Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Köpeklerin motosikletlerle ne alıp veremediği var

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    1 kere takıldılar 2 tane peşime gece 11 civarı mahallede turlarken hafiften gazı vardim 1 viteste ne köpek kaldı nede mahalledekilerin uykusu kaldı ama benim kulaklar fena çınladı ondan eminim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    köpüşlerin canları sağolsun...kahrolsun kediler...pis tüy torbaları... hiç bir köpeğin selede keyif yaptığına şahit olmadım...ya arkadaş benim özelim tüzelim herşeyim canım motoruma dadanmış caretta caretta karaktersizi bir kedi var ...çöktü motoruma...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    Alıntı emreben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sen genede kaç bu yasadan haberi olmayan cahil bi it e denk gelirsin hem havlar hem ıssırır üzülürüm
    süper cevap yaaa
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Daha bir saat öncesi iş dönüşü E 5 güzergahında koca bir kurt köpeğini görmemle motosikletin ön tekerleğinin altına girmesi bir oldu. O an kendimi sanki rodeo yapıyor sandım. Kullandığım makina nın yerden yüksekliği 10cm kadar. (Honda şhadow) Koca köpek altımda sanki bir oklava gibi yuvarlanıp arka tekerinde üstünden geçmesinden sonra motosikleti yatırmadan büyük bir tehlikeyi atlattığımı düşündüm. Yıllardır zaman zaman duyardım ve nasıl olurda köpek motosikletin altına girer derdim. " Meğer girermiş"

vanhelsing58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Onur Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye gitsem biryerlerden köpeklerin havlamasını duyuyorum.Çöp karıştıran epeycede iri 3 adetti sanırım kangal kırması köpeğin saldırısına uğradım bir an dedim iniyim ne yapacaklar (erkeklik damarı işte ondan )acaba sizce motordan insem bana saldırırlarmıydı yoksa onların gıcığı motorun sesimi ? Ben sanırım en güzelini yaptım erkekliğin %9 unu tam gaz kaçtım
    en iyi çözüm köpek kovucu bi cihaz alman.75 tl

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Arkadaşlar merhaba konuyu biraz hortlatayım.

Az önce cadde üzerinde gidiyordum hızım 45 50 km hızlarında 3 tane köpek gördüm ileride karşıdan karşıya geçiyorlardı 2 si geçti 1 sağ tarafta kaldı dedim bu saldıracak bana daha öncede havlayan köpekler oldumu duruyorum yol ortasında bakıp bakıp kaçıyorlar. Tamda öyle yapayım dedim 20 km hızlara düşürdüm tam duruyordum yavaşlama modunda bir baktım hart diye kaptı sağ ayağımdan pantolonu bi salladım ayağı kaçtı kaçmasaydı yapacağımı biliyordum da neyse severim köpekleri geldim baktım eve ki Allah'tan sadece pantolonda 2 diş yırtığıyla atlattık bacakta bir şey yok sürttü dişleri de çizik yok. bundan sonra daha dikkatli olmak lazım.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Motora daha yeni alışırken 2. viteste gidiyordum yavaş yavaş yolun solunda köpek varmış köpeğin peşime takılmasıyla gazı bir asılmışım ama :D motor resmen delirdi.Aragaz yaptırınca hep takışıyor köpekler traktördede böyle aragaz yaptırdınmı takışıyorlar.Ben yürürken takışan saldıranlara çok sinir oluyorum hele birde küçük çocuklara saldırdılar mı başı boş köpek olmaması lazım sokaklarda ama nerdee ?
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba konuyu biraz hortlatayım.

Az önce cadde üzerinde gidiyordum hızım 45 50 km hızlarında 3 tane köpek gördüm ileride karşıdan karşıya geçiyorlardı 2 si geçti 1 sağ tarafta kaldı dedim bu saldıracak bana daha öncede havlayan köpekler oldumu duruyorum yol ortasında bakıp bakıp kaçıyorlar. Tamda öyle yapayım dedim 20 km hızlara düşürdüm tam duruyordum yavaşlama modunda bir baktım hart diye kaptı sağ ayağımdan pantolonu bi salladım ayağı kaçtı kaçmasaydı yapacağımı biliyordum da neyse severim köpekleri geldim baktım eve ki Allah'tan sadece pantolonda 2 diş yırtığıyla atlattık bacakta bir şey yok sürttü dişleri de çizik yok. bundan sonra daha dikkatli olmak lazım.
    mutlaka kuduz aşısı yaptır, çizik de olsa kuduz bulaşma riski var ve ülkemizde kuduz yaygın.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mutlaka kuduz aşısı yaptır, çizik de olsa kuduz bulaşma riski var ve ülkemizde kuduz yaygın.
    iyice kontrol ettim de hiç çizik bile yok yani şu an.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bizim yazlıkta Laki isimli komuşumuzun bir köpeği (boxer cinsi) vardı ama tam psikopattı. O zamanlar daha yeni yeni biniyorum motora honda zx vardı. Bir de Allah sizi inandırsın, bir yakuş vardır bizim orada, araçlar 1. viteste zor çıkarlar ). Komşularımız Laki'yi bazen serbest bırakırlardı, site içerisin de dolanırdı o kendi başına. Fakat yollarımız kesiştiğin de köpek birden deliri verirdi. Örneğin motorla inerken ayağımdan terliğimi aldı it oğlu it. En büyük sıkıntı ise motorla inerken ön lastiği ısırırdı. Düşünün, dik yokuştan dikkatli bir şekilde iniyorsunuz ve gelip lastiği ısırarak manevranızı bozuyor it . Laki hayır oğlum diyorum, öpücük atıyorum yok arkadaş, köpek salyaları attıra attıra bu işin peşini bırakmıyor. Siz de diyorsunuz ki şurada durayım da bekleyim gitsin değil mi? İşte bu plan bu köpekte işe yaramıyor. Motordan inip stop ettiğiniz de, köpekte oturuyor bekliyor. Her an atılmaya hazır . Artık o durum da tek çare Cemal amcaaaaa, Cemall amcaaa diye bağıyorduk, sahipleri çağırıyordu köpeği :D.

Kendi deneyimlerim den yola çıkarak, saldırmaya meyilli köpekler den kurtulmanın en güzel yolu onların yanında durmaktır. Çoğu o durum da kuyruk sallayıp susuyorlar. Fakat Laki gibi manyak bir it'e denk gelirseniz, tüm planlarınız dağılıyor. Hayır yazık yani, köpeklere zarar da vermek istemem. Motor gürlerdiği için artık nasıl görüyorlarsa köpekler, uyuz oluyorlar motorlara.

Daha çok var köpek maceramız. Örneğin Boby vardı. Köyümüzün haşin erkeği. Onu da daha sonra anlatırım.

Saygı ve sevgilerimle. Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Keşke her zaman köpekler çıksa karşımıza

İlk köpek saldırımı gece 1 civarı orhaneli yolunda bir virajı dönerken yaşadım. Allahtan artçımda bende panik yapmadan verdim gazı son anda sıyırdık. Dönüştede köpek çıkar diye temkinle gidiyorum bu sefer tam virajı dönerken kocaman bir ayı fırladı caddeye karşıdan karşıya geçmek içinyardırıyor . Allahtan hafif frene dokundum karaltıyı görünce yoksa girişecektik birbirimize
    mehmet_gemli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler