Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garanti umrumda değil servisi değiştireceğim...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Açık açık marka vermeyeyim zaten servisin pek markayla alakası yok herhalde pek denetlemiyorlar ustaları. Motoru sıfır aldım şu ana kadar 600 kilometrede bide 1700 de bakıma gittim ikisindede yağ değişti civatalar falan sıkıldı hatta ikinci bakımda ciatalar bile sıkılmadı tüm bunlar bi yana 2. bakımda gittiğimde normalde bana önerilen yağ Castrol power 1 olmasına rağmen tuhaf bi markanın yağını koyul neden koyulduğunu sorunca bir bu yağdan bi diğer yağdan koyacaz sıkıntı olmaz boşa masraf yapma dedi. Bende anlamadığımdan bişey demedim derken zamanla çekişte düşüş ve 70 kmden sonra devirin çok arttığını ve motorun vites ister gibi bağırdığını fark ettim tekrar gittim zincir ayarından şüpheleniyordum sıkıntı yok dedi yolladı aradan 200 km lik bi zaman geçti bu gün arkadaşın arabası bozulduğu için ona parça almaya sanayiye giderken bu durum çok sıktı beni ve döndüğümde başka motorcuya gittim. Zincir ayarından şüphelendiğimi söyledim onada zincirden olmaz dedi ve motora bindik beraber 2 tur attık o sürdü motoru döndüğümüzde direk yağdan kaynaklı olduğunu söyledi bende mantıklı buldum çünkü 2. bakıma gitmeden önce rodajda olduğum halde motor çok güzel gidiyodu en fazla 70 le gidiyodum ve istisnai durumlarda hızımı arttırıyodum motor bağırmıyodu o kadar fazla. Usta yağın aşırı kötü olduğunu söyledi ve bunun debriyaja zarar vereceğini( adını unuttum debriyajla ilgili bişeyi bozar sana 120 liraya falan mal olur hemen yağı değiştir dedi.) Kısacası bana 25 liraya yağ koyulduğu halde ben tekrar 30 liraya yağ koyduracağım daha 2 hafta geçmeden meğer benim yağı 30 liraya koyuyolarmış ilk bakımda 40 lira almışlardı. başka motorcuya gitmesem belki daha kötü sonuçlarla karşılaşacaktım. Zaten motorumun far ayarınıda yapmamışlardı ve yapamaayacaklarını söylemişlerdi binaların 3 katlarını izliyorum :D ondan dolayıda kızgınım. sonuç olarak yemişim garantisini artık değiştirecem motorcumu.[/SIZE][/SIZE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bazi servisler boyle maalesef.Garanti gitmesin ayiya dayi de . 30 liraya alir istedign yagi koyarsin tekrar. Far ayarini da kendin yap ne kadar zor olabilir ki?

Servisin yaptiklarini da ekrem ata beye mail at yada burdan ulas. Pulsar konusuna ugruyor arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Marka da ver internet ne icin var? O servise yarin oburgun forumdan biri de gidebilir. İnternetin gucunu kullanalim lutfen..

valla yemişim garantisini dedim geçen sene aldığım Honda MSX125 imi bir kere bile yetkili servise götürmedim.

cep telefonumdan bana özellikle ulaşıp yakıt pompamın garantiden değişmesi için motosikletin geri çağrıldığını gelmemi istediler gittim yaptırdım

hala götürmüyorum..

velhasıl olacağı varsa olur geri çağırma gibi durumlar olursada servise gitmişsin gitmemişsin önemli değil.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    10W-40 yağ koyduğun sürece, yağ markasından modelinden motorun performansı düşmez. Başka bişey vardır. Debriyajda sorun çıkmaz ben hep araba yağı koyuyorum, ne normal kullanımda ne de debriyaj yakarak hızlı kalkışta sorun yok.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    GARANTİ DİYE BİRŞEY YOK SADECE BANKA VAR ;)
    Carbondioxid bunu beğendi.

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Kendiniz öğrenin yağ,hava filtresi,buji gibi kolay ve sürekli değişmesi gereken parçaların değişimini öğrenin zor değil. Hem masrafınız olmaz hem de kendi malınıza kendi yaptığınız bakımda içiniz rahat olur.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garantiyi ilk 4 ayda yakan biri olarak sen servisin yaptığı sözde bakımın kat kat daha iyisini yaparsın
    zaten o servis denen yer de iyi markanın eline geçti diğer markayı da çıkardılar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Arkadaşlar bu forumda 2006 dan beri varım , o zamanlarda serkan abi gibi izah edenler yoktu . Biz söküp burda yazılanları uygulaya uygulaya öğrendik ve yaptık bence . Adam gibi ustanız yoksa dinleyin anlayın yapın , sadece tamamen öğrenene kadar çok sabırlı olun .

karbüratörün gaz fişeğini takmayı öğrenirken ağladım yaa ağladım , fişeğin kanalı rölanti vidasına oturmuyor arkadaş motor çalışıyor deli gibi çeviriyor . Elime fişeği aldım düşün düşün düşün aklıma birden geldi ulan bu servistekı göt parmağını sokuyordu deliğe acaba o delikte ne var ( pok var :D ) bir çentik fişeğe baktım acaba bu buraya mı oturuyor evet taktım bir bastım marşa misss gibi çalışıyor .

o işaretleri urda duydum söktüm , motoru lokma ile çevirdim işaretleri gördüm işaretler birleştiğinde sente oluyordu vs . Korkmayın deneyin , olmazsa yazın olduralım
    cenkito, efendy06, Salih_T ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bendede 110 a falan gelince 5. viteste devir bitiyor motor yağındanmıymış ki ? benim motorla 130 140 deviren var benimki 110 yapınca devir bitiyor

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    açık açık marka vermeeyim:

justlook78 Çevrimdışı
    Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    yağın bu kadar etkisi olacağını pek sanmıyorum ama neyse.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağın bu kadar etkisi olacağını pek sanmıyorum ama neyse.
    Performans amacıyla üretilmeyen motorda zaten güç limitli. Eğer yağ gerçekten kalitesiz ise bu gözle görülür derecede etkileyebilir. Benzin de etkili olabilir tabi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    işte marka adı vermediğiniz sürece böyle kaamill tamirciler motorları bi güzel düzer
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Kendin yap, Uzmanlık isteyen işler haricinde gitme. Paran cebinde kalsın.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı cemo5565 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede 110 a falan gelince 5. viteste devir bitiyor motor yağındanmıymış ki ? benim motorla 130 140 deviren var benimki 110 yapınca devir bitiyor
    Gösterge yanıltıyor olmasın bir araba ile dene
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)