Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor tavsiyesi XMAX 250 vs PCX 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Daha çok şehir içi (günde 40km civarı)senede bir kaç kez uzun yol yapmak için almak istediğim motorda kararsız kaldım 6.000 max bütçem var ekipman vs.hazır sizce 2013 PCX 125 mi almalıyım yoksa 2007 XMAX 250 (40.000 km de) mi almalıyım(Yakıtta önemli benim için çok fazla yakmamalı) yada başka önerdiğiniz commuter olmayan çin malı olmayan motor varmıdır?Eski motorum 200cc çin malı bir kross tu acemiliğimi attım o motorda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    2013 X-Max arka süspansiyonu ve ABS'li modelinde ABS'nin arka tekerde çabuk aktive olması dışında (2014 sonrasındaki makyajda değişmedilerse) benim çok memnun kaldığım bir motosiklet oldu. 2007, 40.000 km diyince işler değişiyor tabi o paraya nasıl bir X-Max çıkar bilemiyorum. Bu arada çok da az yakmaz X-Max, 250'lik viteslilere göre hem varyatör hem de görece ağır oluşundan.

Ben olsam bu ikilemde temiz bir PCX alırdım sanırım. Tabi PCX'de güzel motor ama işte güçsüz kalabilir biraz, 40 km yol çok da az değil büyük yollar varsa arada 125cc hoş olmuyor bence pek.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Cevap sorduğun sorunun için de zaten.Sıfır Km xmax 250 alsan dahi 100 km de 3.5 4 lt yakıt sarfiyatın olacak.2007 model 40.000 km de xmax riskli bir seçim olur ve yakıt masraflarının yanında bakım masraflarında artar.Ayrıca PCX 125 Xmax 250 ye göre şehiriçi kullanımda daha kıvraktır.
    PCX 125 in yakıt sarfiyat aralığı hemen hemen xmax ın yarısı kadar olacaktır 100 km de 2-2.5 lt aralığında.110 km max sürati olan 0-40 arası mükemmel atak ve kıvrak bir sürüş performansına sahip olan PCX hayır diyemiyorsan hemen al.İstediğin zaman elden çıkarma avantajınada sahip olursun.Bende 2.motor olarak PCX almayı düşünüyorum.Her iki motorda su soğutmalı Şİ ve ŞA yol gidebilirsin.Xmax maxi scooter sınıfında olup ŞA daha konforludur.
    Karar senin.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 X-Max arka süspansiyonu ve ABS'li modelinde ABS'nin arka tekerde çabuk aktive olması dışında (2014 sonrasındaki makyajda değişmedilerse) benim çok memnun kaldığım bir motosiklet oldu. 2007, 40.000 km diyince işler değişiyor tabi o paraya nasıl bir X-Max çıkar bilemiyorum. Bu arada çok da az yakmaz X-Max, 250'lik viteslilere göre hem varyatör hem de görece ağır oluşundan.

Ben olsam bu ikilemde temiz bir PCX alırdım sanırım. Tabi PCX'de güzel motor ama işte güçsüz kalabilir biraz, 40 km yol çok da az değil büyük yollar varsa arada 125cc hoş olmuyor bence pek.
    Dikkate alacağım hocam söylediklerinizi,sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap sorduğun sorunun için de zaten.Sıfır Km xmax 250 alsan dahi 100 km de 3.5 4 lt yakıt sarfiyatın olacak.2007 model 40.000 km de xmax riskli bir seçim olur ve yakıt masraflarının yanında bakım masraflarında artar.Ayrıca PCX 125 Xmax 250 ye göre şehiriçi kullanımda daha kıvraktır.
    PCX 125 in yakıt sarfiyat aralığı hemen hemen xmax ın yarısı kadar olacaktır 100 km de 2-2.5 lt aralığında.110 km max sürati olan 0-40 arası mükemmel atak ve kıvrak bir sürüş performansına sahip olan PCX hayır diyemiyorsan hemen al.İstediğin zaman elden çıkarma avantajınada sahip olursun.Bende 2.motor olarak PCX almayı düşünüyorum.Her iki motorda su soğutmalı Şİ ve ŞA yol gidebilirsin.Xmax maxi scooter sınıfında olup ŞA daha konforludur.
    Karar senin.
    Dediğiniz gibi riskli aslında xmax,yorumunuz için sağolun

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisi arasında pcx al. bana sorarsan toros yada brodway al. anneni babanneni pazara hastaneye götürür getirirsin
    BattalGazi bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi arasında pcx al. bana sorarsan toros yada brodway al. anneni babanneni pazara hastaneye götürür getirirsin
    Sağolun hocam

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Pcx derim ben.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx derim ben.
    Benimde kafama yatmaya başladı pcx,sağolun

Motosikleti
    YAMAHA BW'S 100
    Yamaha sevmeme ragmen pcx daha akıllıca bi secim bircok açıdan

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı aytac06emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha sevmeme ragmen pcx daha akıllıca bi secim bircok açıdan
    sağolun hocam

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    pcx bir çok benzerinden daha az yakar, 2007 yamaha riskli olur, ama sym, kymco 200 cc enjeksiyonlu ara bi model de düşünebilirsin o fiyata

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx bir çok benzerinden daha az yakar, 2007 yamapha riskli olur, ama sym, kymco 200 cc enjeksiyonlu ara bi model de düşünebilirsin o fiyata
    Evet hocam aklımdaydı kymco çok sağolun

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Şimdi sevgili forumdaşım,

pcx iyidir minicik start-stop var.yeni nesil motor.rahat yakıtı çok çok iyi fakat seni üzecek durumu sadece gidiş ve duruş olacaktır.ben Antalya'da yaşıyorum ve burada hondanın btün scooterleri kapış kapış gidiyor 2-3 sene evvel dylan manyaklığı vardı bende o manyaklardandım :D sonra ps 150i çıktı şimdi ise pcx 125 ve 150 lik çok revaçta ve pcx alırsan satmayı düşünürsen daha sonra hemen satabileceğin bi makinedir.

Yamaha ya bakarsak yakıt normal gidiş pcx e göre süper bakımı osu busunu bilmem 40.000 de makına diyorsunuz.hız istiyorsan yamaha derim.

Ama alternatif düşünürsen pcx 150 olabilir.temiz bi ps 150i olabilir. gilera runner st200 olabilir seçim senin

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sevgili forumdaşım,

pcx iyidir minicik start-stop var.yeni nesil motor.rahat yakıtı çok çok iyi fakat seni üzecek durumu sadece gidiş ve duruş olacaktır.ben Antalya'da yaşıyorum ve burada hondanın btün scooterleri kapış kapış gidiyor 2-3 sene evvel dylan manyaklığı vardı bende o manyaklardandım :D sonra ps 150i çıktı şimdi ise pcx 125 ve 150 lik çok revaçta ve pcx alırsan satmayı düşünürsen daha sonra hemen satabileceğin bi makinedir.

Yamaha ya bakarsak yakıt normal gidiş pcx e göre süper bakımı osu busunu bilmem 40.000 de makına diyorsunuz.hız istiyorsan yamaha derim.

Ama alternatif düşünürsen pcx 150 olabilir.temiz bi ps 150i olabilir. gilera runner st200 olabilir seçim senin
    söylediginiz diğer modelleri de inceliyorum sağolun
    YBRMANİA bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Aprilia Scarabeo 200 ve Piaggio Beverly 250 de düşünebilirsiniz.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia Scarabeo 200 ve Piaggio Beverly 250 de düşünebilirsiniz.
    Araştıracağım sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Konu güncel sevgili forumdaşlarım

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    PCX iyidir. Ben 1 sene boyunca günde 60km yaptım kendisiyle Maltepe-Levent arası. Uzun yola gelmez ama İstanbul içinde seni üzmez.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX iyidir. Ben 1 sene boyunca günde 60km yaptım kendisiyle Maltepe-Levent arası. Uzun yola gelmez ama İstanbul içinde seni üzmez.
    Zaten senede bir uzun yol yaparim ondada bi şekilde yapariz işte,sağolun hocam

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ciddi misin :D
    Dediğin de güzel, yapılması gereken bişey tabi ama burası motosiklet forumu biz burda arabaları pek sevmeyiz :D

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı Berkec. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ciddi misin :D
    Dediğin de güzel, yapılması gereken bişey tabi ama burası motosiklet forumu biz burda arabaları pek sevmeyiz :D
    Abiyi orda bi garipsedim zaten ben
    Berkec. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)