Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc köylü motoruyla honda 600rr kafa tutuyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Donanım haber deki referans ülkeler mesajı çok güldürdü :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "evet arkadaşlar yannış duymadınız 150cc 1 milyarlık köylü motoruyla 600rr hondayla alay etmek böyle birşey olsa gerek. uzun zamandır yarış pilanlıyorduk ve sonunda yarışı gerçekleştirdik..."

demiş genç adam,

alay etme, edilme gibi kavramları bir daha gözden geçirin derim.

(bkz:komik duruma düşme)

Motosikleti
    kuba cg-100
    Birisi ybr demis bu motorlar ybr cbf yi tokat manyagi yapr

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Abi 600rr i geçer geçmez bilmiyorum ama, bu motora göre müthiş bi hızla geçti. Şaşırdım valla.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Bazen bir gülme alıyor var ya
    600RR'a kafa tutmak,Ya hadi git işine.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaaa amk isterse 500 cc olsun adamın 4 tane zurna gibi silindiri var altında neyin kafası bu mazotu çokmu çekiyosunuz
    Ben kullanmiyorum sadece saf alkol cekiyorum bu arada sanirim sen cekiyosun cunku 500 r 2 silindir :D

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Mücahit demek istemiş ki şu toplama motor isterse 500 cc olsun, 600 rrda 4 tane boru gibi silindir var.

Alıntı onsc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc yi geçmiş bana ne, YBR'yi geçsin, alnını karışlayım
    Ybryi gecer rahatca, hatta belki stock haliyle bile. Cunku ybr hiz icin degil haz icin yapilmis bi makina :D saglamlik ve konfor on planda :D

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Bu motorları 200 250ccye ceviriyorlar baya gider ama 600rr a kafa tutamaz en fazla cbr250

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015' in güngöreninde hala silindir sayısı ve cc' nin top speed ve tork' a etkisi olduğunu düşünen arkadaşlar var ilginç, çok ilginç.

Mobilden girenler için yukardaki videonun linki.

https://www.youtube.com/watch?v=x6P0Y-K4MPE
    Videoyu izledim. Yıllardır da motosiklet tutkum vardır. Antalya'da yaşadığım dönemlerde ss kullanan arkadaşlara çokça artçı olmuştum. Hızlanışı, gidişi biliyorum yani. Kendim de çin malı motosiklete biniyorum, yok dostum, öyle bir gcü bu motorların hiçbir aksamı kaldırmaz. Yani tamam motor bloğu işini çözdüler diyelim. Şasi, lastikler, amortisörler, arka salıncak, arka salıncak mili Gittim kendi motoruma tekrar baktım, olmaz
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O hıza çıkması kaç dakika sürdü? o sırada 600RR çok sıkılmıştır.
    112ciyiz

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    biraz cacık haber bu hatayda özellikle apaçiler bunu zaten yapıyorlar yalnız emin olmamaklaq beraber kullandıkları makina mz 251 veya 301 makinanın üzerine yatarak gidiyorlar maksat rüzgardan hız kesmemek.
    enayilikden başka bir şey değil.
    http://img7.mynet.com.tr/hbr/2015/04...17-640x360.jpg
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16016320/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15584052/detay

Motosikleti
    Kuba CR1
    600rr her haliyle geçer ama bu cg 300 lük vardır rahat ayrıca bazı arkadaşlar silindir olayına takılmışlar silindir artınca güç artmaz önemli olan hacimdir kaç silindir olduğu değil hacim ne kadar büyükse o kadar iyi gider ha fazla silindirin avantajı motorun daha kolay ve çabuk devirlenebilmesidir bide ybr demiş arkadaşın birisi ybr falan hikaye kalır bu cg en aşşağı 210 rahat yapıyordur ybr 100 ü geçeceğini sanmıyorum hadi 105 yapsın 60 kg motor 300cc adam bide üstüne yatıyor hava sürtünmesi büyük motorlara göre baya az lastikler ince sürtünme az ama ne yaparlarsa yapsınlar 600rr yi geçemezler çünkü arada onlarca beygir farkı var

Sonra kaza yapip parcalaninca motosiklet tehlikeli.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr her haliyle geçer ama bu cg 300 lük vardır rahat ayrıca bazı arkadaşlar silindir olayına takılmışlar silindir artınca güç artmaz önemli olan hacimdir kaç silindir olduğu değil hacim ne kadar büyükse o kadar iyi gider ha fazla silindirin avantajı motorun daha kolay ve çabuk devirlenebilmesidir bide ybr demiş arkadaşın birisi ybr falan hikaye kalır bu cg en aşşağı 210 rahat yapıyordur ybr 100 ü geçeceğini sanmıyorum hadi 105 yapsın 60 kg motor 300cc adam bide üstüne yatıyor hava sürtünmesi büyük motorlara göre baya az lastikler ince sürtünme az ama ne yaparlarsa yapsınlar 600rr yi geçemezler çünkü arada onlarca beygir farkı var
    Senin kadar bilmiyor mühendisler, gerçek sslerin neredeyse hepsi 4 silindirli üretiliyor. Halbuki sorsalar sana, tek silindir 600 cc blok işinizi görür dersin, onlar da az maliyetle hallederler işi. Ama ne yaparsın, zaten bilmiyor japonlar motosiklet yapmayı.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Hornet 650
    Bu hıza çıkması bence bir başarıdır. Hayat' da bir o kadar güzel.
    efendy06 bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum arkadaş bu işi.

Benim motorumda hayvan gibi siperlik varken, kafamda kask varken, kaskın çenesi ve vizörü açık ama güneş vizörü kapalıyken, gözümde de numara gözlüğüm takılıyken, yani dünyaya 3 ayrı camın arkasından bakarken ve sadece 50-60 km/s hızla giderken o ağzına tükürdüğümün sineği gelip gözüme giriyor da bu adamlar kasksız boksuz püsürsüz kullanırken nasıl bir şey olmuyor hayret ediyorum.
    Bizim zamanımızda kask icat olmamıştı. Gözlerimiz rüzgardan sürmeli gibi olurdu. O zamanlar ekipman filan bilmezdik. O günden bugüne sağ kalanlardan biri de benim
    zihnigonen bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    İftar öncesi lokantada gülerekk okudum güzeldi, kendime ayrıca güldüm o mevzu çok ayrı ))

Motosikleti
    Kuba CR1
    bak kardeşim dediğimiz şeyler aynı noktaya varıyor ben mühendisler ile sidik yarışına girmiyorum ama silindir sayısı arttıkça motorun devirlenme süresi azalır ama senin dediğine göre silindiri çok olan araba iyi gider mantığı devreye giriyor v12(12 silindir) arabaları v8(8 Silindir) arabalar geçiyor ne oldu hani silindiri fazlaydı hatta 4 silindirli volkswagen golf mk2 bir araç var 16Wampir diye lakabı var 16 silindirli bugattiyi tokatlıyor drag yarışında istersen videolarınıda atarım herşey silindir sayısıyla değil beygir gücüyle oluyor...

Köylüdeki arkadaşın son mesajını iletiyorum "arkadaşlar gelmeyin, tünelin ucu bombok bir yere çıktı).
    dental_land bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)