Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

boya handikapına cesur ve yenilikçi çözüm..

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Pazartesi zincirin ustundeki plastik yerin fotografini cekip atarim buraya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sukarbonsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Asil Çerkez rumuzlu üyümizin önerisi ile gelen Ferhat beyin motorunda yapmak istediklerini bizimle paylaşti bizde elimizden geldiğince kendisine yardımcı olmaya çalıştık
    Asil değil Bülnet bey. Deli Çerkes olacaktı.

Bu arada desen nasıl bir uygulama yapacaksınız ?
    ferhatseyhan bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Özür dilerim abi Deli ile asili karıştırmışım aslında ikiside yakışıyor sana desen olarak bir seçim yapmadık düz haki ve siyah olacak epey bir yol aldık sayılır işin çoğunluğu bitti birkaç güne tamamlarım Allahın izniyle bu arada SETA34 senin zincir muhafazasının kaplaması da tamam yarın öğleden sonra müsait bir zamanda uğrayıp alabilirsin

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su karbon kaplama , çok kulaktan dolma bilgilerin ve çeşitli hurafelerin ortalıkta cirit attığı bir mesele.

you tube videolarında sadece su kazanında , aktivatör ile çözülmüş desenin objeye transferi gösterildiğinden , seyreden bunun hazırlık aşamalarının ne olduğu hakkında fikir sahibi olamıyor.

Bence Bülent bey, basitce bu baskının ne türlü işlemlerden geçerek bu hale getirildiğini anlatırsanız , yapılan işlemin dayanıklılık oranlarını, desenlerin ne olabilceğini ve kabaca fiyat bilgisi verirseniz , bu başlığı takip edenler için oldukça fayda sağlayacağına inanıyorum.

Örneğin 2 çamurluk bir depo kaplamasının fiyatı , 2 jant kaplamasının fiyatı ? Hepsi aynı anda yapıplırsa ne kadar gibi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su karbon kaplama , çok kulaktan dolma
    bilgilerin ve çeşitli hurafelerin ortalıkta cirit attığı bir mesele.

you tube videolarında sadece su kazanında , aktivatör ile çözülmüş desenin objeye transferi gösterildiğinden , seyreden bunun hazırlık aşamalarının ne olduğu hakkında fikir sahibi olamıyor.

Bence Bülent bey, basitce bu baskının ne türlü işlemlerden geçerek bu hale getirildiğini anlatırsanız , yapılan işlemin dayanıklılık oranlarını, desenlerin ne olabilceğini ve kabaca fiyat bilgisi verirseniz , bu başlığı takip edenler için oldukça fayda sağlayacağına inanıyorum.

Örneğin 2 çamurluk bir depo kaplamasının fiyatı , 2 jant kaplamasının fiyatı ? Hepsi aynı anda yapıplırsa ne kadar gibi.
    +1 (10 karakter)

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Benim bir arkadas adapazarinda bu ise girmisti. Ogrenciyken ortak oldu bikac kisiyle. Sanayide kucuk biyer kiralayip havuzu falan yatırdılar. Jant jant kapagi falan yaptilar baya biseyler ama sonra para kazanamadilar yeterince battilar. Hatta gidip dukkani kapatirken malzemeleri beraber tasidik. Fena olmuuor desenleri cinden siparisle getiriyorlardi sanirim.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir arkadas adapazarinda bu ise girmisti. Ogrenciyken ortak oldu bikac kisiyle. Sanayide kucuk biyer kiralayip havuzu falan yatırdılar. Jant jant kapagi falan yaptilar baya biseyler ama sonra para kazanamadilar yeterince battilar. Hatta gidip dukkani kapatirken malzemeleri beraber tasidik. Fena olmuuor desenleri cinden siparisle getiriyorlardi sanirim.
    Biz bu işe başlamadan önce çok uzun soluklu bir araştırma yaptık öğretecek kimseyide bulamadık en son yurt dışından destek alarak ilerledik adapazarındaki Arkadaşı da ismen tanıyorum uzun zamandır paylaşım yapmıyor kapattığını bilmiyordum dışardan kolay gibi görünen bu iş içine girildiğinde çok zorluklarının olduğunu görürsünüz ve en büyük sıkıntı da malzeme temini için yurt dışına bağımlı olmak çok fazla tefferruata sahip bir sektör bilinçli ve kaliteli iş yapan kimsenin işsiz kalacağına para kazanamayacağına pek inanmıyorum onun için kendini geliştirmek ve araştırmak çok önemli bu tarz işe başlayıp kapatan 6 7 kişiyi biliyorum Allah herkese bir yerden rızkını veriyor belki bu işi bilen birinden teknik destek alsalardı daha rahat ilerleyeblirlerdi yinede haklarında hayırlısı olsun

ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su karbon kaplama , çok kulaktan dolma bilgilerin ve çeşitli hurafelerin ortalıkta cirit attığı bir mesele.

deli çerkes ' e kesinlikle katılıyorum.. hoş bu boya için de geçerli.. bence de önemli olan, ustalık,emek ve zaman isteyen, işin sonunda nasıl görüneceğini belirleyen, hazırlık aşaması.. dediğim gibi normal boya için bile meşakkatli olan bu süreç kaplama işi için daha meşakkatli daha spesifik.. ben uygulamayı yerinde gördüm ikna oldum.. yerinde görme şansını şimdilik bulamayan ve aklında şüphe olan arkadaşlar için de sürecin tamamının paylaşılması daha eftal olacaktır.. (tamamını derken mesleki sırlar müstesna )

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Valla fikren caiz bence de.. Yani eğer gerçekten sonuç olarak dayanıklı bir katman elde ediyorsak bu tekniğin tutmaması için tek bir sebep kalıyor geriye, oda mekan.. Abi çok uzaktasın ya

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    En azindan kucuk bir tanitim gosterim tarzi video olursa daha guzel olur hemde insanlar yapilan isi gorur
    ve ilgi ceker emeginiz degerlenir.

Saygilar sevgiler hayirli isler.

Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azindan kucuk bir tanitim gosterim tarzi video olursa daha guzel olur hemde insanlar yapilan isi gorur
    ve ilgi ceker emeginiz degerlenir.

Saygilar sevgiler hayirli isler.
    Bizi facebook sayfamızdan takip eder iseniz bu uygulamalar ile ilgili birçok videomuzu görme ve izleme imkanı bulabilirsiniz bunların içerisinde boya aşındırma testleride mevcut. Daha önce de dediğim gibi biz ağırlıklı olarak bun kaplamaları tüfekler üzerinde uyguluyoruz malumunuz tüfeklerde çok zorlu doğa kuşullarında kullanılıyor ve o koşullarda bile sorunsuz olduğu ve memnuniyet bilgileri bizlere ulaşmakta motorlar konusunda da aynı memnuniyeti sağlayacağımızdan hiç şüphemiz yok
    https://www.facebook.com/sukarbonsan1 bu sayfadan bizi takip edip fikir edinebilirsiniz

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Sukarbosan Cbr 600 rr ın arka çamurluk ve zincir muhafazası ne kadara kaplanır mat karbon olacak özelden de atabilirsiniz
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    konu içerisinde parçaların ilk hallerinin resimleri var.. ben de finalden iki kare paylaşayım işlemin kalitesi ve görüntüsü hakkında fikir sahibi olunmasına faydası olur.. paylaşımların devamı ve motorun son hali de paylaşılacak inşallah..
    http://imageshack.com/a/img673/5788/32nQY2.jpg
    http://imageshack.com/a/img673/2746/HO1Dwi.jpg

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Sukarbonsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz bu işe başlamadan önce çok uzun soluklu bir araştırma yaptık öğretecek kimseyide bulamadık en son yurt dışından destek alarak ilerledik adapazarındaki Arkadaşı da ismen tanıyorum uzun zamandır paylaşım yapmıyor kapattığını bilmiyordum dışardan kolay gibi görünen bu iş içine girildiğinde çok zorluklarının olduğunu görürsünüz ve en büyük sıkıntı da malzeme temini için yurt dışına bağımlı olmak çok fazla tefferruata sahip bir sektör bilinçli ve kaliteli iş yapan kimsenin işsiz kalacağına para kazanamayacağına pek inanmıyorum onun için kendini geliştirmek ve araştırmak çok önemli bu tarz işe başlayıp kapatan 6 7 kişiyi biliyorum Allah herkese bir yerden rızkını veriyor belki bu işi bilen birinden teknik destek alsalardı daha rahat ilerleyeblirlerdi yinede haklarında hayırlısı olsun
    Ortaklarla fikir ayriligina dustuler sanirim aslinda gelecek vaadediyordu gercekten. Ama insanlar da bilmiyor aslinda bu naneyi. Yoksa baya kaliteli oluyor cikardigi is gordugum kadariyla. Temenniler icin tesekkurler arkadasim yeni mezun oldu makina muhendisi piyasada boyle seyler denemesi de mesleginde avantaj saglayacak diye umuyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)