Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pcx im bi deişti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx 125
    Sa agalar , geçen 86 kilo arkadaş artçı aldım çukura girdim o zaman bi sorunu yoktu.Eve gledim park ettim , motor garajda 2 gün durdu bu sefer uzun boylu bi artçı aldım motor sallandı sürerken , bunun boyundan dolayı mı sizce yoksa amortisöre bişey mi olmuştur ? Birde tek bindiğimde sanki eskiye göre biraz daha hırçın oldu motor arka tarafı itiyo gibi , gidonu sallayınca motorda çabuk sallanıyo gibi geldi yoksa piskolojik mmidir ? sizce illa servise mi götüreyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu kadar ayrintiya girmeyin. Bir sure daha kullanin. Baktiniz bir sorun var sizi engelleyen, rutin serviste dile getirin. Derim ben.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    ARTÇI ağırlığı sürücünün ağırlığından fazlaysa
    dengeyi ve direksiyon hakimiyetini daha fazla etkiler..
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARTÇI ağırlığı sürücünün ağırlığından fazlaysa
    dengeyi ve direksiyon hakimiyetini daha fazla etkiler..
    bunu babama göstericem adam 107 kilo ben 60 kiloyum sürerken mecbur yalpalıyorum düzgün süreniyorum diye kızıyor
    Pisman, arslan26 ve bbatuhann bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Bence kişiden kaynaklanıyordur. Artçı olmakta bir meziyettir..

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Artçı, motorun ağırlık merkezinin ortadan arkaya doğru kaymasına sebep olur. Tek sürücü dengeyi korumak için küçük direksiyon hareketleri yapar, arkada yük varsa ve sabit de değilse atalet nedeniyle yalpalama büyür.. Hele bir de sürücünün başının arkasından bir sağdan-bir soldan bakıp ileriyi görmeye çalışıyorsa düz yolda yalpa yapmanız kaçınılmazdır. Eller, ayaklar sabit olacak, başını da dik olarak sağa sola çevirecek yoksa sarhoş faytona dönersiniz..

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı, motorun ağırlık merkezinin ortadan arkaya doğru kaymasına sebep olur. Tek sürücü dengeyi korumak için küçük direksiyon hareketleri yapar, arkada yük varsa ve sabit de değilse atalet nedeniyle yalpalama büyür.. Hele bir de sürücünün başının arkasından bir sağdan-bir soldan bakıp ileriyi görmeye çalışıyorsa düz yolda yalpa yapmanız kaçınılmazdır. Eller, ayaklar sabit olacak, başını da dik olarak sağa sola çevirecek yoksa sarhoş faytona dönersiniz..
    Saık aga , zaten bana diyodu şuraya bak oraya bak diye korkudan :D sanırsam artçı yüzünden

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yalnız hatırladığım kadarıyla maksimum 154 kg yükten bahsediliyor siz accık aşmışsınız bir de çukurlardan bahsediyorsunuz o amortisörler fazla yaşamaz

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız hatırladığım kadarıyla maksimum 154 kg yükten bahsediliyor siz accık aşmışsınız bir de çukurlardan bahsediyorsunuz o amortisörler fazla yaşamaz
    yani servise götüreyim mi ? benim kiloda 70 , geçmişim ya :(

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    servise götür ama toplam da 170 kg bindik deme verilen değerler sadece amortisör için değil şase içinde geçerli diye biliyorum ben ha o kadar farkla şase kolay kolay zarar görmez ama amortisörler o kadar tolerans göstermeyebilir
    MotorcuMetos bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    gidon rulmanları girdiğin çukur nedeniyle boşluk yapmış olabilir buda bahsettigin sallantılı sürüşe neden olur..gidonun altındaki somun hafif sıkılarak daha stabil sürüş sağlanabilir..kontrol etmekde fayda var..
    MotorcuMetos bunu beğendi.

Motosikleti
    Pcx 125
    Soağolun agalar , ilk bi gidon altındaki somonu sıkcam sonra düzelmezse servis

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)