Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ride Kullanıcı İncelemesi (Motorsiklet Simülasyonu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    [center]Arkadaşlar merhaba, piyasada ismi pek duyulmayan bir oyunu sizler için incelemeye karar verdim umarım beğenirsiniz.

Ride Kullanıcı İncelemesi

Başlıyoruz..

Ride, Milestone S.r.l. stüdyosu tarafından geliştirilmiş, bu yapımcıyı WRC serisi, MotoGP serisinden hatırlayanlarınız olacaktır. Ride, PC, PS4, Xbox One ve PS3, Xbox 360 için piyasaya sürülmüş bir oyun ben oyunu PC'ye almayı düşünüyordum ama kutulu almak istediğim için bulamadım ve zorda olsa PS4 için bulabildim oyunu. [] Ride bir motorsiklet yarış simulasyonu arkadaşlar yalnız bu oyun diğer MotoGP serileri gibi safkan yarış motorsikletlerinden oluşmuyor buda oyunu diğer motorsiklet yarış oyunlarından ayırmış. Oyunda bulunan motorsiklet türleri Superbikes, Supersports, Naked, ve Historical olarak 4 gruptan oluşuyor, oyunda 100'ün üzerinde motorsiklet modeli bulunuyor ve hepsi birbirinden güzel diyebilirim. Oyunun en önemli özelliği seslendirmeler dahil türkçe olması, bu oyunun türkçe olması beni şaşırttı ama çok iyi olduğunu söyleyebilirim. İlk olarak oyuna başladığımızda eğitim isteyip istemediğimizi soruyor eğer eğitim almayı kabul ederseniz güzel bir seslendirmeyle motorsiklet kullanımı hakkında ufak tüyolar veriliyor ve özelliklerin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi paylaşılıyor motorsiklet kullanımına yabancı kişiler için çok güzel olduğunu söyleyebilirim, oyunda sürüş zorluğunuzu siz seçebiliyorsunuz isterseniz tüm yardımlar kapalıda oynayabilirsiniz açıkta oynayabilirsiniz bu tamamen size kalmış. Oyunda TCS sistemide var bu sistem otomobil yarışlarında olduğu gibi aracın arka tarafının kaymasını engelliyor bu sistem DS4'ün soldaki alt ve üst okları ile dört kademe olarak ayarlanabiliyor isterseniz kapatabilir yada az açıp tam kontrolda verebilirsiniz. Oyun ilk olarak zor gelsede alıştıktan sonra gayet basitleşiyor ve bu noktadan sonra oyundan zevk almaya başlıyorsunuz. Oyunda toplamda 15 pist bulunuyor bunların 7 tanesi GP pistlerinden diğerleri ise şehir içi ve şehir dışı yollardan oluşuyor. Oyunda 3 tür oyun modu bulunuyor bunlar Dünya Turu (Kariyer), Hızlı Mod (Quick Race), Çevrimiçi (Multiplayer). Dünya Turunda yarışlara katılıp seviyenizi yükseltmeye ve yeni motorlar almaya çalışıyorsunuz motor türü 4 tane olduğundan yarışlarda da çeşitlilik olmuş, ister nostaljik motorsikletlerle yarış yaparsınız ister racing motorları ile yarış yapabilirsiniz. Bu bölüm haricinde oyunda hemen yarış yapabilmek için Hızlı Mod bulunuyor bu hiçbir şeyle uğraşmadan direk yarış yapmak için yapılmış. Bunun haricinde birde Çevrimiçi mod var buda online olarak yarışmanızı sağlıyor ama istersenizde evde arkadaşınızlada birlikte ekranı bölerek iki kişide oynayabileceğiniz bölüm mevcut. Bunların haricinde motorsiklet üreticilerinin geçmişini anlatan yazılarda mevcut oyunda aynı şekilde motorsiklet modellerinin ne için nasıl tasarlandığını anlatan bölümlerde var ve motorsiklet severler için süper bir özellik olduğunu söyleyebilirim şahsen ben çok beğendim. [:'(]

[DHTUBE=https://www.youtube.com/watch?v=sYAta7-Aim8]

Grafik..

Oyunun biraz grafiklerinden bahsetmem gerekirse motorsikletler gerçekten çok detaylı bir şekilde modellendiğini söyleyebilirim tüm motorlar en ufak detayına kadar özenle modellenmişler, aynı şekilde çevre grafikleride gayet başarılı hatta bazı haritaları Driveclub'a benzetmedim değil, çevre grafikleri bir Driveclub kadar başarılı ama bu grafikler insana keşke dinamik hava şartlarıda olsaydı dedirtmiyor değil, evet oyunda dinamik hava koşulları yok arkadaşlar.

Ses..

Seslendirmeler konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemem ama kötüde değil bazı motorsiklet sesleri bana biraz yapay geldi ama idare edecek cinsten olduğunu söyleyebilirim, yarış oyunlarında müzik pek dinlemediğim için müzikleri pek önemsemesemde müziklerde bir yarış oyunu için güzel olduğunu düşünüyorum.

Sonuç..

Eğer yarış oyunlarını seviyorsanız bu oyuna göz atmanızda fayda var özellikle simülasyon severler mutlaka bakmaları gerektiğini düşünüyorum bunun haricinde motorsiklet tutkunları ise bu oyunu kesinlikle kaçırmamalarını tavsiye ederim çünkü bu türde bu derece kapsamlı motorsiklet oyunu biraz zor çıkıyor piyasaya hatta bu derece kapsamlısı benim bilidğim kadarıyla yok o yüzden motorsiklet severler mutlaka bu oyunu oynasınlar. Arkadaşlar eksiklikler olabilir hatalarımda olabilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz herkese iyi forumlar.

Oyun Puanım:

Grafik: 90/100
    Ses: 60/100
    Oynanış: 80/100

Sonuç: 76

Oyunun Türkçe seslendirmelerine Örnekler:

ogzcngdk, bilginozi, architect ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    İncelemem umarım işinize yarar
    GP500-1st ve YAMAHA-MT bunu beğendiler.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Cok severek oynadigim oyundur kendileri, ps3'te bazen performans sorunlari olsa da hic sikilmadan oynuyorum.
    Motogp'de zor yaptigim icin soyluyorum bu oyunda teker yapmak, stoppie yapmak, yanlamak vs. cok kolay ama hakimiyet biraz zor. Bir de cok ilerleyince acilan 1000cclerin yaris versiyonlari var (super cup miydi neydi) onlar asiri zor. Yardimsiz kaldiramadim bile direk tekere geliyo alet.
    Arkadasim atlamis sanirim son bir sey daha her seyin modifiyesini yapabiliyorsunuz. Fren hortumunun rengi, egzozun markasi, kaliperlerin ve suspansiyonlarin rengi, zincir rengi vs.
    Bu arada hosuma giden bir detay daha var janti degistirince motorun agirligi da degisiyo.

Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Motor kişileştirmesi

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    klasiklere bittim.

'94 blade
    '96 srad750
    '96 RSV mille

gerçekten özel tasarımlar. 916 ise mihenk tası

ZX-7R 96 veya 94 ZXR 750 ye ayıp olmus ama

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüklemiştim ama bilgisayarın performansı bir türlü yetmedi ekranı kesik görüyorum ve mavi ekran

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    İnceleme için teşekkürler...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Turkce ceviriyi google translateden yapmislar insan utanir bunu seslendirirken..

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hım pc versiyonun torrentini bulana öpücük verilir
    oggomoggo bunu beğendi.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hım pc versiyonun torrentini bulana öpücük verilir
    Zamundada var ben ındırdım ama donanımsal bır hata olustu bende oyuna gırınce klavye calısmıyor

İnceleme ve paylaşım için teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Laminon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamundada var ben ındırdım ama donanımsal bır hata olustu bende oyuna gırınce klavye calısmıyor

Ride'ın malum platformlardan indirilmiş kopyalarının çoğunlukla çıkardığı sıkıntıların çözümleri

klavye sorunu

oyuna her girişinizde konfigurasyonları değiştirin örneğin bir girişinizde dili ingilizce diğerinde türkçe yapın
    (her türlü değişiklik kabul ediliyor dille sınırlı değil)

kayıt etme sorunu

çalıştır'ı açın ve %appdata% yazın karşınıza çıkan yerden Milestones klasörünü bulun save klasörünün içindeki

Ccarreer dosyasını SCcarreer olarak adlandırın sorun düzelir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosiklet simülasyonunda Test Drive Unlimited 1 oyununu tek geçerim. Viraja girişlerde hassas kontrol mevcut GTA tarzı oyunlardaki gibi motoru araba gibi sürmüyosunuz.

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ride'ın malum platformlardan indirilmiş kopyalarının çoğunlukla çıkardığı sıkıntıların çözümleri

klavye sorunu

oyuna her girişinizde konfigurasyonları değiştirin örneğin bir girişinizde dili ingilizce diğerinde türkçe yapın
    (her türlü değişiklik kabul ediliyor dille sınırlı değil)

kayıt etme sorunu

çalıştır'ı açın ve %appdata% yazın karşınıza çıkan yerden Milestones klasörünü bulun save klasörünün içindeki

Ccarreer dosyasını SCcarreer olarak adlandırın sorun düzelir
    Tesekkurler hocam yardımlarınız ıcın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ride kesinlikle güzel bir yapım (GT630 2 GB ile oynadığımdan pek performans alamadım)

ancak yapımcılar motosikletleri yarış pistinden alıp sokaklara çıkarmalılar serbestçe dolaşılabilecek grafikleri
    Mafia 2 ayarında dışarıda gördüğümüz motosikletleri kullanabileceğimiz bir simulasyon gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

http://m.youtube.com/watch?v=g6N0AunxJV0

şu videoda başka bir motosiklet simulasyonunun incelemesi var

(grafikler tarihöncesi olsa bile oynanış fena değil)

(isteyene tor**nt linki verilir)

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ride kesinlikle güzel bir yapım (GT630 2 GB ile oynadığımdan pek performans alamadım)

ancak yapımcılar motosikletleri yarış pistinden alıp sokaklara çıkarmalılar serbestçe dolaşılabilecek grafikleri
    Mafia 2 ayarında dışarıda gördüğümüz motosikletleri kullanabileceğimiz bir simulasyon gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

http://m.youtube.com/watch?v=g6N0AunxJV0

şu videoda başka bir motosiklet simulasyonunun incelemesi var

(grafikler tarihöncesi olsa bile oynanış fena değil)

(isteyene tor**nt linki verilir)
    Ya bende bir kere oynadım dur bak acaba sımdı gta 5 i satın mı alsam yoksa buna devam mı etsem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    piyasada bulunan tüm motosiklet oyunları/simulasyonları

Ride / Milestones

GTA (GTA Vice City'den beri motosiklet kullanılabiliyor) / Rockstar Games

Safety Driving Simulator Moto / Ev yapımı

Farming Simulator 2013/2015 (oyuna motosiklet modu eklenebiliyor oyun bir tarım simulasyonu) / Giants

MotoGP / bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı Laminon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bende bir kere oynadım dur bak acaba sımdı gta 5 i satın mı alsam yoksa buna devam mı etsem

Gta 5 sadece motosiklet için satın alınır mı hocam

onun yerine gta 4'e ENB yükleyin bir de motosiklet modu tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Gta serisi için (III II Ive 1969 hariç) motosiklet modlarını bulabileceğiniz site

http://www.gtainside.com/en/news.php

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla ben bi türlü oynayamadım, tam bir simulasyon denemez kontra vs. eksik gibi duruyor sürücünün hareketlerinde, ayrıca ben bi türlü doğru düzgün sürüş zevki de alamadım sonum hep virajlarda patlamak oluyor. Oyun hastası bi adamım zibilyon çeşit oyun var makinemde ama ride' ı ayda bir açıp yine beğenmeyip yine kapatıyorum her defasında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bi türlü oynayamadım, tam bir simulasyon denemez kontra vs. eksik gibi duruyor sürücünün hareketlerinde, ayrıca ben bi türlü doğru düzgün sürüş zevki de alamadım sonum hep virajlarda patlamak oluyor. Oyun hastası bi adamım zibilyon çeşit oyun var makinemde ama ride' ı ayda bir açıp yine beğenmeyip yine kapatıyorum her defasında.
    grafik sorunları da yaşatıyor özellikle ağaçların çok bulunduğu pistlerde anormal derecede kasıyor

virajları oyunun zorluk noktası olarak getirmişler ama saçma olmuş ben de düşüp duruyorum

oyun beni Yamaha'dan soğuttu hiçbir Yamaha motor düzgün modellenmemiş :(

Bende de bu hatayı veriyor dll.fixer le kurup tamir ettim ama yine sorun gitmedi bilen var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)