liraya krom aynalı vizörlü, fiber ve bütün testlerden dünyanın en sağlam kasklarıyla aynı dereceleri almış bi kask aldım ve hala bana destek veriyor adamlar daha ne isteyeyim

Şuan bende samura ve nikuma var inşallah şu motosikletin borcu bitince rs2 carbon modelini de alacağım.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burda sallayan sallayana..Merak etme kardeşim alabileceğin o fiyata en güzel ve en sağlam kaskı almışsın..bizzat ben yıllar önce japonyadan 777 serisini almıştım memnun kaldım,shoei kaskımda var agv de suomide ama marushin kullanıyorum, bu kaskın 999 serisinin siyah beyazınıda aldım,çene aparatıyla birlikte inanılmaz hafif ve konforlu..güle güle kullan...haa şunuda söyliyeyim her türlü testten 5 yıldız alarak çıkıyor yani bir o kadarda sağlam hakiki japon kaskı...yorumlar bi kulağından girsin öbüründen çıksın,bok atmak bizim genlerimizde var..yalnız kaskını mutlaka balaklava ile kullan,özellikle yazın..
    Neden yazın balaklava kullanılıyor.?

Motosikleti
    mt 07
    Benimde Marushin kaskım var 1 ay oldu alman fcmoto aldım 650tl aldım 999 seri cok memnunum muthis derecede hafif

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kullanılacak fiyat performans oranı en iyi kasktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu paralara bir iki küçük ilave ile Arai veya Shoei alınabilirken böyle bir markayı tercih etme sebebiniz nedir? Sadece 1100 grm olması mı? Yoksa Fiyat olarak 900 TL'ye almış olmanız mı? Aslında beni meraklandıran tek detay sizi bu kaskı seçmeye iten ana sebep?

Şahsen en dandik serisi veya model de olsa, ben tercihimi her zaman Arai veya Shoei ikilisinden birisi olarak kullanırım, tabiki alternatif markalar mevcut, agv olsun, shark olsun, suommy olsun, vs. vs. ama nedense dünya çapında ilk önce konusulan bu iki marka bana çok sıcak geliyor, ve asla bunların dışında bir tercihte bulunmam diye düşünüyorum.

Sizi bu kaska iten ne oldu?

Ayrıca şu sharp testi felan gerçekten mide bulandırıcı bir test. Kullandığım kaskın sharp testi 3 yıldız. Bildiğiniz Shoei GT Air kullanıyorum,ama sharptan 5 yıldız almış çene açılır bir Caberg kaskın daha iyi olabilme ihtimali gerçekten ne kulağa nede akla hiç cazip gelmiyor.
    abi marushin hakkında detaylı bir bilgin yok sanırım o yüzden piyasadaki marka değeri yüksek kalitesi orta kalite kasklar çok ünlü oluyor.

bu arada marushin in mx kaskı vardı bi tane :D 1400-1500 lira gibi bi fiyatı vardı :D sanki karton takıyorum kafama :D tamamı karbonfiber :D yine D bağlama kafamı bile hissetmedim bi an çok rahat ve o hafifliğe alışmak biraz zaman alacak sanırım. öyle ki sanki korumayacak gibi ama karbonfiber i bilen bilir nasıl bir composit malzeme olduğunu :D 500gram anca vardır 600demez ama :D

konoha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu fiyata alabilceğin en iyi kasklardan bir tanesi. hayırlı olsun

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanılacak fiyat performans oranı en iyi kasktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

abi marushin hakkında detaylı bir bilgin yok sanırım o yüzden piyasadaki marka değeri yüksek kalitesi orta kalite kasklar çok ünlü oluyor.

bu arada marushin in mx kaskı vardı bi tane :D 1400-1500 lira gibi bi fiyatı vardı :D sanki karton takıyorum kafama :D tamamı karbonfiber :D yine D bağlama kafamı bile hissetmedim bi an çok rahat ve o hafifliğe alışmak biraz zaman alacak sanırım. öyle ki sanki korumayacak gibi ama karbonfiber i bilen bilir nasıl bir composit malzeme olduğunu :D 500gram anca vardır 600demez ama :D
    Yigit aslina bakarsan ben sadece anlamaya calisiyorum. Birde bu kadar yogun bir hayat temposunda acikcasi cok fazla arastirma yapip ogrenme sansim cok fazla olmuyor.

Marka kotu ya da kalitesiz diye bir dusuncem de yok, kullanmadigim bilmedigim bir sey uzerine yorum getirmek pek tarzim degil. Ben fikren ne dusundugumu soyledim, 10 larca kask taktim kafama Arai deki konforu hic bir kaskta goremedim. Buna kendi kaskim da dahil.. Kalitesi zaten tartisilmaz. Fiyati da belli.. Demem o ki bu marka kaski ana tercih sebebinin ne oldugu idi.. Anladigim kadari ile saglamligin yaninda en buyuk tercih sebebi hafif olmasi. Herkesin bir tercihi var. Arkadas kask uzerinde kamera vb ekipmanlarda kullandigi icin hafif olmasi onun icin cok buyuk bir avantaj. Durum bu..
    Darkcity2000 ve telike bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yigit aslina bakarsan ben sadece anlamaya calisiyorum. Birde bu kadar yogun bir hayat temposunda acikcasi cok fazla arastirma yapip ogrenme sansim cok fazla olmuyor.

Marka kotu ya da kalitesiz diye bir dusuncem de yok, kullanmadigim bilmedigim bir sey uzerine yorum getirmek pek tarzim degil. Ben fikren ne dusundugumu soyledim, 10 larca kask taktim kafama Arai deki konforu hic bir kaskta goremedim. Buna kendi kaskim da dahil.. Kalitesi zaten tartisilmaz. Fiyati da belli.. Demem o ki bu marka kaski ana tercih sebebinin ne oldugu idi.. Anladigim kadari ile saglamligin yaninda en buyuk tercih sebebi hafif olmasi. Herkesin bir tercihi var. Arkadas kask uzerinde kamera vb ekipmanlarda kullandigi icin hafif olmasi onun icin cok buyuk bir avantaj. Durum bu..
    aynen abi belli bir fiyattan sonra kasklarda para eden koruma kalitesinden ziyade konfor oluyor. aslında sabit markaların bilinmesi biraz toplumsal senin de dediğin gibi abi detaylı araştırma yapmaya müsait olmayınca genelde kullanılan modeller markalar, biraz da tasarımlarından dolayı tutuluyor. kask fiyatları da güvenlik>konfor>marka değeri sıralaması ile oluşturuluyor bi nevi. bu yüzden örnek veriyorum bir shoei kaskın türkiye satış fiyatı/yurtdışı(avrupa) satış fiyatı oranlaması ile (marushin üzerinden gideyim) marushin in oranlaması arasında fark oluyor. marushin in türkiye avrupa farkı daha az iken, marka değerinin bilinirliğin etkisiyle shoei o farkı koyabiliyor. bi nevi kültürel etkenler

marushin e gelecek olursak güvenlik açısından fazlasıyla geçerli, konfor açısından ses alması yüksek süratlerde başarılı diyemem ama standart kullanımlarda yeterli, hafifliği de üst modellerinde wtf bu ne böyle dedirtiyor :D yarım saat bir saatlik kısa sürüşlerde kask ağırlığı pek sıkıntı yaratmıyor fakat uzun sürüşlerde ağırlık artık rüzgar mukavemeti ile kafayı zorluyor. buna aerodinamik yapısı da etken ki marushin in yine aero dinamik yapısı standart hızlarda ortalama, belki bi basamak üsttedir.
    eklemek istediğim bir nokta da vizör kalitesi, birçok kask markası vizörlerinde aynı teknolojiyi kullanıyor aslında, yan tırnak bağlantıları dışında darbe esnasında kırılmıyor. şehir efsanesi değil yaşayan birisinden aldığım bilgiye göre h100 e arkadan patlayıp camın burnuna deyip geri yerine oturduğunu duyduğumda hakkaten vay arkadaş dedim (sansürlendi :D) bence fiyat/performans oranı en iyi olan modellerden birisidir. güzel tercih olmuş diyebilirim. ama rengi beni pek cezbetmedi kazasız belasız sürüşler dilerim
    espresso, ryangt ve Levent bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim ülke insanımıza mı has bir durum bilemiyorum ancak 'sharp' testinden 4 yıldız almış modeli var(ff350) diyerekten ls2 ff351 (sharp 1 yıldız) alan insanlar da bu forumda özgürce fikir belirtiyor, Arai kask sevipte bütçe ayıramayacağı ve almayı planlamadığı halde,sharp testinini Arai'ye 2 yıldız verdiği için hunharca eleştiri yağmuruna tutanlar da özgürce fikir belirtiyor.

tarihimizi - siyasi ve politik görüşlerimizi sosyal medyadaki troll hesaplar sayesinde genişletip, listemizdeki arkdaşlarımızı akrabalarımızı kırdığımız yetmiyor,bir de yeni çıkan ürünleri acımasızca eleştiriyoruz, donanımhaber sitesine üye arkadaşlar var mıdır bilmiyorum ancak yeni çıkan her elektronik ürün ve modele b*k atan ergenlerle dolu ortalık.. Kimisi İphone 6'nın 1Gb ram'ini az bulup Apple'a küfrediyor bir başkası Samsung S6'nın edge dokunmatik fonksiyonlarının işlevsizliği yüzünden koreye savaş açmış kendince boykot ediyor Bunların hepsi tüketime bağlı yaşayan bir toplumun en aktif jenerasyonu olmamızdan kaynaklanıyor maalesef.

Oysa elimizin altında internet gibi sonsuz ve uçsuz bucaksız bir bilgi kaynağı varken hemen hemen her konuyu 'bilgi karşılaştırması' yaparak ulaşmak mümkün. Bahsettiğimiz konu Türkistan'daki Çin zülmünün asparagas olup olmadığı da olabilir, yeni iphone 6S'ın gerçek fotolarına ulaşmaya çalışmakta olabilir, zaman ayırmak ve araştırmak zor geliyor fakat türlü türlü yorum yapıp hunharca eleştirmek oldukça kolay geliyor nedense...

Motosiklet kullanıcıları yukarda bahsettiğim kesimden kısmı olsada ayrılmayı başarıyor aslında, ürün testleri ve yorumlarını takip ediyor,ilgili video görüntülerini izliyor, en güvenilir olan kullanıcı yorumları ile karar kılıyor, söz konusu motosiklet kaskı olduğunda ise ufak bir araştırmadan sonra kısaca ulaşılan kesin bilgiler şunlar oluyor:

1- kask mutlaka alışkanlık haline getirilmeli ve en kısa yolda dahi takılmalı
    2- çene açılır ve yarım kaskların güvenlik zafiyeti vardır, fullface kullanılmalı
    3- fiber ve karbon kasklar güvenlik açısından plastik kasklara nazaran çok daha güvenlidir ve de hafiftir.

sonrada işin tamamen duygusal olan tarafı geliyor ve fiyat araştırılması yapılarak bu üç maddeyi karşılayan en uygun fiyat/güvenlik oranına sahip olan kask markaları sıralanıyor. Ve bu kaskların en güçlü adaylarından birisi de Marushin... Peki Marushin madem güvenli neden motogp yarışçıları giymiyor gibi düşünceler artık eskideki kadar olmasa da ben yine de kısaca cevaplayayım, rossiye 20m € safebet verirse safebet takar ama bu safebeti güvenli bir kask yapmaz, zaten safebette 30 tl değil 300 tl'den satılır

Forumda milyon defa tartışılıp fanboyların hışmına uğrasa da Birleşik Krallık devletinin denetimindeki SHARP testinden 4 yıldızdan aşağı alan modeli yok tıklayınız: kaynak linki.

''SHARP testi satılmıştır, arai düşmanları tarafından rüşvet yemiş bu pis ingilizler'' diyen arkadaşlar için Alman motorrad dergsinin eski bir testi: 1.test linki
    1. test linki

''Bu almanlar zaten domuz görüyomun şuberti kayırmışlar 1. yapmışlar arai'ye yüklenmişler şerefsizler'' arkadaşlar için başka bir motorrad dergisi testi : 2.test linki

''almanların domuz olduğunu biliyodum bak yine şuberti kayırmışlar şerrrefsizler, üstelik arainin darbe emiciliğine laf etmişler'' diyenler için scorpion marka kaskın resmi sitesinde yayınladığı test sonucu: scorpion resmi test

''ben yazı okumaktan hoşlanmıyorum gözüm ağrıyor bana videolu aç'' diyenler için meşhur video: çekiç testi

''keşin fotoşok var orda kaza esnasında üzerinizden araba geçerse nolcak hele bi onu de bize''diyenler için: kamyon testi

999RS ise Karbon destekli fiberin içersinde kevlar kumaşlar barındırdığı için selefi RS1 ve RS2 carbondan %40 daha dayanıklı ve güvenlidir, kendi sitelerinde test vardı ama bulamadım şimdi link veremiyorum.
    Mukaddime, selsa, musclegent ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Iste marushin... son linkteki kamyon testi inanilmaz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir kanun vardir benim bildigim. Marka herzaman markadir. Kargadan baska kus tanimam. Testler mestler hepsi tarafli hepsi hikayedir. Marka herzaman konusur. iyi markanin en dusuk modeli bile orta halli markanin en iyi modelinden dahi iyidir. Firmalar bosuna marka olmazlar, kolay degildir bu isler. 50 yillik firma marka olamadiysa vardir bir hikmeti. Bugun motogp ye 30 degil 50 milyon dolar bassaniz marushin markasini kullamdiramazsiniz.

Bu tum sektorlerde boyledir ben koyu bir silah severim yillardir motosiklet harici silahla ugrasirim. Bir revolverde smith wesson markadir
    Polimerde glock markadir. Yivsiz tufeklerde Benelli markadir. Yillarin ureticileri şöyle böyle silahlarimiz var derken Benelli M4 modeli ile amerikan ordusunun resmi silah envanterine girmistir. Digerleri cok daha iyi silah yapariz demelerine ragmen ihaleyi alamamislardir.

Diyecegim sudur ki bir mercedes mercedestir herzaman, wolsvogenin en ust phyton modelini getir en luxunu en ust sinifi, yine mercedesin bayan otomobili denen bir A180 i bile olamaz. Anahtarinin ustundeki logo bile yeter mercedesin.

Ayni sekilde bir arai herzaman araidir en iyisidir. Arai daha iyisini yapana kadar en iyisidir hatta. En dusuk modeli bile sizin marushin denen karbon ucube modelinden bile iyidir. Gercek hayata dönun. Arai kaskin uzerindeki arai yazan stickeri yeter. O sticker bile sizi marushin kaskin korudugundan daha fazla korur inanin.

Biz daha uygun fiyata daha iyisini yaptik ancak reklamlarda olur. Gercek hayatta olmaz oyle seyler.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Shamy hocam kamyon testi diyoruz sen arai etiketi daha iyi korur diyorsun biraz radikal yaklaşıyorsun gibi

yukarıdaki linklerdeki testlerde Marushin çok pis dalmış Arai Schuberte , scorpiona , ağız bun kırmış rakiplerin bunu da 1100 gr ' ile yapmış acaba hangisini teknolojisi yüksek..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe ile konusacaksak mercedes cla180 sahibiyim (mercedes a serisinin touring coupesi)
    1-motoru Renault
    2-suspansiyonlari önceden sahibi oldugum 2005 model 3 şerisi ile kıyaslanamayacak kadar kötü (bmw m paketti merso AMG paket yanı her ikiside denk spor)
    3-ic plastik kalitesi golf kadar iyi değil
    4-sunroofu bozuldu

Fakat statü olarak golften 2 gömlek yukarısı.

2007 R6 sahibi bir arkadaşım var kendiside foruma üye, biraz fazla zayıf ve ufak tefek, motosiklet kullanımı konusunda da baya bi kazma ve baya bi tirt Ama her sene arainin en iyi kaskini ve dainesenin yeni sezon deri montunu alır eskisini birine satıp. Maksat iyi motorcu gibi gözükmeye çalışmak olunca ayrı bir statusu var tabiki arainin
    Kabul.

Cafe ortamında da iPhone statu simgesidir malum 3 ay AC gezip yeni apple alan insanlarsa mevcut, sorsan hiç bir özelliğini kullanamaz
    garabel67 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    bu neyin deliliği ya. al motomaxtan 100 tlye bir ariga aynı işi görür... kazada allah korusun sadece kafadan ölürsün diye bir kaide mi var? sürekli kask takarım ara yolda 35 derece sıcakta çıkardığım sıra 20 ile giderken kaza yapıp kafayı tosladım, ölçüsü var mı bu işlerin? kaska binlerce lira verenin aklına şaşarım...

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Musti 35 le gitmiyoruz dostum altimizda yuksek hacimli motor var cg ye pek benzemez dostum..
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    ne alaka şimdi ya benim motor 120 yapıyor o hızla allah korusun beni öldürmeyecek kask süründürür. şimdi 160 la koruyacak kask sana kötülük yapar ölmesen sakat kalır sürünürsün bu hızlarda kaza yapıp sağlığına kavuşan var mı? ha tabiki kask önemli de al 100-150 arası motomax tan kask tüm uluslar arası normlara sahip mal satıyor adamlar çokta abartmayın yarış için yapılmış özel kasklar almanıza ne gerek var yani? ha alıyorsan yarışlardaki herifler gibi sürekli manda derisinden tulumla gezeceksin... gezeceksin ki kaskın anlamı olsun.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kanun vardir benim bildigim. Marka herzaman markadir. Kargadan baska kus tanimam. Testler mestler hepsi tarafli hepsi hikayedir. Marka herzaman konusur. iyi markanin en dusuk modeli bile orta halli markanin en iyi modelinden dahi iyidir. Firmalar bosuna marka olmazlar, kolay degildir bu isler. 50 yillik firma marka olamadiysa vardir bir hikmeti. Bugun motogp ye 30 degil 50 milyon dolar bassaniz marushin markasini kullamdiramazsiniz.

Bu tum sektorlerde boyledir ben koyu bir silah severim yillardir motosiklet harici silahla ugrasirim. Bir revolverde smith wesson markadir
    Polimerde glock markadir. Yivsiz tufeklerde Benelli markadir. Yillarin ureticileri şöyle böyle silahlarimiz var derken Benelli M4 modeli ile amerikan ordusunun resmi silah envanterine girmistir. Digerleri cok daha iyi silah yapariz demelerine ragmen ihaleyi alamamislardir.

Diyecegim sudur ki bir mercedes mercedestir herzaman, wolsvogenin en ust phyton modelini getir en luxunu en ust sinifi, yine mercedesin bayan otomobili denen bir A180 i bile olamaz. Anahtarinin ustundeki logo bile yeter mercedesin.

Ayni sekilde bir arai herzaman araidir en iyisidir. Arai daha iyisini yapana kadar en iyisidir hatta. En dusuk modeli bile sizin marushin denen karbon ucube modelinden bile iyidir. Gercek hayata dönun. Arai kaskin uzerindeki arai yazan stickeri yeter. O sticker bile sizi marushin kaskin korudugundan daha fazla korur inanin.

Biz daha uygun fiyata daha iyisini yaptik ancak reklamlarda olur. Gercek hayatta olmaz oyle seyler.

Sana şu sticker' dan ısmarladım alnının ortasına yapıştır gez, koruması önemli değil sen bu kafayla asfalta kafa atsanda asfalta yazık olur.

Bu arada iki yüzlülüğünde muhteşem olmuş fanboyluğunu yaptığın bir konuda MCN için "Dünyanın engüvenilir test sitelerinden birisi" diyorsun ama motorrad ve sharp' a satılmış diyorsun. Az git ötede oyna burda gerçekten mantıklı konuşan adamlar var oksijen israf ediyorsun boş yere iki satır okuyorlar senin yazdıklarına değer verip.
    F54, ÜmitS., selsa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    6 aylık Kullanım sonrası izlenimler ne durumda
    Yırtık sökük kopan bi parça varmı

Motosikleti
    cıks
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 aylık Kullanım sonrası izlenimler ne durumda
    Yırtık sökük kopan bi parça varmı
    hort
    iyi olmuş...izlenimleri almak lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)