Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TAVSİYE

Motovento
    REKLAM ALANI
    svgblg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Merhabalar,

Ekim 2014 ten bu yana asya nostalji 125 kullanıyorum ilk motorum ve toplam 4000 km yapmışım. Motosikletimi değiştirmek istiyorum ve pekte bilgim yok açıkçası. Sizlerin tecrübe ve bilgilerinden yararlanmam lazım

Vitesli motosikleri seviyorum ama motosikletin bende bir tutkuya dönüşmesini istemiyorum , istanbul içinde aktif kullanabileceğim ve türkiye içi yol yapabileceğim birşey bana yeterli.Çok hız yapmasına gerek yok 120-130 max hız yeter diye düşünüyorum şimdilik ve dediğim gibi tutkuya dönüşsün istemediğim için bi kere alıp bi daha değiştirmeden kullanmak istiyorum.( buna çok inanmıyorum bende ama elimden geleni yapıcam diyelim)

İstanbulda oturuyorum ve eve yakın otopark yok ,cinsiyet kadın bu seçimde etkenmidir bilmiyorum. bütçemde çok yok. Çevremden aldığım yorumlarda pcx yada xmax. bunun dışında sizin önerileriniz var mıdır ?

xmax daha çok hoşuma gidiyor ama otopark olmadığı için pcx e göre çalınma olasılığı daha yüksek midir yada bu saçma bir fikir mi ? pcx de beni tatmin eder mi?

pcx bütçe olarak daha uygun ama beklentimi karşılarmı uzun yıllar ve tr içi uzun yol yapabilir miyim (ist izmir mesela )

dikkat etmemi önerdiğiniz bişey varmıdır?
    Geçmişte benzer konular varsa çok saydırmamanız dileğiyle
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    bütcen 10 bin civarına cıkabiliyorsan ve scooter dusunuyorsan x-city ve x-max guzel iki secenek...
    ikisinin de artıları ve eksileri var ama estetik olarak herzaman xmax daha guzel gelir bana...
    ikisinle de uzun süre istedigin yolu yapabilirsin bakımlarını yaptırdıgın sürece...

pcx ile sehir icin de istedigin gibi gezebilsende sehir dısı uzun yol yapman cok rahat olmayacaktır.. hem kucuk cc hm kucuk capta lastiklerinden dolayı...

ayrıca calınma konusu biraz sans ve tedbirsizlik diyelim...

Motosikleti
    pcx
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütcen 10 bin civarına cıkabiliyorsan ve scooter dusunuyorsan x-city ve x-max guzel iki secenek...
    ikisinin de artıları ve eksileri var ama estetik olarak herzaman xmax daha guzel gelir bana...
    ikisinle de uzun süre istedigin yolu yapabilirsin bakımlarını yaptırdıgın sürece...

pcx ile sehir icin de istedigin gibi gezebilsende sehir dısı uzun yol yapman cok rahat olmayacaktır.. hem kucuk cc hm kucuk capta lastiklerinden dolayı...

ayrıca calınma konusu biraz sans ve tedbirsizlik diyelim...
    Teşekkürler bilgi için
    birde yakıt mevzusu var ikisi arasında çok fark varmı bu konuda

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Aprilia Scarabeo 200 veya Beverly 250 düşüne bilirsiniz. Eşim ikisini de kullanıyor gayet rahat.

Gamelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bence xmax alabilirsin şimdi birde xmaxın bi küçüğü nmax çıkıyor oda güzel. Yakıt konusundada xmax250 kullanıyorum yanlış hesaplamadıysam eğer 0,17 krş yakıyor...

Motosikleti
    pcx
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia Scarabeo 200 veya Beverly 250 düşüne bilirsiniz. Eşim ikisini de kullanıyor gayet rahat.
    Teşkler ama onun tipini çok beğenmedim bide beklentimi Karşılar mı emin olamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı Gamelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence xmax alabilirsin şimdi birde xmaxın bi küçüğü nmax çıkıyor oda güzel. Yakıt konusundada xmax250 kullanıyorum yanlış hesaplamadıysam eğer 0,17 krş yakıyor...

Nmax a baktım biraz 125 lik. Beklentimi Karşılar mı sizce Pcx den daha mı iyidir ?
    Xmax Hoşuma gidiyor ama onda da fiyatlar 14-15 gördüklerim. Gerçi ben abs lere baktım.
    10 bin civarı güzel Bişi bulurmuyum ki

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Öncelikle kendim HONDA MSX 125 kullanıcısıyım ...
    Benim görüşüm msx almanız 4 vites debriyajlı falan hem sürüşten zevk alırsınız.
    hemde kıvrak bir motor oldugu için sehir içinde rahat edersiniz.
    tam anlamıyla yakıt cimrisi 5.5 litre deposu var 250 300 km arası yol yapabilirsiniz.
    Kesinlikle masrafsız motoru öldürebilceginizi sanmıyorum bunu basarmak zor .
    Anca düşürürseniz falan öyle problem olabilir her motorda oldugu gibi.
    Diger motorlara göre ufak olması aslında tatlı bi duruş sergiliyor .

Herkezin gözü üzerinizde oluyo sahsen beni durdurup herkez soruyo . Suan ki kur la plaka ruhsat 8400 civarı
    Şöyle kendi cektigim kısa bi video yu paylaşayım .
    Hız olarakta 120 civarı yapıyor sürüşünüze baglı .

Lakin parça fiyatları baya bi tuzlu aksesuarları türkiyede cok az bulunuyor .
    Bagaj demirini 600 TL ye Honda Aneste satıyolar tabi yurt dısında gelmesi kargo dahil 70 dolar

Kısaca belirtmek gerekirse tam bi sehir içi motoru , yakıt cimrisi , aşırı zevkli , alıp 10 sene sürün
    Ama motoru alırsanız direk bi çift MİCHLEN CİTY GRİP Lastiginizide yanınızda götürün orda taktırın ayriyetten Rizoma Veya Forza aynası da yanınızda götürün cünkü lastik ve aynalar berbat bütün motosikletlerde oldugu gibi.

inşallah acıklayıcı bir yorum yapmışımdır

Scooter olarakta tabiki xmax
    He birde kesinlikle otopark bulmalısınız sokaga atılabilcek bişey degil bu motorlar şahsen kıyamam

Motosikleti
    pcx
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kendim HONDA MSX 125 kullanıcısıyım ...
    Benim görüşüm msx almanız 4 vites debriyajlı falan hem sürüşten zevk alırsınız.
    hemde kıvrak bir motor oldugu için sehir içinde rahat edersiniz.
    tam anlamıyla yakıt cimrisi 5.5 litre deposu var 250 300 km arası yol yapabilirsiniz.
    Kesinlikle masrafsız motoru öldürebilceginizi sanmıyorum bunu basarmak zor .
    Anca düşürürseniz falan öyle problem olabilir her motorda oldugu gibi.
    Diger motorlara göre ufak olması aslında tatlı bi duruş sergiliyor .

Herkezin gözü üzerinizde oluyo sahsen beni durdurup herkez soruyo . Suan ki kur la plaka ruhsat 8400 civarı
    Şöyle kendi cektigim kısa bi video yu paylaşayım .
    Hız olarakta 120 civarı yapıyor sürüşünüze baglı .

Lakin parça fiyatları baya bi tuzlu aksesuarları türkiyede cok az bulunuyor .
    Bagaj demirini 600 TL ye Honda Aneste satıyolar tabi yurt dısında gelmesi kargo dahil 70 dolar

Kısaca belirtmek gerekirse tam bi sehir içi motoru , yakıt cimrisi , aşırı zevkli , alıp 10 sene sürün
    Ama motoru alırsanız direk bi çift MİCHLEN CİTY GRİP Lastiginizide yanınızda götürün orda taktırın ayriyetten Rizoma Veya Forza aynası da yanınızda götürün cünkü lastik ve aynalar berbat bütün motosikletlerde oldugu gibi.

inşallah acıklayıcı bir yorum yapmışımdır

Scooter olarakta tabiki xmax
    He birde kesinlikle otopark bulmalısınız sokaga atılabilcek bişey degil bu motorlar şahsen kıyamam
    https://www.youtube.com/watch?v=tt4vTgPTrhY
    gayet açıklayıcı çok teşekkürler ama çok tarzım bi motosiklet değil
    üsküdarda biraz sıkıntı otopark :(

Motosikleti
    pcx
    Az önce Xmax denedim boyum yetişmedi :/
    Bukadar mı bütün tavsiye ?

Motosikleti
    xmax250
    maxi scooter aralarında boyutları hemen hemen hepsi xmax ayarında.. demekki model ve sekil degismen gerekecek...

vespa öneririm kişisel olarak... 150 lx ya da ikince el gts250 vs..

bütcenin biraz üstüne cıkabilir ama en rahat kullanacagın modeller bunlardır...

bunun yanında yeni cıkan fiddle III 200 lerede bakabilirsin bütce yi rahatlatmak icin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

sym demişken aklıma joyride 200 de geldi ona da bakabilrsin...

Motosikleti
    pcx
    maxi scooter aralarında boyutları hemen hemen hepsi xmax ayarında.. demekki model ve sekil degismen gerekecek...

vespa öneririm kişisel olarak... 150 lx ya da ikince el gts250 vs..

bütcenin biraz üstüne cıkabilir ama en rahat kullanacagın modeller bunlardır...

bunun yanında yeni cıkan fiddle III 200 lerede bakabilirsin bütce yi rahatlatmak icin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

sym demişken aklıma joyride 200 de geldi ona da bakabilrsin...
    teşkler bilgi için.
    saydıklarınız arasında sadece joyride 200 hoşuma gitti oda ehh tabi tip olarak özelliklerine bişi diyemem. pcx neden seçeneklerde yok? 160 boyunda xmax kullanan varmı ben mi gözümde büyüttüm acaba ilk bakışta

Motosikleti
    xmax250
    pcx de olur neden olmasın ama ben uzun yol da yapmak istediginiz icin onu elemiştim kafadan =)
    yoksa pcx de bir ton kullanıcısı olan kendini kanıtlamıs bir scooter..

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    şu forumda kadın olmak güzel şey

Motosikleti
    pcx
    pcx de olur neden olmasın ama ben uzun yol da yapmak istediginiz icin onu elemiştim kafadan =)
    yoksa pcx de bir ton kullanıcısı olan kendini kanıtlamıs bir scooter..
    anladım kendisini araştırıp geri döneceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu forumda kadın olmak güzel şey
    uzunca yazımdan cevap verdiğiniz kısım etkileyici..
    efendy06 bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    cevap vermeye girmiştim de arkadaşlar yoğun cevaplamış... bende kadın olmanın güzelliğini söyledim bolca cevap

Motosikleti
    pcx
    peki .

Motosikleti
    pcx
    PCX 125 aldım bugun, hayde hayırlısı bakalım. Nostalji 125 de satılık belki eş dost vardır arayan bilginize

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    pcx güzeldir, güzel.. Öyle 120-130 kmleri göremezsiniz ama şehir içinde çok memnun kalırsınız. İzmir örneğini vermişsiniz ki izmire de gider. Son hız en fazla 110 yavaş gelmez, etrafın tadını çıkararak giderim bundanda sıkılmam derseniz, on numara gider..
    Hayırlı uğurlu olsun..
    svgblg bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Hayırlı olsun, güle güle kullanmanız dileğiyle
    svgblg bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)