Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yüksek cc cruiser motosiklet egzoz açtırma sorunsalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ucurtma_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    Honda shadow 750 sahibiyim ve su sıralar egzoz sesine takmış durumdayım. geçmiş konularda çok fazla tartışılmış bu konu. Bu kadar güçlü bir motora bu kadar sessizlik yakışmıyor. Performans egzoz almadan orijinal egzoz ile biraz oynayıp kulağa hoş gelen ses elde edilebilir mi? Mesela egzozun son çıkış kapağına birkaç delik açmanın sese artısı motosiklete eksisi neler olabilir ? tabi bu sorum cruiser tarzı yüksek cc tüm motorlar için geçerli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    oorjinal egsoza kıyma.. açık egsozlara bak
    mterayes26 bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oorjinal egsoza kıyma.. açık egsozlara bak
    Katılıyorum, sonra pişman olursanız geri dönüşü çok zor.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    Performans egzoz fiyatları malum ;) asıl öğrenmek istediğim eğer ben en dış kapağa bir kaç delik açarsam seste güzel kulağı tırmalamayan bir artış elde edebilir miyim ve bunun motora mekanik performans anlamında etkisi ne olur

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Senelerce açık egsozla kullandım. Egsozu makbuluyle açmak şöyle olur; en dış kapak zaten tamamen sökülecek, sonra da arka susturucu delinecek. Sadece dış kapağa delik açmak yeterli gelmez, yani ahım şahım bir şey elde edemezsin ondan. Gereksiz yere kapağı delip orjinalliği bozduğunla kalırsın. Arkadaşların söylediği daha mantıklı. Egsozun arka kısmını zaten daha önce açılmış olan ikinci eli ile değiştir. Çok fazla para tutmaz o. Orjinali, orjinal haliyle elinde kalsın.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    yorumun için teşekkür ederim ancak bu arka kısım ikinci el işini anlamadım benim egsoz tek uzun boru ve iki çıkış var

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Yavrucum senin motor bu değil mi?

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    tam olarak bunun siyahı )

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç ses olayına girip 2.sınıf insan muamelesi görme. bana çok saçma geliyo + motorun back prasure (yani geri basıncı) düşeceği için makinanın da içine edersin
    SweentLy ve Mengu16 bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kesinlikle bozma orijinalini.
    Muayene zamanı gelince tırım tırım egzoz ararsın.
    Ayrıca susturucuyu delmekle kaliteli bir ses elde edebileceğini de sanmıyorum.
    Güzelim shadow'u abart egzozlu şahine çevirebilirsin

Biraz sabret highway hawk veya cobra al.
    Homurtulu çıksın istiyorsan cobra öneririm, helikopter gibi dersen highway hawk

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinal egzozlu shadow bulmuş. alıp vitrine koyacağına şahine çeviricem diyo arkadaş. patchli deri yeleğini de giy
    SweentLy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    Biraz sabırlı olup para biriktirmek gerek cevap için çok sağol

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı ucurtma_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak bunun siyahı )
    Tamam işte manifolddan gelen 2 borunun birleştiği yer var ya, orası arka susturucu kısmı oluyor. Eğer spor egsoz almayayım çok para harcamayayım diyorsan, o arka susturucunun 2. elini egsozculardan falan bakıcan, zaten eski sahibi onu açmıştır zamanında. Sendeki orjinali oradan söktürücen, yerine bu 2. el olanı takıcan. Sendeki orjinali de satmıcan, elinde duracak, vize zamanı açık olanla geçemezsen orjinali taktırıp öyle geçicen vizeden. Bana kalırsa da sabret Cobra al, ama 2000 liradan aşağı bulabilir misin bilemem. Ucuz olsun diyorsan yukarıda yazdığım şekilde yap. Sakın kendi egsozunu deldirme. Ayrıca düzgün açılmış bir egsoz güzel ses verir. Burda püf nokta arka susturucuyu tamamen iptal etmeden sadece delmektir. Öyle abart egsoz şahin falan alakası yok, senelerce kullandım.

Ses olayını 2. sınıf insanlık olarak görenlere de aldanma, kararında bir ses bizi trafikte fark edilir kılar, hayat kurtarır, tecrübeyle sabittir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Chopper sürücülerinin yayalardan küfür yeme zorunluluğu var galiba, 150cc motor kullanan adam egzoz açınca apaçi, 750'lik motoru olan açınca çok kaliteli insan. 150'lik motor egzozsuz gezse bile 750'lik motorun açık egzozu kadar rahatsız etmiyor.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte manifolddan gelen 2 borunun birleştiği yer var ya, orası arka susturucu kısmı oluyor. Eğer spor egsoz almayayım çok para harcamayayım diyorsan, o arka susturucunun 2. elini egsozculardan falan bakıcan, zaten eski sahibi onu açmıştır zamanında. Sendeki orjinali oradan söktürücen, yerine bu 2. el olanı takıcan. Sendeki orjinali de satmıcan, elinde duracak, vize zamanı açık olanla geçemezsen orjinali taktırıp öyle geçicen vizeden. Bana kalırsa da sabret Cobra al, ama 2000 liradan aşağı bulabilir misin bilemem. Ucuz olsun diyorsan yukarıda yazdığım şekilde yap. Sakın kendi egsozunu deldirme. Ayrıca düzgün açılmış bir egsoz güzel ses verir. Burda püf nokta arka susturucuyu tamamen iptal etmeden sadece delmektir. Öyle abart egsoz şahin falan alakası yok, senelerce kullandım.

Ses olayını 2. sınıf insanlık olarak görenlere de aldanma, kararında bir ses bizi trafikte fark edilir kılar, hayat kurtarır, tecrübeyle sabittir.
    çok teşekkür ederim bu arada 2.sınıf insan diyen arkadaşa cevap vermek istemedim gerekli cevabı siz kararında vermişsiniz

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper sürücülerinin yayalardan küfür yeme zorunluluğu var galiba, 150cc motor kullanan adam egzoz açınca apaçi, 750'lik motoru olan açınca çok kaliteli insan. 150'lik motor egzozsuz gezse bile 750'lik motorun açık egzozu kadar rahatsız etmiyor.
    Arkadaşım kararında bir sesten bahsediyorum polemiğe gerek yok

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben hep çatır çutur gezen chopperları görüyorum, bol gazladıklarında da ortalığı ayağa kaldırıyo. Biraz gürlese homurdasa sıkıntı yok halbuki.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Orda hata egsozun açılmasından ya da spor olanla değiştirilmesinden ziyade kullanıcının bu makineyi adabıyla kullanmamasında. Yüksek devir çevirtmemek lazım bizim aletlerde, raconu bu yani. Ama işte cruiser için sorulan sorulardan bile anlaşılıyor, "hem hızlı giden hem yakışıklı chopoper tavsiye edin" diye başlık açıyor adam...

Uçurtma kardeşim, rica ederim sordun cevapladık Fakat şunu unutma, çıkma arka susturuc alacaksan, içini bir kontrol et bak bakalım adamlar olduğu gibi susturucuyu çıkarmış mı yoksa delmiş mi diye...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750

Orda hata egsozun açılmasından ya da spor olanla değiştirilmesinden ziyade kullanıcının bu makineyi adabıyla kullanmamasında. Yüksek devir çevirtmemek lazım bizim aletlerde, raconu bu yani. Ama işte cruiser için sorulan sorulardan bile anlaşılıyor, "hem hızlı giden hem yakışıklı chopoper tavsiye edin" diye başlık açıyor adam...

Uçurtma kardeşim, rica ederim sordun cevapladık Fakat şunu unutma, çıkma arka susturuc alacaksan, içini bir kontrol et bak bakalım adamlar olduğu gibi susturucuyu çıkarmış mı yoksa delmiş mi diye...
    Kesinlikle en güzeli düşük devir Egzozun ritmi ile seyretmek son olarak bu ikinci el susturucu işini nereden bulabilirim Tekirdağ'da ikamet ediyorum.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Yani en iyi İstanbul'da bulursun haliyle. Ama sizin orada motosiklet egsozcularına, servislere ve ustalara bak bakalım. Sanayiye bir gir bakalım. Belli olmaz, kurcala etrafı, haberdar et belki çıkar bi yerlerden...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750
    Yani en iyi İstanbul'da bulursun haliyle. Ama sizin orada motosiklet egsozcularına, servislere ve ustalara bak bakalım. Sanayiye bir gir bakalım. Belli olmaz, kurcala etrafı, haberdar et belki çıkar bi yerlerden...
    Araştırmaya başladım hocam ;) İzmir de avcrom Halil usta varmış nasıl bilirsin ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)