Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sof Yan Çanta hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Herkese merhabalar.

2013 Cbr 125 kullanıcısıyım. Sırt çantasının artık yeterli gelmediğini anladım ve motosikletime çanta sipariş ediyorum.
    Ucuz yollu bir arka çanta demiri buldum. Topcase'e de karar verdim. Benim sıkıntım yan çantalar hakkında. Forumda araştırdım fakat kafamdaki sorulara cevap vermedi.

Şimdi sert yan çantalara bakamıyorum fiyatlar çok yüksek birde bağlantı demirleri eklenince neredeyse bir commmuter parası çıkıyor ortaya.
    Şimdilik orta yollu bir çözüm düşünüyorum. Bu soft yan çantaları aldığımız zaman herhangi bir bağlantı demiri veya aparat almamız gerekiyor mu? Yoksa sadece çantaya parayı verip gelince takıyor muyuz?
    Biraz araştırdım demiştim, yanlış anlamadıysam seleyi söküp altına bağlıyoruz veya bir aparat yerleştiriyoruz.
    Olay bu mudur?

Birde kullanıp memnun kaldığınız yan çantalar varsa önerilere açığım.

Vereceğiniz her türlü bilgi için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    aynen dediğin gibi koltugu sök altına tak bitti . ben kullandım iyi guzel bi sıkıntı yok =)

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    evet sele altından geçirip takıyorsun demire vs gerek yok. ama genelde scooterlerde kullanılıyor sele komple kalktığı için takması rahat oluyor. sizin sele ne derece uygun olur denemek lazım bir mağzada.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yolcu selesinin altına takılıyorsa söküp takması kolay olur o zaman hemen anahtarla açılıyor ama sürücü selesi için tornaida vs. gerekiyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    canta eksoza temas ediyorsa?

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Ben geçen sene aldım, tatile çıkarken hein gericke.

Aldıgım modelde demir yoktu maalesef, selenin altından bagladım.
    Ancak yolda lastiğe sürtme sorunu yaşadım zaman zaman.

Denemeden alma.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoruma aparatsız givi soft çanta taktım. Bozacaada yaptım geldim. Bir de baktım ki yan çantalar kuyruk grenajlarını zımparalamış. Görüntü korkunçtu. Hemen gidip yan çanta demiri almak zorunda kaldım.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ben yan çantalarla 250 km yol gittim. 130 km hızdan sonra motoru sallayıp durdu rahatsız etti gerçekten. Motordan indiğimde bi baktım, sol arka sinyalimi kırıp atmış. Takmıyorum bi daha

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Açıkçası ben de tam bu aralar kendim için soft çanta konusunu araştırıyordum. Eğer destek demiri takılmazsa çantalar sağa sola sallanabilir yada lastiğe, grenaja sürtme vs yaşanabilir.
    Motosiklet sürekli virajlarda bir sağa bir sola yatan bir alet. Ben ufacık da olsa çantanın arkasında bir destek demiri olmasından yanayım.

Araştırmalarım sonucu şöyle pratik müthiş bir ürün buldum fakat fiyatı (260 €), kargosu vergisi derken 1000TL ye çıkacak gibi...

ürün şu: http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/co...ypid=181064880

Buda uygulama videosu :

Aslında basit, çok pratik ve neredeyse her motosiklete uygulanabilir olması beni cezbediyor. Ama o parayı da ufak 2 demir aparatlı çantaya veresim gelmiyor, fiyatı bana pahalı geldi. (yada kabul ediyorum, ben fakirim )

Aynı sistemin böyle kolay tak-çıkarlı olmayanını (demiri sabit olanını) yaptırmaya kalksak kaça mal olur,ve nerede bunu yaptırabiliriz onun araştırmasını yapıyorum şuanda.

Sizler ne dersiniz? Burada daha basitini yaptırmaya kalksak astarı yüzünden pahalıya mı gelir acep??

Motosikleti
    sym joymax
    oxford marka soft canta kullanıyorum cok memnunum. takması sokmesı kolay hacmı genıs ve bence ekonomık guzel bır canta. vfr800 motorumla uzun turlara cıktım esımle bırlıkte.sızın dedıgınız gıbı eşim olunca sırt cantası yetmıyordu ekonomık olsun dıye soft canta aldık ve cok memnun kaldık. selnın altından gecırıp baglantıları duzgun yaptıgınızda ne lastıge surter nede salınım yapar. yuksek hızlardada kullandım 220-230 gıbı pek bı sıkıntı yasamadım.tabıkı hıc canta yokmus gıbı davranamıyorsunuz cunku bır agırlıgı var ve vıraja yatınca temkınlı olmak lazım ama ekonomık olsun dıyorsan tavsıye ederım. ayrıca grenaja surtmesın dıye cantanın yanında kaymaz taban verıyorlar onu altına serersen grenaja hıc zarar vermez. eksoz olayına gelınce vfr eksozu sele altında cıft olmasına ragmen herhangıbı bır deformasyon olmadı. eksoxun etrafındakı koruyucu katman ısı gecırmıyor ve temas halınde bır sıkıntı olmuyor. almadan once bende cok arastırmıstım ve oxford cantada karar kıldım tavsıye ederım.hem koruklu hacmını arttırabılıyorsun hemde fermuarları su gecırmesın deye kapatılınca etrafında bır koruma kalkanı olusuyor ayrıca yagmurlu havalar ıcın ıcınde brandasıda var.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben de gezilerimde soft yan çanta kullanıyorum ve memnunum.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    ayrıca soft çantaları bagaj lastiği ile sabitlerseniz savrulma, uçma, sürtme gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Uygun fiyatlı en ideal çözüm

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    benim asagida verdigim linkte yaptigim bir inceleme var bir bak istersen yan canta degil ama cok amacli
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-inceleme.html
    tozluklu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Bilgiler için teşekkür ederim. Topcase'im şimdi elime geçti. Givi B37 Blade modelini aldım. Beklediğimden büyük çıktı ve yan çanta hakkındaki olumsuz yorumlarda biraz tedirgin etti beni. Vazgeçtim doğrusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)