Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

"Bali" tam olarak nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Arkadaslar iyi aksamlar herkese,
    Motoruma yeni elcik alip taktim ama one dogru donuyo gaz kolu, aldigim yeri arayip sordugumda 'ucuna bali surun biraz bekleyin sorun kalmaz' dedi. Cok ilgili bir beyefendiydi ama hayatimda duydugum tek "bali", sokak balicilerinin cektigi "bali". Bu bali tam olarak nedir nereden alinir nasil uygulanir aciklayabilcek var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bali ucucu bir yapiskandir. Hirdavatcilarda bulabilirsiniz. Ama bali olayina karsiyim. Hed nekadar orjini gibi olmasada japon tercihimdir :D

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    adamın dediğide farklı birşey değil zaten. bildiğimiz bally, yalnız satışı yasak artık satılmıyor. derby yapıştırıcı diye sorarsan işine yarayacak bir yapıştırıcı bulmuş olursun.

"Balco" adlı firmanın "Bally" adındaki yapıştırıcı olan ürünü..

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Genelde bisiklet lastiğine yama atarken kullandığım eski bir yapışkandır. Normal yapıştırıcının az zararlısı ve daha güçlüsüdür

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ne kadar çok keş varmış forumda gecenin 2 sinde herkez bally tanıtıyor ağzının suyu aka aka
    bassturbin, SweentLy ve ellaksakir bunu beğendiler.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hiçbir uyuşturucu ve alkolun yaşatamadığı kafayı yaşatan bir madde :Dddd

Dediğim gibi normal yapıştırıcının biraz daha güçlüsü ama japon kadar zararlı değil.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bally nin çakması da var türk bir firma üretiyr ve yapışmıyor kutusana bakmadan almıştım ona dikkat edin

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    aynen kullanım amacı dışında kullanmayı ne kadar seviyoruz. adaçayını suya atıp içersen adaçayı oluyor yakıp dumanını çekersen salviya oluyor :D kenevirin dünya üzerinde envayi çeşit yararı var ama insanlar onu yakıp içine çekmeyi seçiyor :D adam yapıştırmak için bali soruyor millet kafası yeni geldi muhabbeti yapıyor :D
    tinerci ve isimbulamadı bunu beğendiler.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    en iyi yapıştırıcı iran yapıstırıcı nalburda bulursun baliydi japondu gec onları hem pahalı değildir 2tl fiyatında daha iyiside vardır onlada motoru tavana yapıstırırsın :D

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ulan ben o işi japonla hallettim. Bakalım gaz teli kopar ederse ne bok yiycez

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar çok keş varmış forumda gecenin 2 sinde herkez bally tanıtıyor ağzının suyu aka aka
    nerde kaldi yumurta poşetleri
    tinerci bunu beğendi.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Ben elcikleri takarken bally, derby, silikon ne varsa denedim 1 hafta dayanmadı. Sonra 404 Epoxy var onunla yapıştırdım taş gibi 3 aydır sorunsuz kullanıyorum. Nalburdan almıştım 3-4TL olması lazım, iki tüp var karıştırıp sürüyorsun taş gibi oluyor. Bu arada ne kullanırsanız kullanın yüzeyi iyice temizleyin, yoksa bir sure sonra atıyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kullanım amacı dışında kullanmayı ne kadar seviyoruz. adaçayını suya atıp içersen adaçayı oluyor yakıp dumanını çekersen salviya oluyor :D kenevirin dünya üzerinde envayi çeşit yararı var ama insanlar onu yakıp içine çekmeyi seçiyor :D adam yapıştırmak için bali soruyor millet kafası yeni geldi muhabbeti yapıyor :D
    adaçayı olayını bilmiyodum bak, onu bi denemek lazım

bali ile yapıştırmak yerine, elciği geçirdiğin plastiğe siyah elektirik bandı dönerek kalınlaştırabilirsin,
    akabinde uygun kalınlığa gelince sıkıştırarak elciğini takarsın, diğer türlü yapıştırır isen, komple
    değiştirmek zorunda kalıcaksın bir sonrakinde..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    bir daha sökmek gerektiğinde rahat sökebilmek için bali iyi bir seçenek.
    kaldı ki bali bir marka, aynı işi gören herhangi bir markayı da alabilirsin.

yalnız benim bildiğim bu tür elcik kılıf vs esnek ürünler yerine takıldıktan sonra oynamasın diye ölçüsü bir tık küçük üretilir, sen takmadan önce sıcak suda ısıtıp genleştirirsin. yerine kolayca taktıktan sonra soğur ve sıkılaşır, kolay kolay da oynamaz.

@okaca elektrik bantı önermiş ama kaygandır, onun yerine nalburdan su tesisatlarında kullanılan teflon bant alıp sararsan daha faydalı olur.
    efendy06 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Arkadaslar cok tesekkur ederim cevaplariniz icin arastiricam hemen ancak sorunum o degil. Elcik yerine oturdu cikmiyo ama one dogru donuyo, hani gazi acmak icin kendimize ceviririz, birakinca bi yere kadar one gider daha da fazla one donmez ya, iste benimki one donuyo. Eksik parca vs. oldugunu dusunuyorum ama adam yok dedi iste, acaba baliyi elcigin parcasini kalinlastirmak icin mi kullanicam?

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Bally ve derby ikisi de muadildir. Etken maddesi toluen olan elastik yapistirici. Elastik parcalarin yapistirilmasinda idealdir. Dolgu malzemesi olarak kullanilabilecegini sanmiyorum.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğimiz aktarda satılan adaçayıyla da oluyor mu yoksa amerikadan gelen zımbırtı mı olması lazım. Aktardaki oluyorsa nargileye biraz katıp deneyeyim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)