Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Peugeot Django Scooter

Motovento
    REKLAM ALANI
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    selamlar, keyifli yağmurlu günler.

Bu scooter hakkında bilgi sahibi olan var mı? Scooter konusunda pek bilgili değilim zaten bir arkadaşım bu modeli çok istiyor ancak internette türkçe hiç bilgi yok. Genel olarak peugeot hakkında ve bu model hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

http://www.luk.com.tr/django.php
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bana göre peugeot ninja 103 ve cobra 105 ten ibarettir

Motosikleti
    F650GS
    ya arada araştırıyorum da karbüratörlü, vespa LX ile de aynı fiyat. o paraya vespa çok daha mantıklı sanki.

bir de ilk mesajda noktaları unutmuşum ksuura bakmayın

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    O motor o kadar para etmez

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Elimdeki geçen ayın Motoron dergisinde incelemesi mevcut, fotoğrafını çekip yüklerim buraya. Sanırım telif gibi bir olayı olmuyordur, nette aradım kendi sayfasında yoktu. Geçen ayın sayısı olduğu için bir hak kaybı olacağını düşünmüyorum.
    phradrel bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Şu motora 3570 lira verip aradaki farka sıfır km CBF150 almak daha mantıklı eğer o scooter'ı almak şartsa. Peugeot'un tek bir parçasının fiyatına Mondial'in motorunu yenilersin veya kaza yaptın diyelim kaportayı toplarsın. Mondial 150ZNX ile Peugeot Django scooter'ı yanyanya koy motordan anlamayan birine Mondial 3570 lira, Peugeot kaç lira sence desen 9-10 bin lira demeyecektir eminim o para çok çok fazla ona. Motorları bile aynı 157qmj.
    mgora bunu beğendi.

Peugeot Django bende var.

Evet, her modelin olduğu gibi bunun da çinli muadilleri olabilir, ancak Django Vespa'ya rakip olarak üretilmiş, kalite anlamında onunla yarışabilecek bir yürüyen aksama ve üretim kalitesine sahip. Mondial'in ucuzluğuna katılmakla birlikte, detaylardaki güzellik ve genel görünümün Django'nun çok gerisinde olduğunu inceleyen herkes görebilir. Burada maksadım kimsenin malını kötülemek değil, yanlış anlaşılmasın, herkes kendi tercihleri ve fiyat seçimini yapmakta özgürdür.

Bu motorun, sıfır motor olarak düşünülürse, rakibi Vespa Primavera'dır. Ön arka 12 inç tekerleklere, Vespa'ya göre daha yumuşak ve konforlu bir yürüyen aksama, kombine fren sistemine sahiptir. Mondial'in motoru sadece 8,6 beygir olup, kağıt üzerinde görüldüğü kadarıyla ancak 87 km/s son hıza sahiptir. Oysa Django'nun gücü 11,6 beygirdir ve düzde iki kişi rahatlıkla 100km/s, yokuş aşağı ise göstergedeki son hız olan 120 km/s'yi problemsizce görebilmektedir. Bu hız, Primavera'nın bile önündedir. Vespa'nın sıfır fiyatı 15 bin liraya yakın, bu ise Fransa'dan bile ucuza, 3.400 euroya satılıyor.

Motorun menşei çin olsa da, asıl tasarlayıcısı SYM. Makinesi oradan alınmış. Bazı fotoğraflarım var, onları da gönderirim.

S.
    gursus, phradrel, Green Arrow ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Neyse telif falan vardır belki uğraşmayalım, ben özelden atıyorum size
    phradrel bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse telif falan vardır belki uğraşmayalım, ben özelden atıyorum size
    Valla duyarlılık için tebrik ediyorum Paylaşım yaparken kaynak belirtirseniz problem olmaz. Zaten bunu paylaşım platformunda yapıyorsunuz, ticari bir amaç yok, o zaman telif problemi de yok
    hakikiteker bunu beğendi.

exteras bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla duyarlılık için tebrik ediyorum Paylaşım yaparken kaynak belirtirseniz problem olmaz. Zaten bunu paylaşım platformunda yapıyorsunuz, ticari bir amaç yok, o zaman telif problemi de yok
    phadrel e topu atıyorum o zaman, gönderdiğim mesajı göremediğim için tekrar uğraşmak istemiyorum.
    phradrel bunu beğendi.

slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis
    motor pahalı elbet ama retro tasarım öyle uzak doğulu çakma retrosu değil adamların 1957 de ki modeli baz almışlar hemde vespa gibi arka kampana değil disk hemde çok daha ucuz bu motor tarz işi tavsiye ederim

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Fuarda görmüştüm, gerçekten çok güzel bir skuter. Özenle ve zevkle tasarlandığı belli. Vespa'ya alternatif olacaktır.

Motosikleti
    Bu arada söylemezsem çatlarım, jantlar bildiğin Renault Broadway :D
    zulu ve phradrel bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Fiyatı bence kalitesi düzeyinde belirlenmiş. Kullanıcı arkadaş gayet güzel açıklamış. Vespa kalitesinde ve düzeyinde bir alternatif seçeneği ki bana gmre Peugeot mühendisliği daha başarılıdır gibi geliyor...

Motosikleti
    F650GS
    herkese teşekkürler. Kızıltopraktaki bayide yoktu ama kapora verirseniz getiririz dediler. İlk motoru olacağı için D'elight'a yönlendireceğim sanırım

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese teşekkürler. Kızıltopraktaki bayide yoktu ama kapora verirseniz getiririz dediler. İlk motoru olacağı için D'elight'a yönlendireceğim sanırım
    Başka bayilerle görüştünüz mü ? Bilmiyorum ama D'elight da güzel motor ama bunun yanında o kadar tarz sahibi durmuyor maalesef.

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendekini mali sebeplerden satıyorum, ilgilenirseniz özel mesaj ile haberleşelim. D'elight da güzel ama ölçek ve boyut olarak bu alet D2elight'ın neredeyse 1,5-2 katı büyüklüğünde, fotoğraflarda küçükmüş gibi duruyor.

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendekini mali sebeplerden satıyorum, ilgilenirseniz özel mesaj ile haberleşelim. D'elight da güzel ama ölçek ve boyut olarak bu alet D2elight'ın neredeyse 1,5-2 katı büyüklüğünde, fotoğraflarda küçükmüş gibi duruyor.
    Merhaba,
    Yakıt sarfiyatı nedir?

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    bu motorun canlısını gördüm ve inceledim. mükemmel bir tasarımı var ve boyutu da büyük. scarabeo tarzı belki daha da iri bir scooter, yamaha delight ile aynı segmentte durmuyor. ama motora yeni başlayacak biri alacaksa delight çok daha mantıklı hem yakıtta hem bakım ve parçada daha avantajlı olur, 2.elde de kolay gider delight.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)