Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ego Elektrikli Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Yorum Sizin

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şarjı uzun gitsin diye bizim millet bunu farlarını kapatırda sürer, ayrıca durak önünden geçerken vutututu yaptıramadıktan sonra SS neye yarar ??

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benzinli motorun döner ve hareketli kütlesinin motosiklete jiroskop etkisi yapmasının yerine elektrikli motorla ne yaptılar acaba. 120km hızda debriyaj çekili viraja girdiğini düşünsene ne kötü olurdu elektrik motoruyla da aynısı olacak eğer döner bir kütlesi yoksa.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinli motorun döner ve hareketli kütlesinin motosiklete jiroskop etkisi yapmasının yerine elektrikli motorla ne yaptılar acaba. 120km hızda debriyaj çekili viraja girdiğini düşünsene ne kötü olurdu elektrik motoruyla da aynısı olacak eğer döner bir kütlesi yoksa.
    YOYO bağlamışlar.

Jiroskopun ne olduğunu biliyorum ama motora ve viraja nasıl bir etkisi var anlaadım? Ayrıca ben arka tekerin kaymaması için çoğu zaman dandik yollarda debriya çekili viraja girerim yoksa zincir kastığı an arka teker kaymaya başlıyor.
    mehmetenis ve ilkerabi bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YOYO bağlamışlar.

Jiroskopun ne olduğunu biliyorum ama motora ve viraja nasıl bir etkisi var anlaadım? Ayrıca ben arka tekerin kaymaması için çoğu zaman dandik yollarda debriya çekili viraja girerim yoksa zincir kastığı an arka teker kaymaya başlıyor.
    Debriyaj çekili viraja girmek çok yanlış, hafif gazla motoru dengeleyip girmelisin. Dediğim olay ise kıyaslama amaçlı debriyajı çekince benzinli motoru rölantiye indireceğin için jiroskop etkisi azalacaktır.
    ilkerabi ve Bune bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    1- Menzil ne kadar?
    2- Ürünün ilk satın alma maliyeti ne kadar? (Hatırlamadığım bir spor otomobil var o kadar pahalı ki, 8 silindir muscle car tercih ederim.)
    3- Jiroskop etkisini açıklayacak arkadaş aranıyor! Anlamadım ama merak ettim.
    mehmetenis bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Motorda hem şarj eden hem de motor freni yapmasını sağlayan sistem varsa süper. Jiroskop etkisi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Jiroskop
    efendy06 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    elektrikli motosiklet ne ya, akülü bisiklet onlar

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    3.5 saatte şarj olup toplam 150 km.yol gidebiliyor.Üzerinde Diabllo Rosso 2 lastikler ve brembo marka kaliperler ile geliyor.

Amerikada satış fiyatının 25.000$ ila 30.000$ olacağı söyleniyor.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    30 bin amerikan kaymesi ceryanlı traş makinası için çok abi..
    Ziyyy ziyy ne o ööle?
    Bizim patapatlar daha iyi, mır mır hem kedi gibi sakinleştiriyor rölantide beklerken..

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Türkiye pazarına Amerika satış fiyatıyla geldiğini kabul etsek 64.420 TL (25.000 USD)ile 77.300 TL (30.000 USD) bir fiyat etiketiyle satılacak. Benzinli olarak sıfır km CBR 600 RR 37.200 TL CBR 1000 RR ise 46.900 TL'ye satılıyor. Bu elektrikli oyuncağın CBR 1000 kadar performanslı olduğunu ve alt limit olan 25.ooo USD'den satışa sunulduğunu varsaysak bile arada 17.520 TL bir fiyat farkı çıkıyor. Bakımları göz ardı ettiğimiz bir olasılıkta bu fiyat farkı ile alınacak benzin CBR 1000 RR 'ı yaklaşık 35.000km götürür. (fazlası var azı yok) Ha yeşili koruyoruz, penguin seviyoruz derseniz o başka. Şuan bu fiyatlarla bence mantıklı değil

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Hiç sesi çıkmaz diye açtım videoyu ama, o çakma jetimsi ses hiçte fena değilmiş.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    ybr125
    Hesabını yapacak kafa şimdi yok ama inanın bakkal hesabıyla düşününce benzinli daha ucuz.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda hem şarj eden hem de motor freni yapmasını sağlayan sistem varsa süper. Jiroskop etkisi:

https://www.youtube.com/watch?v=z7gmmsMLCA8

http://tr.wikipedia.org/wiki/Jiroskop
    Jiroskopu biliyorum da motosiklette mantığı oturtamadım

Ne yalan söyleyim, sesini beğendim. Ancak yukarda da söylendiği gibi, öyle bir fiyatla ki türkiyeye en az iki katına gelir, Türkiyeye geldiğinde, onun fiyatının yarısından ucuza gayet keyif verecek motosiklet alırım, kalan para ömür boyu yakıtımı karşılamaya yeter. 22 bine CBR 500 R alır, geriye kalan 40 küsür bin tl benim ömür boyu yakıtımı karşılar. Hatta bana bir tane daha sıfır CBR 500 R aldıktan sonra geriye kalan meblağ bile bana yeter yakıt konusunda

Penguenleri düşünelim de şu anki elektrikli taşıt teknolojisi çok maliyetli oluyor, üstelik 150-200 km menzil mantıklı değil. Yetmez uzun soluklu gezilere. Bunu 13-15 bine satarlarsa şehir içi motosikleti olur, daha da öteye gitmez şuan.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Açılın ben muhendisim. (hep dpktorlara ozenmişimdir) Jiroskop denilen olay birbirinden farklı iki momentin bir üçüncüyü doğurmasıdır. Örnek verecek olursak ileri giderken tekerleriniz donuyor, yani moment var. Sizde direksiyonu çevirdiğinizde ikinci bir moment oluşur. İkisi uçuncu momenti oluşturur ve motor sağa-sola yatar. Bir nevi kontra tekniği dediğimiz olay. Aynı durum otomobil için de geçerli. Arabanın yapısı gereği yatmasına imkan yok. Ancak koca kutleyi tersine iter. Bir gun araba da dikkat ederseniz viraja girdiğinizde dışarı doğru vucunuzun da kayması bu sebepledir. Jiroskopun kabaca açıklaması budur ancak motordaki dönme hareketinin ne etkisi vardır onu çözemedim. Eğer sistemi motor bloğu kabul ederseniz orada etkili ikinci bir moment yok. Şayet sistemi motosiklet kabul ederseniz dediğim olay gerçekleşir.arkadaşlar telefondan yazmaya çalıştım. Biraz benim için zor oldu. İmla hataları yada anlatım hataları için peşinen ozur dilerim.
    metinkilic bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)