Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet almak için öğrenci kredisi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar, bu sene üniversitem bitiyor, mezun oluyorum. Mezuniyetten sonra ehliyet kursuna yazılıp motor alacağım. Yalnız öğrenci olduğumdan pek para biriktiremedim. Yazın da çalışacağım fakat motoru bu yaz kullanmak istiyorum, kredi çekmem gerek. Öğrenci olupta kredi çeken varmı, veya nasıl motor aldınız?

Aklıma şunlar geliyor

-Evdeki konsolları, zipppoları satmak
    -Avea,Turkcell vb. yerlerden taksitli telefon alıp satmak.

Başlangıç motoru için YBR125, CBF150 düşünüyorum. Sıfır almak istiyorum ikinci ele sıcak bakıyordum düne kadar, bir öğrenci kardeşim dolandırıldığını görünce vazgeçtim. Malum burası Türkiye.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    kredi için ilk istenen kural en az 6 aylık sigorta ve çalışmaya devam ediyor olmanız maaş bodrosu bu olmadığı için çoğu bankadan maalesef elin boş döneceksin. Sana bir öneri İNG bankasının bir kredisi var böyle alışveriş merkezlerinde felan oluyor genelde migroslarda oralar kampanyalı noktalar olduğundan kredi çıkıyor ama faizi çok yüksek uyarmam lazım. 5dk içinde hesaba yatıyor çekebiiyorsun anında.
    Sağlıcakla kal. Saygılar

degisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kundial 150RF
    sukuter al sukuter anca o alınıyor krediyle :D

Teşekkürler. İNG bank'a bakacağım yarın.

Scooter olayına gelince, scooter tarzım değil. Ya chopper alırım yada SS. Hoş, hiç scooter dahi elime almadım. O yüzden cbf-150 yada ybr ile başlayacağım. 3 sene sonra bir üst klasmana geçerim.

Peder bey istese 20 bin faizsiz kredi bile çeker, kredi puanı çok yüksek düzenli ödemeleri var yıllardır, ama motordan yanaşmıyor. İkna edemedim. O yüzden kendi imkanlarımızla..

türkiyede faizsiz kredi diye bisey yok arkadaslar faizinde haram oldugunu motosikletinde tehlike oldugunu bi kez daha hatırlatmak isterim biraz bekle 3-4 ay sabret çalış al bin faizi bulastırma

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Arkadasim kazanmadan harcama derdine dusmussun bi dur calis kazan sonra..borc alarak degil alin terini koy cuzdanina pesin pesin al..
    shooter1 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakın öyle bir hata yapma.

Borçlanmadan motor alinmiyor malesef

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kredi ile motosiklet alma
    bir tanıdık kenarı da birikim olmadan direk kredi ile motosiklet aldı daha kredinin 3. ayında kaza yaptı masrafta var, serviste yatıyordu kara kara düşünüyordu
    Allah göstermesin böyle bir durum olursa bunun psikolojik boyutu çok büyük

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Peşin al diyosunuzda adam kardeşim bu adam işe başlasa bu yaz tahminim ortalama 1500 lira maaş alır bu adam şimdi evden sokağa adımını atmaması lazımki peşin motor alsın yok faiz haram yok motosiklet tehlikeli değişik yorumlar var

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı MrNobody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peşin al diyosunuzda adam kardeşim bu adam işe başlasa bu yaz tahminim ortalama 1500 lira maaş alır bu adam şimdi evden sokağa adımını atmaması lazımki peşin motor alsın yok faiz haram yok motosiklet tehlikeli değişik yorumlar var
    haram vs degil konu, hayata adim atan bir genc arkadasimiz, hemen kredi pesine dusmesi hata , 4 bin biriktirip 2 bini ceker bunda sikinti yok ama tamamini kredi cekip sonrasini hallederiz mantigi yanlis, once tuketme once kazan kendine guvenin gelsin paranin tutsagi degil efendisi ol, kapitalizmin keskin bicaginin ustunde yurume... Kazan uret sonra en kralini al...Bu sana abi nasihati olsun...
    karadenizz ve ARçİL bunu beğendiler.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Olmayan bir parayı harcamak ne kadar doğru acaba? Ayrıca evet faiz haram bunun neresi değişik yorum anlamadim, dikkat edilmesi gereken hassas bi konu
    A.Volkan bunu beğendi.

Nasıl borçlanmadan motosiklet alınmıyor ? Önümüz yaz sezonu.gidip akdeniz bölgesinde ya da ege bölgesinde izmirde-antalyada falan bir iş bulsan ölüsü ayda 1500 alırsın oda en ölüsü diyorum.3 ay çalış kendinede hakim ol hiç harcama 5 milyarla eve dönersin bu kadar basit.Ben kendimi bildim bileli yaz aylarında çalışırım yaşım 20.bu yaz yine çalışıp bu sefer motosikletimi almayı düşünüyorum.Şimdiye kadar herşeyi kendi paramla yaptım dersaneyi,telefonu,özel dersi falan.bundan sonrada böyle olur.bence sen bir düşün bunları ki almak istediğim motosikletlerde pahalı değil kolay birikir
    ahmetunuver, Ertugyigit ve ebleksin bunu beğendiler.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Motor için kredi çektin tamam.Bakım günü geldi para,benzin para,sigortası para,EKİPMAN varmı ?

Hepiniz haklısınız. Ben izmir de yaşıyorum çalışacağımİ belirtmiştim. Su an muallaktayim motor aşkım yanıp tutuşuyor yani. Sırf trafiği ve sürüşü öğrenmek için çin mali motorla baslayabilirim. Motor almadan önce ekipmanı tamamlayacagim önce.

Yani birde hiç tecrüben yok trafikte falan fistan düşeceksin kalkacaksın.İlk motorunu sıfır almanı önermem.İkinci el bir çinli al hem düşe kalka sürüşü öğrenirsin hemde motorun parçalarını falan öğrenirsin.Tecrübeli bir abim bana böyle söylemişti

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Taksitli telefon alma işinde yine kredi kullanmıyacakmısın?

5 bin TL YBR alacağına , mondial 150 mr vulture al 3.000 TL`ye 2 bin de ekipman alırsın.

İng bana 1000 tl kredi verdi bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

yardımlarınzı bekliyorum hala

Kardeşim bu konuyu benim için açmış gibisin aynı dertten ben de muzdaripim. Okul bu sene bitti ve artık daha fazla motor almak için bekleyemiyorum. Ben de kredi çekip almayı düşünüyorum çünkü bu yaşlarda gezme tozma vs. diyince elde avuçta birikim yapıcak para kalmıyor en azından borca yatırırım diye düşünüyorum. umarım senin içinde hayırlısı olur. ben de biraz araştırma yapacağım sonuçlarını sana yazarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)