Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

saniyelik kazalar absnin önemi

Motovento
    REKLAM ALANI

bu gün Motorlardaki absnin önemini anladım.
    etiler akmerkez önünde düz yolda azda olsa açık diye ufaktan biraz hızlandım.
    tahmini 110 120 arası. otobüs duraklarının ordan bir köpek atladı onu gördüm geçtiğini.
    sıkıntı yok gibi dururken birde ne göreyim.
    köpeğin tasması var. kadın diğer uçta.
    köpek diğer uçta. ortaya doğru bir ip çekilmiş ve ben oraya doğru gidiyorum.
    işin güzel tarafı reflekslerim biraz gelişmiş.

AEA videoları izlemekten ön frene düzgün asıldım. önden yavaşladım ve önü azda olsa kazıklayıp kaydım.
    işin güzel yanı düşmedim. kadın yanımdan geçti ve bana dediği şey. (birdaki motorum kesinlikle ABS Lİ OLACAK )

DİKKATLİ OLSANA.

şimdi size sorum. boş olduğu için orda biraz hızlanmam benim hatam ama bunun dışında ki hatam nedir.
    zaferce bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Her an yola dikkatsizce köpek yada köpeklerin cikacagini ongorememek...
    efendy06, snappy x ve yusufbaris bunu beğendiler.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    On tekeri kizaklamak, muhtemelen asfalt yada yoldan kaynakli degil senden kaynakliydi daha sogukkanli ve iyi fren yapmaya çalış, hızın, ongorememen, tecrubesizligin(kopegi gormussun sıkıntı yok diyosun yol var , hizin 100 civari ve kopek gordun? Hic farketmez kedi kopek ordek sahin balina insan maymun, azalticaksin kardeşim hizini ip var yok farketmez yola atlayiverir)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Uzun yolda 130 basarken önümüze köpek atladı ilerimde bi tane Jetta baya yalpaladı ama ben sakince hızımı 90'a kadar düşürdüm o arada köpekte geçti zaten. Köpek atlamalarında amaç makul hıza düşüp manevra yaparak köpeği ıskalamak olmalı durmak zaten imkansız, abs'yi çalıştıracak kadar asılıyosan frene zaten yanlış yapıyosun.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Bence tasmalı köpekler ve tasmasız sahipleri yollara çıkmamalı yasak olsun gitsin dağda bayırda dolaşsınlar

bilgiler için teşekkürler ama tam anlatamadığımı düşünüyorum. şöyle düşünün caddenin bir tarafından bir tarafına ip çekilmiş ve uzaktan bu ip anlaşılmıyor. ben köpek geçince tehlike geçtiğini sandım ama abla köpeğin ipini açmış o bir tarafta köpek bir tarafta boydan boya ip ee ben burdan nasıl geçeyim kızaklama konusuna gelince önümde iple 5 metre var. hızım 70 anca indirebilmişim. kızaklama dışında o aletle kaçacak yerde yok. ya duracaksın ya düşüp bir yerimi kıracaksın.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    yola köpek atlamış. Snappy x e selam olsun
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı wantura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgiler için teşekkürler ama tam anlatamadığımı düşünüyorum. şöyle düşünün caddenin bir tarafından bir tarafına ip çekilmiş ve uzaktan bu ip anlaşılmıyor. ben köpek geçince tehlike geçtiğini sandım ama abla köpeğin ipini açmış o bir tarafta köpek bir tarafta boydan boya ip ee ben burdan nasıl geçeyim kızaklama konusuna gelince önümde iple 5 metre var. hızım 70 anca indirebilmişim. kızaklama dışında o aletle kaçacak yerde yok. ya duracaksın ya düşüp bir yerimi kıracaksın.
    İpe takılsanız köpek uçardı boynundan asılıp gözümde canlandırabiliyorum. Neyseki kaza olmamış, bi dahakine 110-120 yapmayın. Semt içi giriş çıkışı çok, yaya trafiği fazla olan yerlerde 70 km hız bile çok.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçmiş olsun, burada problem şehiriçi o denli işlek bir yoldaki yüksek hız.
    ABS konusunda yorum yapmıyorum sonra ortalık karışıyor

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben anladim da sen sanirim sadece 4 ayaklilari anlamissin...tasmasiz gezen cemkirenleri unutma....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ABS olsaydi kesin onlari balonu elindeki iple sallayan cocuk gibi ardindan sallardin.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    bu gün Motorlardaki absnin önemini anladım.
    etiler akmerkez önünde düz yolda azda olsa açık diye ufaktan biraz hızlandım.
    tahmini 110 120 arası. otobüs duraklarının ordan bir köpek atladı onu gördüm geçtiğini.
    sıkıntı yok gibi dururken birde ne göreyim.
    köpeğin tasması var. kadın diğer uçta.
    köpek diğer uçta. ortaya doğru bir ip çekilmiş ve ben oraya doğru gidiyorum.
    işin güzel tarafı reflekslerim biraz gelişmiş.

AEA videoları izlemekten ön frene düzgün asıldım. önden yavaşladım ve önü azda olsa kazıklayıp kaydım.
    işin güzel yanı düşmedim. kadın yanımdan geçti ve bana dediği şey. (birdaki motorum kesinlikle ABS Lİ OLACAK )

DİKKATLİ OLSANA.

şimdi size sorum. boş olduğu için orda biraz hızlanmam benim hatam ama bunun dışında ki hatam nedir.
    ne diyim şimdi sana bahsettiğin güzergahı sana sayıyorum
    BASIN SİTESİ GİRİŞİ(IŞIKLAR VAR)
    GÜVERCİNLİK (IŞIKLAR VAR)
    KOÇ KÖPRÜSÜ ÖNÜ (IŞIKLAR VAR)
    AKMERKEZ A KAPISI (IŞIKLAR VAR)

4 TRAFİK IŞIKLARININ HER BİRİNİN ARASI ORTALAMA 250 İLA 300 METRE ARASI HIZ LİMİTİ 70 KM

başka suç arama bence.
    motosiklet kullanıcısının ilk öğreneceği şey suçlu aramamak nedenmi
    önüne biri atlayabilir sende ona çarpmamak için kırıp karşı şeride uçabilir ve araç altında kalabilirsin
    hayatından olduktan sonra bir suçlu olup olmaması ne farkeder.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Yahu Kendinizdede suç arayın biraz ,sırf bu konu için yazmıyorum ,motosiklete yeni başladım daha önce arabada kullandım ve çoğu araç kullanan abilerime arkadaşlarıma motorları fark ediyomusunuz diye sorduğumda,hayır etmiyoruz vızır vızır geçiyorlar göremiyoruz diyolar bi yandan haklılar ,bizim onları geçmemiz için izin istememiz lazım, yurt dışında nasıl bilmem ama türkiye için böledir. ben yapmıyomuyum bunları yazıyorum ama bende yapıyorum,ama dikkatli olmanız lazım sehir içinde hız yapmanıza gerek yok durabileceğiniz kadar gidin genellikle hatalı biz oluruz aynı şeritte adamın sağından geçmeye çalısıyorsunuz adam çukurvar kırdı ne olacak senin orada ne işin varki şerit onun?
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Demek ABS li motorun olsa 280 le geçeceksin ordan =) Yahu ferrariler bile 50 ile zor gidiyor orda.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kadın doğru söylemiş, dikkatli olsana.
    Otobüs duraklarının olduğu yerde niye 110'la 120'yle gidiyorsun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her an yola dikkatsizce köpek yada köpeklerin cikacagini ongorememek...
    noktasına kadar katılıyorum abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)