Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni ehliyet yasa tasarısının akla mantığa uygun olmaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    ben a2 ehliyetimi alalı henüz 2 yıl olmadı ve 2016 nın 1 ocak tarihine kadar da olmayacak dolayısıyla ben a2 ile derecelendirilmiş olacağım yani 47 beygire kadar olan motorları kullanabileceğim sadece.

bu yasadan önce yani halihazırda, sınavlar ve yetkililer bana s1000rr, hayabusa gibi makineleri alıp otobana çıkma olanağı vermiş ama ben ve bu durumdan muzdarip diğer arkadaşlar nasıl oluyorsa 1 ocak itibariyle yetersiz konumuna düşüyoruz ve tekrardan ehliyet için uğraşma,koşuşturma içine girip yeniden masraf yapmaya tabii tutuluyoruz.

tek diyeceğim şu ki;

https://twitter.com/dbdevletbahceli/...17901671383040

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Kazanılmış haklardan geri dönüş olmaz. Yeni ehliyetler için geçerli olacaktır

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    24 yaşında yada 2 yıllık ehliyet tecrübesi yoksa söylediğim gibi mevzu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zaten 2 yillik motorcu bile degilsin kaldiki, mevcut tecruben 47 hp motor kullanmaya bile yetmez. Cibir 125 biniyorsun 2 yil bile degil daha
    Sen ve senin gibilere 47 hp motor cok bile. Yakinacagina dua et bu tecrubesizligimle bile 47 hp motora kadar kullanabilirim diye.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten 2 yillik motorcu bile degilsin kaldiki, mevcut tecruben 47 hp motor kullanmaya bile yetmez. Cibir 125 biniyorsun 2 yil bile degil daha
    Sen ve senin gibilere 47 hp motor cok bile. Yakinacagina dua et bu tecrubesizligimle bile 47 hp motora kadar kullanabilirim diye.
    hop bi dakika bakalım hele. sen ve senin gibiler gibi lafları bana tanımadığım bi adam edecek ha?

benim bahsettiğim mesele, şuanda binebilecek olmalarına rağmen bu motorlara, neden 1 ocakta bu insanlar yetersiz konumuna düşüyor birden bire.

benim zaten motorumu satma yüksek cc lere heves etme gibi bi durumum yok böyle önüne gelenden laf duymaya niyetim hiç yok

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Karar ciktiktan sonra ehliyet alacaklari kapsar telas etmeyin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bildiğim kadarıyla yasa eskiden alınmış ehliyetleri kapsamıyor.
    Kapsasa da aslında çok saçma değil çünkü kullanmak için yetersiz olduğun bir motosikletle kaza yaparsan ehliyet yenilemekten daha büyük dertlere sahip olursunuz.
    Saçma olan bu iki yıl şartının içeriğinin doldurulmaması.
    Sen iki yıl şartını neden koyuyorsun?
    Sürücü bu zaman zarfında daha zayıf motosikletlerle tecrübe kazansın diye.
    Peki bunu nasıl kontrol edeceksin?
    Adam ehliyeti iki sene cebinde gezdirdikten sonra bu kural neye yarar?

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Yeni ehliyet yasası Ocak ayından sonra yürürlüğe gireceği söyleniyor ve bu süreden sonra ehliyet alacak kişiler için geçerli. Daha önce ehliyet almış kişiler Direk A sınıfı ehliyet almaya hak kazanacaklar. Benim duyduğum ve bildiğim bu yönde. bu sorunu kafanıza takmaya gerek yok.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ben kursa dün başvurdum ve oradaki kişi bana bu yasadan etkilenmeyeceğimi söyledi kendisi hoca değil ama oradaki yetkili kişi bu araa ehliyeti bir sene geç alıyorum o yüzden sordum umarım eleştirisi yapılmaz

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karar ciktiktan sonra ehliyet alacaklari kapsar telas etmeyin.
    bu forumdaki konularda varolan ehliyetlerin de buna göre konumlandırılacağı söylenmiş

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapsasa da aslında çok saçma değil çünkü kullanmak için yetersiz olduğun bir motosikletle kaza yaparsan ehliyet yenilemekten daha büyük dertlere sahip olursunuz.
    zaten öyle ben burda yeni başlamış adamların yüksek cc kullanmasını savunmuyorum birden bu konuma düşmek acaip geliyor.

ehliyeti 2 yıl yatan adam da çok var zaten piyasada ama 2 yıl bekleyen adam işinin ehli olmuş olacak işte

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yasadan önce yani halihazırda, sınavlar ve yetkililer bana s1000rr, hayabusa gibi makineleri alıp otobana çıkma olanağı vermiş
    Peki gerekli eğitimi vermiş mi?
    SweentLy bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

ben 24 yasindayim ama 2 yilim dolmadi. Bu soru benimde kafami kurcaladi. Yalniz yasa ciktiginda bole olursa magdur olacak kisiler var.biride ben. O yuzden eskiden cikan ehliyetleri kapsamaz diye dusunuyorum.

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    bence ehliyet sinavlarini zorlastirsinlar tabi surucu kurslari cok daha iyi egitim vermeli ve takip edilmelidir sadece motosiklet icin demiyorum butun siniflari kapsasin.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Yanlış olan sistem düzeltilmeye çalışılıyor neyi akla mantığa uygun değil anlayamadım, 18 yaşındaki çocuk 1000 lik kullanırsa neler olduğunu bunca senedir görüyoruz. Burada önemli olan yetenekten ziyade kendini bilme ve gaza gelmeme bana kalırsa en az 2 sene daha büyümeli limitler .

Yasadan önce alınmış ehliyetinin derece düşürülerek 47 beygir motora mahkum edileceğini düşünen gençleri gerçekten 47 beygire mahkum etmek fena fikir değil aslında.
    Shamy, yüksel66 ve yusufozugenc bunu beğendiler.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tam bir ülke efsanesi, her sene bu vakitler aynı muhabbet dönüyor seneye bir bakıyorsun aynı sistem.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Mantiksiz degil aksine cok mantikli bi sistem bence. Adamin cebinde gezdirmesi veya gezdirmemesi ona kalmis devlet bunu kontrol edemez. Zaten 2 yil gezdirip hayabusa alicaksa o adamin zekasindan suphe ederim (yil olmus 2015).

Bu arada ehliyetlerin akibeti akliniza takildiysa resmi gazeteden ilgili bolumu okuyabilirsiniz. Acikca "yasa cikmadan once ehliyeti olan ve kursa kayit yaptirmis olan " ibaresi yer aliyor. 2 sene beklemenize gerek yok istediginiz gibi takilabilirsiniz .

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Adam ehliyeti iki sene cebinde gezdirdikten sonra bu kural neye yarar? '' Şu an ben gezdiriyorum mesela
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantiksiz degil aksine cok mantikli bi sistem bence. Adamin cebinde gezdirmesi veya gezdirmemesi ona kalmis devlet bunu kontrol edemez. Zaten 2 yil gezdirip hayabusa alicaksa o adamin zekasindan suphe ederim (yil olmus 2015).

Bu arada ehliyetlerin akibeti akliniza takildiysa resmi gazeteden ilgili bolumu okuyabilirsiniz. Acikca "yasa cikmadan once ehliyeti olan ve kursa kayit yaptirmis olan " ibaresi yer aliyor. 2 sene beklemenize gerek yok istediginiz gibi takilabilirsiniz .
    Devlet neden kontrol edemesin yahu?!!!
    Kontrolü en kolay mevzu bu.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)