Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Malesef feci bir kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Video'yu ve konuyu moralim bozulduğu için ayrıca bir çok sürücüde korku uyandıracağından çekindiğim için sildim. Kusura bakmayın. En başında düşünmem gerekirdi.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Sürücüye allahtan rahmet diliyorum. Kötü bir kaza olmuş, fakat motosiklet sürücüsü her zaman ileri görüşlü olmalı, bu kazadan biz motosiklet sürücüleri ders almalıyız, karşı yönde aracın hata sollama yaptığını görüp, motosikletin önündeki araca carpma olasılığını hesap etmiş olsa kendisini kurtarabilirdi, bunun yerine yavaşlamayı tercih etti. Kontrolden çıkmış bir aracın bu noktada yapacak birşeyi yok.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Videoyu özelden atar mısın? Bu tip şeylerin ders alınacak şeyler olduğunu düşünüyorum korkmak yerine ben olursam bir gün o durumda ne yapmam geekir demek lazım.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    3 saniye kuralini isletse hayatta olacakti, hep ileri bakilacak 3-4 saniyesi vardi kacmak icin..

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 saniye kuralini isletse hayatta olacakti, hep ileri bakilacak 3-4 saniyesi vardi kacmak icin..
    3 saniye kuralı nedir? Dostum kısaca açıklarsan sevinirim

Motosikleti
    Merhaba, istekleriniz üzerine link atıyorum ama lütfen moralinizi bozmayın bu abimiz napabilirdi diye düşünüyorum ama sağa kırsa olmaz sola kırsa olmaz fren yapsa yine zor. buyrun;
    http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/m...amerada_113492
    Shrieker bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.. Üzücü bir durum..

Motosikleti
    Dün ışıklarda durdum şans işte o ara bldde ortadaki ağaçları sulayan adama deng geldim abi bu bizim için tehlike yol göl oluyor dedim. Adam cevap verirken herifin teki tam2-3cm farkla önüme geçti. Gittim sağ camına "abi ne derdin var bizle dedim ? Öldürecekmisin?" dedim cevap aynen şu "evet çarparım öldürürüm napabilirsin ki sen istersen öne geç göreyim" dedi tam o sırada ışıklar yandı e motor torklu geçtim önüne bastım arayı sağa çektim sonra bu durumu atlatmak için adam önümden geçerken öyle pis bakıyordu ki sormayın

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza değil bildiğin cinayettir, inşAllah adalet yerini bulur
    Allah rahmet eylesin
    Shrieker bunu beğendi.

Adamin yapicak hicbiseyi yok allah rahmet eylesin.3 saniye 5 saniye teknigi uygulasaydi falan hikaye. Kaza olduktan sonra su olsaydi bu olsaydi gibi seylerle olmaz onlar olsaydi zaten kaza olmazdi. Herkez her kurali uygulamaya kalksa motosikletin zevki olmaz kimse her kurali her yerde uygulamaz. Mutlaka bos bi ani vardir. Bunun adi bide kaza diyecekler bu resmen cinayet.adamin gelisinden belli saglam ayak olmadigi.Allah korusun hepimizi
    kani2 ve karlıdağ bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 saniye kuralı nedir? Dostum kısaca açıklarsan sevinirim
    3 saniye kurali motor dunyasinin altin kurallarinin basinda gelir, tehliketi en az 3 saniye once gorebilirsen manevra yapip kurtulma hayatta kalma sansin olur. Videoda rahmetlinin 4 saniyesi vardi uzakta arac yalpalamaya ve serit degistirmeye basladigini gorebilirdi, bunun icinde hep ileri bakmamiz gerekir, bakislarin dusmesi olumcul olabilir. Bu yuzden bir virajda virajin cikis noktasina bakariz ya iste 3 saniye de durabilecek hizda olmak gerekir, bir arac takip ederken 3 saniye gerisinden gitmek gerekir.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamin yapicak hicbiseyi yok allah rahmet eylesin.3 saniye 5 saniye teknigi uygulasaydi falan hikaye. Kaza olduktan sonra su olsaydi bu olsaydi gibi seylerle olmaz onlar olsaydi zaten kaza olmazdi. Herkez her kurali uygulamaya kalksa motosikletin zevki olmaz kimse her kurali her yerde uygulamaz. Mutlaka bos bi ani vardir. Bunun adi bide kaza diyecekler bu resmen cinayet.adamin gelisinden belli saglam ayak olmadigi.Allah korusun hepimizi
    allah rahmet eylesin ne diyelim gaza aslıp ormana bile dalabilirmiş ama karşı aracında duracagını dusunerek durmus yazık olmus adama
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çarpan araba Şahin mi yoksa ben mi yanlış görüyorum. Hepsi güvenli kullanım ömrünü doldurmuş hurda yığını araçlar, düzgün süren de yok nerde garip bir hareket olmadık bir kaza var şahin veya doğan oradadır.
    Levent ve PiyalePasa bunu beğendiler.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu konuyu yukarıdan aşağıya doğru oku, motosiklet konusunda deneyimli olan insanlar ne yorum yapmış, sonra bir de deneyimsiz insanlar ne yorum yapmış bir değerlendir.. Mesela ne dediğine bak önce.. Gereksiz yorum yapıyorsunuz. Fikrinizi belirtmenize itirazım yok fakat 3 saniye 5 saniye fark eder etmez diyebiliyor olmanız için birşeyler yaşamış olmak gerekir. mesela 15 yıl motosiklet üzerinde kalırsanız bu soylediklerimi anlarsınız, ama o zaman ben 46 yaşıma gelmiş olurum ve seni de unutmuş olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarpan araba Şahin mi yoksa ben mi yanlış görüyorum. Hepsi güvenli kullanım ömrünü doldurmuş hurda yığını araçlar, düzgün süren de yok nerde garip bir hareket olmadık bir kaza var şahin veya doğan oradadır.

Millette bir arkadan itiş sevdası var dostum, bmw'ye binemeyen tofaşa abanıyo.. Bende öyle düşündüm, araba önden çekiş olsa böyle yanlayamazdı ilk arabayı atlattıktan sonra.
    Cronos bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Bu tip durumlarda soğukkanlı olup motorun üzerinde ayağa kalktıktan sonra çarpışma tam olacağı sırada aracın üzerinden atlamak hayatınızı kurtarır.
    Çarpışma kaçınılmazsa motoru terk edin ve takla atmadan sürükleneceğiniz bir noktaya doğru zıplayın arkadaşlar.
    barodi, mehmetenis ve 07mehmet07 bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Allah rahmet eylesin,yalnız o durumda bu kadar rahat düşünemiyor insan o anki panik ve şok durumu yetiyor fazlasıyla...Kader ise işin diğer boyutu yapacak birşey yok.
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin,yalnız o durumda bu kadar rahat düşünemiyor insan o anki panik ve şok durumu yetiyor fazlasıyla...Kader ise işin diğer boyutu yapacak birşey yok.
    Dostum o durumda sağlıklı düşünemiyorsanız biran önce motosiklet ile vedalaşın, zira kullandığınız sürece bu durumlar var. Kendinizi geliştirmek zorundasınız, verdiğniz anlık kararı reflekslerinize yansıtabilmek hayati önem taşır.
    redlion999 ve barodi bunu beğendiler.

Ülkemizde bu popüler eğitim kurslarında acaba kaza eğitimide veriliyor mu.

Gerçekten cok kötü olmuş kaza Allah tahsilatını affetsin üzücü durum araç şöförüyse edicek küfür bulamıyorum böyle bi şöförlük olamaz bu resmen cinayet.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar.

Bazen yapacak hiçbir şey yoktur. Her zaman %100 kontrol sahibi olamayız.

Bu kaza malesef böyle bir durumda meydana gelmiş. Araba sürücüsü arkadan kaymayı (oversteer) kurtarayım derken aşırı düzetlme (overcorrection) yapıyor. Kaymayı engellemek için sola direksyon kırdığı andan itibaren araç üzerinde kontrolü yok. Motosikletlinin ise hiçbir suçu yok, gayet nizami gidiyor ve hızı da çok büyük ihtimalle yasal sınırlar içinde. Tabii başta yapılan hata otomobil sürücüsünün kesinlikle sollanmayacak bir yerde sollamaya çıkması.

Malesef ülkemizde ehliyet çok kolay veriliyor. Bu konuda kanun yapıcı üzerinde baskı kurmak hepimizin görevi...
    vladimir bunu beğendi.

adam şunu yapsaydı bunu yapsaydı diye bişey yok bu kazada.motosikletlinin hatası sıfır.o durumda kim olsa aynı şey olur çünkü beyin belli bir zamana kadar düşünüp hareket edebiliyor reflekslerde bir yere kadar en sonunda o durumdan kaçış olmadığını anlayınca müthiş bir adrenalin salgılıyor ve gözüne far tutulmuş tavşan gibi oluyorsunuz.
    Allah rahmet eylesin,işte böyle sorumsuz sürücüler yüzünden şehir içi trafiğinden öteye gidemiyor motosiklet tutkum,125cclik scoterden daha yüksek bir makine hayal bile edemiyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)