Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hastaneyle ilgili suç duyurusu hakkinda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Iyi surusler.
    Bundan 45 gun kadar once motorumla kaza yaptim. Kaza sonucu karsi tarafta 500 benim tarafimda 200 tl gibi bir hasar olustu. Tabi ben yaralandim eldivenimin olmasina ragmen sol serce parmagim (kirilmis). Doktora gittigimde sol diz kapagim ve serce parmagima pansuman yapti israrla sormama ragmen kirik cikik olmadigini filme gerek duymadigini belirtti. Aradan zaman gecmesine ragmen şişliğim inmedi aksine biraz daha buyudu acimamasina ragmen belirgin derecede rahatsiz ediyor gorenler hemen tümör mü var sende diyor ve 2 aylik stajimda calismama engel oluyor.
    Bugun yine ayni hastaneye (pendik devlet) gittim ve film cektirdim. Bu seferki doktor kirik oldugunu gosterdi ciddi anlamda kemigim V seklinde kaynamis. yarin 9 dan sonra ortopediye gelmemi soyledi. Bunun uzerine 182 yi arayip randevu almak istedim en erken randevuyu 2 temmuza verebilecegini soyledi. yarin sabah yine gidip tedavi mi olayim etmezlerse kavga mi cikartayim yoksa dava mi acayim?
    Dava islerinden anlayan bir arkadasim hastaneye hem maddi hem manevi suc duyurusu acmami onerdi ve kesinlikle kazanirsin dedi. Biraz tedirginim cunku devlet hastanesine karsi sivil biri neyapabilir? Goruslerinizi bekliyorum arkadaslar tesekkur ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Geçmiş olsun hocam, elinizde tutanak varmıydı kaza ile ilgili? Tutanak yaralamalı olarakmı yoksa maddi hasarlı olarakmı tutulmuştu? En azından kazayla bağdaştırıp karşı tarafada dava açabilirsiniz.
    Benimde benzer durumda davam devam ediyor. Uzun bir süreci göze alıyorsanız açın ama kazanıp kazanamama durumuna birşey diyemiyorum.
    Ben bile şu anda %100 kusurlu bulunan kazamda karşı tarafın savunmalarını duydukça vay be diyorum ben ne yapmışım öyle

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam, elinizde tutanak varmıydı kaza ile ilgili? Tutanak yaralamalı olarakmı yoksa maddi hasarlı olarakmı tutulmuştu? En azından kazayla bağdaştırıp karşı tarafada dava açabilirsiniz.
    Benimde benzer durumda davam devam ediyor. Uzun bir süreci göze alıyorsanız açın ama kazanıp kazanamama durumuna birşey diyemiyorum.
    Ben bile şu anda %100 kusurlu bulunan kazamda karşı tarafın savunmalarını duydukça vay be diyorum ben ne yapmışım öyle
    Tesekkur ederim, malesef kazayi yaptigimda ehliyetim yoktu tutanak tutturmadim. Sanirim en iyisi vazgecmek davalik bi durumda olursa kazanirsam motoru degistiririz 😄
    m_arslan bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktor der ki, buraya geldiğinde eli sağlamdı, aradan 45 gün geçmiş. Daha sonra kendi kırdı elini der. Kimse de doktoru yalancı çıkaramaz.

Hemen ertesi gün veya o an başka bir hastahenede, özel hastahanede olsaydı tamam derdim. Bu işten bir cacık çıkmaz, karşı tarafa hiç dava açamazsın çünkü senin ehliyetin yok.

Ayrıca adalet sistemini, kazanırsak motor yenileriz mantığı ile kullanma lütfen, hayati önem taşıyan davalar erteleniyor, yer bulunamıyor veya hakimler yoğunlaşamıyor. Türk adalet sistemini kandırırsın belki ama sayın forum müftümüz "EKONOMİ" abini de dediği gibi ilahi adalet çark eder, sen canını sıkma. Doktorun bir hatası var ise er yada geç kafasına dank edecektir.

Sana geçmiş olsun, tedavini bir an önce tamamla, elini düzelttirmeye bak.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    dosyalarda detaylı şekilde bimer'e başvur. ama gözünü seveyim abartmadan, haklı olduğun tarafları ön plana koyarak.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktor der ki, buraya geldiğinde eli sağlamdı, aradan 45 gün geçmiş. Daha sonra kendi kırdı elini der. Kimse de doktoru yalancı çıkaramaz.

Hemen ertesi gün veya o an başka bir hastahenede, özel hastahanede olsaydı tamam derdim. Bu işten bir cacık çıkmaz, karşı tarafa hiç dava açamazsın çünkü senin ehliyetin yok.

Ayrıca adalet sistemini, kazanırsak motor yenileriz mantığı ile kullanma lütfen, hayati önem taşıyan davalar erteleniyor, yer bulunamıyor veya hakimler yoğunlaşamıyor. Türk adalet sistemini kandırırsın belki ama sayın forum müftümüz "EKONOMİ" abini de dediği gibi ilahi adalet çark eder, sen canını sıkma. Doktorun bir hatası var ise er yada geç kafasına dank edecektir.

Sana geçmiş olsun, tedavini bir an önce tamamla, elini düzelttirmeye bak.
    Hastaneye gittigim an fotograflarini cekmistim elimin, caglayan adliyesinde calisan bir abimizle gorustum m_arslan'inda yaptigi gibi karsi tarafa dava acabilecegimi soyledi. Bence ugrasmaya gerek yok adalet oldugunada inanmiyorum, ulke ulke degilki

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dosyalarda detaylı şekilde bimer'e başvur. ama gözünü seveyim abartmadan, haklı olduğun tarafları ön plana koyarak.
    Abartmak? Bir yakinim askerini dovdu asker terhis alinca bimere sikayet etti sonuc : sorusturma acildi-ifade alindi-sorusturma kapandi. bu kadar basit

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    savcıya gidipp suç duyurusu yapacaksınız; bir avukat bulup maddi-manevi tazminat davası açacak ve tedavi giderlerinizin karşılanmasını; çalışmanıza engel varsa yaşam standardınıza uygun geçim ödeneği isteyeceksiniz.

Geçmiş olsun, kötü durum olmuş. Kolay gelsin, Allah yardımcınız olsun.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savcıya gidipp suç duyurusu yapacaksınız; bir avukat bulup maddi-manevi tazminat davası açacak ve tedavi giderlerinizin karşılanmasını; çalışmanıza engel varsa yaşam standardınıza uygun geçim ödeneği isteyeceksiniz.

Geçmiş olsun, kötü durum olmuş. Kolay gelsin, Allah yardımcınız olsun.
    Yapacagim sey belli usta, cumartesi gunu yazili sinavim var ehliyet icin 1 aya kadarda direksiyon sinavi yaparlar alci cikmaz 1 aya o yuzden simdilik birsey yapamicam ehliyetimi alinca gider tedavimi olurum, tesekkur ederim hicbir motorcunun basina gelmez umarim

Bu olayda önemli olan ehliyetin olmaması değil. Mesele yanlış teşhis, yani idarenin kusurlu işlemi. Parmağını basketbol oynarken de kırabilirdin, İdare aleyhine tam yargı davası açman gerekiyor. Burada tazmnat miktarı uğramış olduğun zararla orantılı olarak mahkemece takdir edilir. Savcılığa yapacağın başvuru bundan ayrı bir olay. Kamu görevini kusurlu yerine getiren memurun(doktorun) cezalandırılması amaçlanır. Ama önce bakanlıktan soruşturma izni verilmesi lazım. Bimer başvurusu ise o doktor hakkında disiplin soruşturması açılmasıyla ilgili. Ben olsam tüm bu yolları işletirdim, tazminat almak için değil; ama işini ciddiyetle yapması gerektiğini unutan arkadaşa bunu hatırlatmak için yapardım. Ah bi peşini bırakmasak bunların, çok şeyler değişecek ama..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Konu dışı olacak ama Bimer'de sıfırlanmış geçen bir devlet kurumuna (devlet bariz şekilde zarara uğratılıyor) iki defa yaptığım şikayetimin sonuçsuz kalmasını şikayet ettim.Sağolsunlar 3. şikayeti açmışlar :D
    Ama ülke için muhakkak şikayet et en azından kayıt olsun bunu hep ihmal ediyoruz.

Teşbihte hata olmaz halk arasında bir söz vardır "ananı .... kadı kimi kime şikayet edeceksin" diye aynen öyle.

Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya dönersek
    1- Ehliyetsiz motosiklet kullanma bu benim gözümde ne kadar haklı olsanda seni haksız yapar senin orada olmaman gerekiyordu.
    2- Dava süreci inanılmaz uzun ve alacağın sonuç çok önemsiz olur , hayatında pek mahkemeye gitmediğin belli , ben bir kere mahkemelik oldum benim elimdeki verilere göre kesinlikle haklıyım , 8 celse , 2 bilirkişi , 3 rapor , 2 sene oldu , bilseydim suçsuz olduğum halde suçu kabul ederdim cezası uğradığım zarardan daha azdı.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı QGUZZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayda önemli olan ehliyetin olmaması değil. Mesele yanlış teşhis, yani idarenin kusurlu işlemi. Parmağını basketbol oynarken de kırabilirdin, İdare aleyhine tam yargı davası açman gerekiyor. Burada tazmnat miktarı uğramış olduğun zararla orantılı olarak mahkemece takdir edilir. Savcılığa yapacağın başvuru bundan ayrı bir olay. Kamu görevini kusurlu yerine getiren memurun(doktorun) cezalandırılması amaçlanır. Ama önce bakanlıktan soruşturma izni verilmesi lazım. Bimer başvurusu ise o doktor hakkında disiplin soruşturması açılmasıyla ilgili. Ben olsam tüm bu yolları işletirdim, tazminat almak için değil; ama işini ciddiyetle yapması gerektiğini unutan arkadaşa bunu hatırlatmak için yapardım. Ah bi peşini bırakmasak bunların, çok şeyler değişecek ama..
    Kesinlikle katılıyoruz, en azından erken tarihlerde muayene olamamanı şikayetle başlayabilirsin. Bunun içinde Kamu Denetçiliği Kurumuna (Ombudsman) başvurmanı öneririm. http://www.ombudsman.gov.tr/
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    Aç karnına çağırılmışsan ameliyat ya da girişim tahlilleri için olabilir. Randevulu sistemde ertesi gün saat 9 a çağırılıyorsanız size randevu al gel denmemiş demektir. Polikliniklerde acilden başvurup durumu randevuyu beklemeyecek derecede olanların bakıldığı ayrı branş polklinikleri var. Bu yüzden randevu almadan çağırıldığınız zamanda doktora başvurmanızı öneririm.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    hocam geçmiş olsun öncelikle.
    git yarın acilden muayeneni ol direk randevu fln bekleme.
    bunun yanında gittiğin doktora durumu anlat, parmağın kaynamaya başlamıştır muhtemelen ve 45 günlük kırık oldugu bellidir. bununla ilgili bir rapor iste muayene oldugun doktordan.
    avukat bir arkadaşının dışarıda seni beklediğini ve sizden alacağım raporla savcılığa gideceğini söyle. vermemek te diretirse sizide dava edeceğim diyip özel bir hasatanede acilden giriş yaparak ücretsiz muayene ol ve raporunu al.
    savcılığa bimer e ve sağlık bakanlığına durumu dilekçe ile bildirip maddi manevi tazminat davası aç.
    minumum 50bin tl alırsın.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı QGUZZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz, ama hem stajim var hem ehliyet dersleri hem gunluk yasam. şuraya girmeye bile vakit zor buluyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı Oğuz39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç karnına çağırılmışsan ameliyat ya da girişim tahlilleri için olabilir. Randevulu sistemde ertesi gün saat 9 a çağırılıyorsanız size randevu al gel denmemiş demektir. Polikliniklerde acilden başvurup durumu randevuyu beklemeyecek derecede olanların bakıldığı ayrı branş polklinikleri var. Bu yüzden randevu almadan çağırıldığınız zamanda doktora başvurmanızı öneririm.
    Acikcasi umrumda degil, ben az sonra gidecegim konusacagim ha randevu isterler o zaman aksam haberlerde gorursunuz motorcu doktoru dovdu diye, ulkemizde boyle isliyo cunku

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam geçmiş olsun öncelikle.
    git yarın acilden muayeneni ol direk randevu fln bekleme.
    bunun yanında gittiğin doktora durumu anlat, parmağın kaynamaya başlamıştır muhtemelen ve 45 günlük kırık oldugu bellidir. bununla ilgili bir rapor iste muayene oldugun doktordan.
    avukat bir arkadaşının dışarıda seni beklediğini ve sizden alacağım raporla savcılığa gideceğini söyle. vermemek te diretirse sizide dava edeceğim diyip özel bir hasatanede acilden giriş yaparak ücretsiz muayene ol ve raporunu al.
    savcılığa bimer e ve sağlık bakanlığına durumu dilekçe ile bildirip maddi manevi tazminat davası aç.
    minumum 50bin tl alırsın.
    Tesekkur hocam kazanacagimi biliyorum zaten kaza yaptigim gun bisikletten dustum demistim hastane polisi girmesin diye, ugrasmaya vaktim yok gercekten. Kulagima bi kupe oldu sadece

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Randevu almadan da hastaneye poliklinige gidebilirsiniz.
    Kavga mi cikarayim demissin, iyilesecek misin kavga cikarinca?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Şimdi gideceğin hastanede ki görevlinin suçu ne ?
    Sen yiyorsa senin Parmağa sağlam diyen e git neden Bana böyle dedin diye olay çıkar
    mephamd bunu beğendi.

Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Yahu güya akıllı,dikkatli olması gereken insanlarız Türkiye geneline göre biz..

-Ehliyetsiz araç kullanıyorsun,
    -Kaza yapıyorsun,
    -Kaza olduğunu hastaneye ve doktoruna söylemiyorsun,
    -Üstünden 45 gün geçiyor ve gene ortopediye değil acile gidiyorsun(45 günlük olayın ne aciliyeti varsa) Ki ortopedide randevu olmaması seni haklı çıkarmaz, konu "acil"likten çıkmış bir kere.

Şimdi de diyorsun ki, suç işleyerek yaptığım kazada, yalan beyan verdiğim doktoru şikayet etsem motorumu yenileyebilir miyim?
    Sonra müslümanız, dürüstüz, en delikanlı biziz. Malesef, değiliz.

İşin ahlâki boyutunu bir kenara bırakırsak, tıbbi açıdan, bir acil hekimi, yalnızca hayati tehlike ve kalıcı fonksiyon kaybı içeren durumlarla suçlanabilir. Parmak kemiği kırığı, acil hekiminin değil, ortopedi uzmanının ilgi alanıdır. (Çıkık olsa acil hekimini ilgilendirir, çünkü parmağını, uzvunu dolaşım bozukluğundan birkaç saat içinde kaybedebilirsin)
    Sen trafik kazası deseydin, adli rapor tutulacağı için acil hekimi, parmağının durumunu ve röntgen filmlerini o an ortopediye danışmak durumunda kalırdı. Senin durumda ise senin, sonraki gün veya en yakın tarihte bir ortopedi kliniğine başvurman gerekiyordu.

Doktor, yapması gerekeni yapmış. Acilde alçıya almak,kırık tedavisi yapmak vs rutin değildir,bu ortopedi uzmanının işidir ve ortopedist, acil değilse-randevu gerekmeden- seni sonraki gün poliklinikte görebilir.

Kaldı ki 45 gün içinde kendin başka şekilde kırmış da olabilirsin parmağını. Kazada kırmış olsan dahi filmde %100 görünmeyebilir, görünse dahi bu acil hekiminin uzmanlık alanı değildir,suçlanamaz.

Sağlık politikaları ve başvuru yoğunluğu nedeniyle 2 temmuza atılan randevun için günde 20-25 hasta bakması gerekirken zaten 100ün üstünde hasta bakan doktoru dövme niyetiniz de bambaşkaymış.
    45 gün bekleyin ve bir avukat tarafından para mevzusu açılınca "acil" diye doktor dövün.

Bence siz önce "ben ne yapıyorum" diye bir sorun kendinize.

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Dusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu güya akıllı,dikkatli olması gereken insanlarız Türkiye geneline göre biz..

-Ehliyetsiz araç kullanıyorsun,
    -Kaza yapıyorsun,
    -Kaza olduğunu hastaneye ve doktoruna söylemiyorsun,
    -Üstünden 45 gün geçiyor ve gene ortopediye değil acile gidiyorsun(45 günlük olayın ne aciliyeti varsa) Ki ortopedide randevu olmaması seni haklı çıkarmaz, konu "acil"likten çıkmış bir kere.

Şimdi de diyorsun ki, suç işleyerek yaptığım kazada, yalan beyan verdiğim doktoru şikayet etsem motorumu yenileyebilir miyim?
    Sonra müslümanız, dürüstüz, en delikanlı biziz. Malesef, değiliz.

İşin ahlâki boyutunu bir kenara bırakırsak, tıbbi açıdan, bir acil hekimi, yalnızca hayati tehlike ve kalıcı fonksiyon kaybı içeren durumlarla suçlanabilir. Parmak kemiği kırığı, acil hekiminin değil, ortopedi uzmanının ilgi alanıdır. (Çıkık olsa acil hekimini ilgilendirir, çünkü parmağını, uzvunu dolaşım bozukluğundan birkaç saat içinde kaybedebilirsin)
    Sen trafik kazası deseydin, adli rapor tutulacağı için acil hekimi, parmağının durumunu ve röntgen filmlerini o an ortopediye danışmak durumunda kalırdı. Senin durumda ise senin, sonraki gün veya en yakın tarihte bir ortopedi kliniğine başvurman gerekiyordu.

Doktor, yapması gerekeni yapmış. Acilde alçıya almak,kırık tedavisi yapmak vs rutin değildir,bu ortopedi uzmanının işidir ve ortopedist, acil değilse-randevu gerekmeden- seni sonraki gün poliklinikte görebilir.

Kaldı ki 45 gün içinde kendin başka şekilde kırmış da olabilirsin parmağını. Kazada kırmış olsan dahi filmde %100 görünmeyebilir, görünse dahi bu acil hekiminin uzmanlık alanı değildir,suçlanamaz.

Sağlık politikaları ve başvuru yoğunluğu nedeniyle 2 temmuza atılan randevun için günde 20-25 hasta bakması gerekirken zaten 100ün üstünde hasta bakan doktoru dövme niyetiniz de bambaşkaymış.
    45 gün bekleyin ve bir avukat tarafından para mevzusu açılınca "acil" diye doktor dövün.

Bence siz önce "ben ne yapıyorum" diye bir sorun kendinize.

Geçmiş olsun.
    Neyin davasindasin ben onu anlamadim? Dikkatli okuduysan adama sordum israrla kirik cikik varmi diye yok dedi film cekme geregide duymadi onun acisini cektim ve hala fazla zorladigimda cekiyorum. Ehliyetim yoktu kaza yaptim desem tutanak tutulacakti. Muslumanim durustum delikanliyim diye birseyde yazmadim. Nasil kirayim parmagimi gundelik hayatta? Sanirim senin yolda giderken birden biyerlerin kiriliyo? Bugunki ilgili doktor sagolsun cok ilgilendi gata'da el cerrahisi bakacak dedi. Farkinda misin sen ortopedi uzmani olayi el cerrahisine yonlendirdi onun yapacagi bisey kalmamis cunku. Suraya fotograf yuklemeyi bilsem yukleyecegim elimin filmini o zaman anlarsin dostum. Sadece serce parmagim degil elimdeki butun kemikler kaymış.
    Eyvallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)