Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yolda ne giyilmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    HayırsızOğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Antalya-Ankara arası yola çıkacağım ağustos ayının 2. Haftasında. Nasıl giyinmeliyim? Deri yelek mi kot yelek mi? Deri eldiven? Öğrenciyim uygun bütçe olursa sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben kışları mont giyerim, yazları ise deri yelek. sıcak ile ilgili problemim olmadı.. tarzın neyse öyle giyinmelisin kot veya deri fark etmez.. ama yeleğin altına uzun kollu ince bir şey giymeni tavsiye ederim kolların güneş yanığı olmasın. özellikle eldivende takılıysa 2x amele yanığı olursun

eldiven ise mutlaka yazlık hava alan bir eldiven olmalı, yazlık olduğu sürece deri olmasında bir problem yok..

yanında bir adet mont bulundurmanı tavsiye ederim, uzun yol bu belli olmaz 2000 metre rakımlara çıkacaksın soğuk olursa giyersin..

bu şekilde giyinmenin güvenlik açısından sıfır olduğunu sende biliyorsundur zaten. aşağıda bunu yazan arkadaşlar olucaktır ben tavsiyede bulunmak istedim.
    HayırsızOğul bunu beğendi.

HayırsızOğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Biliyorum çok teşekkür ederim suni deriden bir yelek bulamadım henüz.. Diktirsem mi diye düşünüyorum doğrusu ama onu kim yapar onu da bilmiyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı HayırsızOğul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum çok teşekkür ederim suni deriden bir yelek bulamadım henüz.. Diktirsem mi diye düşünüyorum doğrusu ama onu kim yapar onu da bilmiyorum
    deri yeleği deri giyim satan yerlerde bulabilirsin. diktirmeye gerek yok mesela kırcılar, aydın deri, hudson deri gibi

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Asfaltta sürüklenirken deri veya kot yelek ne kadar koruyor ? Korumalı ceket deri veya tekstil , korumalı pantalon yok ise dizlik ile takviye edebileceğin kalın bir kot pantalon , eldiven , kaskla mont arasına böcek taş v.s şeyler çaptığında acıtmaması için bir fular sarabilirsin , motor botu, yok ise sağlam bir bot. Tarzımı koruycam diye heba etmeyin kendinizi. Tekeriniz düz bassın.
    MimTolga ve hakikiteker bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Tarz ne olursa olsun uzun yolda korumalı motosiklet montu, balaklava, kapalı kask, motosiklet botu yoksa bile normal bot ve pantolon yoksa da dizlik mutlaka takmalısın. Ben de deri yelek giyiyorum ama montun üzerine, zaten sürekli hareket halinde olacağın için terlemezsin. Açık kask ile sinek böcek neyse de arı veya taş denk gelirse Allah korusun büyük sıkıntı yaşarsın, yolculuk eziyete döner. Sürüklenme vs. durumunda normal pantolon, polar, ayakkabı vs. bildiğin gibi hiçbir işe yaramıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    google maps yol tarifinden gideceğin yolun harita üzerinde çıkış saati belirterek hava durumunu öğren. ona göre önlem alarak yola çık.kapalı kask renkli vizör veya güneş gözlüğü,bot,yazlık eldiven,dizlik standart olsun. Öğrenci işi yazlık motosiklet mont,içine t-shirt,sık dokunmuş kanvas veya kot pantolon,içine pamuklu eşofman ya da pijama. Yanına alacağın yedekler,şapka,pantolon,çorap t-shirt,yağmurluk veya siyah kalın çöp poşeti.4-5 adet market poşeti,koli bantı. Hayırlı yolculuklar. kazasız belasız git gel inşallah..

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yelek ve kot sana hiçbir koruma sağlamaz. Tam korumalı yazlık tekstil ceket ve pantolon ve uygun Çizme olmadan uzun yola gidilmez. Aslında en iyisi iki Parçalı deri tulum ve çizmeler. Içine de Coolmax faktörlü iç çamaşırı ama bunu maalesef çok kişi yapmıyor. Ben şahsen tam takım Full koruma olmadan iki Parçalı deri yola kesinlikle çıkmam. Can tatlı. Sonraki Pişmanlık fayda etmez.

Eğer çıkarsan iyi yolculuklar.
    ayzek bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Dostum kotla deri ceketle cikma ogrebciyim butcem yok diyorsan ekipmani tamamlamadan cikma bak gecen pazar kaza gecirdim 50-60 km hizla yana dogru kac takla attim sayamadim bende korumali ceket pantalon icin butcem yoktu diye isin ucuzuna kacarak cirt cirtli ekipmanlar aldim belki dusup suruklenmede koruyordur gel gelelim yana dogru takla atmaya baslayinca hepsi uzerimden ayrili verdi uzaya firlatilan mekik ve yakit tanklari gibi hepsi benden ayrildi sonuc on ve arka kaburgalarda catlak asfalt yanigi ucuz atlattik uzun yolda hizinin daha yuksek olacagini tahmin ederek ekipmansiz cikma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)