Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tektekerde gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    Valentinik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR 150-31 AVANTGARDE
    Herkese merhaba arkadaşlar, motorum 500 km ye ulaştı rodajın çoğu bitti sayılır bende artık motora biraz yükleniyorum Bugün biraz tekteker deniyim dedim aslında daha once hep scooterda yaptigim icin viteslide ilk defa teker yapicaktım. Neyse taktım 1 e 15 le giderken debriyaji cekip 8 bin devirde çat diye saldım motor iyi tekere geldi bi 10 metre gidip indirdim. Kısaca debriyajla tekere alırken çat diye sert bir ses geliyodu başta zincirden geldiğini düsündüm daha sonra ön maşadan geldigini farkettim bunun sebebi ön amortisorler olabilirmi? Birde debriyajla yapmak biraz riskli biraz zararlı olduğu için gazla tekere alıyorum suana kadar rekorum sentede 150 metre oldu yol bittigi icin mecbur indirdim :D Nedense 1. Vites disinda hicbir vitesde tekere alamıyorum bunun sebebi benden kaynaklımı? Son olarak tekteker yapmak vitesli motora ne gibi zararlar verir sıfır motoru elimize almayalım :D Herkese iyi forumlar
    tinerci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ön maşa bir anda boşalınca dampere vuruyordur normal olmalı. Tek teker yapmak motora her yönden zarar verir,bence tek tek saymaya gerek yok. Motorun sadece birinci viteste teker yapabilmesi de gücünden kaynaklı. Kocaman bir arka dişli takarsan gazla bile tekere gelir. Ama son hızı unut.

Motosikleti
    Zaten kendimi en geri atiyom ayaklarimi bile yolcu ayakligina koyuyom gazla tekere aliyorum senteye biraz zor geliyo ama ziplayarak alinca senteyede geliyo bazen, aslinda bi kac gundur yapiyorum bugn zincirden ses geliyo diye ustama gittim zincir bollasmıs dedi rahatladım aslında ben zincir veya disli yamuldu diye korkmustum :D Zaten bugun hevesimi aldim uzun bi sure daha teker yapcagmi sanmiyorum

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Motorun rodajda. Motoru tekere alınca motorun içindeki yağ geriye doğru gidecektir. Motorun içinde ufakta olsa bazi yerlere yağ o an ulaşamaz. 10 metre belki tamamda, 150 metre falan yapmasan senin için iyi olur.

Doçkinderi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading....
    Alıntı Valentinik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hevesimi aldim uzun bi sure daha teker yapcagmi sanmiyorum
    Yaparsın yaparsın. Tek tekerin tadını aldın mı yapmamak elde değil
    Kasksız motorcuya selam verilmez , genelde sela verilir.

Motosikleti
    Alıntı Doçkinderi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaparsın yaparsın. Tek tekerin tadını aldın mı yapmamak elde değil
    Dün öyle diyodumda bugün harbi yapasım var

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Tek teker yapma, motoru bağırtıp debriyajı aniden bırakarak hiç yapma. Şu motorları düzgün sürmüyorsunuz motor dağılıyor ondan sonra çin malı kötü oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)