Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Custom cruiser hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NK 250
    Merhaba Sayın forumdaşlarım ben yeni kayıt oldum bu yaz motosiklet yaptırmayı düşünüyorum 10 bin tl bütçem var Cruiser motosikletler küçüklükten beri hayalim elbette gönül ister ki harley davidson olsun ama şu an olmuyor malesef neyse Antalya'da yaşayan arkadaşlarımız varsa anvil custom choppersı bilirler oraya gittim konuştum motosiklet alıp da custom mı yaptırayım yoksa siz mi yaparsınız dedim o da bana motosiklete gerek yok benim tek ihtiyacım iki teker bir motor gerisini biz yapıyoruz dedi 250 cc keeway supershadowun motorunu düşündük ama malum 250 cc olduğu için motoru çok küçük oluyor tek silindir de istemiyorum 650 cc motor düşünüyorum aklıma gelen markaysa yamaha dragstar bu motorun internette fiyatları 10 binle 30 bine kadar değişiyor benim tek ihtiyacım motoru geri kalanı değil şimdi sorum şöyle arkadaşlar ebayde bunun motoru parça olarak 500 dolarla 2 bin dolar arasında değişiyor ben bunu getirebilir miyim vergisi olur mu olursa ne kadar olur diğer sorum ise Türkiye'de bunun sadece motorunu bulabilir miyiz yani 10-12 bin tlye kendi zevkimde bir Cruiser motorum olsun istiyorum adam 250cclik motor için en fazla 6-7 bin tl tutar dedi 650 cc için ne kadar tutar bilmiyorum konuşmadım daha onu kısacası ben motoru büyük kaslı ve gök gürültüsü gibi sesi olan bir motosiklet istiyorum kusura bakmayın daha çok yeniyim pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim hepinize iyi forumlar iyi sürüşler dilerim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Arkadaşlar konuyu sabaha karşı açtığım için şimdi uyuyorum sabah her bir yorumunuzu tek tek okuyacağım şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı cumalar dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Hayırlısı olsun ama sağlam olur inşllh ucuz çinliler gibi olmasında :D
    Ridetolive96 bunu beğendi.
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

Motosikleti
    NK 250
    Teşekkür ederim inşallah kardeşim basit bir şey olacağını sanmıyorum abimizin bayağı harley çevresi var bir motosikleti 3-4 ayda yapıyor her cıvatasına kadar özen gösteriyor bakalım inşallah bir aksilik çıkmaz ilk motorum olacak hayalime bir kaç adım daha yaklaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:33 ----------

Arkadaşlar 92 görülme bir cevap hiç mi bilir kişimiz yok yahu :D

Motosikleti
    NK 250
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim ama bu kişi gerçekten güvenilir birisidir reklam yapmak istemem ama isterseniz dükkanının adını yazıp araştırabilirsiniz açılalı iki sene oldu antalyanin tabiri caizse ortasında dükkan açıp neredeyse bütün Antalya'yi kendisine bağlamış birisidir Tarhan telli bile gıcık olur kendisine :D

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı Ridetolive96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim inşallah kardeşim basit bir şey olacağını sanmıyorum abimizin bayağı harley çevresi var bir motosikleti 3-4 ayda yapıyor her cıvatasına kadar özen gösteriyor bakalım inşallah bir aksilik çıkmaz ilk motorum olacak hayalime bir kaç adım daha yaklaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:33 ----------

Arkadaşlar 92 görülme bir cevap hiç mi bilir kişimiz yok yahu :D
    chopper olarak elindeki paraya göre en ama en iyisi gv 250 bence v motor zaten biliyorsundur

Motosikleti
    NK 250
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim evet gv250 biliyorum hoşuma da gidiyor ama şuna bir açıklık getirmek isterim ben motosiklet değil sadece motorunu alıp gerisini yaptıracağım kendi zevkime göre şasi lastik egzoz vs. gv250 düşünüyorum ama o sanki v motordan çok L motor olmuş :D onun da silindirleri pek hoşuma gitmiyor fiyat performans olarak bir sey diyemem ama ben gürültü güç ve gösteriş istiyorum biraz da gv250 düşüneceğim teşekkür ederim

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yamaha virago 250 kopyası çinli v motorlar var, onlar işini görecektir, alıp sıfırlayabilirsin, benimkinden bulabilirsen enjeksiyonlu da olmuş olur ...

Motosikleti
    NK 250
    Yorumunuz için teşekkür ederim Çin deyince bi korkuyorum hiç bulaşmasam mı acaba diye ama kaliteli Çin motorlar da yok değil tabii tavsiyelerinizi değerlendireceğim tekrar teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Arkadaşlar peki ebay, yamaha dragstar 650 motoru yedek parça olarak ya da 650 cclik motor yedek parça olarak bu konular hakkında bilgisi olan abilerimiz kardeşlerimiz yok mu acaba?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Anvil Custom Choppers motorun dayanım hesaplarını nasıl yapıyor acaba ? Sorsan sana gülüp "Biz kaç yıldır bu işi yapıyoruz sen kafana takma" derler, biraz daha sorgulasan terslemeye başlarlar. Memlekette herkes doğuştan mühendis, biz boşuna yıllarca kafa patlattık. İçimden bu zihniyete öyle bir küfredesim geliyor ki anlatamam. Bunlar hep Orange County Choppers'ın televizyonda yayınlanmasından sonra ortaya çıktı. Ben o adamların yaptıkları motorlara bile aynı sebepten güvenip binemem. Adam bir bölümde arka tekerlek çatala girmiyor diye profili canavar diye tabir edilen aletle oyup tekerleği sığdırdı, sonra da profilde oluşan deliği kaynakla kapattı. Gel de o motora bin şimdi...

Bunlara kafanı yorma, git düzgün bir model al bin. Ayrıca cruiser motorlar başlangıç için zor motorlardır bir de 650 cc falan deyip işi iyice çıkmaza sokma. 250 cc Hyosung, Daelim Daystar 250 olmadı RKS Cruşser 250 veya Lifan LF250B al, hiç olmadı Falcon Freedom 250 al kullan sonra 650 cc alırsın.

Motosikleti
    NK 250
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi değerlendireceğim iyi forumlar dilerim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Plaka ruhsat ne olacak peki?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Yorumunuz için teşekkür ederim Çin deyince bi korkuyorum hiç bulaşmasam mı acaba diye ama kaliteli Çin motorlar da yok değil tabii tavsiyelerinizi değerlendireceğim tekrar teşekkür ederim
    hurdasını bulursan ya da yıpranmışını direk japon virago 250 parçaları ile yeniden toplayabilirsin, parçalar uyuyor, motor kodu aynı, beyin aynı, ancak her şeyden önce yol gösteren bu işi daha önce yapmış biri olacak ya da iyi bir ustan olacak, bizim lafımızla masrafa sakın girme, milimetrik fark olur, bir şey olur, mağdur olursun ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bitane Virago 750 al yavas yavas kendin customize et derim ben.

Motosikleti
    NK 250
    Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar plaka ruhsat olayında o usta zaten sürekli custom yapıyor şasi numarası olduğu için sorun olmuyor dedi virago 750 için de teşekkür ederim araştıracağım evet hurda bulabilirsem motoru işlesin yeter sadece motoru gerekiyor tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Buluyorlar birtane pert motor, halk arasında change yapmak denen olayı uyguluyorlar. Yani sahtekarlıktan öte değil.

OCC'nin yaptığı motorlara gelince, o adamların kestiği borular bile bizim ellenmemiş borulardan daha sağlamdur, emin olabilirsiniz. Amerikan mantığı.

Ben 250 cc veya 650 cc bir motor alıp onun üzerinde oynamanızı, onu choplamanızı öneririm. Biz yıllardır yapıyoruz ile olmuyor bu işler. Ömrümün yarısını Antalya'da geçirdim. Bazı aylar Kemer'de veya Tekirove'da, bazen Çelebi Marina'da, bazen Lara tarafında bulundum. O bölgede Hummer H1'den (Hülya Avşar) Lamborghini'ye kadar her haltı gördüm, bu süreç içerisinde toplasan 3 tane tamamen el yapımı motor görmüşümdür. Bir motor alıp custom yapmak, hardtail olur bobber olur. Daha güvenlidir. Türkiye'de alüminyum şasiyi kaynakla düzeltebildiğini iddia edenler de yıllardır yapıyoz abi sorun olmuyor diyorlar. Virago 535 tarzı v-twin bir motor almanızı öneririm.

Motosikleti
    NK 250
    Yorumunuz için teşekkür ederim motor alıp üzerinde oynama yapmayı çok düşündüm ama şöyle bir durum var benim istediğim tarz şaside değişiklik yaparak oluyor bilmiyorum bu adam da bayağı şasi nasıl yapılır edilir güvenli olması için neler gerekir tarzı paylaşımlar yapıp herkese güvenmeyin sözleri söylüyor şasi yapmanın ne kadar ince ne kadar milimetrik olduğunu falan söylüyor facebook sayfasından bir de siz baksanız anvil custom choppers diye çünkü ben cidden güveniyorum bu adama işini çok seviyor gece gündüz çalışıyor atölyesi deseniz zaten çok güzel daha da fazla araştırma yapacağım tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Yorumunuz için teşekkür ederim motor alıp üzerinde oynama yapmayı çok düşündüm ama şöyle bir durum var benim istediğim tarz şaside değişiklik yaparak oluyor bilmiyorum bu adam da bayağı şasi nasıl yapılır edilir güvenli olması için neler gerekir tarzı paylaşımlar yapıp herkese güvenmeyin sözleri söylüyor şasi yapmanın ne kadar ince ne kadar milimetrik olduğunu falan söylüyor facebook sayfasından bir de siz baksanız anvil custom choppers diye çünkü ben cidden güveniyorum bu adama işini çok seviyor gece gündüz çalışıyor atölyesi deseniz zaten çok güzel daha da fazla araştırma yapacağım tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım
    söyle bi tavsiye veriyim eğer bobber falan istiyosan 2007 falan gv 250 cak kazasız ucuz yavaş yavaş kalıp grenaj mi yaparsın onu ustana danışır fikir kılarsin alacağın motordan kullanmayacagin parçalarıda satarsin karburatorlu eski bi gv 250 seni mutlu edicektir

Motosikleti
    NK 250
    Yorumunuz için teşekkür ederim evet gv250 düşünüyorum ama virago 535 de çok cazip geliyor onun sadece motorunu bulabilirsem custom da yaptırabilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler